85098211 85098211 komentáře u knih

Vše pro firmu Vše pro firmu Karel Poláček

Nejdřív jsem viděla televizní zpracování knihy, které mne naprosto okouzlilo. Teprve potom jsem si přečetla i literární předlohu. Není špatná... Ale tentokrát u mne na celé čáře vítězí film! ;-)

05.08.2017 4 z 5

Vějíř s kosatci Vějíř s kosatci Laura Joh Rowland

Tak a série se uzavřela. Nebylo to špatné, ale z některých scén i postav jsem byla zklamaná. No, nakonec to mělo jakýs, takýs happyend. Tedy samozřejmě jak pro koho ;-).

23.07.2017 4 z 5

Pavilon z oblaků Pavilon z oblaků Laura Joh Rowland

Zase jedna z těch o něco slabších knih série. Opět až moc krutosti a násilí, o zvrhlostech ani nemluvě. V takových chvílích jsem si nejednou pomyslela, že ti Japonci jsou přece jen úplně jiní než my, Evropané... A že ta doba, ve které ony ženy tenkrát žily, byla opravdu hrozná a vůči nim nelítostná. Detektivní zápletka jako obvykle vcelku zdařile vymyšlená, autorka mne však této knize moc nepřekvapila. Není se ale ani co divit, když se jedná již o čtrnáctý díl ;-).

15.07.2017 4 z 5

Ohnivé kimono Ohnivé kimono Laura Joh Rowland

Pro mne osobně jedna nejlepších knih z řady o Sano Ičiró. Napínavá hned od první stránky, příběh vyloženě strhující - aspoň na mne tak kniha působila. A tentokrát dokonce autorka čtenáře ušetřila různých zvrhlostí, kterými se ostatní její knihy jen hemží. Něco málo tady sice najdeme také, ale dá se to přežít ;-).

13.07.2017 5 z 5

Tajný deník paní Vistárie Tajný deník paní Vistárie Laura Joh Rowland

Autorka si stále drží zhruba stejnou laťku. Tentokrát se zase spíš více než méně věnuje popisu různých sexuálních praktik - a jako obvykle i zde platí, že méně někdy znamená více ;-). Ale jinak jako detektivní příběh opět dost zajímavé a napínavé.

02.07.2017 4 z 5

Láska a krev. Druhý díl Láska a krev. Druhý díl Vlasta Javořická

Tato kniha mi tolik nesedla jako předchozí díl. Sice bylo zajímavé si přečíst o osudech Miriam, ale tematika židovství mne naprosto neoslovila. Navíc autorka tentokrát opravdu dost šlápla vedle, pokud jde o vzhled Miriam, která "prý" měla být rozenou židovkou?! Kniha je ale i přesto čtivá, proto si zaslouží pouze o jednu hvězdičku méně než první díl...

13.04.2018 4 z 5

Dům na ostrově Dům na ostrově Mary Stewart

Dobrá, oddechová kniha, kterou jsem si vybrala do Čtenářské výzvy. Je docela dobře napsaná a najdeme v ní i napínavá místa. No a na závěr bych už snad jen dodala, že mě kniha zaujala a zpestřila mi nedělní den :-).

11.03.2018 4 z 5

Věčná Ambra II. Volné pokračování Věčná Ambra II. Volné pokračování Joan Seymour

Tak tato nastavovaná kaše už není o ničem. Z Ambry se stává potvora na ultimo, celou dobu jsem litovala Juana, ale i Almsburyho nebo Bruce, že jí tak podléhali. Z mého pohledu chování naprosto nepochopitelné a vzhledem k Ambřině jednání absolutně nelogické. Dávám dvě hvězdičky jak z nostalgie, tak i proto, že existují ještě o dost horší knihy ;-).

08.03.2018 2 z 5

Magický čtverec Albrechta Dürera Magický čtverec Albrechta Dürera Giacinta Caruso

Tato kniha ve mně zanechala tak trochu rozporuplné pocity. Začátek výborný, byla jsem hned od první stránky vtažena do poutavého děje. Linie z minulosti se mi líbila moc a byla velice zajímavá. Jméno Albrechta Dürera je samozřejmě známé, ale já jsem toho o něm moc nevěděla. Kniha mne ale přiměla si o tomto malíři vyhledat další informace ;-). Linie ze současnosti dlouho vypadala slibně, ale rozuzlení příběhu se mi nelíbilo. Prostě jsem očekávala něco jiného...

04.03.2018 4 z 5

Venuše Illská Venuše Illská Prosper Mérimée

Výborná povídka, ve které houstne atmosféra do té míry, že by se dala krájet.
Jinak se připojuji ke komentáři od eraserhead - víc snad ani není co dodat ;-). Jen snad jako poznámku na okraj - já jsem příběh četla v antologii Půlnoční povídky.

01.03.2018 5 z 5

Ze Země na Měsíc / Okolo Měsíce Ze Země na Měsíc / Okolo Měsíce Jules Verne

Zajímavý nápad, jak je u autora obvyklé. Ale jinak asi jedna z jeho nejslabších knih. Je dost popisná a rozvláčná. Bohužel mne nezaujala, jak jsem doufala, a znovu se k ní už vracet nebudu.

27.01.2018 3 z 5

Salvator I. Salvator I. Alexandre Dumas, st.

Tuto knihu jsem četla v dobách raného mládí a líbila se mi tenkrát stejně jako i ostatní (známější) autorovy knihy. Je v ní zase všechno, co má správná kniha nejen pro mládež mít: dobrodružství, napětí, intriky, sympatický hrdina a taky porce romantiky. Proto nechápu to poměrně slabé hodnocení tady...

26.01.2018 5 z 5

Dámy z Missalonghi Dámy z Missalonghi Colleen McCullough

Příjemná kniha, dobře napsaná. Jak už bylo uvedeno níže, spíš se jedná o poklidné vyprávění a zajímavý příběh. Podle mého názoru tato kniha zaujme hlavně ženy se smyslem pro romantično :-).

27.12.2017 4 z 5

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Tato kniha mne docela zklamala. Zvolené téma se mi nelíbilo a šlo naprosto mimo mě. I když je aktuální - o tom není sporu. Ale nějak se sem prostě nehodilo - vytratila se tím ta báječná atmosféra a magičnost, kterou měly oba předchozí díly. Příběh se také hodně dlouho vleče a napínavý je až konec, což je pro dobrou knihu dost málo. Za mě tentokrát jen slabý průměr.

12.10.2017 3 z 5

Osudové léto Osudové léto Liz Rigbey

Kniha se zvoleným tématem je sama o sobě dobrá. Ale příběh je vyprávěn poměrně jednoduchým stylem, proto je místy nudný. Konec však překvapivý je a čtenář je tak odškodněn za přestálé útrapy poněkud zdlouhavého vyprávění ;-).

02.10.2017 4 z 5

Údolí havranů Údolí havranů Barbara Erskine

Zajímavé téma, starý Řím je sice hodně dobrá volba, ale tentokrát jsem se nedokázala tolik nadchnout. Proto dávám o jednu hvězdičku méně, než je pro mne u této autorky obvyklé ;-).

25.09.2017 4 z 5

Templářská šifra Templářská šifra Chloe Palov

Zajímavé téma, ale bohužel ne dobře zpracované. I v této knize (druhá v pořadí ze série Caedmon Aisquith) se vraždí jako na běžícím pásu. Ne že by mi to za normálních okolností zase tolik vadilo, ale nesmí to být prvoplánové. Mělo by to tak nějak přirozeně zapadnout do ostatního děje. A to se tady, podle mého názoru, tak úplně nestalo. Kromě toho mi vadí i zdlouhavost a zbytečné natahování příběhu. Kdyby se autorka omezila pouze na podstatné skutečnosti, knize by to rozhodně jenom prospělo ;-).

13.09.2017 3 z 5

Ohnivé kameny Ohnivé kameny Chloe Palov

Asi jsem už toho přečetla až moc a jsem tím pádem náročná, ale tato kniha mi připadá pouze průměrná. Pustila jsem se do ní na základě doporučení jednoho kamaráda, ale nedokázala jsem se nadchnout. Děj se dost vleče, postavy moc sympatické nejsou a na můj vkus se tam i zbytečně často vraždí. Protože ale nenechávám nic nedokončené, přečtu si i všechny další knihy z této řady...

12.09.2017 3 z 5

Mona Lisa Mona Lisa Carson Morton

Kniha byla docela zajímavá, dobře se četla. Ale asi opravdu není kompletní. Googlila jsem - a kniha má v originále 340 stran. Tj. o dobrých sto stránek víc než český překlad :-(.

19.08.2017 4 z 5

Codex Regius Codex Regius Arnaldur Indriðason

Tato kniha se mi dost líbila, má zajímavé téma. Jen tempo je trochu volnější, ale to mne nerušilo. Od autora nic jiného neznám, proto nemohu srovnávat. Takže vzhledem k tomu, jak na mne kniha zapůsobila, dávám 4 hvězdičky.

09.07.2017 4 z 5