adriane9 Online adriane9 komentáře u knih

Prokletá minulost Prokletá minulost Pamela Hartshorne

Další kniha od této spisovatelky mě opět moc potěšila, i když Dům stínů byl o fous lepší. Jak je zde uvedeno, rozhodně se nejedná o thriller, ty já ani nečtu protože jsem máslo, ale je to historický román s kusem dramatu. Konec mě dostal, nečekala jsem to, ale o tom by vlastně knihy měly být, o té síle překvapení a zvratech.

10.07.2019 4 z 5

Utajená léta Utajená léta Barbara Hannay

Na mě hodně rozvláčné, určité pasáže mě vůbec nebavily, přiznám se, že jsem chtěla román ne informace o vojácích a válce. Veškeré info pod čarou jsem si dodatečně v klidu četla až po přečtení celého příběhu. Byl to zajímavé, obohacující, ale nehodilo se mi to k úplnému prožití příběhu. Příběh samotný byl skvělý, jen bych ho zkrátila na půlku.

10.07.2019 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Skvěle napsaný příběh, tolik rozumím té touze se předvést a za něco stát u cizích závistivců :-) . Mě příběh dojal a jediné,co mě mrzí, tak chování Anděly k dětem. Je důležité respektovat i ty, jejichž chování je pro nás naprosto nelogické, natož když je to vlastní dítě. Doporučuji k přečtení.

10.07.2019 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Kdysi jsem četla dva díly a bylo to jen z dlouhé chvíle v nemocnici bez muže :-). Nyní jsem zkusila Hráče a naprosto to šlo mimo mě. Nudné tlachání, erotiky poskrovnu a celkově mě to zklamalo. Přiznám se, že erotické romány nejsou můj oblíbený žánr což je důvodem mé kritiky. Já prostě požaduju alespoň nejakou inteligenci postav, nějaký smysluplný děj. U Lauren jsem toto nenašla, rozhodně však pár románů tohoto stylu od jiných spisovatelek mám v oblibě, takže ano napsat to slušně určitě jde.

10.07.2019 1 z 5

Výhonek osmilisté růže Výhonek osmilisté růže Auður Ava Ólafsdóttir

Zvláštní a strašně hezký příběh o hledání sebe sama, také o lásce k rodině, protože krev není voda a že maminka je jen jedna. Úžasné a doporučuji!

01.07.2019 5 z 5

Snažím se být objektivní a snažím se v tom najít nějaký smysl a pochopení, ale ne.. Vždycky je největší vina na překladu protože, poezie je dle mého jasně daná slovo od slova. V překladu ho pozměníš a změní to absolutně celý význam. Proto je nemám příliš ráda a čtu raději českou. Oproti tomu se mi docela líbila Rupi Kaur, ač čtená v překladu, přece jen se dokázala dotknout mého srdce. Tady nic jen ticho, šeď. Slova složený jak z vystřižených novin, polovina jakože přeškrtnuté, ale vlastně se to číst má. Ne toto fakt ne a hvězda pouze za to, že Amanda měla asi fakt dost špatnou matku a to jsem alespoň z knihy pochopila.

23.06.2019 1 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Jak je už v komentáři pode mnou zmíněno, historická fakta zde působila jako nezáživné vsuvky absolutně nepropojené s příběhem. Chápu, že autorka chtěla tuto dobu více připomenout, víc než jen hlavním příběhem, ale bez toho by kniha byla dokonalá a to bez debat. V první části mě Irma štvala svým přístupem a Editu jsem prozměnu milovala. Jak ale kniha postupuje přesně toto se otočilo. Edita se mi ztratila ve smutku a lítosti a Irma stoupla na místo vítězů. Velmi bolavá a přitom krásná ženská kniha, plná toho, co chápeme jen my..

21.06.2019 4 z 5

Nechtěné Nechtěné Emily Gunnis

Jsem v tichu... Kniha doznívá a já děkuju, že jsem svobodná, vidím slunce, cítím lásku a prostě jsem. Silný zážitek a doporučuji k přečtení

08.06.2019 4 z 5

Nad propastí byla tma Nad propastí byla tma Auður Ava Ólafsdóttir

"Velkolepému jarnímu nebi se třemi vodorovnými pruhy se ve mě žádnou touhu vyvolat nepodaří, stejné nebe jsem viděl loni i předloni. Můžu žít dál, anebo to ukončit."
Kniha plná pravd polopravd a osobního lhaní. Mám v ní přes osm záložek, protože jsou to kousky vět, které se mě dotkly a chci si je uchovat. Kniha mě velice zaujala příběhem, jazykem i negací, která se promění v naději a hned zase spadne dolů. Jako život sám. Velmi dobré a doporučuji jen pro "vyvolené" :-)

30.05.2019 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Přiznám se, že jsem nedočetla. Ta syrovost a jisté utrpení mě totálně zdeptalo a nemohla jsem číst dál. Už té bolesti mám asi načteno hodně a vzdala jsem to. Nemůžu tedy hodnodit, každopádně kniha je mistrovsky napsaná, čte se to samo a jedním dechem a ačkoli mě tahle doba minula o fous, přesto díky podobným vzpomínkám, jak v knize tak mých blízkých, nezapomenu!

22.05.2019

Jak to chodí na světě Jak to chodí na světě Milena Lukešová

Nádherná knížka pro děti a vlastně i pro mě, tak trochu v tom vidím Malého prince nebo básně od Shella Silversteina.. Zkrátka psáno pro děti, ale jazykem který v dospělosti pochopíte úplně jinak než v dětství a pokaždé správně.

15.05.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Žádná červená knihovna, ale syrový příběh z míst kde fakt žít netouží snad ani jedna z nás. Když děti stále nepřichází, proč si nenajít druhou manželku? Neobyčejná kniha, která vás vtáhne do příběhu ženy z daleké Nigérie, rozhodně doporučuji k přečtení.

12.05.2019 4 z 5

Můj přítel Yeti Můj přítel Yeti Jiří Žáček

Komplet krása pohromadě, přesně to jsem si přála. Výbor dle mého těch nej básní od pana Žáčka. Díky!

10.05.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tohle byla síla. Oproti Anežce i Houbařce se mi toto četlo s těžkým srdcem, vlastně mi to trhalo mateřskou duši na kusy. Brečela bych nad osudem všech hrdinů z knihy a zároveň moje oči zůstaly suché, protože já miluju, bezmezně miluju tak, že pochopím vlastní smrt pro děti a za děti ale nepochopím hranici kterou matka přejde aby sáhla na vlastní dítě. Nepochopím a nechci chápat, chci vidět každou matku jako správně smýšlející, takovou která pro dítě udělá maximum.. A přitom vím, jak se kniha hluboce dotýká reality, dotýká toho jak to reálně bohužel často je a být nemá. Dokonalý jazyk i zpracování knihy, doporučuji k přečtení a teď jdu číst svým dětem pohádky a chvíli zase věřit, že každý dojde spravedlnosti a věřit na bezprostřední štěstí.

08.05.2019 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Asi nejslabší od Radky, ale ty poetický vsuvky to byla pecka, už kvůli nim jsem to sjela dokonce a přiznám se, že mě docela překvapil ten autentický autorčin popis chování muže. Rozhodně to pro mě nebyla žádná béčkovina a bylo přečteno s přestávkou za den :)

06.05.2019 3 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Dojemný příběh s otřesnou syrovostí té doby, to vše v knize, která mi zůstane v srdci, doporučuji!

05.05.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Počáteční rozpaky z komunisicke éry, vystřídala emoční cestička přes moji mysl. Tak polovina knihy mě nudila, Svatoplukova politická cesta životem mě vůbec nebavila, protože z téhle doby je mi osobně zle. Jenže... To ticho o kterém celá kniha vlastně je mě bolí ještě teď po přečtení, ticho co nejde zlomit a překřičet.

27.04.2019 4 z 5

Maličkosti z lásky Maličkosti z lásky Jiří Žáček

Za dveřmi čeká celý svět,
svět ztrát a nálezů, svět věcných vart a štací.
Dítě se učí odcházet
a dospělý se celý život vrací.

Maličkosti potěšily. Ostatně jako celá poezie Jiřího Žáčka :)

13.03.2019 4 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

"Ach, což ta láska mateřská, přes časy, přes hrob hoří, neuhasíš ji na horách, neumrazíš ji v moři."
Pro mě strhující román, který nelze k ničemu přirovnat. Naprosto mě to pohltilo, natolik, že jsem jela na místo kde se kniha odehrává, lesy tam jsou nádherné a vím, že je to autorčina představivost, přesto jsem Emílii na místě cítila. Byla tam. Příběh žen, které byly zlomené a zároveň bojovaly, příběh, který se čte sám a přitom tolik bolí. Díky za tuhle knihu..

12.03.2019 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Výborná kniha ostatně jako autorova předešlá. Musím se přiznat, že jsem díky knihe vyhledávala na webu snad stokrát a to jak místa, tak časové linie, názvy měst i lidí ačkoli základy 2.sv. války znám. A vědět který jed není cítit a je v těle po určitém čase těžko dohledatelný je také dobré info :-) . Rozhodně doporučuji, četla se skvěle!

08.03.2019 5 z 5