Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5132 5132

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

JanaDor
04.06.2015 5 z 5

Dobrý český román, kde promyšlený děj se valí dopředu a bere sebou propracované osoby v komunistické době, která na každého působí jinak, protože záleží jaký máme charakter a s jakým svědomím, jsme dokázali ustát tu dobu. Děj se valí s rychlostí blesku a v závěru knihy se dostávám do hromosvodu, který celou knihu pro mě uzemnil v úžasu, jak se vše dobře četlo a jak hezkým způsobem mi byla kniha blízká.
Neřekla bych, že jsem si osoby nějak zvlášť zamilovala. Jen některé se mi líbily charakterem. Ale celkově mě zaujaly a vtáhly do svého života. Děj byl bohatý a já se zvědavostí čekala, jakým směrem se bude vyvíjet.
Pokud máte rádi osudy jakoby obyčejných lidí, určitě si knihu přečtěte.

Hella
24.05.2015 4 z 5

Pěkné, čtivé, české (v tom nejlepším slova smyslu). I tak se mi ale o trochu víc líbila Slepá mapa.

Mikik
22.05.2015 4 z 5

Krásně popsané postavy a život lidí. Líbil se mi i celý průřez dobou od druhé světové války až po současnost. Kniha sice nemá nějakou velkou zápletku nebo příběh, ale vyprávění o osudech dané rodiny a hlavní postavě je tak krásně popsané a svižné, že stojí za to si knihu přečíst.:-)

RADOST
16.05.2015 5 z 5

Dalo by se říci: A tak šel život .... U nás, v průběhu 20. století. Jenže je kumšt napsat to tak svižně, s jiskrou, bez zbytečných slov, se znalostí lidí. Poutavá četba o obyčejných lidech od velmi nadané autorky.