Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

Eifka
05.10.2019 3 z 5

Alena Morštajnová je skvělá vypravěčka a má krásnou češtinu. Hotýlek se četl dobře, ale ubírám hvězdy za překombinovanost událostí, které se tam odehrávají...kniha by se místo Hotýlek totiž mohla jmenovat Řada nešťastných příhod.

Pro mě zatím zůstává od autorky top kniha Slepá mapa.

iiiccc
04.10.2019 5 z 5

Začala jsem číst a přestala jsem až když jsem měla dočteno. Knihu jsem nemohla odložit. Četla jsem při vaření, při jídle, při žehlení a snad bych se s knihou i sprchovala, kdybych se o ní nebála. Stejnou zkušenost má i babička. Bylo to perfektní a posílám poklonu paní autorce.

vladkamudrova
04.10.2019 5 z 5

Alena M. píše "česky" . Je to připomínka naší historie. Čím vším jeden lidský život musel projít. Narodit se za takových okolností, je jako vytáhnout si černého Petra.

Simi129
03.10.2019 4 z 5

Moje třetí kniha autorky. Dala bych 4,5 hvězdy, kdyby to šlo ;-) Četla se lehce, až mi bylo líto, že jsem na konci. Autorka dobře vystihla dobu. Nesrovnávala bych s ostatními knihami A.M., které jsou si podobné, ale jak již někdo napsal ... úplně jiné.

Pisquosus
02.10.2019 3 z 5

Hotýlek je poslední z knih, která mi chyběla přečíst. S počtem přečtených knih, bohužel, klesá i počet hvězdiček. Autorka píše hezky, příběhy mají šťávu, ale bohužel jsou všechny na jedno kopyto. Vždycky jeden dobrý, druhý zlý, třetí chce cestovat, čtvrtý bolševik...

SilvaK
27.09.2019 5 z 5

Pekná kniha. Na môj vkus príliš veľa postáv a ich navzájom prepletených osudov. Ale tu som nejako viac mala prehľad, kto je kto. Na rozdiel od Slepej mapy.
Príbehy boli zaujímavé, kniha sa čítala naozaj veľmi dobre.

Anibag
22.09.2019 5 z 5

Kniha se mi nesmírně líbila.

topferka
20.09.2019 5 z 5

Super čtení, kniha má ducha, jako všechny knihy od této autorky. Pobaví, nadchne, čte se jedním dechem a příběhy lidí, které se rozehrávají v průběhu děje jsou poutavé!

Jane89
19.09.2019 5 z 5

Stejně jako Hana - i tady se nešlo odtrhnout - skvěle rozkreslené postavy ... úžasné zpracování, určitě doporučuji.

Bella1
19.09.2019 5 z 5

Hotýlek je příjemná zábavná kniha, taková milá oddychovka. Když jsem vypadla ze soustředění trochu jsem ztrácela přehled v postavách, ale to byla moje chyba. Oproti Haně je to zase něco jiného, ale mně se kniha líbila.

hajrys
19.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Velmi se mi líbí autorčin styl. Lehkost s jakou příběh plyne, a přesto nepostrádá napětí a touhu číst dál. Skvěle vykreslené povahy lidí. Kousek od nás na konci malého městečka je hotel Mánes, že by podoba čistě náhodná? :-)

mol378
18.09.2019 2 z 5

Čtivé, zábavné, jednoduché - na jeden večer o dovolené, hlavu to nezatíží, asi jako průměrná televizní inscenace. Autorka píše přijatelně pro většinu naší populace, rozhodně neurazí, určitě nenadchne.

Arella
17.09.2019 4 z 5

Výborná kniha. Vypravěčský um paní Mornštajnové mě moc baví.

mahdal
16.09.2019 3 z 5

Toto byla má třetí kniha od Mornštajnové, a prozatím ji musím hodnotit jako nejslabší. Zápletku a hlavní téma hodnotím jako zajímavé (oceňuji snahu autorky vystavět příběh na skutečných dějinných událostech, ty v mnoha případech mohou sloužit i didakticky), bohužel jsem nacházel ale i negativa. Příběhu uškodilo především větší množství postav, jejichž osudy byly často chaoticky propletené. V průběhu čtení jsem přemýšlel, zda má příběh i hlubší povahu, tu jsem bohužel nenašel. Oproti Haně a Slepé mapě hodnotí tento román jako průměrný. Neurazí, ale ani nenadchne.

Marci18
16.09.2019 5 z 5

Knihu jsem četla až po Haně a byla jsem velmi mile překvapena. Jak děj, tak i vykreslení všech postav a prostředí bylo krásně napsáno, což se u Hany moc říct nedá.
Podle mého názoru je zatím toto nejlepší kniha, kterou jsem od Mornštajnové četla. Ale samozřejmě nemůžu moc srovnávat, protože jsem od ní četla pouze Hotýlek a Hanu, ale i přes to se mi více líbil Hotýlek. Kniha mě velmi překvapila a za sebe ji DOPORUČUJI!

roman9276
16.09.2019 3 z 5

Všechno se točí okolo hotýlku, který je spíše hodinový. Funguje od války přes totalitní režim až po dnešní dobu a zažívá ty nejrůznější vztahové radosti i starosti. V ději je několik hlavních postav a celkově je to kniha o rodině, lásce, nenávisti, lžích i tajnostech, v podstatě o běžném životě, ale oproti Haně jsem takový šoky nezažíval. Někdy takový nemastný neslaný, někdy se to táhlo, jindy zase to dokázalo hodně překvapit. S odstupem času mě to na druhou stranu zase tolik neuchvátilo…

Dokča070
16.09.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla, začtete se rychle, bavila mne velmi.

pige
15.09.2019 3 z 5

Ne vždy je život jednoduchý.
Ale pokaždé má člověk možnost volby. Jen si toho nemusí být vždy vědom.

Milé čtení, které ale nijak zvlášť neobohatí.

n.ezn.amy
13.09.2019 5 z 5

Kniha o rodě, který vlastní hotýlek a předává ho generaci po generaci navzdory všem režimům a hotýlek udržuje soudržnost rodiny. Příběh ze života, kdy osudy lidí někdy změní drobnosti. Václav je člověk, který v životě dělá velké ústupky jen proto, aby zajistil štěstí a pohodu své rodině a proto i dělá rozhodnutí, na které není hrdý. Není to jednoznačně vykreslená osobnost a to je na tom to správné. Mornštajnová má příběhy, které vás nutí číst až do konce, protože chcete co nejdříve vědět jak kniha dopadne

cluci
12.09.2019 5 z 5

Opět krásná kniha Paní Mornštajnové. Spisovatelka má vytříbený styl psaní, jenž je velmi dobře čtiví. Nelze knihu srovnávat s Hanou, ta je prostě rarita, ale určitě osloví mnoho čtenářů. Bezvadně vystihuje dobu, lidskými osudy vás vtáhne do děje, je prostě skvělá.