Arev122 Arev122 komentáře u knih

Zpráva o cestě na severní pól Zpráva o cestě na severní pól Petr Horký

Cestu na severní pól píše dokumentarista a tak i cesta na pól je popisována jako dokument. Chybí v ní takové to dobrodružné vyprávění. Přesto jeho výkon obdivuji.

13.04.2022 3 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Nějak jsem se zpočátku nemohla do děje začíst,konec byl pak více akční . Trochu mě kniha zklamala.

04.04.2022 3 z 5

Věž - vzestup předchází pádu Věž - vzestup předchází pádu Simon Toyne

Třetí díl byl o něco méně akční než předchozí, za to byl závěr romantický. Ale děj měl spád a napětí .

31.03.2022 4 z 5

Téměř detektivní příběh, jehož vypravěčem je svérázná, mnohdy i dětinská starší žena, která má ráda přírodu, miluje zvířata a zajímá se o astrologii.

27.03.2022 3 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Napínavý skoro sci-fi román . Zajímavé téma s mimozemskou civilizací a detektivní zápletkou, děj byl čtivý , vtáhl do děje.

21.03.2022 5 z 5

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Zajímavě napsané hororové vyprávění o hraběti Drákulovi doplněno strašidelnými obrázky. Potěší mladší i starší čtenáře .

17.03.2022 4 z 5

Písek Písek Hugh Howey

Nějak mě to zklamalo. Jako čtivé a napínavé sci-fi mě upoutalo jen pár kapitol. Ostatní se mi jevily dost podprůměrné od tohoto autora.

15.03.2022 3 z 5

S Bohem v Rusku S Bohem v Rusku Walter Ciszek

Přiběh amerického občana, vlastně jezuitského "misionáře", který byl označen za špiona Vatikánu . Za to byl několik ve vězení, mnoho let v pracovním táboře na Sibiři a několik let na určených místech Ruska. Vše snášel s pokorou a vírou v Boží pomoc.

07.03.2022 4 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Těšila jsem se na sci-fi román, ale z tohoto žánru bylo v románu jen pomálu. Dost nevyrovnaných milostných vzplanutí hlavního hrdiny, sice mistrně autorem popsaných, mě neuchvátilo.

04.03.2022 3 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Napínavý a akční sci-fi román, který se hezky čte. Charaktery postav jsou bravurně vypracovány, děj má spád a otevřený konec. Tak musím přečíst ještě další díl.

28.02.2022 5 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Pěkné a příjemné čtení této klasické sci-fi . Příběh je nadčasový,má děj a spád. Zejména konec mě vtáhl do děje.

21.02.2022 5 z 5

Klíč Klíč Simon Toyne

Pěkné dobrodružné čtení plné napětí a fikcí o záchraně lidstva.

17.02.2022 4 z 5

Divoká pustina Divoká pustina Gary Paulsen

Knihy o Aljašce mě velmi lákají. Ale tahle mě trochu zklamala. Je hodně o zvířatech, zejména psech, ale chybělo mi taková trocha romantiky o Aljašce. A co se závodu psích spřežení týče, to bylo psáno pouze jako záznami v deníku.

13.02.2022 3 z 5

Sanctus Sanctus Simon Toyne

Napínavé čtení s církevním tajemstvím, který mě zaujal od první stránky. Sice občas jsem se ztrácela v postavách , ale děj měl spád a napětí. Nesmí se ale uvažovat realisticky, je to jen románový trihler.

09.02.2022 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Typické čtení při ženy - romantické se šťastným koncem . Ale se zajímavým tématem "Koňské knihovny" , kdy ženy rozváželi knihy do okolí.

07.02.2022 3 z 5

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

Obdivuhodně napsaný cestopis, kouzelně popsané hory a mentalita lidí. Obdivuji odvahu samotné cestovatelky vydat do neznámé země. Ale kdo si vytýčí cíl ...

05.02.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha měla spád I napětí. Přesvědčivě bylo popsáno jak chutná moc mocných a bezútěšnost mladých děvčat z východní Evropy.

01.02.2022 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Pěkný pohodový sci-fi román plný úsměvných situací o záchraně života a hloubce přátelství. Pro mě ale spouta zbytečných technických " kosmonautských " informací.

30.01.2022 4 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Hezké pohodové čtení do světa duchů a plného dětské fantazie.

21.01.2022 4 z 5

Velice zajímavý román, kde se spolu mísí život dospívajícího chlapce ve Francii v polovině 20.století a imigrantů a jejich důvodů k opuštění vlasti.

16.01.2022 5 z 5