archivářka115 archivářka115 komentáře u knih

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Přečetla jsem si knížku až do konce, ale byla to ztráta času. Zamotaná, nelogická, musela jsem se vracet,abych děj pochopila. Myslím, že by se autorka měla věnovat jiným věcem, než je psaní knih.

22.04.2022 2 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Kniha se mi velmi líbila. Přiblížila život moderně ortodoxních židů. Kdo jejich kulturu nezná si může udělat alespoň částečnou představu, čím se jejich život liší od našeho.

18.04.2022 5 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Rose Carlyle

Knížka není úžasná, ale dá se celkem rychle přečíst. Hlavně ke konci dochází ke zvratu. Konec byl pro mě šok.

11.04.2022 3 z 5

Rozmarná léta Rozmarná léta Jiří Menzel

Pan Menzel byl skvělý režisér. Knížka se hezky četla. Ze začátku mi připadala zbytečně zdlouhavá. Potom se děj zrychlil a lépe se četl. Často jsem se musela vracet nazpátek, abych si udělala přehled, kdy se děj odehrává. Byla jsem dost překvapená, že s láskou vzpomíná na profesora Vávru. Vždycky jsem si o prof. Vávrovi myslela, že spolupracoval s komunisty. Trochu mě mrzelo, že dost odsuzoval režiséra Sequense, který, i když byl komunistou, natáčel docela hezké filmy. Konec byl proti začátku dost zrychlený. Připadalo mi, že knížku nestihl dopsat.

07.04.2022 4 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Četla jsem od Agathy Christie lepší knížky.

31.03.2022 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Nepatřím do skupiny čtenářů, pro které jsou tyto knížky

31.03.2022 1 z 5

Když utéct, tak s tebou Když utéct, tak s tebou Adriana Krištofíková

Přečetla jsem si jí ze zoufalství do Čtenářské výzvy. Hlavní hrdinka chtěla střídat partnery. Nevěděla, koho by si vybrala. Děsné, nudné.

31.03.2022 1 z 5

První šifra První šifra Denise Rudberg

Knížka se mi velmi líbila, dobře se četla. Doufám, že pokračování brzy vyjde.
Před lety jsem viděla film, který měl stejný děj, jako tato kniha. Jednou z postav je hlavní hrdina ze seriálu Teorie velkého třesku. Bohužel si název filmu nepamatuju.

29.03.2022 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Bohužel mě tato knížka nijak neuchvátila. Nejvíc mě zaujal závěr, který měl spád. Jsem ráda, že jsem jí už dočetla.

24.03.2022 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Knížka se mi líbila. Rychle jsem jí přečetla. Zarazila mě pouze jedna věc.
Před nedávnem jsem si přečetla knížku od Jojo Moyesové - Poslední dopis od tvé lásky. Hlavní hrdinka se jmenovala Jennifer Stirlingová. Knížka byla vydaná v roce 2010.
Jeden z hlavních hrdinů knížky Dopis se jmenoval Billy Stirling.
Originál knížky Dopis byl vydaný v roce 2015.
Nepřipadá vám zvláštní, že oba hrdinové ze dvou knížek mají stejné příjmení a v každé knize hraje jednu z rolí dopis .

20.03.2022 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh byl čtivý, velmi hezky napsaný. Málo kdy při čtení knih brečím, ale po přečtení smutného konce jsem to nevydržela.

19.03.2022 5 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Knížku jsem objevila náhodou.Nemohu napsat, že by se mi nelíbila. Nechápu, proč se spisovatelka tolik snažila, aby čtenářům děj připodobnila Mlčení jehňátek. Přitom s tím thrillerem neměla nic společného. Songjong mi byla sympatická, ale chování otce bylo zvláštní. Otec dal Hajong jed, aby mohla vraždit ? Proč ?

16.03.2022 3 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Objevila jsem tuto knížku. Místo abych pracovala, tak jsem stále četla a četla. Byla krásně romantická. Vadilo mi přeskakování děje před nehodou Jennifer a po nehodě. Ze začátku jsem se v tom nevyznala a musela jsem tyto úseky několikrát číst, abych je pochopila.
Podle mě to byla v této knížce jediná vada.

12.03.2022 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Zajímavý a dojemný příběh, který se dobře četl. Život v psychiatrické léčebně musel být hrozný. Závěr mi připadal dost nepravděpodobný, ale knížka se mi přesto líbila.

09.03.2022 4 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Knížka se mi líbila, i když je pro dospívající mládež a já jsem staršího středního věku.
Při jejím čtení jsem si odpočinula a představovala si různé druhy kávy.

07.03.2022 4 z 5

Lovec přízraků Lovec přízraků Viktorín Šulc

Pana Markoviče obdivuju. Je mi sympatický. Neodvedu si představit, že bych takovou práci dělala.Jeho chování k vyšetřovaným, jako k normálním lidem, bylo obdivuhodné. Škoda, že s ním člověk nemůže normálně mluvit a zeptat se ho na věci, které v knížce nebyly.

05.03.2022 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Knížka se mi líbila. Dobře se mi četla. Když se seznámila s Edem, tak jsem si říkala, že to bude červená knihovna. Konec mě mile překvapil. Těším se, že si od ní zase nějakou knížku přečtu.

01.03.2022 5 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Bylo zajímavé, že vyprávění začíná lahev vína. Děj mě chvilkama nudil, nemohla jsem se do knížky začíst. Když si hlavní hrdina koupil dům, kde prožíval dětství, tak mě knížka začala víc bavit a lépe se četla.

26.02.2022 3 z 5

Synové hor Synové hor František Kožík

Příběh se dobře četl, zajímavé fotografie z doby tehdejšího lyžování. Popis vlastního závodu mně připadal trochu zmatený. Dokumenty z doby po vlastním závodu mi přiblížil
historii závodu lépe.

26.02.2022 4 z 5

Zpověď Zpověď Arnošt Lustig

Knížka se mi moc líbila. Krásně se četla. Z každé stránky bylo znát, jak moc autor miluje naši zem.

26.02.2022 5 z 5