zuzana2599 zuzana2599 komentáře u knih

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Moc dobré čtení ! Kapitán Stein a jeho druh Bohdan Jaroš opět rozpletli pavučinu zločinů, v tomto díle bez notáře Barbariče. Byl to bezvadný výlet do historie zločinu, jen tak jak to umí pan Ďuro Červenák. Nezbývá mi než se těšit na plzeňský případ. Snad to bude brzy !

27.11.2019 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Dokonalý krimithriller ! Skvělý autorčin debut ! Vynikajícím způsobem napsaná kniha.
Ze Stříbrné cesty jsem nadšená. Ten temný a ponurý sever Švédska mě uchvátil, ty opuštěné a zchátralé barabizny, husté lesy, močály a jezera. Pak ta Lelleho neutuchající víra a stejně krutá beznaděj. Celý příběh je nadupaný temnou a tísnivou atmosférou.
Již teď se těším až napíše Stina Jackson další knihu !

25.11.2019 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Můj čtenářský Sen se díky tomuto románu naplnil ! Je to kniha přesně podle mého gusta.
Dechberoucí historický příběh, hodně dramatický, místy těžko uvěřitelný až šokující, skvělý rozsáhlý román z pera italského autora Luca di Fulvia.
Kniha se moc dobře četla a já jsem si osud tří statečných Rocca, Rosetty a Ráchel velmi vychutnala...Prožívala jsem si nimi jejich lásku i utrpení, jejich touhu za lepším životem !!
Tento úžasný román se dotkne vaší duše a dlouho nevymizí z vaší paměti !!

23.11.2019 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Knížka Spolubydlící je opravdu dobrou oddechovkou. Moc pěkně a rychle se čte, je nenáročná, sladce romantická a lehce humorná. Je to skutečně líbivé čtení.
Kniha má zde vysoké hodnocení a to probudilo mou zvědavost a začala jsem číst. Nebýt DK určitě bych po této knize nesáhla. A to by byla škola. Někdy je dobré se při čtení i zabavit a oddechnout si. A to se mi stalo !!

20.11.2019 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Liane Moriarty patří mezi mé nejoblíbenější autory. Právě jsem dočetla její novinku a bylo to moc fajn čtení. Jsem moc spokojená, byl to zase jednou zážitek !
Její příběh je zase trošku ztřeštěný, místy úsměvný, chvíli smutný, ale určitě vede i k zamyšlení. Docela jsem si ty lidičky, kteří zavítaly do luxusních lázní zamilovala. Zejména Frances, stejně starou jako já !
Navštivte i vy tyto lázně, budete určitě jako znovuzrození !! Doporučuji !!

19.11.2019 5 z 5

Temná dcéra Temná dcéra Elena Ferrante

Pro mě první knižní setkání s Elenou Ferrante. Ale bohužel tentokrát jsem při dočtení knihy necítila obvyklé uspokojení, nadšení, ale jen smutek a frustraci... Taková je totiž celá miniknížka. Smutná, nabitá negativní energií, neradostná, drsná, mučivá a drásající.
Tohle čtení není moc pro moji duši.... Ale snad se s autorkou znovu setkám, tentokrát za příznivějších knižních okolností.

17.11.2019 3 z 5

Venkovská svatba Venkovská svatba Barbara Hannay

Opět moc pěkná kniha z pera Barbary Hannay ! Příběh z atraktivního australského prostředí, kde se děj současný prolíná s minulým, kde stará nenaplněná láska znovu ožívá i po mnoha desetiletích. Je to příběh dvou žen Hattie a Flory. Obě ženy dělí dvě generace, ale i tak mají mnoho společného.
Myslím, že si tato kniha s tak krásně propleteným příběhem zaslouží pět hvězdiček !

15.11.2019 5 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

I já jsem se těšila na další knihu od autorky Červeného adresáře. A ani její druhá kniha mě nezklamala. Příběh se velmi pěkně a rychle četl, byl jemný, nenáročný, propletený spoustou rodinné historie. Příběh o smutném dětství na švédském venkově byl plný silných emocí, četla jsem jedním dechem. Moc se mi líbil závěr příběhu, kde se rodinná tragédie uzavře a dojde ke smíření.
Dojemný příběh plný emocí, který mě chytil za srdce !

13.11.2019 5 z 5

Devátá oběť Devátá oběť Dana Stabenow

Vynikající detektivní jednohubka. Svěží a šťavnatá ! Tento druhý díl série s Kate a její psí Obludou se mi líbil snad o kapku víc než ten předchozí.
Těším se na další pokračování !

11.11.2019 5 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Já prostě miluji příběhy Lucindy Riley. Opět pětihvězdičkové a úchvatné čtení !!
Autorka opravdu dokáže přenést čtenáře do úžasného světa a umožní mu prožívat příběh propletený časem a dějinami.
I osud čtvrté sestry CeCe byl nádherně propracovaný a již chci číst další díl této série Sestra Luny.
Tuto románovou ságu doporučuji všem milovníkům čtení, určitě nezklame !

09.11.2019 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Matčina hra je velmi vydařený psychothriller. Mě příběh nejvíc dostal od své druhé poloviny, a to jsem se potom nemohla od čtení odtrhnout ! Skvělý konec byl pak třešničkou na dortu! Také já jsem matkou dvou synů, jsem v podobné situaci jako Pammii, tak jsem si nějak myslela, že se něčemu přiučím :-) Ne, ne, radu si brát nebudu, ale kniha byla skutečně skvělá !!

07.11.2019 5 z 5

Poslední láska císaře Karla Poslední láska císaře Karla Hana Parkánová-Whitton

Zase jednou jsem si udělala knižní výlet do české historie. Tyto výlety mám moc ráda, a tento o osudu levobočka císaře Karla IV., se mi hodně líbil. Kdo byl vlastně Guillame (česky Vilém) ? Na tuto otázku vám dá odpověď čtivý a zajímavý román Hany Whitton. Zavede čtenáře do 14. století, do doby kdy se císař Karel VI. zamiloval naposledy.
Těším se na další knihy této autorky !

05.11.2019 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Skvělé, skvělé čtení !! Já nemám ráda nemocniční prostředí, ale tady mi nevadilo. Přiznám se, že jsem četla s úsměvem na tváři a s velkým zaujetím. Chirurg je nesmírně čtivá kniha, kterou nelze odložit. Autorka vynikajícím způsobem zachytila vnitřní svět chirurga Hynka a jeho problémy v rodině.
Bravo, paní Dvořáková ! Pište pro nás dál !! Doporučuji !!

03.11.2019 5 z 5

Beznadějný osud Beznadějný osud Susanna Kearsley

I když mám knihy této kanadské autorky moc ráda, musím tentokrát přiznat, že tato se mi líbila méně. Nějak jsem se nemohla na čtení soustředit, ale může to být i moje vina...
Historická linka příběhu byla zajímavější a čtivější, ta ze současnosti se mi zdála trochu zdlouhavá a méně mě bavila.
Příběh o dvou ženách, které dělí staletí, ale i tak je mnohé spojuje !

01.11.2019 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Dlouho jsem se na knihu těšila, bohužel musím napsat, že z mého pohledu je asi nejslabší z autorčiných knih. Mně prostě nesedlo toto zpracování, tento styl psaní, kdy se děj vrací z konce na začátek. Je to náročné čtení, které vyžaduje velké soustředění.
Jinak téma knihy velmi aktuální, některé pasáže mě oslovily více, jiné méně. I tak to byl dobrý čtenářský zážitek, jen tentokrát dám o hvězdičku míň. Prostě to tak cítím !!

01.11.2019 4 z 5

Dlouhá cesta domů Dlouhá cesta domů Louise Penny

Otevřít tuto knihu a začít číst byl pro mě jakoby návrat domů. Do světa, kde to dobře znám a s přáteli, které mám tak ráda. Moc krásné to bylo i tentokrát. Hledal se Peter, který se nevrátil za Clarou domů...Já mám dokonce pocit, že tento díl byl jedním z nejlepších.
Moc se mi líbil. Bylo kouzelné tuto knihu číst, díky za krásné chvíle paní Louiso !

26.10.2019 5 z 5

Skoro normální rodina Skoro normální rodina Mattias Edvardsson

Příběh je vyprávěn z pohledu tří hlavních hrdinů - otce, dcery a matky. Nebylo to zrovna lehké čtení, byl to psychologický román, chcete-li thriller. Jedná se o knihu, která vede k zamyšlení, je hodně o pocitech, dojmech, ale nechybí zde i určité napětí.
Docela jsem se vžila do postavy faráře Adama, který touží po dokonalé rodině. Stačí den a vše je jinak, jeho jediná, milované dcera je zdrojem zklamání a starostí. Zabila ?
Příběh o skoro normální rodině může být příběhem každého z nás !

24.10.2019 4 z 5

Vítěz Vítěz Klára Janečková

Na každou knihu Kláry Janečkové se těším a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Super čtení, při kterém jsem zavítala i do pár krásných míst, slyšela hukot Atlantického oceánu a sílu větru na větrném ostrově Fuerteventura. Příběh Johanky byl čtivý, měl spád, byl krásně propletený a místy až k neuvěření. Tak bouřlivý osud má totiž málokdo. Moc pěkné !!

21.10.2019 5 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

Pár desítek stran, které přečtete velmi rychle. Takovou bouři emocí ve vás těch pár stran vyvolá. Mně bylo smutno, ono stáří není veselé, není pro slabochy. Mám kolem sebe nejen své staré rodiče, ale i tchyni, kterou jsme si museli k sobě vzít, aby nemusela žít jako Miška, v zařízení pro staré a odložené.
Delphine de Vigan je skutečná Paní Spisovatelka !

18.10.2019 5 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Krásné čtení, pohodové a kouzelné. Mám moc ráda knihy této německé autorky, člověk hnedka zapomene na své problémy a najednou se ocitne u stolu s babi Franziskou a její vnučkou Jenny a maličkou Julčou, která hází sušenky psímu kamarádovi Falkovi.
Budu se těšit na pokračování ságy, vždyť ocitnout se opět na sídle Dranitz, bude pro mě čest a radost !!

17.10.2019 5 z 5