ajla5 ajla5 komentáře u knih

Fantom Fantom Susan Kay

Pecka!

21.05.2017 5 z 5

9½ týdne 9½ týdne Ingeborg Day

Mám ráda příběhy, ve kterých mohu být. A v téhle knize jsem se cítila jako doma, i když jsem si neuměla představit, že bych si tohle nechala líbit.
Vlastně uměla. Ale nechtěla bych to. Vše je tu velmi přesné. Ať už jsou to popisy počasí, lidí, pocitů, světel, toho jak jednotlivci vidí svět a cítí, vnímají světlo. Ale takováto past a sevření láskou? Ne, asi opravdu ne.

16.05.2017 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Asi první kniha, u které mi film připadal lepší.

08.05.2017 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Lovci stínů jsou prostě moje slabost. V této knize jsem se dozvěděla spoustu malých detailů, které vysvětlují něco dalšího v Nástrojích smrti. A mám radost z bratra Zachariáše, ale bohužel moje srdce je od začátku Willovo. Prostě jak se někde mihne nějaký Herondale, můj zdravý úsudek udělá: puf a rozplyne se ve vesmíru.

07.05.2017 5 z 5

Eleanor a Park Eleanor a Park Rainbow Rowell

Nerozumím některým předchozím komentářům. Četli jsme stejnou knihu? Někde jsem četla, že milovat je jako, když ten druhý drží vaše srdce a vy víte, že až ho pustí, bude to bolet mnohem víc. Tenhle pocit jsem měla celou dobu, po kterou jsem četla tuhle knihu. A to od začátku do konce. Asi jen tak nepřestanu brečet a nepřestanu myslet na to, co cítil Park. Bože! Jdu číst příručku k vozu Škoda.

22.04.2017 5 z 5

Rakovinu nevyléčíš Rakovinu nevyléčíš Denis Leary

To jsem se zase nachechtala. Tento druh humoru je mi velice blízký.

20.04.2017 4 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Ale jo. Šlo to. Chvílemi jsem se zasmála.

20.04.2017 3 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Šokující, ale velmi možné. A také lidské....

19.04.2017 5 z 5

Bez ohlávky Bez ohlávky Jiřina Šiklová

Takhle racionální nikdy nebudu.

17.04.2017 3 z 5

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

Takhle jsem se už dlouho nebála!

10.04.2017 4 z 5

Klimtův polibek Klimtův polibek Boris Filan

Ušlo to.

09.04.2017 2 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Říkala jsem si, že se mi to nebude líbit, ale jsem unesená. Sledovat Joadovu rodinu a lidi, které potkají, bylo ... Já nevím. Je mi líto všech těch lidí, které mocnější a více šťastnější odkopli a oni se po každé ráně znovu zvedají. Jejich maminka se neotáčí zpět ze strachu, že by se ostatní také ohlédli.... a nakonec ohromující Roza Šaron, která ji podepře a snad bude její důstojnou následovnicí. I když v té době? Prosím nefňukejte, že žijete v ČR a v tomto století.

08.04.2017 5 z 5

Chomejní, Sade a já Chomejní, Sade a já Abnousse Shalmani

Kniha povinná pro všechny bez jakýchkoliv rozdílů.

18.03.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pěkné, ale nezopakuji si ji.

07.03.2017 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Pěkné, ale smutné.

04.03.2017 3 z 5

Ještě jeden den Ještě jeden den David Levithan

To jako vážně?! David Leviathan se odvažuje takhle špýmovat s křehkou psychikou svých čtenářů? Kam až to ti spisovatelé chtějí hnát? Pokud se nedozvím, že existuje ještě další díl, tak je tohle ta nejsmutnější kniha ze všech na světě! Samozřejmě až po Nabarveném ptáčeti, Owenu Meanym atd. Jsem prostě rozčilená a smutná a už nikdy nebudu číst...

19.02.2017 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Nástroje smrti jsou prostě moje srdcovka.

16.01.2017 5 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

I když je děsivé, co se v té rodině stalo, kniha mě nenadchla. Vyloženě jsem se nudila.

08.01.2017 4 z 5

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Šokující a smutné.

04.01.2017 2 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Pěkně napsané. Zajímalo by mě, co bylo s rodinou dál.

04.01.2017 4 z 5