Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

matasovas
06.07.2019 5 z 5

Dojemný příběh, dobře čtivá.

Jessie_
05.07.2019 5 z 5

Chtěla jsem si na dovolenou vzít nějakou zajímavou odpočinkovou knihu a tak jsem sáhla po Hotýlku. Řekla bych, že líp jsem vybrat nemohla. Přelouskala jsem ji raz dva a za mě fakt skvělý, čtivý příběh, který prostě musíte číst dál a dál :-).

stju
04.07.2019 5 z 5

Jakmile na mne na pultě v knihovně vykoukl zrovna vrácený "Hotýlek", po již přečtené "Haně" a "Slepé mapě", jsem pochopitelně neváhala. Hned po přečtení prvních stránek jsem věděla, že se mohu opět těšit na příjemný zážitek ze setkání se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou, především s jejím úžasným vypravěčským umem.
Zase jsem se začetla do příběhu, odvíjejícího se na pozadí konkrétní historické události, zase jsem se cítila jedním z účastníků tohoto příběhu. Sice mi oproti výše jmenovaným knihám připadal "Hotýlek" takový lehčí, nemíním to jako kritiku, nic to nemění na jeho čtivosti a poutavosti - Mornštajnová opět nezklamala.

Magdalena_j
04.07.2019 4 z 5

Do dvou třetin knihy jsem si myslela, že Hotýlek poputuje na druhé místo oblíbenosti knih od paní Mornštajnové. Na stejné místo, kam patří Tiché roky, ALE... závěr knihy mě tak nějak celý dojem spláchnul. Nevím čím to bylo, prostě mě přišlo, že konec je taková trošku slátanina. Souběh spousty okolností a situací, které mi ke zbytku knihy prostě nějak nesedí a bohužel mi knížku trošku pokazili.

Je to pouhý dojem z právě dočteného, kniha je to jinak výborná. V celku se mi líbila a určitě si jí přečtěte, ale Hana a Tiché roky jsou prostě o třídu lepší. =)

malpet
02.07.2019 5 z 5

Po Haně je tohle moje druhá Mornštajnová během dvou měsíců. Každá kniha je koncentraci zivotní smůly a fatálně špatných rozhodnuti hlavních postav. Myslím že by autorka mela změnit prášky proti depresi,ty současné evidentně nezabírají :-)

maja2712
01.07.2019 4 z 5

Po přečtení Hany a Tichych roku jsem zatouzila precist i další knihy od paní Morstajnove. Paní spisovatelka velmi ctive dokáže popsat osudy tři generaci rodiny, ve které hraje důležitou roli jimi provozovany hotylek. Prijemne čtení bez hlubších uvah me provedlo obdobím od konce druhé světové války dosud.

St.Evelin
01.07.2019 5 z 5

Styl psani je stejný a přeci v něčem jiný. Postavy jsou opět propletené, popsané a vybarvené do nejmenších detailů. Nicméně, hlavním hrdinou je tentokrát muž, Václav. Na první pohled téměř nudný chlapec, ale přitom ve skrze zajímavý člověk. Podobně jsou na tom pro mne i ostatní.
Excelentní je děj, osudy lidí... Žádné překombinované zápletky. Měla jsem pocit, že čtu o reálných lidech s reálnými problémy a peripetiemi. A tak čtu a čtu a čtu, abych věděla, jak to celé dopadlo!
Za mě osobně opět výborný počin paní spisovatelky. Tato kniha mi oproti ostatním ubíhala tak nějak plynule, příjemně. Žádné urputné zvraty, či extrémní zapletky a přitom silný příběh, který mě nutí číst dál. Na léto úplná pecka.

Dadulina
30.06.2019 4 z 5

Pro mě její nejlepší kniha

Opatov
30.06.2019 5 z 5

Po přečtení Hany jsem se na další knihu těšila. Zpočátku jsem se zacetla do Forresta Gumpa, ale příběh se pomalu ale jistě rozjíždí, což je dobře, protože spletenec vztahu se postupně plynule pospojuje. Myslím, že část deje se opravdu asi nekdy někomu stala. Spletitý, ale docela uvěřitelný příběh, od kterého se nedá odejít. Skvela knizka, která má hodně blizko k Hermankovemu údolí, predevsim diky prostredi, vztahům a politickým změnám.

Greenfingers
30.06.2019 5 z 5

Osudy lidí, které autorka nadaná vypravěčským talentem popisuje, jsou propleteny do uvěřitelného příběhu plného emocí nejrůznějšího druhu. Všechny postavy jsou vykresleny velmi plasticky, mají své kladné i záporné charakterové vlastnosti a jejich jednání je v nemalé míře ovlivněno dobou, ve které žili. Velkou část té doby jsem měl možnost poznat na vlastní kůži a jsem rád, že autorka ve svém románu nic nezatajuje, nezveličuje ani nepřikrašluje. Její pohled na dobu a lidí, kteří v ní museli žít a přežít, není černobílý. Nikoho nesoudí ani neobhajuje. Doporučuji k přečtení hlavně mladším čtenářům.

Alfondra
29.06.2019 5 z 5

Já prostě styl Mornštajnové miluju a její knihy ráda čtu.

Ivka14
28.06.2019 4 z 5

Jelikož už jsem od této spisovatelky četla jinou knihu,tak jsem už znala její styl psaní. Kniha se příjemně četla a už se těším na další knihy od téhle autorky, která mě vždy vtáhne do děje a pak už se knížce nedá vyhnout :)

malpet
28.06.2019 5 z 5

Opět brutální nářez... a všechno z toho je uvěřitelné, to je na tom to nejhorší :-)

alabra
27.06.2019 4 z 5

Děj této knihy není příliš naléhavý, doba plyne pozvolna jako voda v řece, přináší a odnáší osudy hrdinů, žádné zvraty. Kniha se čte poklidně, ostatní knihy autorky mě oslovily více. I tak pěkné počtení.

karol.cadex
26.06.2019 5 z 5

Hotýlek jsem si od Mornštajnové nechala úplně naposledy a jsem trochu rozpačitá. Samozřejmě je to bezpochyby opět dílo jako kráva v tom nejlepším slova smyslu, ale proč probůh nechala skoro všechny postavy umřít? A Václava se slimákem hned na první straně! Skandál!
Co mě u ní stále dostává jsou povahy postav. Václav jako hlavní hrdina je tak plytký, ale přitom tak neskutečně zajímavý. To samé všichni ostatní. A jejich osudy, kdy řeší jen reálné problémy, žádné extra zápletky, přitom ani nedutám a čtu dál jen abych věděla, jak to chudáci zvládnou. Neuvěřitelný.
Dávám jak jinak plný počet, ale tolik smrti jsem od Alenky na třista stranách vůbec nečekala, kam se hrabou norské thrillery!

zuzulka77
25.06.2019 5 z 5

Opět mě autorka nezklamala.

tezzpoletsar
24.06.2019 5 z 5

Knížka se hezky četla, potřebovala jsem pořád číst, protože mě zajímalo, jak to dopadne.. Trochu víc smutná & depresivní ale jinak super.

Karcoolka2210
23.06.2019 5 z 5

Moja druhá kniha od Aleny Mornštajnovej a musím povedať, že mne táto autorka veľmi sadla. Spôsob akým píše knihy, postavy, nuž vtiahne ma do príbehu. Hana je zatiaľ pre mňa na prvom mieste, ale aj Hotýlek si podľa mňa zaslúži plný počet.

LiloCZ
22.06.2019 5 z 5

Poutavý příběh jedné rodiny s dalšími příběhy ostatních, kteří se v rodině objevují. Přečteno jedním dechem, velmi příjemné čtení.

czerwa
21.06.2019 3 z 5

Oproti pozdějším prózám této autorky působí svět Hotýlku možná bezstarostnějším, klidnějším dojmem. Zvraty jsou postupnější, méně vyhrocené. Kniha i tak velmi čtivá, jen méně naléhavá.