Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

Lili
10.09.2019 4 z 5

Alena Mornštajnová mě svým báječným vypravěčským stylem mile překvapila! Jsem o to víc ráda, že je to někdo z „domácích“ a rozhodně od ní polapím další. K tématu snad jen to, že dobu vystihnout lépe ani nemohla.

Domka901
10.09.2019 5 z 5

Hotýlek jsem četla až po Haně a na rozdíl od mnoha jiných jsem nebyla z knížky zklamaná. :) Bavil mě jak samotný děj, tak vykreslení všech postav. Jen z hlavního hrdiny jsme byla trochu nesvá - ta jeho povaha mě v průběhu knížky čím dál víc vytáčela.

hapac
10.09.2019 4 z 5

Knížka se četla skoro sama (ostatně tak, jako i další knihy od A. Mornštajnové), její knihy jsou si tak nějak podobné a zároveň tak rozdílné. Prostě se mi líbí a až si najdu čas na Tiché roky, tak pak si je zase jednu po druhé dám znovu.

Tomáš99
09.09.2019 2 z 5

Pro mě nejslabší dílo od autorky. Bez překvapení, bez větších vyvolaných emocí. Lze doporučit na dlouhou cestu autobudem. Neurazí, nenadchne.

Vakalik
06.09.2019 4 z 5

Za mě třetí nejlepší dílo (ze čtyř) od autorky. Nebylo to špatné, četlo se to hezky, ale chyběl mi tam trochu náboj, jiskra, nějaká pointa. Klidné čtení na podzimní večery.

genie
05.09.2019 5 z 5

Další krásné dílo z pera autorky, četlo se s naprostou lehkostí. Od začátku do konce jsem s hrdiny knihy "žila".

Jamira
04.09.2019 5 z 5

Libilo se mi dokonce vic nez Hana. Zadne zasadni tema se tu neresi, takove fajn oddechove poctenicko.. :)

Taralcielle
04.09.2019 5 z 5

Moje první setkání s Alenou Mornštajnovou. Četlo se opravdu samo, lehce, ani jsem nevěděla jak a byla jsem na konci knihy.
Nemá cenu srovnávat s jinými příběhy od ní, každý je jiný, samostatný celek.

danielavachova
03.09.2019 5 z 5

Další skvělá kniha od paní Mornštajnové,přečetla jsem s takovou lehkostí,že mi bylo líto ,že je konec.

petrucha86
03.09.2019 5 z 5

První a asi ne poslední setkání s autorkou, neskutečně lehce se četlo!

bgott
02.09.2019 4 z 5

Od Aleny Mornštajnové jsem první četla Slepou mapu a bylo to neuvěřitelné setkání. Následovala Hana a Tiché roky. Poslední přečtený Hotýlek byl bezesporu také velmi dobré čtení. Knihu jsem vlastně přečetla na jeden zátah. Ale i tak mi zbyl pocit, že je to stále jako přes kopírák .... rodinné propletence, osudy, styl psaní, jen jména se mění. Na český literární rybníček ale stále kvalita.

Irsaf
01.09.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře. Člověk rád sledoval osudy jedné velké rodiny.
Další povedená kniha autorky. Líbila se mi víc než Tiché roky.

Mysias
28.08.2019 4 z 5

Po tom, co jsem četla Hanu, jsem se moc těšila na další knihu od autorky. Hotýlek je pěkná kniha, ale Hanu nepřekonal. Četl se hezky, ale v podstatě to nebyla žádná srdcovka. Ale zkusím sáhnout ještě po jiných knihách.

Olous1
26.08.2019 5 z 5

Má první kniha od autorky a jsem mile překvapená, moc hezké čtení.Moc se mi líbilo jak se prolínají osudy všech aktérů příběhu.Sedl mi i styl psaní paní autorky.Určitě to není poslední kniha,tak běžím do knihovny.

kusma
26.08.2019 5 z 5

Ano, autorka umí psát čtivě, osudy lidí pod jejím perem krásně kloužou a knihy se špatně odkládají. Pro mne byla nevýhoda, že jsem knihu četla brzo po Slepé mapě. Obě jsou zajímavé, ale styl psaní je stejný, což mi v tak blízkém sledu trochu vadilo. Přistihla jsem se, že se dokonce těším až knihu dočtu a pustím se do jiné. Tím ale nemohu ubírat kvality knihy a snižovat hodnocení.
Musím i přiznat, že mi z této knihy bylo i dost smutno.
Každopádně, určitě si ráda přečtu další autorčinu knihu. Jen si dám na chvilku pauzu.

Deniska147
23.08.2019 5 z 5

Zase nádherné dílo. Lidské osudy jsou stejně nejkrásnější vyprávění ...

petrzel
22.08.2019 5 z 5

Velmi čtivá a zajímavá kniha.

Vlčice61
22.08.2019

Paní Alena Mornštajnová opět nezklamala. Zajímavý příběh. Velmi se mi tato kniha líbila.

maryska09
21.08.2019 5 z 5

Další skvělá kniha jedné z nejlepších českých autorek současnosti. Výborně napsaná, čtivá, napínavá, strhující, uvěřitelná. Díky za ní, doporučuji

allebra
21.08.2019 4 z 5

Další skvělá rodinná sága, která se výborně četla. Líbil se mi navzájem propojený příběh a se zájmem jsem sledovala vývoj jednotlivých postav. Přece jen mě ostatní autorčiny knížky zaujaly o něco více, nedávám tedy tentokrát plné hodnocení, ale už se těším na další příběhy, protože paní Mornštajnová má nepochybně velký vyprávěčský dar.