Alienn Alienn komentáře u knih

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knížka, která má spád a je napínavá až do konce, to přesně od thrilleru čekám. Přečtena jedním dechem, doporučuji.

24.03.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásné vyprávění, snadno uvěřitelný příběh rodiny, který tak přirozeně plynul a mě úplně pohltil. Velmi doporučuji.

24.03.2019 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Dobrá sonda do života malého městečka, dobře se mi četla. Jen na mě hodně postav a tím pádem hodně osudů, v první půlce jsem se proto občas ztrácela, druhá polovina už lepší.

24.03.2019 3 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Byl to ode mě přešlap, když jsem si tuto knihu vybrala, dočetla jsem, ale více k ní vlastně nemohu nic napsat. Přesto věřím, že své čtenáře si najde.

23.03.2019 3 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro ďAvenia

Věrím, že kniha si našla a najde spoustu spokojených čtenářů, já zřejmě nejsem ta správná cílová skupina. Neuchvátil mě ani styl psaní, ani příběh samotný.

Ty Ty Caroline Kepnes

Nebyl to úplně šálek mé kávy, místy mě to dost nebavilo, dočteno spíše ze zvědavosti, abych věděla, jak to dopadne.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Nádherná kniha, silný příběh, jedna z těch, které si člověk pamatuje. Autorku si definitivně řadím na seznam oblíbených a určitě si budu hlídat i její další knihy.

23.03.2019 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Kniha, kterou jsem si půjčila z knihovny dcery a rozhodně nelituji. Všem doporučuji.

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tentokrát možná trochu slabší příběh, ale opět perfektně vykreslené postavy, to u této autorky obdivuji. Stála za přečtení.

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Pěkný čtivý příběh, někdy lehce na hranici uvěřitelnosti, ale autorka píše hezky, takže mi to vlastně vůbec nevadilo.

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Mám knihy této autorky ráda, jsou o obyčejném životě a to se mi líbí. Tato nebyla výjimkou, četla se dobře, prostě jen tak plynula.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Opakuji se, ale české autory mám ráda a ráda je čtu. Knížka se mi líbila, povedený nápad s dvojpříběhem, nic náročného, užila jsem si jí.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Rozhodně se tato kniha pro mě řadí k těm lepším od tohoto autora, přečteno jedním dechem.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Moje oblíbená autorka a její další kniha na velmi zajímavé téma. Ráda jsem si přečetla tuto sondu do života skupiny lidí, o které jsem toho příliš nevěděla. A opět musím jen doporučit, kniha rozhodně stojí za přečtení.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Krásná kniha, kterou rozhodně doporučuji přečíst. Témata a mentalita, které jsou nám blízké. Ráda čtu naše autory a tato spisovatelka je u mě rozhodně na špici.

Nechtěj nic vědět Nechtěj nic vědět Lisa Jackson

Napínavá, dobře se mi četla, autorka prostě umí.

17.07.2017 4 z 5

Potok stínů Potok stínů Joy Fielding

Přiznám se, že těch vražd a té krve tam bylo nějak moc, od této autorky bych to nečekala a tak úplně mi to k ní nesedí. Takže tři hvězdičky jsou za vykreslení vztahů a postav, to autorce jde skvěle.

01.05.2017 3 z 5

Zrychlený tep Zrychlený tep Mary Higgins Clark

Autorka umí čtenáře udržet v napětí, knížka se mi líbila a vraha jsem tentokrát do poslední chvíle neodhalila :-)

01.05.2017 4 z 5

Myšky v kuchyni Myšky v kuchyni Saira Shah

U hodnocení této knihy se to ve mně hodně pere. Autorka nepíše špatně, moc se mi líbilo vykreslení krajiny a prostředí francouzského venkova, hodně zajímavé vedlejší postavy, ALE oba hlavní představitelé jsou naprosto příšerní. Tak nezodpovědné, nedospělé a nepochopitelné jednání, ani nevím, kdo z nich mě štval víc. ON, který tak strašně chtěl žít v tomto domě a pak se v něm nedokáže o nic postarat, nesnaží se najít k dcerce cestu, ani s ní jakkoliv pomáhat a jeho hlavní náplní je trávení času s psychicky labilním děvčetem, se kterým flirtuje a dává jí tak falešné naděje. ONA, která odejde od dcery v době, kdy má záchvat, nedá jí léky, nechá jí v nemocnici samotnou, nevidí nebo nechce vidět, že její dítě je na tom tak zle, že opravdu už potřebuje lékařskou pomoc a tak bych mohla pokračovat. Rozhodně bych je neodsoudila, pokud by se rozhodli, že se o malou starat nezvládnou a někam jí umístili, ale jestliže si jí vzali domů, nelze to dělat napůl, ačkoliv toto nebylo ani napůl. A ten konec to nijak nevylepšil, já jsem mu vlastně po tom všem ani nevěřila. Je mi z knihy smutno, vždycky se snažím postavy pochopit, i když mi nejsou sympatické a neodsuzovat je, ale tady se mi to nepodařilo. A ano asi je to i vzhledem k tomu, že mám osobní zkušenost s tímto tématem. A ještě na konec si neodpustím: krysy v domě, na které si zvykneme a budou tam s námi žít, to jako vážně?

01.05.2017 3 z 5

Emma Emma Jane Austen

Tři hvězdičky jsou za styl a jazyk a dočteno jen z úcty k autorce. Jinak 360 stran naprosto o ničem. Pro mě velmi nudné a navíc bohužel hlavní hrdinka, která mě vůbec ničím nezaujala.

05.12.2016 3 z 5