Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

BlackFun
20.06.2019 4 z 5

Fajnové oddechové počtení. Příjemně zpracovaný příběh jedné rodiny :)

harvan69
18.06.2019 5 z 5

Je to mé třetí setkání s autorkou a opět mě nezklamalo. Líbí se mi, jak poutavě popisuje osudy postav knih. Od první stránky paní Mornštajnová čtenáře vtáhne do děje a už ho nepustí, a musí knihu přečíst jedním dechem. Těším se na další knihy.

skyline
14.06.2019 4 z 5

Má první od paní Mornštajnové a naprosto bezvadná kniha. Čtu ráda thrillery, detektivky,scifi, fantasy.... Když se mi kniha dostala ruky, říkám si že mě bavit nebude... Ale bavila mě a to hodně.

radus
13.06.2019 4 z 5

Opět dobrá knížka, i když trochu pochmurná. Líbí se mi ta propojenost osudů a jak autorka vždy prozradí kousek děje napřed a čtenář se pak musí k tomu rozuzlení pěkně prokousat. Tahle knížka vás určitě donutí přemýšlet nad životem a něco ve vás zanechá.
Mornštajnová určitě patří mezi nejlepší české autorky této doby.

miri.f
13.06.2019 5 z 5

Ačkoliv byla tato kniha autorčinou prvotinou, já se k ní dostala až na samotný závěr její dosavadní tvorby. Hořkosladký příběh, který popisuje mnoho lidských osudů, jako by se odehrával v životě každého z nás. Všechny osudy mají jedno společné pojítko - pachuť nikdy nevyřčeného. Možná i to je důvodem, proč je tak dobrý a zároveň zanechá v čtenáři po přečtení knihy stejně tak zvláštní podivnou pachuť, nad kterou musíte přemýšlet ještě dlouho poté, co knihu naposledy odložíte.

Kamilajznik
10.06.2019 5 z 5

Jako vzdy vyborne cteni. Pani spisovatelka me proste bavi.

haannyys
10.06.2019 5 z 5

Pro Mornštajnovou mám prostě slabost. Její sloh čtu jedním dechem, propojenost osudů mě vždy uchvátí. U Hotýlku jsem věděla ihned po nalistování obsahu, že jsem opět nesáhla vedle - takto krásně udělaný obsah jsem ještě neviděla. Těším se na další knihu.

Coco3
09.06.2019 4 z 5

Bavila mě a četla se mi moc dobře. Lehkou formou zábavně vážné téma. Fajn kniha, mohu jen doporučit.

Allys
04.06.2019 5 z 5

Oddychové čítanie o živote hlavného hrdinu a ďalších členov jeho rodiny. Autorka popisuje bežný život obyčajných ľudí plný rôznych zvratov a prepojení. Kniha sa čítala veľmi dobre a veľmi sa mi páčil aj štýl humoru, aj keď sa stalo niečo negatívne, bolo to veľakrát podané odľahčenou formou :-) Pekná kniha, odporúčam.

amurek
03.06.2019 5 z 5

Je to má druhá kniha od Aleny Mornštajnové a mohu říci, že se mi její styl psaní líbí. Osudy hlavního hrdiny Václava a dalších osob, které v jeho životě hrají větší či menší roli, jsou propojeny láskou, nenávistí, sobectvím, zradou i nemocí. Příběh se odehrává v době od druhé světové války do konce minulého století. Spisovatelka tak nenásilnou formou provedla čtenáře našimi novodobými dějinami, které byly plné politických zvratů. A postavy románu proplouvaly životem jak nejlépe uměly…

Elen.aja
03.06.2019 5 z 5

Zajimava sondy do minuleho stoleti a jehi ruznych rezimu v kontextu konkretni rodiny, se svymi starostmi, radostmi i bolestmi...cetlo se skvele (ikdyz Hana byla lepsi;) )

janina74

Opět skvělá kniha.

girdi
02.06.2019 5 z 5

Způsobem propletených (občas trochu neuvěřitelných) příběhů o osudech jedné rodiny mi to, nevím proč (protože ta atmosféra je tak jiná), připomnělo Hartlův Malý pražský erotikon (ovšem jen pokud byste z něho odstranili skoro všechen humor, laskavý i třeskutý). Mornštajnová v Hotýlku představila tolik zajímavých postav, až člověku bylo občas líto, že některé mají jen málo prostoru a člověk je nemůže lépe poznat a pochopit. Ačkoli to bylo většinou spíše smutné čtení, četlo se to krásně. Mistrovské vypravěčské nadání doplňují všechny ty úžasné detaily, jako je členění kapitol tvořící báseň nebo sebenaplňující se propojení úvodu a závěru knihy. Je báječné, že máme v Česku takto talentované autorky.

Janule809
02.06.2019 5 z 5

Precteno jedním dechem, prostě další super kniha od Mornstajnove

Fillipa
01.06.2019 5 z 5

Za Hanou, ale přesto za 5* Příběh příliš reálný, než aby potěšil.

Světluška4
30.05.2019 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od Mornštajnové. Líbila se mi asi nejvíce.

EvikU.
29.05.2019 4 z 5

Začátek knihy jsem se nemohla začíst. Něco mi tam nějak chybělo, co by mě chytlo. Od půlky už mě kniha chytla. Je trochu slabší než Hana a Slepá mapa. Za ten začátek dávám jednu hvězdu dolů, ale celkově hezké počtení.

dadako
29.05.2019 5 z 5

Styl vyprávění je takový neakční a nezaujatý, ale je přes to je poutavý a kniha se čte jením dechem. Obával jsem se, že po Haně mě jiné knihy od této autorky tolik nezaujmou, ale zase jsem se mýlil...

Toffee
28.05.2019 4 z 5

Hotýlek krásně ukazuje, jaký je rozdíl mezi spisovatelem a ostatními smrtelníky. Každý druhý člověk, který by zapátral v minulosti své rodiny, příbuzných a známých, by našel třeba ještě neuvěřitelnější příběhy zamotaných vztahů, potíží s politickými režimy, kličkováním mezi dějinnými zvraty... jenže jen spisovatel umí jeden z nich vzít a vtisknout mu život. Hotýlek není žádná literární bomba, je to "jen" dobře a poutavě odvyprávěný příběh jedné rodiny a jednoho hotýlku na kraji města. Čte se to jak po másle.

katerina3368
28.05.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem, kdo líp umí vykreslit lidské osudy než Mornštajnová.