adriane9 adriane9 komentáře u knih

Který nebyl Který nebyl Rafal Wojaczek

Něco mě láme, něco nebaví, něco bolí a něco mě doslova dokonalostí zlomilo. :

Mluvím k tobě tak tiše jako pták
za úsvitu slunce kane ti do očí
Mluvím tak tiše
jako slza vyrývající vrásku

Mluvím k tobě tak tiše
jako ty ke mě

06.09.2018 4 z 5

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Strašně moc jsem brečela.. Bože vždyť já vše beru s nadhledem, ale tohle mě tak emočně sejmulo, že nedokážu hodnotit, nedokážu napsat nic víc, než to, že smrt milovaného člověka měřím nevyčíslitelnou bolestí.

26.08.2018

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

K zasmání, k popřemýšlení a odlehčení dané nemoci. Vcelku se mi čtení líbilo, ale asi jsem plná odborného čtení o autismu a tak mi trochu vadilo to, i když lehké, srážení těchto nemocných dětí. Ale chápu, po vínu se píše nejlíp a autor to určitě myslel s nadsázkou :-).

16.08.2018 4 z 5

Výchova chlapců Výchova chlapců James Dobson

Pro mě aktuální téma, kniha čtivě napsaná, mám ráda konkrétní příklady i "promluvu" k tátovi i k mámě. Jenže je to dost nábožensky založené, celou knihou vás to provází a mě jako ateistu to dost rušilo. Rozhodně je dajn to pročíst, protože o výchově zaměřené na kluky je toho minimum a kdo má, ví jak je téma matka/syn silné i bez řečí samo o sobě :-)

04.08.2018 3 z 5

Tajemství královské rodiny Tajemství královské rodiny Cyrus Shahrad

Slabší průměr. Osobně se velmi zajímám o historii královské rodiny, ovšem ne z hlediska bulváru. Navíc tady mi to přišlo dost nezáživné, jednoduché a strohé kapitoly. Dianě věnováno nejvíce stran, což chápu, ale rozhodně bych raději četla o ní osobně než o spekulacích ohledně jejího úmrtí. Toho je v bulváru mraky. Rozhodně doporučuji dokument "Korunovace v neděli" od začátku do konce jsem ani nedutala.

18.07.2018 2 z 5

Bonbony k snídani Bonbony k snídani Dorothy Koomson

Dorothy mě mile překvapuje, stejně jako knihu Děvčátko, tak i Bonbony jsem si užila na max. Autorka skvěle pracuje s postavami a především těmi dětskými. Přečteno během dvou dní a zase mám o čem přemýšlet. Škoda jen, že v česku jsou na trhu pouze dvě její knihy.

14.07.2018 5 z 5

Zítra je bohužel taky den Zítra je bohužel taky den Tobi Katze

Tak tady to šlo mimo mě a to si myslím, že na vtipkovaní o mých depkách jsem machr :-). Ne vážně, nesedl mi styl psaní, přišlo mi to jako hromada slov o ničem, vracela jsem se zpět abych pochopila co chtěl vlastně říct. Možná, že německé deprese jsou jiné než české, protože třeba kniha Neradost českého autora mi sedla na maximum a to slovo od slova.

09.07.2018 2 z 5

Dům na jezeře Dům na jezeře Ella Carey

Nebylo to špatné, anotace mě velmi zaujala, jen to bylo dějově rozvláčné, osekané na kapitoly v kterých se třeba nic k danému ději nestalo. Každopádně, fantazie jela na maximum, v mysli jsem si zámky i byt věrně představovala, jejich popis byl slušně sepsaný. Ačkoli na lehkou přeskáčku, dočetla jsem do konce a samotný příběh byl nádherný, rozumnějte, nádherně smutný. Jen mi tam prostě chyběly emoce a co mi stále nejde z hlavy tak zhruba tři záměny jmen v textu Anny a Izabely, fakt ten smysl knihy překladatel neřeší? :)

08.07.2018 3 z 5

Děvčátko Děvčátko Dorothy Koomson

Komentáře zde mě tak trochu zaráží. Je pro me důležité dodat, že jsem matkou a velmi jsem se svými dětmi spjatá. Dost dobře nechápu, že knihu někdo hodnotí jako oddechovku, protože já to s malou Tigou strašně prožívala, vedla jsem ji pomyslnou rukou a doufala, že dostane šanci mít pravé dětství. Četla jsem u vaření, u kafe, i ve vaně a nešlo se odtrhnout. Neoddechla jsem si totiž vůbec a přesto to bylo úžasné čtení až dokonce. Jsem totiž ten typ, kterého smrt milovaného totálně srazí na kolena, zničí ho a snad ani čas to neotupí. Sedlo mi to..tak jak určitě autorka chtěla. Díky a doporučuji!

04.07.2018 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Mě to nebavilo. Nutno říci, že je to napsáno čtivě, ale mě tahle klackovitost strašně vadí - Jaruna, Petruna, a moje stará, a že má buben - toto se se mnou absolutně minulo. Knihu věnuji své babičce a jsem si téměř jistá, že to je ten správný čtenář této knihy :-).

04.07.2018 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

"Odpustíš jen jednou, ale nenávidět musíš každý den, musíš si všechno zlé stále pamatovat. Musel bych si udělat seznam a dívat se jestli nenávidím všechny tak jak mám. Ne, všichni máme vždycky na výběr." Kniha plná krásy, lásky k dítěti a úžasného místa ve světě. Ale také bolesti, ztráty, síly pochopení a hlavně..odpuštění. Pro mě knižní skvost a ano pro Iz, snad jedinou knižní hrdinku, jsem pustila slzu.

26.06.2018 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Volně navazující příběh k autorčině prvotině Malinka. Přiznám se, že Malinka je o fous lepší kde je děj bez jediného hluchého místa. Zde je ale popis ukrajinského soužití dle mého zbytečný, ačkoli se v příběhu Sabiny a Běly protne. Takže zlehka pár stran pročtených ledabyle, ovšem zbytek jsem hltala. S úzkostí jsem dnes dočetla, síla spojení a pouto dvojčat je mi blízké a zde ho autorka velmi věrně popisuje.. protože i ta sourozenecká láska má krok k nenávisti a zase naopak. Silně emotivní kniha.

10.06.2018 4 z 5

Domov je místo, odkud tě nevyhodí Domov je místo, odkud tě nevyhodí Dagmar Zezulová

Úžasná kniha, skvělý příběh o tom, jaké to je být rodičem. Vím, cílem knihy bylo zaměřit se na PP, ale autorka má i své vlastní dva syny a já jako matka to s ní celé strašně prožívala. Myslím, že je opravdu nezbytné pro čtenáře této knihy být matkou nebo alespoň s dětmi pracovat. A ještě dodám, že velmi obdivuji autorku jak velké srdce se svým manželem má.

07.06.2018 5 z 5

Básně z Jestřábí věže Básně z Jestřábí věže Robinson Jeffers

Podařilo se mi získat vydání včetně gramofonové desky za tak malý peníz, až je mi to líto a dala bych za tenhle skvost i víc. Rozhodně silná kniha v té změti novodobých básníků, kniha co se mi vryla pod kůži a už nepustila. Snad nejvíc přemýšlím nad básní Elegie pro Unu..uměl nebo bude umět někdo sepsat slovně tu bolest ze ztráty milovaného člověka tak jako R.Jeffers? Posuďte sami alespoň trošku z úryvku této básně:

Stárnu a má láska zašla:
je nepochybné, že mohu žít bez tebe, hořce a snesitelně.
Pro to nenaříkám. Mou trýzní je paměť,
mým hořem je, že jsem viděl korouhev a krásu tvého
statečného života, jak jsou vláčeny v prachu ponurou cestou k smrti.
Že jsem tě viděl poraženou, tebe,
která jsi nikdy nezoufala, procházejíc slábnutím
a utrpením – do nicoty.

05.06.2018 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

E.M.Wiseman má evidentně zálibu ve starých viktoriánských domech - stejně jako já. Po prvotině Tmavých stěn Willardu další neotřelý příběh, který od začátku nesmírně zaujme a baví. Příběh Lilly je silný, tak moc, že jsem měla po dočtení dojem, že stojí naproti mě a promlouvá.. Možná za to mohla ta pozdní hodina, každopádně kniha stojí za přečtení.

04.06.2018 5 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Tahle kniha vás prostě musí zaujmout už od prvních stránek. Příběh o válečných těžkých časech z té druhé/německé strany. Stále přemýšlím, která postava mě zaujala nejvíc, ale ta spletitost vztahů a jejich příběhy jsou tak skvěle sepsané, že to celé do sebe smutnokrásně zapadá a nelze si vybrat. Kniha, co chytí za srdce.

01.06.2018 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

"Nebojím se temnoty po smrti, ale toho ticha." Kniha plná špíny, bolesti, dřiny, víry v boha a nešťastné lásky. Příběh mě nesmírně dojal včetně vyprávění o životě Margrétiny rodiny a bude nadále součástí mé knihovny i čtenářské duše. Agnes, dnes už je jiný čas, věřím, že lidé teď naslouchají víc, jen ta neopětovaná láska bolí pořád stejně strašně. Ať je ti lehká zem.

27.05.2018 5 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Tak se teď ptám, pro koho je? Pro mě, ročního nebo osmiletého syna, a nebo dědu? :-) Tohle je tak úžasně milá knížka od narození až...až dokud chcete. Doporučujem !

16.05.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Něco jakoby převzal, něco je klišé, jiné se mi nelíbilo a něčím se přímo trefil. Milk and honey pro me byla ženštější, tak nějak zlomenější a sedla mi víc. I zde krom psaní vás pohladí spousta fotografií, a i když překlady básní do češtiny jsou složité, takhle kniha se mi líbí a krásně voní tiskem :-)

16.05.2018 3 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

"Čas se smršťuje a natahuje. Není rovnoměrný. Některé okamžiky ti utkví v paměti jiné zmizí. Prvních dvacetři let mého života ze mě udělalo, kým jsem teď." Naprostá citová bouře, silný příběh, na který dlouho nezapomenu.

07.05.2018 5 z 5