Anna195 Anna195 komentáře u knih

Letný návrh Letný návrh Vi Keeland

Knihy od Vi sú vždy stávka na istotu, ale pri tejto mi niečo chýbalo, niečo čím by ma kniha dostala. No musím povedať, že autorka vie vždy vymyslieť zaujímavé zoznámenie hlavných hrdinov a aj v tomto príbehu sa mi zoznámenie medzi Maxom a Georgiou veľmi páčilo. Malo to humor, iskru a nápad.

Hneď od začiatku mi Max sadol. Toto je presne typ, ktorý očarí každú ženu... milý, zábavný, plný dobrosrdečnosti a k Georgii bol veľmi pozorný. Keďže Max je k tomu všetkému aj hokejista čakala som viac hokejového prostredia, ale autorka sa skôr zamerala na vzťahové udalosti.

Mne osobne Georgia v príbehu nesadla, teda presnejšie niektoré jej rozhodnutia. Samozrejme bola múdra a milá, ale nejako som sa nevedela stotožniť s tým, aký vzťah mala so svojím bývalým. V mnohých oblastiach mi prišla, ako skúsená a múdra žena, ale všetko, čo súviselo s jej bývalým ju v momente zmenilo na naivku. Fakt mi nešlo do hlavy, ako taká múdra žena môže byť až tak naivná a nevidí skutočnosť, ktorá bola hneď do očí bijúca. A tá jej veľká nerozhodnosť mi tiež dala zabrať. V podstate som z nej mala veľmi zmiešané pocity.

Ale, ako pár boli fakt výborní. Iskry, chémia a veľká príťažlivosť bola medzi nimi očividná. Čo musím vyzdvihnúť je veľký zvrat, ktorý nastal ku koncu príbehu, aj keď som čosi podobné čakala, no tento zvrat dal príbehu tú správnu dynamiku, ktorá mu chýbala.

Pre mňa toto nebola najlepšia kniha od autorky, pretože viem, že to vie Vi omnoho lepšie.

07.04.2023 3 z 5

Ronanovo srdce Ronanovo srdce Melanie Moreland

Po knihách od Melanie Moreland sihanem vždy, keď mám chuť na nejakú oddychovku bez veľkých zvratov. No obzvlášť mám v obľube jej série Vested Interest a ABC Corp., kde autorka vykresľuje podstatu rodiny a najmä, čo znamená rodina. A práve Ronanovo srdce je tiež jednou z tých kníh.

Ronan a Beth mi boli sympatickí. Veľmi ma zaujal životný príbeh Beth, ktorá vďaka tomu, čo všetko zažila a zažívala mi prišla veľmi silná. Jej vzťah s mladším bratom bol úžasný, napriek tomu, že to obaja mali veľmi ťažké. Ronan a Beth mali medzi sebou to správne prepojenie a chémiu medzi nimi bolo cítiť z každej strany. Aj keď Ronan určité veci pred Beth skrýval, tak som ho vedela v danej situácii pochopiť. Páčil sa mi ich postupný vývoj vzťahu krok po kroku.

Som rada, že bola do príbehu zapojila vážnejšie témy, ako šikana. Myslím, že tu autorke krásne ukázala, ako sa treba postaviť k šikane, toto riešenie sa mi rozhodne pozdávalo.

V tomto príbehu bola zápletka slabšia oproti predošlej časti. No musím priznať, že mi trošku vadilo, keď autorka ku koncu odhalila podstatné časti z ďalšej časti zo série. Stačilo by, keby tu boli len nejaké náznaky. Ja som inkvinujem k náznakom, než k tomu, aby bolo prezradené, ako skončí ďalší pár.

02.04.2023 4 z 5

Ramsay Ramsay Mia Sheridan

3,5/5
Mia je pre mňa jedna z mojich obľúbených autoriek, pri jej príbehoch sa vždy ocitnem na horskej dráhe plnej emócií, čo úplne milujem. Samozrejme aj teraz tomu tak bolo, no iné príbehy od nej ma zasiahli omnoho viac. V tomto mi jednoducho niečo chýbalo.

Tento príbeh sa môže javiť, ako plný pomsty, nenávisti a klamstiev, no neskôr pochopíte, že je aj plný lásky, odpustenia, pravdy a druhej šanci. A v centre príbehu sú Brogan Ramsay a Lydia, ktorí majú spoločnú minulosť a opäť ich cesty privedú k sebe. Páčilo sa mi, ako autorka v tomto príbehu zobrazila to, ako človek ľahko môže spadnúť na dno spoločenskej vrstvy, ale aj na vystúpiť navrch. Čo je prípad Lydie aj Brogana.

V úvode som úplne chápala Brogana, keď túžil po pomste a aj Lydiu, keď sa snažila aspoň čosi zachrániť. V podstate každý z nich robil to, čo si myslel, že je správne. No, čo mi vadilo na príbehu bola prehnaná naivita Lydie voči svojmu bratovi. Chápem, že to bol jej brat, ale akokeby zatvárala oči pred tým všetkým, čo robil a všetko žehlila za neho.

Na začiatku sa mi postupné zbližovanie Brogana a Lydie páčilo, keďže z nich dvoch doslova sršala láska a bolo ju cítiť z každej strany, ale vždy, keď sa objavil problém, tak sa opäť zasekli a boli sme na začiatku. V podstate ku koncu to bol až začarovaný kruh.

Ale dosť ma tu bavili vedľajšie postavy Fionn a Eileen. Ich vlastné príbehy by mohli byť veľmi zaujímavé. Síce Mia píše úžasné a jej príbehy milujem, keďže veľa jej kníh čítam aj opakovane, no tento mi nesadol.

28.01.2023 3 z 5

Dokonalá hra Dokonalá hra Vi Keeland

3,5/5

Vi a Penelope sú vždy stávka na istotu. No tento príbeh nemôžem zaradiť medzi tie najlepšie od autoriek.

Na začiatku čítania som si si myslela, že príbeh bude mať hate to love linku, teda aspoň podľa anotácie sa mi to zdalo, ale pri čítaní som zistila, že to je všetko inak. A ak tam niečo z hate to love bola, tak len na začiatku, nuž škoda, že sa nezhody medzi Presley a Levim, tak rýchlo vyriešili, pretože som sa vážne tešila na doťahovačky medzi postavami, keďže obaja mali s penziónom úplne iné zámery. Ale tieto ich nezhody, ako som spomínala, sa až veľmi rýchlo vyriešili.

Napriek tomu ma hlavní hrdinovia bavili. Presley ako slobodná matka so synom Alexom, to rozhodne nemá ľahké, najmä kvôli tomu čím všetkým si musela prejsť so svojím bývalým snúbencom. Jej bývalý je kapitola sama o sebe, pretože Tanner bol fakt nechápavý chlap. Beriem, že ich situácia nebola ľahká, ale tento chlap absolútne nebral ohľady na to, čo chce Presley, aj keď mu to niekoľkokrát prízvukovala. Takže Tanner ma počas celého čítania štval.

Hlavný hrdina Levi si ma získal postupne, keďže na začiatku mal veľmi zlú mienku o Presley, ale čo si budeme, keďže všetky informácie o nej mal z nesprávneho zdroja. No páčilo sa mi ich postupné zbližovanie a aj to, ako sa zbližoval s Alexom. Tieto ich spoločné chvíle som si fakt užívala a samozrejme som sa dočkala aj skvelých iskrivých momentov medzi Levim a Presley, ale chýbalo mi medzi nimi niečo viac, kde by som si povedala Wau. Áno cítila som z nich dvoch lásku, len mi chýbal ten Wau efekt, ktorý od hlavných postáv vždy očakávam.

Epilóg musím pochváliť, ten sa mi obzvlášť páčil.

23.01.2023 3 z 5

Candy Candy Baja Dolce

Pred samotným čítaním som nevedela či autorka dokáže udržať latku, ktorú nastavila pri prvej časti, ale s čistým svedomím môžem napísať, že ju ešte zdvihla. Som nadšená.

Opäť som sa vrátila do clubu LocalX, ktorý dostal nový dych. Bolo to lepšie, zmyselnejšie a na svoje si prídu aj žienky. Mňa si nová show v clube LocalX získala na plnej čiare. Nebudem klamať najviac si ma získala Candy-show. Však koho by nie?

Oceňujem pravidelné striedanie pohľadov, keďže tak som mohla lepšie spoznať Virginiu aj Doriana (Candyho). Obaja boli skvelými postavami a s každou kapitolou som sa o nich chcela dozvedieť viac a viac, nuž veľa toho skrývali. Kapitoly z Candyho minulosti som doslova hltala, pre mňa bola jeho životná cesta veľmi zaujímavá, aj keď dosť drsná. No sladký Candy si skôr či neskôr získa každú ženu a nejedná mu podľahne. Svoju prezývku si rozhodne zaslúžil. Samozrejme ani Virginia nemala ľahkú minulosť a ani život. Ale musí sa Baji nechať, že to s vášňou a chémiou medzi postavami vie. Inak to nebolo ani medzi našimi hrdinami, tí doslova horeli, aj keď v ich prípade išlo o slow-burn linku, ktorá ma dostala. Takto to bolo medzi nimi omnoho viac uveriteľnejšie, keďže som milovníčka slow-burn linky, tak niet čo dodať.

Som nadšená, že sa slovenské autorky neboja nových tém a v niektorých prípadoch sa jedná aj o tzv. tabu témy... Také Candyho matky otvoria nejednému čitateľovi oči.

A teraz to dôležité....Kto môže takto ukončiť knihu? Na to by malo byť nejaké pravidlo. Ale ja si počkám na všetky odpovede.

16.12.2022 5 z 5

Iskra Iskra Vi Keeland

3,5/5

Mne tieto Keelandovky chýbali. Opäť ani tu nechýba skvelé iskrenie a množstvo chémie medzi postavami, čo autorka jednoduchou vie vytvoriť.

Vždy sa mi páči, ako Vi vymýšľa zoznámenie hlavných hrdinov, v tomto prípade to bola zámena kufrov. Ale táto zámena kufrov a k tomu spoločný víkend boli pre Donovena a Autumn osudnými, nuž, aj keď skutočný príbeh ich lásky začína až o niekoľko mesiacov neskôr.

Neviem, kde autorka chodí na týchto chlapov, ale Donovan bol úplne dokonalý... Milý právnik so sexy telom, skvelým zmyslom pre humor a ešte mal aj srdce na správnom mieste. Síce jeho detstvo rozhodne nebola prechádzka ružovou záhradou, ale mne sa zdalo, že by som len veľmi ťažko na ňom hľadala nejakú chybičku. No v tomto príbehu ma omnoho viac zaujala Autumn, ktorá bojovala sama so sebou. Na začiatku som vôbec nevedela, čo môže byť za tým, že sa Donovanovi vyhýbala, až neskôr, cez kapitoly z jej minulosti, som pochopila prečo. Takže Autumn som chápala, prečo konala v určitých situáciách, tak, ako konala. Nieže by som čosi také zažila, ale aspoň som chápala jej úteky.

Užívala som si ich spoločné zbližovanie a zdôverovanie, tieto časti som si ihneď obľúbila, pretože, keď boli Donovan a Autumn spolu, tak tam rozhodne iskrilo. V príbehu ma bavila postava Storma, ktorý tu tiež zohral dôležitú úlohu, po prečítaní pochopíte, no určite by som uvítala viac častí, práve so Stormom, pretože ten ma fakt bavil, najmä, keď bol na scéne s Donovanom. Oni dvaja spolu, tak to už áno, tie scény boli úžasné.

Akurát celá zápletka sa na môj vkus až veľmi rýchlo vyriešila, vôbec by mi nevadilo ani pár strán naviac, kde by bola viac rozuzlená zápletka.

10.10.2022 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

4,5/5

Posledný diel z tejto skvelej série mám za sebou. Síce táto časť neprekonala moju obľúbenú 2.časť Taju Pro Tebe, ale aj tak som si toto čítanie užila.

Opäť autorka vytvorila skvelú dvojicu a tentoraz nás autorka zaviedla do sveta módy a do krásneho Talianska, čo bola pre mňa veľmi príjemná zmena. Naša hlavná dvojica Matteo a Kimber ma veľmi bavili, no najmä, keď boli spolu, keďže aj tu bolo medzi nimi množstvo iskrenia, vášne či skvelých doberačiek.

Vôbec by mi nevadilo viac kapitol práve z pohľadu Mattea, lebo na jeho kapitoly som sa vždy tešila, keďže veľa vecí robil najmä preto, aby si získal Kimber. Síce na začiatku som si myslela, že Matteo bude typický playboy, ale ešte väčšie prekvapenie bolo pre mňa, keď som zistila, aký v skutočnosti je... Takže síce žiaden playboy, ale milujúci a dominantný chlap, ktorý by pre Kimber urobil prvé posledné. Kimber bola na začiatku skvelá, svojská, sama sebou, čo sa mne veľmi páčilo. Až na to, že mi prišla ku koncu veľmi nerozhodná, keďže sa jej nerozhodnosť často opakovala, tak už tá nerozhodnosť mi prišla až prehnaná.

Čo sa musím uznať, že Kimber mala fakt skvelých priateľov a scény s nimi som milovala, pretože tie boli vždy plné humoru. A z čoho som bola veľmi prekvapená bolo to, čo sa vykľulo z bývalého priateľa Kimber, pretože toto som nečakala, keďže začiatok príbehu bol, aký bol.

Napriek tomu jednému negatívu, knihy od tejto autorky milujem, pretože sú vždy plné vášne, iskrenia a vie vytvoriť postavy, ktoré ma hneď zaujmú.

25.07.2022 4 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

3,5/5

Po úžasnej prvej časti som siahla aj po druhej. Ale musím sa priznať, že na mňa omnoho viac zapôsobila prvá časť, tam som bola viac vzžitá s postavami aj s príbehom.

No napriek tomu autorka skvelo zakomponovala do tohto príbehu silné témy a nebála sa o nich písať. Najmä s Loganom sa život vôbec nemaznal a tu platí to, že rodičov si proste nevyberieš. Aj keď Aly a Logan pochádzali z inej vrstvy, dokázali si nájsť k sebe cestu. Mne bolo v určitých momentoch Logana ľúto, keďže tam, kde sa nachádzal z určitej časti mohli aj jeho vlastní rodičia. No Aly bola pre neho úžasnou oporou a hlavne vďaka nej sa zbavil svojich "démonov". Bolo nádherné, že napriek rôznym situáciám boli jeden pre druhého oporou.

Aj sa mi páčilo, akým spôsobom si k sebe po celý čas hľadali cestu, ale niekedy som ich správanie nechápala, pretože pri nich dvoch som mala rozporuplné pocity, najmä, ako sa niekedy dokázal Logan správať k Aly. Vadila mi aj naivita hlavnej hrdinky a veľakrát so sebou nechala zametať. Áno, bola milá a dobrosrdečná, ale niekedy to je až na škodu. Nieže by bola táto časť zlá. Len Logan a Aly sa stále točili v takom začarovanom kruhu, že som niekedy sama nevedela, čo medzi nimi vlastne je, pretože mne tu chýbala nejaká výraznejšia romantická linka, kde by som si povedala wau.

No v druhej polovici knihy na mňa zapôsobilo, ako Loagan s Aly pomáhali svojim blízkym a iným sa zase dokázali postaviť.

Síce táto časť neprekonala prvú, ale už teraz som zvedavá, aký príbeh ma čaká ďalej.

11.07.2022 3 z 5

Čo k tebe cítim Čo k tebe cítim Marie Force

4,5/5

Toto bola jedna z tých milých jednohubiek, ktorú máte prečítanú v priebehu jedného dňa. Príbeh Jasona a Carmen je z lekárskeho prostredia a oproti knihám, ktoré som mala možnosť čítať, to bola veľmi príjemná zmena.

Keď som knihu dostala do rúk, očakávala som, že hlavný hrdina bude typický playboy, ktorého môžeme stretnúť v každej druhej knihe, ale autorka ma milo prekvapila, pretože Jason bol úplné iný a musím povedať, že tento doktor s dobrým srdcom na mňa urobil dojem.

Nečudujem sa, že sa Carmen z neho podlamovali nohy. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Jason má všetko, čo chce, až na to, že vďaka jednému škandálu sa jeho život a celá jeho kariéra rúti do záhuby. A kto iný mu môže pomôcť ako nová posila pre styk s verejnosťou Carmen. Jej život nebol vôbec ľahký, napriek tomu pôsobila na mňa ako silná hrdinka, aj keď stratila milovanú osobu, snažila žiť ďalej.

Možno niekomu ich prvé zoznámenie príde ako úplne klišé, no čo si budeme mne sa to páčilo, pretože títo dvaja vyvolali vo mne úsmev na tvári vždy, keď boli spolu. Celý príbeh sa odohráva v rozmedzí 2 týždňov, takže aj dej pokračuje rýchlejšie, ale kniha je tak napísaná, že som to vôbec nevnímala. Hoci som čakala väčšiu zápletku príbehu, ale autorka stavila na zápletku, ktorá prirodzene vyšla z ich vzťah.

No musím povedať, že som si hneď zamilovala kubánsko - taliansku rodinu hlavnej hrdinky, nuž takúto skvelú a dobrosrdečnú rodinu je nemožné si nezamilovať.

Pevne verím, že vydavateľstvo preloží aj ďalšie časti zo série, pretože táto prvá časť rozhodne stojí za prečítanie.

01.06.2022 4 z 5

Nedám Ti (vedieť) Nedám Ti (vedieť) Teagan Hunter

Autorka ani tentoraz nesklamala a ja som opäť dostala vtipný príbeh, plný dvojzmyslov, vášne, iskrenia, skvelého humoru a k tomu všetkému ešte aj vtipné hlavné postavy. Preto túto sériu, tak zbožňujem.

Tentoraz je v úlohe hlavného hrdinu sexy otecko Robbie, ktorého môžeme poznať z prvej časti série ako najlepšieho kamaráta Zacha. Ja som sa na jeho príbeh obzvlášť tešila, keďže už v prvej časti si získal moje sympatie. Inak nečudujem sa, že naša hrdinka Monty, začínajúca učiteľka, po ňom vyštartovala, aj keď.. no mala v sebe istú dávku odvahy. Ale potom, ako nám ho autorka opísala som ju úplne chápala. Monty je úplne iná ako ostatné ženské postavy v tejto sérii, ale tým, že bola v dobrom slova zmysle zvláštna si ma získala a fandila som jej.

Hneď začiatok, kde sa Monty a Robbie zoznamujú, bol pre mňa vtipný, čo si budeme, Teagan tieto zoznamovacie časti vie písať. Od začiatku po samý koniec je medzi nimi veľa iskrenia, vášne, doberania a obzvlášť vtipných dvojzmyslov, najmä zo strany Robbieho. Jeho repliky milujem.

Značnú časť deja tvoria správy medzi nimi, tieto správy ma fakt bavili a doslova som si ich užívala. Áno, zápletka je jednoduchšia, ale mne sa táto zápletka a aj vyriešenie celej zápletky páčilo. A nesmiem nespomenúť malého Xaviera, pretože v kapitolách, kde sa vyskytol úplne hviezdil a myslím si, že aj on očarí nejednu čitateľku. Komu by sa nepáčila zmenšená verzia nášho hlavného hrdinu? Epilóg bol, taká milá čerešnička na záver.

Musím pochváliť, ako sa vydavateľstvo vyhralo s názvami kníh.

16.05.2022 5 z 5

Zvodné peniaze Zvodné peniaze Angelina M. Lopez

4,5/5

Na toto čítanie som sa nesmierne tešila, keďže príbeh ponúka jednu z mojich obľúbených tém, ktorou je dohodnuté manželstvo. Vo väčšine takýchto príbehov som zvyknutá, že hlavný hrdina je ten, ktorý príde s ponukou dohodnutého manželstva, ale v tomto príbehu je to úplne naopak. S ponukou pre vinárskeho princa Matea prichádza práve miliardárka Roxanne.

Roxanne aj Mateo v sebe ukrývajú toho viac, ako ľuďom ukazujú, najmä ona bola pre mňa plná prekvapení. Samozrejme v dobrom slova zmysle, keďže v sebe skrývala veľkú dobrosrdečnosť. No na začiatku to medzi ňou a Mateom vôbec nevyzeralo ružovo, keďže si navzájom robili napriek, a tým pádom vznikalo veľa zaujímavých situácii. Nešlo o humorné situácie, ale skôr o čosi vážnejšie, ktoré mohli veľa vecí ovplyvniť. Páčilo sa mi, ako si postupne k sebe hľadali cestu, podporovali sa a zisťovali, že jednému na druhom záleží. Do ich príbehu lásky vo veľkom zasuhujú ďalšie postavy svojimi intrigami, no pri niektorých odhaleniach som bola celkom prekvapená.

Tento príbeh by som určite opísala ako plný vášne a iskrenia, pretože presne toto sa odohrávalo medzi nimi. Intímne scény boli veľmi vydarené, akurát mne osobne vadili výrazy typu mušlička. Učarovalo mi aj prostredie, kde sa dej odohráva a celkový šmrnc príbehu dodávali nepreložené španielske výrazy.

Knihu určite odporúčam, pretože tento príbeh obsahuje všetky, čo mám rada: dohodnuté manželstvo, intrigy, lásku, vášeň, chémiu, tajomstvá a v neposlednom rade silné postavy.

06.05.2022 4 z 5

Trpká príchuť klamstva Trpká príchuť klamstva Viktória Dominová Drgoncová

Nemyslela som, že ma tak pohltí príbeh, ktorý je určený skôr pre mladšie ročníky. Príbeh zobrazuje silnú tému šikany. Doteraz nedokážem pochopiť, ako niekto môže niekomu ubližovať, len na základe toho, že je iný. O to viac ma to mrzí, keď sa niečo takéto deje medzi dospievajúcimi ľuďmi.

K hlavnej hrdinke Eme, som si musela hľadať cestu, pretože ani ona nebola bez viny. Zároveň mi jej bolo ľúto, že musí skrývať svoje skutočné ja pod maskou. Doteraz mám v hlave vetu, ktorú jej povedal Tomáš: Je mi ťa skôr ľúto..., v tom momente som s Tomášom úplne súhlasila. Ema si prešla v príbehu skvelým vývojom a postupne nám odhaľovala samú seba, no najviac si mi získala maličkosťami, ktoré robila pre Tomáša, vtedy ukázala svoje dobré srdce. No s Tomášom sa život vôbec nebabral, ale napriek tomu sa nevzdával. Tento chlapec ma veľakrát presvedčil o tom, že už dávno nie je chlapec, ale muž. Ich romantická linka bola pomalšia, čo mne len vyhovovalo, keďže to na mňa pôsobilo oveľa realistickejšie.

Po celý čas Ema skrýva tajomstvo, ktoré som vôbec neodhalila, až kým nám ho samotná autorka neprezradila. A takéto tajomstvo som rozhodne nečakala. Čo musím ešte vyzdvihnúť je vzťah medzi matkou a dcérou, a to, ako sa jedna druhej otvorili. Tento vzťah bolo veľmi krásne spracovaný.

Príbeh nezobrazuje iba tému šikany. Samotná autorka poukazuje na to, aké zlé dokážu byť toxické vzťahy a bohatstvo či spoločenské postavenie nie je všetko, pretože v živote sú omnoho dôležitejšie veci. Príbeh odporúčam všetkými desiatimi a myslím si, že aj o takýchto témach treba písať.

22.04.2022 5 z 5

Utajené noci Utajené noci Liv Morris

3,5/5

Autorka pre mňa nie je úplne neznáma a musím skonštatovať, že príbeh Utajené Noci si ma o čosi viac získal než jej predošlé dielo, ktoré som tiež mala možnosť prečítať. No aj tu mi pár vecí chýbalo, aby sa ma príbeh na 100% získal.

Obe postavy Lucas aj Maggie majú niečo do seba a určite si získajú nejednu čitateľku. Mňa osobne si získala postava Maggie, ktorá bola svojská, vtipná, milá a nebála sa povedať, čo si myslí. Lucas zas naopak mal svoj život nalinkovaný a na lásku rozhodne neveril. A mne sa takýto kontrast medzi nimi dvoma páčil, pretože, tým ma príbeh omnoho viac bavil.

Som rada, že autorka stavila na slow-burn linku. Tu sa mi táto linka hodila, keďže Lucasa zastihla jeho vlastná minulosť, s ktorou mu pomáhala práve Maggie.

Príbeh sa uberal po celý čas určitým smerom a ja som dúfala, že nastane na nejaký zaujímavý zvrat, no nič také sa nestalo. Čakala som niečo viac s Lucasovou rodinou, keďže sám Lucas mal také menšie rodinné tajomstvo, ale toto všetko bolo vysvetlené na pár riadkoch a aj ich celý rodinný problém sa veľmi rýchlo vyriešil.

Určite sa nedá knihe uprieť to, že sa veľmi dobre číta a skvelá chémia, ktorá bola medzi postavami, ale chýbal mi tam nejaký zvrat, ktorý by príbeh ešte viac pozdvihol.

Taká malá vsuvka na záver-z môjho pohľadu by bol pre tento príbeh omnoho viac výstižnejší originál názov Daddy Issues ako preložený názov Utajené Noci. Keďže Utajené Noci som tu nenašla.

15.03.2022 3 z 5

Nebol si v pláne Nebol si v pláne Michaela Zamari (p)

Prečo si neprečítať letný príbeh aj v tom vianočnom období? A práve tento príbeh ma preniesol na prekrásny ostrov Tenerife, toto ľahké a oddychové čítanie som si užila, pretože presne niečo takéto som teraz potrebovala. Rozhodne už teraz môžem povedať, že sa nebránim ďalším oddychovkám od Mišky.

Tim a Tea mi sadli od prvej strany. Medzi obama bola silná chémia, ktorá bola cítiť z každej prečítanej strany a samozrejme nechýbala správna dávka iskrenia. Nemôžem zabudnúť na milé doberanie a úsmevné príhody medzi nimi, pretože práve toto na takýchto oddychovkách milujem. Mne osobne sa nápad chalana z call centra páčil. Aj, keď určité informácie mi na začiatku chýbali, aby som úplne pochopila správanie Tei voči Timovi, ale práve to ma poháňalo, aby som čítala ďalej, keďže som sa chcela dozvedieť, čo má Tea za problém. Za seba poviem, že som rada, že som nedostala všetky informácie hneď na začiatku, pretože tým, že mi autorka informácie dávkovala ma príbeh viac bavil. Samozrejme sa postupne v knihe veľa vecí vysvetlilo, ktoré sa javili úplne inak.

V príbehoch ma vždy baví striedanie minulosti a prítomnosti, a to som dostala aj v tomto príbehu, čo, ale musím ešte vyzdvihnúť je prihováranie sa čitateľom, pretože práve tu sa aj Tea párkrát čitateľom prihovára. Celý príbeh dotvárali vedľajšie postavy a všetky mi prirástli k srdcu, najmä Timova neterka Oli. A kto nemá rád chlapov, ktorí sa s radosťou starajú o deti? Pretože ja takýchto chlapov žeriem.

Tento oddychový príbeh vám môžem len odporučiť. A opäť musím pochváliť grafickú stránku knihy, pretože toto je jednoducho pastva pre oči. S radosťou by som si prečítala aj príbeh o sestre hlavnej hrdinky.

30.12.2021 5 z 5

Tak trochu môj Tak trochu môj Barbora Astor

Vzťah hlavných hrdinov sa mnohým môže zdať prirýchly a aj to tak bolo, ale mňa zaujalo, akým spôsobom autorka poňala lásku so známou osobnosťou. Páčilo sa mi, že Becky a Hayden pochádzali z rôznych svetov, takýto kontrast som len uvítala. Ich láska vzbĺkla veľmi rýchlo, ale napriek tomu autorka vedela vybudovať medzi nimi dôležitú chémiu. Do príbeh vo veľkej miere zasahujú neprajní fanúšikovia a svet šoubiznisu, ktorý dokáže byť veľmi krutý. Som veľmi rada, že príbeh rozoberá aj svet šoubiznisu z tej druhej strany, ktorú my obyčajní ľudia ani nepoznáme.

Z každej strany ma bombardovali emócie, pretože len čo som si myslela, že láska známeho speváka a obyčajného dievčaťa prekoná všetky prekážky, ktoré ich čakajú, tak sa to v okamihu všetko zrútilo ako domček z karát. A práve, keď Becky musela čeliť zložitej situácii v jej živote, sa ukázala ako silná hrdinka, ktorá sa nevzdáva. S mnohými vecami, čo Hayden následne robil, som sa nevedela až tak stotožniť, ale každý sa s takouto neľahkou situáciou vyrovnáva po svojom. Čo mi najviac prekážalo na príbehu bolo málo komunikácie medzi hlavnými postavami, keby Hayden a Becky medzi sebou viac komunikovali nevzniklo by toľko nedorozumení.

Autorka dala veľký priestor aj vedľajším postavám - členom bývalej skupiny a rodine. No a ja som si zamilovala jedného z členov, a to Neala, ktorý do tohto príbehu dosť zasahuje a ešte viac príbeh zamotá. A práve Neal si ma svojím konaním a rôznymi činmi hneď získal.

Epilóg musím pochváliť ten bol nádherný a dúfam, že knižne vyjde časť o postave Neala, pretože to je jednoznačne môj obľúbenec.

17.11.2021 4 z 5

Bez teba Bez teba Simona Kutišová

Na pokračovanie príbeh som sa tešila ako malá. Aj keď už nepatrím do kategórie, pre ktorú je táto dilógia určená, tak mňa si získala na plnej čiare. Autorky boli znova skvelo zohraté a opäť som mala pocit, ako keby príbeh písala jedna autorka.

V druhej časti príbeh pokračuje presne tam, kde skončil. Táto časť je o čosi viac nabitá emóciami a ja som doslova všetko prežívala s Dominikom a Nikou. V prvých kapitolách som mala za nich oboch zlomené srdce a po celý čas som cítila ich bezmocnosť, pretože ani neviem posúdiť, kto z nich mal ťažšiu situáciu. Takéto emócie vie vo mne vyvolať len zopár autorov, no týmto autorkám sa to podarilo.

Nika po celý čas, napriek svojmu mladému veku, pôsobí na mňa ako silná hrdinka, ktorá síce musí zvládať množstvo prekážok, ale nevzdáva sa a stále bojuje. V tejto časti okrem už známych postáv, spoznáme omnoho viac Nikinu staršiu sestru Adelu, ktorú sme v predchádzajúcej časti spoznali len cez správy, a práve Adela tento príbeh ešte viac zamotá a myslím si, že nie vždy sa zachovala správne voči Nike. Veľmi sa mi páčila nová postava - spolužiačka Paja, ktorá navonok pôsobí, že ju nič netrápi, ale opak je pravdou.

S Nikou a Dominikom sa osud pohráva a musia sa so všetkým, čo na nich striehne vyrovnať. Krásne bolo opísané ich postupné znovuzbližovanie, po tomto moja romantická duša úplne pišťala. Zápletka bola veľmi dobre vymyslená. Autorky rozoberajú dôležitú tému, s ktorou sa môže stretnúť nejeden tínedžer. Celý záver tejto dilógia som si zamilovala.

12.11.2021 5 z 5

Rivali Rivali Vi Keeland

3,5/5
Už podľa názvu a anotácie je zrejmé, že hlavní hrdinovia sa budú nenávidieť. Čím sa tento príbeh líši od iných, čo autorka napísala? ... Jednoznačne tým, že v tomto príbehu príde na intímne chvíľke oveľa, oveľa skôr, čo mne až tak neprekážalo, keďže som čakala, ako bude celý tento príbeh poňatí. Od knihy som mala veľké očakávania, ale neboli úplne naplnené.

Áno, autorka opäť vedela medzi postavami vyvolať skvelú chémiu, keďže to medzi nimi iskrí hneď od začiatku. No v tomto príbehu mi veľmi vadilo správanie hlavnej hrdinky Sophie voči Westonovi. Prišlo mi ako keby Westona využívala len na sex, a keď získala, čo chcela tak sa k nemu správala ako ku cudziemu. Veľakrát som musela nad jej správaním krútiť hlavou. Našťastie, keď sa jej city ku Westonovi prehĺbili od tohto správania upustila, za čo som bola len rada.

Za to Weston bol hrdina, ktorého som si obľúbila hneď od začiatku, pretože napriek nevraživosti ich rodín, sa vedel správať ku Sophie čo najlepšie a rôznymi činmi dokázal, aký je v skutočnosti. Mňa si svojim sarkazmom a vtipy získal. Čo sa mi páčilo na tamto príbehu najviac je určite minulosť hlavného hrdina, pretože tú autorka vymyslela bravúrne, keďže čosi takéto čitateľ ani neočakáva.

Ďalšie negatívum tejto knihy vidím v preklade, ktorý mi tak trocha skazil aj zážitok z čítania a pri skoro každej intímnej chvíli boli dve ustavične opakujúce sa slová, ktoré mne dosť prekážali.

Ale epilóg bol presne taký, aký som od tohto príbehu čakala a aj som ho dostala. Určite toto nebola najlepšia kniha od Vi, pretože má množstvo lepších kníh, ale ako kniha na oddych nič nepokazí.

05.11.2021 3 z 5

Iba s tebou Iba s tebou Simona Kutišová

Popravde už chápem všetky tie pozitívne ohlasy, pretože boli pravdivé a mňa tiež príbeh úplne pohltil. Ak by na obálke knihy nesvietili mená dvoch slovenských autoriek, myslela by som si, že príbeh napísala jedna osoba, čo svedčí o tom, že autorky sa vedeli skvelo dopĺňať.

Nika a Damián boli postavy, ktoré sa zamiluje nejedná romantická duša. Veľakrát mi prišla Nika v mnohých veciach vyspelejšia ako jej rovesníci, ktorí by si z nej mohli brať príklad. Aj, keď, určitá osoba jej dobrotu a srdečnosť vedela veľmi dobre zneužívať. Zbožňujem záhadných hrdinov a práve Damián bol jeden z nich. Čo sa mi páčilo, bolo to, ako sa Damián dokázal starať o svojho mladšieho brata a aj rôzne jeho činy, ktoré ukázali, aký v skutočnosti je, aj bez toho, aby boli odhalené všetky jeho tajomstvá. Jednoducho tohto chalana som si zamilovala na základe jeho činov. Veľmi oceňujem pomalý vývoj vo vzťahu Damiána a Niky, pretože tak mi prišiel ich vzťah omnoho viac uveriteľnejší a mala som pocit, že sú si skutočne súdení.

Aj tu sa vyskytuje záporná postava, ktorá zamiešala karty, ale musím povedať, že autorky vytvorili skvelú manipulátornú postavu, pretože túto postavu budú pravdepodobne všetci čitatelia nenávidieť. Mnoho zvratov a tajomstiev som prežívala spolu s postavami a z niektorých som bola dosť prekvapená, keďže príbeh rozoberá aj vážnejšie témy, ktoré netreba brať na ľahkú váhu.

Síce, som sa k tomuto úžasnému príbehu dostala až teraz, ale, ako sa hovorí, lepšie neskoro ako nikdy, pretože ja som si príbeh Damiána a Niky zamilovala. Koniec ma úplne dostal a som veľmi zvedavá na pokračovanie.

22.10.2021 5 z 5

Súzvuk nerovníc Súzvuk nerovníc Laura Fechová

3,5/5
Autorka tohto príbehu bola pre mňa doposiaľ neznáma a som rada, že som mala možnosť prečítať si knihu. Musím poznamenať, že takýto typ príbehu som ešte nečítala, pretože tu hrá veľkú rolu náboženstvo a autorka tu vykresľuje čistú lásku. Príbeh je o Dorke a Dávidovi, ktorí sú najlepší priatelia až do určitého okamihu. Toto je presne ten typ príbehu od priateľstva k láske, ale s mnohými ťažkými prekážkami.

Hlavná hrdinka Dorka bola postava s akou som sa ešte nestretla, pretože veľa vecí vedela riešiť s pokojom, bola nápomocná k ľuďom a nikoho neodsudzovala. Čo mi, ale dosť vadilo bolo, že veľakrát ospravedlňovala Dávidove správanie voči ženám, no zároveň jej Dávidove správanie prekážalo. Teda nie vždy vedela Dávidovi povedať, čo si myslí, len aby mu neublížila. Dávid, ako anotácia naznačuje je veľký milovník žien a je úplný opak Dorky. V tomto príbehu si prejde veľkou zmenou a tento vývoj jeho postavy k lepšiemu sa mi páčil. Musí bojovať sám so sebou a nie vždy mu to vyjde. Aj keď musím povedať, že Dorka mu vedela veľmi rýchlo odpustiť.

Dosť som bola prekvapená, akou bolesťou z minulosti si prechádzala Dorka, pretože toto som vôbec nečakala. Ale vďaka tomu, aká dôležitá téma sa tu rozoberá, tak bol pre mňa príbeh omnoho viac zaujímavejší. Táto téma je veľmi dôležitá a som rada, že autorka na ňu poukazuje.

Čo knihe podľa mňa uškodilo bol rýchly záver. Vôbec by mi nevadili 2-3 kapitoly navyše, kde by bola viac vyobrazená láska medzi Dorkou a Dávidom, aby som mala z toho pocit , že sú si vážne súdení. Čo sa mi ale páčilo, bolo množstvo krásnych myšlienok, ktoré autorka do príbehu zakomponovala.

30.09.2021 3 z 5

Azaelov pád Azaelov pád Ivica Ďuricová

Hodnotenie: 4,5/5
Keď sa mi táto kniha dostala do rúk vôbec som nevedela, čo od príbehu, ktorý napísala pätica autoriek, môžem čakať. Skôr som sa obávala či to pre mňa, ako čitateľa nebude chaotické, keďže každá autorka má iný štýl. Rozdiel v štýle písanie som cítila len v prvých kapitolách, ale potom sa autorky dokázali veľmi dobre zosúladiť a stránky v knihe som otáčala jedna radosť.

Ak som niečo čakala, tak romantiku s dávkou napätia, ale tu ide romantika troška do úzadia, čo mne, aj keď som veľká milovníčka romantiky vôbec nevadilo, pretože ma úplne pohltilo napätie a rôzne tajomstvá v príbehu, ktoré som spolu s hlavnými hrdinami odhaľovala. Ale nemusíte sa báť, pretože medzi hlavnými postavami to bude rozhodne iskriť.

Rosalie a Sebastian si ma hneď získali. Architekt Sebastian bol typ hrdinu, ktorého ja v knihách úplne zbožňujem: záhadný, vtipný a plný tajomstiev a patologička Rosalie si ma získala svojou skvelou inteligenciou a húževnatosťou. Spolu vytvorili úžasnú dvojicu bojovníkov.

Celá zápletka ma dostala. Tento príbeh mi učaroval najmä v tom, že som nedokázala ani len predpokladať, čo by sa mohlo stať na ďalšej kapitole. S každou stránkou príbeh naberal na akčnosti. Jednoducho autorky ma vždy vedeli niečím prekvapiť. Vyskytuje sa tu množstvo akčných scén a napätia a hlavne vďaka tomuto som knihu doslova hltala. Veľmi sa mi páčilo, že autorky do knihy zakomponovali aj pár kapitol z pohľadu vedľajších postáv. Jednoznačne Azaelov Pád bol pre mňa príjemným prekvapením.

A na záver musím pochváliť skvelý epilóg.

Ak hľadáte príbeh, ktorý vás pohltí Azaelov Pád je určite tá správna kniha pre vás.

20.08.2021 4 z 5