zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Čas je jako spletený provaz, který se stáčí a uzluje podle diktátu osudu.

Nejenom hlavní knižní hrdinové, ale i já se díky tomuto románu vrátila v čase. Vrátila jsem se do doby před mnoha lety, kdy jsem doslova hltala romány B. Erskinové, do doby Stromu duchů, Domu ozvěn či Žila jsem již před staletími.
Spřádači snů, očekávaná novinka od britské kouzelnice s časem, mi opět líbila. Jen se nedostavilo nadšení jako u starších románů, možná i proto, že ten základní rámec příběhu se opakuje. Více než tisíc dvě stě let trvá tajemství o ztracené lásce, zradě a pomstě - pak vikářova žena Bea, dívka Emma, rozvíří nánosy času a prachu a dávný příběh dcery krále Offa, Eadburh, se probouzí navzdory času.

14.12.2022 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Ano, byla bych ráda, kdyby se Kay Sharpová a její parťák Elliot Young vrátili v dalším napínavém příběhu. Tímto odpovídám paní autorce na její dotaz v dopise na konci knížky. Čtení se mi líbilo a bavilo mě. Příběh je zasazen do krásného i drsného, magického prostředí u jezera, do místa, kde Kay vyrůstala a nemá na domov dobré vzpomínky. Nyní zde ale řádí sériový vrah a Kay se přidá k pátrání po jeho dopadení. Má přitom strach, aby se neodhalila její utajovaná minulost.
Kay je sympatická a mezi ní a Elliotem to začíná pomalu jiskřit... Těším se na další případ !

09.12.2022 4 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Do válečné Paříže je situováno mnoho příběhů. Byt nad Seinou patří bezesporu k těm nejlepším. Již samotné téma sedmdesát let neotevřeného bytu je atraktivní. Co se skrývá uvnitř ? Jaká tajemství a poklady ukrývá ?
Byt nad Seinou je emotivní příběh dvou žen, Estelle a Sophie, které spojuje nenávist vůči nacistům. Třetí žena Aurelia odkrývá v současnosti osud těchto dvou hrdinek. Knížka se mi moc líbila, příběh vykresluje obraz vysoké společnosti, obětavosti i intrik a je současně dojemný a plný naděje. Moc pěkné čtení !

07.12.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

I další díl ze série detektivek s Josie Quinnovou se mi líbil a četl se velmi dobře a rychle.
Pohřbené kosti se točí kolem Noaha a jeho rodiny a Josie to opět nemá vůbec jednoduché. Ani v práci a už vůbec ne v soukromém životě. Držela jsem své hrdince palce a knížku jsem slupla jako malinu. Bezvadné čtení !

05.12.2022 5 z 5

Odložené dítě Odložené dítě Jess Ryder

Odložené dítě je velmi dobrý psychologický thriller. Po Bývalé manželce je to moje druhá kniha od této britské autorky. Četla se skvěle a čtení mě dost bavilo !
Napínavý příběh i psychologická sonda do života jedné téměř dokonalé rodiny. Co se všechno může pokazit jestliže u dveří zazvoní dívka, která je vaší dcerou, kterou jste v mládí musela dát k adopci ? Váš manžel nenávidí lži a tajemství a takový hřích z mládí nerozdýchá... Příběh o temné minulosti, o vině a trestu, o lásce i odpuštění.

02.12.2022 5 z 5

Italská dívka Italská dívka Lucinda Riley

Nádherný příběh, jehož závěr mě dohnal k slzám ! Lucinda Riley je jedna z mých nejoblíbenějších autorek. I když pozdrav jí můžu bohužel poslat už jen do spisovatelského nebe ... Obálka knížky je také moc krásná !
Italská dívka patří mezi starší autorčina díla, příběh vyšel v r. 1996 pod názvem Aria, autorka knihu znovu zredigovala a výsledek se mi moc líbil. Je to román z operního prostředí o lásce, která je tak silná, že ničí své okolí, ale nikdy neumírá. Příběh dívky Rosanny a operního pěvce Roberta jsem opět četla jedním dechem !!

30.11.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

I já bydlím blízko lesa a když se tam občas procházím slyším jeho šepot. Krásně šeptá.
Debut Kateřiny Surmanové je velmi působivý. Šepot z lesa není vůbec snadné číst, je objemný počtem stran, ale i text je zároveň dost hutný, místy vyžaduje více pozornosti.
Na tento thriller s mysteriózními prvky jsem byla hodně zvědavá. A nelituji přečtení. Nebála jsem se, jen občas mi naskočila husí kůže. Jsem ráda, že jsem spolu s Petrem zavítala do Orlických hor, kde Petr hledal svého dávno ztraceného kamaráda Vojtu a i další děti. To tajemné mystérium jsem dokonale cítila. Skvělé !
Ocenila jsem i prvky ze slovanské mytologie a hlavně tajemno, které krásně prostupovalo celým příběhem - vynikající debut !

28.11.2022 5 z 5

Modistky z Tržní uličky Modistky z Tržní uličky Marie Lamballe (p)

TRAMTADÁ ! ATELIÉR ROSEN JE MOJE TISÍCÍ KNIHA HODNOCENÁ NA DK.
A zrovna to byla taková krása ! Není úplná náhoda, že jsem zrovna tuto knihu četla jako jubilejní, já mám přečteny všechny u nás vydané knihy Anne Jacobsové, autorku mám ráda a její rodinné ságy zvlášť. Na tuto novou ságu jsem se těšila a ona je opravdu skvělá ! Možná, že se mi líbí ze všech autorčiných knih nejvíce. Ateliér Rosen mě doslova pohladil po duši, tak pěkné čtení to bylo. Trošku historie, lásky i romantiky, střežené tajemství, přátelství i láska ke knížkám. Faktem je, že jsem si čtení vychutnávala jako ten nejlepší zákusek. A ty já mám moc ráda. Mňam !
DĚKUJI VŠEM MÝM OBLÍBENÝM I NEOBLÍBENÝM KNIŽNÍM PŘÁTELŮM ZA KAŽDÝ JEDEN PALEČEK ! Mám vás všechny moc ráda, máme stejnou lásku a to lásku ke knihám. VAŠE VÁŠNIVÁ PŘÍTELKYNĚ KNIH - Zuzka !

25.11.2022 5 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Ach jo, tak jsem se i já nechala chvíli svádět a povolila jsem díky Rhysovi a Zoe uzdu své fantazii ! Tolik podmanivé smyslnosti v tak krátkém příběhu... !
Miluji příběhy z Metafory a nejenom proto navštívím tedy i podruhé klub Phoenix a s našimi hrdiny se znovu setkám. Budu držet Zoe a Rhysovi a jejich kamarádům palce !
Občasná změna žánru nemůže uškodit a já tuto knížku přečetla i kvůli své milé kamarádce a také kvůli zvědavosti. Nelituji. Proč také ? Lásky není nikdy dost !

23.11.2022 4 z 5

Dům pod jasany Dům pod jasany Stuart Neville

Kvalitní mysteriózní thriller ze Severního Irska, kde Dům pod jasany skrývá hrůzostrašné tajemství. Emotivní, místy drsný i děsivý příběh s tématem domácího násilí a teroru, který je dobře napsaný. Je velmi čtivý, čtenář sleduje příběh vyprávěný střídajícími se hlavními hrdiny, což je atraktivní.
Je to knížka, která se jen stěží odkládá, ale příběh samotný, ať již ten z minulosti nebo i současný, ten by nechtěl prožít nikdo. Jsem ráda, že jsem se s takovým zlem setkala jen na stránkách knížky !

21.11.2022 4 z 5

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Dva tisíce let starý náhrobek nalezený v Itálii inspiroval autorku k napsání tohoto románu. Deset let autorka zkoumala první století a pracovala na románu. Výsledkem je pak překrásný a uvěřitelný příběh židovské dívky Ester, zajatkyně z Jeruzaléma a Tiberiuse Claudiuse, který ji vykoupil z otroctví, dal jí své jméno, svobodu a nakonec i lásku. Příběh se odehrává v prvním století a jeho hlavní postavy byly skuteční lidé. Fascinující příběh ! Poznámka autorky na konci mnohé vysvětlila a byla kořením příběhu.
Pravdou zůstává, že historických románů vychází docela málo a zrovna tento je jedinečný a nezapomenutelný! Děkuji Hance (Mandlevest), že mě na Vzpurnou dceru nalákala ve svém komentáři a naší knihovně za její zakoupení ! Byl to zážitek !

18.11.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Dítě noci je emotivní psychologický román, kterému patří opět přívlastek sousedský. Ale hlavní téma příběhu se mi zdá docela originální, není obvyklé mít v domě malou holčičku, která nikomu nepatří. Na povrch pak vyplouvá spousta otázek. Malá Mia je moc hodná holčička, oblíbila jsem si i Jacoba, Sharon a Niki. Jen paní Suzette by zasloužila... !
Tento román se četl moc dobře, a i když se nekonalo žádné velké překvapení a vše bylo docela předvídatelné, líbil se mi ! Občas je i uspokojivé dočkat se na závěr spravedlnosti a dobrého konce.

16.11.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Ano, velmi útlá knížka a velmi citlivé téma, jednohubka a lahůdka v jednom !
Petra Dvořáková napsala opět procítěný, svérázný příběh, který nutí k zamyšlení, příběh plný pocitů, dojmů, ztrát i hledání. Příběh o muži, který se vrací z nepovedené duchovní cesty domů. Otvírá starý, zrezivělý zámek u domu své babičky, otvírá zahradu, kde znovu najde sám sebe i svou vlastní minulost a budoucnost. Návraty domů nejsou nikdy lehké.

14.11.2022 4 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Psychologická rodinná dramata od Joy Fielding již řadu let mají místo v mé domácí knihovně. I proto jsem si nemohla nechat ujít její nejnovější román - Slepou uličku. Paní autorka je pro mne jakousi průkopnicí rodinných dramat a sousedských thrillerů, její knihy jsem doslova hltala, milovala jsem to napětí a adrenalin z jejích příběhů. Dnes už je trh přeplněn podobnými tituly, ale svého času byla Joy moje srdeční záležitost.
Slepá ulička určitě nezklamala. Po počátečním seznámení s jejími obyvateli jsem se ponořila do jejich problémů a čekala na závěrečné finále. A to přišlo opravdu až na posledních stránkách. Román se mi líbil a počkám si na další. Stará láska nerezaví !!!

14.11.2022 5 z 5

Snoubenky smrti Snoubenky smrti Jean Christophe Grangé

Zachránili pár dětí. Kapku v oceánu krve. Aspoň pro tuhle noc ztratilo měřidlo na důležitosti. Výška nebyla žádným důvodem umřít. A tahle myšlenka stačila k tomu, aby Simona naplnila absolutním klidem.
____________________________________________________________________
Šest set stran čtení, při kterém dost často mrazí. Šest set stran čtení, kdy budete fandit třem hrdinům, kteří se vám i přes své nedokonalosti a nedostatky dostanou pod kůži. Šest set stran pobytu v nacistickém Německu. Kdo vraždí manželky nacistických pohlavárů ?
Tento román byl pro mě čtenářským zážitkem. Ani chvíli jsem se nenudila, četla jsem s velkou chutí a i přes velký počet stran to bylo jedinečné čtení. Skvěle vykreslená atmosféra, síla emocí a příběhu samotného. Mám radost, že jsem sebrala odvahu a pustila se do tohoto díla francouzského autora. Stálo to zato ! Ráda doporučím !!!

11.11.2022 5 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Mattie, Alice a desetiletý Oren, to jsou tři hlavní postavy tohoto napínavého, místy až trošku strašidelného příběhu. Mattie je sociální pracovnice s problematickou minulostí, Alice je na útěku se svým synem Orenem. Je ale vůbec jeho matkou ? Každý něco skrývá, každý před něčím utíká... Přečetla jsem za dva večery, dobré čtení, jen jedno z těch, které mi dlouho v paměti nezůstane.

07.11.2022 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Ani já jsem SLIB nevynechala ! Nemám až tolik přečtených autorčiných knih, ale Slib hodnotím pozitivně. Tento psychologický thriller o vině a trestu jsem četla se zatajeným dechem, rozhodně se jedná o čtenářský zážitek !
Jaké laskavosti bude Megan vyžadovat od svých bývalých přátel ? Před dvaceti lety na sebe vzala vinu za smrtelnou dopravní nehodu a nyní přišel čas na splacení dluhů. Daniel, Felix, Xav, Amber, Talitha, ti všichni se třesou strachy, co bude Megan chtít. A začnou se dít věci... To jsem vůbec nečekala a pak přišel takový závěr, ze kterého jsem paf. Pět dokonalých hvězdiček si kniha zaslouží, sama je totiž DOKONALÁ !

05.11.2022 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Paví hody je literární delikatesa. Na příběhu se mi nejvíc líbila autorova krásná čeština, jeho styl, který byl až poetický a pak nádherné zpracování knihy s ilustracemi. Čtení této rodinné kroniky pak vyžaduje čtenářovo zvýšené soustředění, které je způsobeno prolínáním času i množstvím postav.
Paví hody si musíte vychutnat, ostatně jako každou lahůdku, číst pomalu, s rozvahou a nechat se pohltit osudy a příběhy, které dávno odvál čas.

02.11.2022 4 z 5

Černá smrt Černá smrt Franck Thilliez

Černá smrt je moje první kniha od tohoto francouzského autora. Myslím, že právem je tento thriller označen jako bestseller. Den po dočtení mám ještě husí kůži a nemůžu ten příběh dostat z hlavy ! No, bylo to velmi drsné čtení. Nic pro slabé povahy, nic jednoduchého, přímočarého a já se občas sama sebe ptala, zda je to pro mě vhodné čtení. Ale dočetla jsem a nelituji, jen jsem trošku v rozpacích. Unesu tolik temnoty, smrti, zla a když z nebe začnou padat mrtvá ptačí těla... budu se moc bát ?
Černá smrt není čtení pro každého, ale je to dokonalý mysteriózní thriller. Ještě nyní jsem ztracená v čase a má mysl bloudí tím bludištěm hrůz a zla ...!

31.10.2022 5 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Jestli je možné určit vhodnost výběru knížky z hlediska času, pak je tato knížka od švédské autorky tím pravým čtením na čas dušičkový ! Prostě jsem se trefila a čtení mi sedlo.
Hned od prvních stránek příběhu na mě dýchla nostalgie. A i přes tu dávku sentimentu, tíživé mysli či beznaděje jsem se nakonec pročetla ke spokojenému a hezkému závěru. Bylo to jakoby se nebe plné mraků postupně projasňovalo a vysvitlo slunce !
Jiné životy je dojemný a jemný příběh dvou žen, které osud svede náhodou dohromady. A příběh také o tom, že někdy pomoc přijde zcela nečekaně a život nabere nový směr...

28.10.2022 5 z 5