Šepot z lesa

Šepot z lesa
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542858/bmid_sepot-z-lesa.jpg 4 1084 1084

Před dvaceti lety v hlubokých lesích Orlických hor beze stopy zmizel jeho nejlepší kamarád. Teď se investigativní novinář Petr vrací do rodné vesnice, aby se vyrovnal s rozvodem a dal dohromady dům, který zdědil po matce. Z hlubin minulosti se vynořují nejen staří známí, ale i děsivé vzpomínky. Navíc zjistí, že kamarád nebyl ani zdaleka jediným, kdo se v okolí ztratil. Začne na vlastní pěst pátrat po tom, kdo - nebo co - za zmizeními stojí. A stopy, jež nachází, ho pomalu vedou do míst, jaká si nedokázal představit ani v nejhorších nočních můrách...... celý text

tessie_m
14.02.2023 3 z 5

Zajímavé, napínavé, dobře napsané, ale za mě zbytečně dlouhý děj a oproti tomu, konec hrozně ukousnutý, chtěla bych ho více rozvinutý. Takhle mi to úplně nestačilo.

karol.cadex
13.02.2023 5 z 5

Česká autorka s koulema? Seznamte se se Surmanovou, prosím pěkně.
Strašně, ale opravdu strašně jsem se po přečtení anotace bála, že mě to jen navnadí a pak se povezu na vlně blbosti. Protože jsem opět jako nevěřící Tomáš nevěřila, že by to ženská a ke všemu Češka dokázala. A dostala jsem ještě víc.
Nejsem posera, bojím se u čtení málokdy, ale tady jsem měla nahnáno. Autorčina atmosféra byla šílená, cítila jsem regulérní vibrace.
Velký plus má u mě Surmanová za hrdinu. Trošku to přirovnám - miluju Kariku, ale jeho hrdinové jsou děsný kreténi a většinou se nad nimi ušklíbám, protože mi extrémně vadí, ale Karika to umí dohnat děsem, přírodou, nápady. Kdežto Surmanová vytvořila perfektního hrdinu se všemi svými problémy a démony a jeho povaha byla krásně lidská. To samé typické vesnické postavičky kolem něj.
Perfektní práce s minulostí v podobě zápisků z kronik. Příjemné osvěžení i v podobě policejních výslechů. Ani chvíli jsem se nenudila, naopak jsem knihu hltala.
Vzhledem k tomu, že pocházím takřka z pohraničí také, jsou mi řopíky známy, ale takhle se na ně dívat mě nikdy nenapadlo. A spojit je se starou pohanskou slovanskou jánevimjakou mytologií? Co vám budu povídat, vážně jsem nadšená. A děkuji!

P.S.: Přirovnání k C. J. Tudor rozhodně není na místě, Tudor je jakýsi marketingový produkt, kdežto Surmanová tady dokázala, že psát umí.

Vladii
13.02.2023 5 z 5

Jsem nadšená. :) Hned jsem se začetla. Hlavní hrdina byl opravdu sympaťák. Bavilo mě sledovat jak jeho návrat domů, tak tajemnou linku. Příběh neotřelý a napínavý. A závěr nezklamal. A co jsem si užívala snad nejvíc, byla autorčina práce s jazykem. Úžasné popisy, přirovnání, slovní obraty. Těším se na další knihu.

Hanaluna
12.02.2023 5 z 5

Opravdu výtečné čtení. Kniha je napínavá, temná, mysteriozni ale tak nějak nevtíravě. Opravdu se čte jedním dechem.

elotriel
11.02.2023 5 z 5

Napínavá kniha, četla jsem ji jedním dechem a nemohla se odtrhnout.

Trido
11.02.2023 5 z 5

Díky autorce. Audiokniha mě naprosto pohltila. A díky za sloh a styl psaní. Moc hezky vystavěné věty, v ten správný okamžik i velmi vtipné. Doufám, že o ní ještě uslyším. A pokud možno i o Petrovi a Imbusovi. Vůbec se mi nelíbí, že by to Hance jen tak prošlo.

sakro
10.02.2023 5 z 5

Příjemně mrazivý příběh se skvělou atmosférou, dobře vygradovaným příběhem a spoustou překvapení, zasazený do reálného života imaginární vesnice ve skutečném koutu naší republiky. Velmi dobře se čte a jen těžce se hledá místo, kde je možné četbu přerušit. Kdo má rád tajemno, jistě ocení.

Janina2609
09.02.2023 5 z 5

"Věděl, jak to až fyzicky hryže, jak to hlodá a svírá, když se snaží zjistit, co na sebe obléklo plášť líbezné podhorské krajiny, ale co neviděné číhá. Věděl to, a proto se nyní, když z něj opadla horečka, cítil jako šupák a grázl, že do paní Urbánkové kopal jako do automatu, co mu nechce vydat balíček chipsů.
A věděl ještě něco…udělal by to zas a udělá to zas.

Protože někdy mrtví živé volají….někdy je přinutí poslouchat…

Na týhle knížce (audio) se mi líbilo úplně všechno: téma, atmosféra, napětí, skvělý popis krajiny i osob, perfektní styl psaní, délka příběhu, který ještě vyšperkoval dokonalým přednesem oblíbený Vasil Fridrich.
Tohle si fakt přečtěte.

DavidMechura
06.02.2023 5 z 5

Kniha super! Český příběh, rituální duchovno, spousty nostalgie a hřejivých vztahů na vesnici, ale i zároveň ihned opačný, díky nevědomosti a nesmyslným úsudkúm lidské ubohosti. Děkuji spisovatelce za vyvolaný pocit teplo, mráz, teplo, mráz,.. Za mě - skvělý

rodak
05.02.2023 4 z 5

Ačkoliv mě duchařiny tak nějak neberou toto bylo dobré.Sledoval jsem příběh novináře,který chce zjistit pravdu o zmizení svého kamaráda.A vše co se toho vyvrbí zjistíte v této napínavé prvotině autorky.Doporučuju...

EvaSupovic
04.02.2023 5 z 5

Naprosto perfektní, neotřelá , napínavá, až temná....skvělá kombinace a styl psaní si mě podmanili. Čtečku jsem skoro nemohla vypnout, dokud jsem nebyla na samém konci.

Andrea864
03.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha. Příběh s tajemnou atmosférou, plný napětí a tajemství, který je čtivý a má spád. Velmi mě bavil námět se slovanskou mytologií. Doufám, že brzy vyjde další kniha od této autorky a klidně i se stejným hlavním hrdinou Petrem a jeho psem Imbusem. Vřele doporučuji.

Mishi
03.02.2023 5 z 5

I přes trochu zdlouhavější začátek mě to moc bavilo a dávám plný počet.
Atmosféra postupně houstne a zlo vylézá. Konec byl překvapivý, doufala jsem, že to dopadne jinak.
Ale klidně bych si o Petrovi a Imbusovi četla dál, tato dvojka mě bavila.

Ivuska97
02.02.2023 3 z 5

Začala bych asi tím, jak pro mě byla kniha zdlouhavá.
Z prvních 200 stran mě bavilo asi 60. Pak jsem rozečetla jinou knihu, abych nespadla do čtecí krize a nakonec jsem zaťala zuby a knihu dočetla.
Dávám 3* za fenomenální konec :)
Posledních 100 stran stálo za to, ale to co bylo předtím bych snesla kratší. :)
Petr je sympaťák a Imbus je zlatej :)
Popis a vykreslení příběhu ve vesnici je taky super. Úplně jak kdybych Petrovu chalupu znala od mala.
Nemůžu říct, že bych se u čtení bála, spíš jsem měla nepříjemný pocit na procházce do lesa :)
Věřím, že si kniha najde spoustu nadšených čtenářů, ale u mě se nadšení nekoná :)

ydnac
02.02.2023 4 z 5

NADPŘIROZENÉ A TAJEMNÉ

Jeden slovanský bůh.
Jediný cizinec ve vesnici.
Mnoho obětí...

Prvních dvěstě stran mi dalo zabrat, vyprávění mi připadalo hodně zdlouhavé, ale nakonec mě příběh chytil a byla jsem hodně zvědavá jak to dopadne.
Hlavní hrdina Petr mi byl velice sympatický :-) a jeho psík Inbus také :-).
Po letech se vrátil do rodné vesnice, kde před dvaceti lety beze stopy zmizel jeho kamarád Vojta.
Tajemství minulosti na něj dolehlo a nedá mu spát.
Proč se z vesnice ztrácejí děti?
Proč Petr vidí, to co nikdo jiný?

V LESE ČÍHÁ ZLO A NEJEN TAM...

SPOILER:
Líbil by se mi další díl s Petrem a Květou :-). Mohli by být dobrý vyšetřovací team nadpřirozených jevů :-)
KONEC SPOILERU.

alcerka
27.01.2023 5 z 5

Petr byl sympatický hrdina, vše jsem s ním prožívala naprosto věrně. Občas jsem se smála nahlas, občas mi bylo do pláče a taky jsem se bála. Jo fakt, že jo. Naštěstí se mnou při čtení byla moje fenka, která jakoby vypadla z oka Inbusovi (alespoň podle toho, jak jsem si jej představovala :-) ). Akorát prosím příště ubrat na "varlatech", to není slovo, který bych chtěla číst každých pár stran. ;-)

Anniee
23.01.2023 4 z 5

Já jsem nadšená! Absolutně můj šálek kávy a ještě od český autorky, co víc si přát! Kniha mi místy připomínala Noci běsů od Kateřiny Šardické - hlavně tou temnou atmosférou v malé české vesničce. Krásně mi tam sedla i ta nespisovná mluva a spousta závorek. A mít tak o 100 stránek méně, tak je to adept na jednu z nejlepších knih co jsem kdy četla.
Úplně jsem nasála tu ponurou, temnou atmosféru a nechala se vtáhnout do příběhu, kterej je taky skvost. Plus slovanská mytologie, kupa myšlenkovejch pochodů a láska je na světě.
Netrpělivě očekávám autorky další knihu!

kasavubu
22.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Až na několik nesrovnalostí a nelogičností to byla moc vydařená kniha. Chválím zejména téma kultu boha Velese, o němž jsem nic nevěděla. Smrt Káji považuju v podstatě za zbytečnou, určitě se jí dalo zabránit, kdyby k celé věci Petr přistoupil jinak. Kniha byla místy docela dost strašidelná. Autorce se myslím povedlo velmi dobře vykreslit celkovou atmosféru příběhu.

bara6739
22.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Velmi hezky čtivá kniha.
Začátek trošku ušouraný, ale dá se to odpustit.
Konec bych čekala trošku jiný. Kde by bylo dostatečné zadostiučinění nebo snad vykoupení Petra. Na druhou stranu i tento konec byl svým způsobem tajemný stejně jako celá kniha.
Na konci samozřejmě ukápla slzička kvůli Imbusovi

Becca_
21.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Na prvotinu velmi dobré. Je to i velmi dobré na český horor/thriller. Rozvláčnost příběhu mi vůbec nevadila, autorka to pěkně nachystala na finále. Trošku mě iritoval hlavní hrdina, který se sem tam zachoval opravdu zvláštně, naivně.
Spoiler!! Škoda, že nebylo objasněno, kdo byl “naháněčem” v minulosti.
Těším se na další knihy…