adevr adevr komentáře u knih

Caravaggio Caravaggio Milo Manara

Tenhle komiks má jednu chybu, a to že není delší. Úchvatné Manarova kresba se skvěle snoubí s fascinujícím dílem Caravaggia. Koho byť jen trochu zajímá umění, tak koupí téhle knížky neprohloupí.

12.05.2020 5 z 5

Armáda Armáda Miroslav Žamboch

Opět kniha na kterou jsem se vyloženě těšil, a zase jsem nebyl zklamán. Možná se mi ta forma povídek líbila ještě více jak předešlý , košatý, Baklyho příběh ve dvou knihách. A to je co říct.

06.05.2020 5 z 5

A jestli neumřela, vyšiluje dodnes A jestli neumřela, vyšiluje dodnes Skottie Young

Fakt nářez. Bavím se ulítlým humorem a kochám se explozí barev.
A těším se na pokračování.

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Jediné, co mne na této úžasné knize vadilo, bylo vědomí toho,že žádná z těch bolševických sviní nebyla spravedlivě potrestána, ba naopak, ještě si i užívají pohodových a vysokých důchodů. Tu dobu jsem také trochu zažil, a tak je mi z toho zle.
Zvlášť když vidím, jak se i v dnešní době udavačství, kolaborace , zbabělost a zavírání očí před nespravedlností a lísaní se ke zrůdným ideologiím v rámci vlastního prospěchu, stává znovu jakousi pokřivenou ,,sluníčkářskou" normou...

Krvavé levandule Krvavé levandule Marian Kechlibar

Knížka o tom , co může do budoucna způsobit multikulturalismus.
Náznaky takové hrozné budoucnosti již existují, ale i přesto se mnoho lidí tváří že se jich to netýká, a někteří kolaborantsky, s ohledem na nějaký svůj prospěch, se stávají tzv. sluníčkáři, a připravují pro tuto nenávistnou ,,kulturu " půdu.
Knížka je silná svým tématem, ale ač se autor snaží o ,,tah na branku", řekl bych že ještě není moc vypsaný.. a snad by tomu celkově pomohly i jiné ilustrace. Ty stávající přidávají knížce lehký punc amatérismu... i když zase, třeba obálka je dost dobrá .
Na každý pád, jsem rád že ta knížka vyšla, a moc rád jsem si ji, s lehkým mrazením v zádech nad jejím poselstvím , přečetl.

22.04.2020 3 z 5

Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Jimmy Corrigan: nejchytřejší kluk na světě Chris Ware

Divné , prazvláštní, pitoreskní, neobvyklé, podivné, nudné, nepochopitelné, čudné, bizarní, ale přelouskal jsem to do konce.

18.04.2020 1 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Tak, jakoby pokračování Mafie v Čechách se mi už tolik nelíbilo, nemělo to takový tah na branku a chyběl WOW efekt prvního dílu.

10.04.2020 3 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Moje první knížka od Viewegha, a vůbec to nebylo špatné. Koupě nelituji, a už se těším na další díl....

10.04.2020 4 z 5

100 největších fuj! na světě 100 největších fuj! na světě Anna Claybourne

Tohle dílko opravdu nemá chyby... Úplný kulinářův sen. Dozvíte se v něm nejen o sicilském sýru , který máte konzumovat až když je prolezlý červy, ale i o pečených sklípkanech, polévce z vlaštovčích hnízd nebo o tom jak se upravuje třeba netopýr.

29.03.2020 5 z 5

Aenarionova krev Aenarionova krev William King

Opět se mi potvrdilo, že jsem neudělal chybu, když jsem si zařadil tohoto autora mezi mé oblíbené spisovatele. Umí psát velmi čtivou fantasy, a krásně se u jeho knih relaxuje...

22.02.2020 4 z 5

Caledorův meč Caledorův meč William King

Ani druhý díl tohoto příběhu mne nezklamal. je to kvalitní čtivá fantasy od osvědčeného autora.

22.02.2020 5 z 5

Čepel entropie Čepel entropie Vilém Koubek

Snaha šokovat, pokusy o humornå přirovnání a drsnē hlášky, ale osobně se mi to zdálo spíš zmatenější. Občas něco nedovysvětlenēho, skoky v ději...
Ale kdybych nečetl Kulhånka, Kopřivu, Žambocha či Kotletu, byl bych nadšen. Takhle mi to připomínalo jen odvar z toho všeho

17.02.2020 3 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Je to takový kraťas, který musíte mít, když je ve vaší knihovně celá série Bratrstva krve. Ale funguje to ,samozřejmě, i jako samostatná kniha.

14.02.2020 5 z 5

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné? Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné? Jan Belica

V dnešní době, potřebná kniha. Navíc bojovat humorem proti mnoha nešvarům, jako je třeba totalita, hloupost tzv. sluníčkářů a nenávistné ideologii a náboženství, v tom máme docela tradici.

12.02.2020 5 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

No, oproti prvnímu dílu je tohle trošku sešup... Škoda.

05.02.2020 3 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Opět napínavá a čtivá kniha. Spisovatel zase nezklamal. Každá jeho z knih byla vždy trefou do černého.

01.02.2020 5 z 5

Shazam!: Monstrózní společenství zla Shazam!: Monstrózní společenství zla Jeff Smith

Komiks vhodný pro dospělé s mladou duší, ale i pro dětské čtenáře, jako seznámení se s něčím víc, než jsou časopisové komiksy. Jeff Smith, tvůrce Kůstka, se opět svou kresbou a celkovým pojetím , vydal bořit hranice mezi přísně hrdinským a pohádkovým komiksem, a opět se mu to povedlo.

18.01.2020 5 z 5

Vladař Vladař Niccolò Machiavelli

Kdo jsem, abych si dovolil této knížce co přetrvala staletí, dát méně než pět hvězdiček?!

18.01.2020 5 z 5

Křižovatky Křižovatky Jack Ketchum (p)

Je to poměrně krátký příběh.
Myslím že v době sveho vzniku byl dost drsný, ale bohužel, doba ,,pokročila ". A tak se laťka brutality a nechutností, které vstřebáváme nejen prostřednictvím knih a obrazovek, zase posunula o pořádný kus výše, což z této knížky nedělá nic tak vyjimečného.
Čímž ji však nezatracuji, protože , ať tak či tak, pan Ketchum své práci rozuměl, a pro mnohé citlivější čtenáře, než jsem já, to bude plnohodnotný zážitek .

17.01.2020

Dobyvačné armády Dobyvačné armády Jean-Claude Gal

K docela velkoformátové komiksové knize jsem přistupoval s obezřetností, ale nakonec jsem propadl nadšení. Knížka je udělaná s úctou k autorovi, který tvořil s úctou ke svému řemeslu... myslím že takhle propracovaný, prokreslený komiks se jen tak nevidí. Škoda jen že výtvarník který, s poctivostí a snahou o co největší propracovanost detailů tvořil docela pomalu, zemřel tak záhy.

04.01.2020 5 z 5