Hotýlek

Hotýlek
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532048/bmid_hotylek-65c9ddf76057f.png 4 5135 5135

Střídají se režimy, střídají se hosté, něco se ale nemění Hotel – vlastně spíš hodinový hotýlek – který pan Leopold Mánes založil v dobách první republiky, nabízel párům potěšení a rozkoš i za protektorátu a dál fungoval také poté, co ho znárodnili komunisté. V šedesátých letech přebírá vedení Václav, vnuk původního majitele, muž bez jasných názorů i charakteru, který obratně proplouvá komunistickým režimem a stále drží rodinný podnik pohromadě. To má však zničující vliv na vztahy v rodině i na životy lidí, kteří se ocitnou v jeho blízkosti.... celý text

dale92
27.05.2019 5 z 5

Úžasný životopis jedného celkom obyčajného človiečika, ktorý som hltal od úvodnej vety. Po tom, čo som prečítal pár kníh niektorých svetových spisovateľov, ktorých štýl písania bol hrozne kostrbatý a nudný, tak toto bolo niečo úžasné. Každá veta pôsobí úplne prirodzene a čítanie takejto knihy čitateľa naozaj baví a nedokáže sa od nej odtrhnúť, až kým ju nedočíta. Hneď sa vrhnem na ďalšie knihy pani autorky.

martanci2
26.05.2019 5 z 5

Opět nádherná knížka této spisovatelky. moc doporučuji.

ibs
26.05.2019 2 z 5

Velmi dobry rozpravacsky styl, zaver sa mi viac pacil u Slepej mapy, ale inak parada na citanie.

Jitty82
23.05.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, jako všechny ostatní od této paní autorky.

Klára2216
21.05.2019 5 z 5

Skvělé čtení...Nejsem příznivce beletrie z okupační doby, ale tohle mi nevadilo a velmi příjemně se mi četlo. Opravdu klobouk dolů před touto autorkou.

Denisa153
21.05.2019 5 z 5

Super, kniha určitě nezklamala. Doporučuji...

Lindulinek
21.05.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a jsem nadšena. Oddychové a zároveň propracované čtení plné zvratů. Těším se na další knihy, které už mám ve své knihovničce.

lištička123
19.05.2019 5 z 5

Opět skvělá knížka od Aleny Mornštajnové. Zatím mě od ní žádná nezklamala. Čtivá, s příběhem, který si určitě ješte alespoň jednou přečtu.

Sofie75
16.05.2019 5 z 5

Kniha se mi četla dobře. Vtáhla mě od začátku. Kniha zase ukazuje jak náhody nám dokážou změnit život a převrátit jej úplně jiným směrem. Je to moje druhá kniha od této autorky a už se těším na další. Za mě určitě doporučuji.

Radunnie
15.05.2019 5 z 5

Pro paní Mornštajnovou mám slabost, její Hana už se zaslouženě stala mezi čtenáři pojmem a ani Hotýlek neztrácí z kvalit, kterou by skvěle napsaná kniha měla mít. Obě díla spojuje promyšlený příběh, chybující lidé z masa a kostí a především smysl pro humor a jemnou ironii - pro mě ideální kombinace. Jediné, co mi u Hotýlku bránilo v plynulém čtení, je množství postav. Nakonec si ale každá z nich v příběhu zasloužila své nezastupitelné místo, a tak budiž autorce odpuštěno:-)!

JIVaJaH
15.05.2019 4 z 5

Autorka je bravurní vypravěčka! Někdy jsem se lehce ztrácela v celém zástupu postav.Stojí za přečtení.

irefir
15.05.2019 4 z 5

Po přečtení Hany jsem si řekla, že se musím pustit i do ostatních autorčiných knih. Hotýlek mě nezklamal( i když Hana je Hana ), četl se krásně, děj plynul jakoby sám - prostě příjemné čtení.

Suzynka29
14.05.2019 3 z 5

Asi do půlky knihy jsem se do čtení musela nutit. Potom mě to teprve začalo docela bavit. Super, jak na sebe vše navazovalo. Ale upřímně, neurazilo ani nenadchlo.

terkezka
13.05.2019 4 z 5

Ze začátku jsem se do příběhu nemohla dostat, ovšem pak už nešlo přestat, čtivé, poutavé a napínavé. Slepá mapa i Hana za mě asi lepší, ale i tak super kniha !

alena4154
13.05.2019 3 z 5

Vcelku pěkný příběh, ale nic co bych si přečetla znovu.

Bramborak81
08.05.2019 5 z 5

Třetí přečtená kniha od této autorky, autorčin styl psaní mě baví. Děj plyne svižně, postupně se seznámíme s hlavními aktéry, které spojuje hotýlek. Rodinná sága několika generací se čte jedním dechem. Neobyčejné, ale uvěřitelné příběhy jednotlivých postav, láska, nenávist, radost i smutek, překvapení, napětí, nic v knize nechybí. Potvrzeno, A. Mornštajnovou řadím mezi své oblíbené autorky, a těším se na další její knihu.

Mirin1349
07.05.2019 2 z 5

Do příběhu jsem se dlouho nemohla začíst, ale chtěla jsem dát knize šanci už jen kvůli skvělému čtenářskému zážitku z Hany. Nakonec jsem knihu dočetla, ale vím jistě, že se k ní nevrátím. Příběh se místy odvíjel až moc rozvláčně, aniž bych měla pocit, že se skutečně něco dělo. Jednotlivé postavy mi přišly spíš jako karikatury, kdy mi ani jedna nebyla zvlášť sympatická. Pro mě je to kniha, která ve mně nevyvolala žádné výraznější emoce. Co ale musím vyzdvihnout, je nápadité provázání první kapitoly s tou poslední, kdy se celý příběh hezky uzavře.

kika 13
06.05.2019 5 z 5

Teda ani jsem nechtěla aby knížka končila člověk má chuť číst pomaličku,ale zároveň hio láka konec.

99jana99
06.05.2019 5 z 5

Krásný příběh, čtivý, nic nezůstane nevysvětleno, určitě doporučuji přečíst...

Hanec
05.05.2019 5 z 5

Kniha je velice čtivá. Paní Mornštajnová mě hodně baví.