adorjas adorjas komentáře u knih

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Nečakala som to, ale vtiahlo ma to do deja tak veľmi, že som knižku schrúmala za pár dní. Neobyčajná mágia, tak dospelá a reálna. Doporučujem! Už sa teším na lúskanie druhej časti :)

08.12.2016 4 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Trošku až nereálna situácia (dilógy, dej), ale kto sme my, aby sme súdili minulosť...

08.12.2016 3 z 5

Na sútoku Na sútoku Monika Kompaníková

Čo touto knihou chcel básnik povedať? Vložíme tam lyrické popisy, aby sme sa podobali Woolfovej? 2 hviezdičky za krásnu ľubozvučnú slovenčinu.

15.10.2016 2 z 5

Taký skvelý nápad a nakoniec také nevyužitie potenciálu! A to prirovnanie k Murakamimu? Ani omylom!

25.09.2016 2 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

Myslím, že p.Šindelka bude ešte zaujímavý spisovateľ. A dúfam, že sa nemýlim, že on bude tým lepši spisovateľ, čím viac bude zrieť. Knihu písala cca 30-ročná osobnosť, náhľad na ženu, lásku, vzťahy, teším sa na novšie knihy...

19.09.2016 3 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Dej nám končí, a pri finiše má človek pocit, že sa všetko uzatvára, trošku až umelými činmi, ale verím, že autorka chcela nejako dokončiť ságu.

19.09.2016 3 z 5

Kód 9 Kód 9 Jozef Banáš

Na pohľad je to sympatický pán, ale táto kniha znela ako výplod mladšieho pohlavia poznačenej ezoterikou a vecami medzi nebou a zemou, z ktorej mi rastú vyrážky. Keď už nejakú obdobnú knihu, tak to radšej Jedz, modli sa a miluj. Ale toto nie.

19.09.2016 1 z 5

Hořký měsíc Hořký měsíc Pascal Bruckner

Zvláštna kniha, priam nechutná, zopár myšlienok na zamyslenie, nesadne útlocitným povahám s romantickými predstavami o láske...

15.08.2016 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Prvá dospelá kniha. Síce v predchádzajúcej časti umrela tiež postava, ale v tejto časti bude smrť reálnejšia, hrozivejšia...Harry a jeho priatelia rastú, dospievajú.

01.08.2016 3 z 5

Som číslo štyri Som číslo štyri Pittacus Lore

Mať tak opäť 14 a čítať to, tak mimozemšťanov sama hľadám a ani Mulder a Scully na mňa nemajú. Takto som knižku zhltla za jeden večer a mladšiemu čitateľovi ju rada doporučím...

27.07.2016 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tajomná komnata ma nikdy až tak nebavila, ak si to hlavne porovnám s ostatnými dielmi. Prečo? Opäť sa niečo celý školský rok hľadá, a až na konci sa im to podarí vyriešiť- t.j. jemná variácia predošlého dielu.

08.07.2016 2 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Kniha, ktorá ma navrátila do detských spomienok, dusné letá, detské priateľstvá i nepriateľstvá, vnímanie sveta dospelých. A v pozadí téma ľudskej nenávisti. Odporúčam!

08.07.2016 4 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Klasický Kingáč- jednoduchý jazyk, rozprávač niekedy predpovie dej (aj keď sa tomu snažíte všetkou silou vôle neveriť), množstvo neobozretných hlupákov a iba hŕstka ľudí so vštepenou Descartovou vetou. Námet zaujímavý, a vy premýšľate, čo by bolo, keby sa to naozaj stalo. Bravo, pán King! Toto bol dobrý ťah!

27.06.2016 3 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Jeden deň, na ktorý si možno spätne až tak nebudú pamätať, ale ktorý ich vyformoval a nejakým spôsobom bol osudný. Je to kniha o pocte detailom, maličkostiam, myšlienkovým pochodom, ktoré sú navonok nepodstatné, ničotné. Ale tak, ako keď do vody hodíme kamienok a kruhy sa zväčšujú, celý dej je popretkávaný súvislosťami...

14.02.2016 4 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

McEwan mi príde ako taká Woolfová našej doby- hlavne, čo sa týka premýšľania a uvažovania postáv v knihách. Avšak, čo sa týka mojej obľúbenosti, zostávam verná autorovej knihe Na pláži.

12.12.2015 3 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Verím, že je to pre mnohých dychtivá knižka s napínavým dejom. Dokonca valná časť knihy vychádza na základe skutočných udalostí. Kniha ma teda neoslnila, ale oceňujem vykreslenie tej doby v zmysle praktík polície.

21.11.2015 2 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Ľahký príbeh, skvelo sa pri ňom uvoľníte a zvládnete za jedno popoludnie. Ideálna na cesty a dovolenky.

06.09.2015 3 z 5

Každá sedmá vlna Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Druhý diel jemne klusal za tým prvým, pretože v podstate už to bol obohraný dej. Trošku som čakala nejakú zmenu, inováciu, ale napriek tomu 3*.

06.09.2015 3 z 5

Piliere zeme Piliere zeme Ken Follett

Nemám rada stredovek, ani opisy katedrál (viď Zvonár u Matky Božej), ale toto bolo ľahkočitateľné a veľmi deju vťahujúce. Akurát, po istom čase, sa dej začal opakovať- prídu zlí, dobrí to napravia, a znovu prídu zlí, a dobrí opäť len pasívne napravujú škody. A ku koncu, tak ako každá správna rozprávka, tak to končí ... (neprezradím).

06.09.2015 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Chcete vypnúť? Tak to je kniha pre vás! Tak, ako si človek po ťažkom dni zapne komédiu, tak je to aj s tou knihou. Niekoľkokrát pobavilo, usmiala som sa a deň nebol až tak stresujúci.

28.04.2015 2 z 5