ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Záblesk ve tmě Záblesk ve tmě Stacy Willingham

81%

Vydařený psychologický thriller, ani se mi nechtělo věřit, že to je autorčina prvotina. Je docela napínavý, ke konci s několika zásadními zvraty. Zápletka je výborná a závěr opravdu neočekávaný.
K přečtení doporučuji.

25.11.2022 5 z 5

Byla jedna holčička Byla jedna holčička Ed McBain

"Co vám řekl, Marie?"
"Že by za ní nejraději zašel do vozu a uškrtil ji."
"Kdy to řekl?"
"Když jsme spolu seděli u stolu. Když se tak vztekal, protože jsem šla spát domů. "
"Domů," opakoval Matthew. "K mámě." Zmínila jste se o tom ve výpovědi před koronerem?
"Ne."
"Proč ne?"
"Protože to nebyla opravdová hrozba. Jenom se snažil být... sexy. Aspoň myslím."
Tentokrát budu hodnotit trošku níž. Konec byl na mě nějak moc komplikovaný a dělalo mi problém se vyznat v prolínání minulosti se současností, ale zase se mi líbilo cirkusácké prostředí.

23.11.2022 3 z 5

Psi z Rigy Psi z Rigy Henning Mankell

81%
Když dorazili k výtahu, naskytla se příležitost. Wallander už to skoro vzdal, pochopil, že ho definitivně dostali. Stavět se na odpor nemělo cenu, důstojník by asi neváhal a zastřelil by ho. Ale pak se policista při čekání na výtah pootočil, aby si zapálil cigaretu.
Opět kvalitní detektivka. Drsná, mrazivá. Přečetla jsem si ji znovu po nějaké době.

23.11.2022 5 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

60%
Nad ním prosvištěla černá železná koule prošpikovaná hřebíky. Sepan tenhle řemdich ve tmě nemohl vidět, ale jeho intuice mu zachránila život.
Taková vyvražďovačka, ale přišlo mi to dost překombinované. Začátek mě bavil dost, pak to šlo z kopce.

23.11.2022 3 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

81%
Je přesně 15:22:22, když lupič zmáčkne spoušť. Výstřel je krátký a tlumený. Stinina židle poodjede vzad a hlava se ženě roztančí na krku jako rozbité panence....
Skvělá detektivka. Harry Hole pátrá po bankovním lupiči, který zabil rukojmí a zároveň se snaží vysvětlit smrt své milenky Anny. V tomto díle se objevuje Beata, kterou jsem si oblíbila. Možných pachatelů nám autor předestřel celou řadu, ale ten, který je zodpovědný za výše uvedené se vynoří až v závěru a je to ohromné překvapení.
Knížku určitě doporučím.

20.11.2022 5 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

81%
Napadlo mě o vodě, o jezírku, uvažovat jako o živé bytosti. Stvoření s vlastními potřebami, přáními, touhami. S vlastním...hladem.
Na knížku jsem dlouho čekala, v knihovně jsem ji měla rezervovanou. Mysteriózní thriller takový, jako mám ráda. Jsem nadšená. Líbily se mně obě dějové linky, které se vzájemně prolínají. A obálka je krásná.
K přečtení velice doporučuji.

19.11.2022 5 z 5

Žena v mramoru Žena v mramoru Mary Higgins Clark

81%
Dora začala v hrůze couvat. Zvedla ruce, aby se bránila, a nevědomky vytrousila z kapsy dopis. Stěží si stihla uvědomit, že má pod nohama prázdnotu, když se její tělo převážilo dozadu. Poslední její myšlenkou, než její hlava udeřila o hromádku zapomenutého betonu na dně prázdného bazénu, bylo, že konečně ví, kdo zabil Leilu.
Tenhle příběh se mi líbil o něco méně, než předešlé. Byl dost táhlý, ale zase rozuzlení bylo skvělé a autorka se hodně věnovala vykreslení charakterů postav.
Já jsem asi zvyklá na rychlejší spád detektivek, ale komu nevadí pozvolnější vývoj děje, ten si přijde na své.

19.11.2022 3 z 5

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

81%
Polekala se, přitiskla si dlaň na ústa a chvatně vstala. "Neměla jsem sem chodit," šeptla. Pak třesoucím se hlasem dodala: "Požehnejte mi, otče, protože jsem zhřešila. Přiznávám, že jsem spolupachatelkou zločinu a vím, že se chystá vražda. Asi se o ní dočtete v novinách. Nechci se toho zúčastnit, ale nemám možnost zastavit to."
Únos dítěte za bílého dne. Už jsou to dva roky a matka stále doufá, že její syn Matthew žije. Jenže teď se objevují důkazy, které podezřívají ze zločinu právě ji. Kdo za vším stojí jsem dlouho netušila.
Pěkná knížka, přečtěte si ji!

17.11.2022 5 z 5

Pád do tmy Pád do tmy Wendy Dranfield

81%
"....Zapadákovem jsme už dlouho. Svět na nás zapomněl a z valné části za to může to jméno Shadow Falls. Padá stín. Jako by tu hrozil pád do tmy..."
Velmi dobrý psychologický thriller. Rozbíhá se pozvolna, ale ke konci už je to úplná smršť zvratů, pokaždé jsem si myslela něco jiného. Hodně a příjemně mě překvapil. Madison a Nate jsou sympatická dvojka. Další díl s nimi si ujít nenechám.
Doporučuji.

17.11.2022 5 z 5

Noční pláč Noční pláč Mary Higgins Clark

81%
Zkosený strop ve tvaru střechy ji přinutil sehnout na horním schodu hlavu. Když se napřímila, udeřila ji do očí dráždivá záplava světla. Užasle hleděla na svůj vlastní obraz. Že by zrcadlo?
Ne. Obraz a na něm nehybný obličej. Sporé paprsky světla pronikající úzkým okénkem dopadaly na plátno v podivných pruzích, jako kdyby duchové vrhali na stěny stíny svých prstů. S vytřeštěnýma očima zírala na plátno, neschopná odtrhnou pohled, vnímala každý i sebemenší detail tváře a cítila, jak se jí stahují ústa v přívalu beznadějné úzkosti a z hrdla se dere naříkavý zvuk.
Tak nevím, jestli jsem měla jen zrovna štěstí na knížku, ale určitě si od autorky přečtu další. Velice čtivé, dost zneklidňující, trochu strašidelné, konec se dal tak trochu tušit.
Tento příběh mě prostě bavil a já knížku doporučuji.

14.11.2022 5 z 5

Vrah bez tváře Vrah bez tváře Henning Mankell

81%

No tak dobře, přiznávám, že kdyby tady nebyl Kurt Wallander, asi bych dala čtyři hvězdičky. Detektivka nebyla nijak třeskutě napínavá. ani neměla rychlý spád, přesto se mi moc líbila. Mám ráda myšlenkové pochody komisaře při vyšetřování zločinů a zajímají mě jeho osobní problémy.
Doporučuji!

13.11.2022 5 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

40%

Psychologický thriller, na který jsem se těšila, bohužel se dostavilo zklamání. Nedokázal mě vtáhnout do děje, potom mě ani zápletka a rozuzlení příliš nezaujalo.

12.11.2022 2 z 5

Drž se blízko Drž se blízko Harlan Coben

81%
Blondýnčina ústa se otevřela v tichém výkřiku. Oči měla doširoka otevřené a pak je upřela na Megan. Jejich pohledy se do sebe zaklesly. Mezi oběma ženami cosi proběhlo, cosi hlubokého a silného a základního a vymykajícího se racionálnímu vysvětlení. Megan o tom pohledu pak bude dlouho přemýšlet. Bude si ho přehrávat v hlavě a přemítat, co viděla, ale nikdy to nedokáže nikomu říct.
Výborný thriller, má spád, je napínavý, s mnoha nečekanými zvraty, zápletka je skvělá a konec překvapivý. Vrah mě vůbec nenapadl, což je u mě ovšem tradice. Tři osoby, z nichž každá má co skrývat, děj vypadá občas zamotaně, ale na konci se všechno krásně propojí.
K přečtení knížku rozhodně doporučím.

11.11.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

80%

(Možné SPOILERY:)
Chlap ji chytne kolem pasu a zvedne ji do vzduchu jako panenku. Je to tak nečekané, že Eliška ani nehlesne. Muž s ní běží k zadní části vozu. Jednou rukou ji drží, druhou otevírá nákladový prostor.
Dosud jsem od autora četla jen Polednici, ale jak vidím, po přečtení Nalezení se podívám i po dalších jeho knihách. Jedná se o inteligentně napsanou detektivku, řekla bych i uvěřitelnou, to by se ovšem Tomáš a Eva nemohli podílet na vyšetřování, někdy dávat návrhy postupu a mít přístup ke všem dokumentům policie atd. Knížka se čte lehce, je dost napínavá a pachatel mě překvapil. Duo Tomáš a Eva je sympatické.
K přečtení ji doporučím.

11.11.2022 4 z 5

Dveře Dveře Ed McBain

60%
Rozhlížet se není trestné, i když člověk zkoumá místo, které hodlá ještě týž den dopoledne vybílit. Dealer se tváří strašně nenápadně, je ještě nenápadnější než chlapík s pistolí za opaskem.
Jde o samostatnou detektivku, pěkné čtení o životě jednoho zloděje. Nějak mi tam scházel konec, myslela jsem, že se ještě něco bude řešit, že Alexe zatknou nebo tak něco... Tady se chovalii policajti jako hlupáci. Je to spíš průměrné čtení, ale pokud se chcete naučit, jak odemknout dveře, jak se dostat do trezoru nebo vyřadit alarm, je to v knížce hodně podrobně popsáno.

09.11.2022 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

81%
Spoušť se dostala tak daleko, že už neměla žádný odpor, země nikoho, kde se onen bod nalézá. Nemyslet na výstřel a zpětný ráz, jenom mačkat dál, nechat přijít, co přijít muselo.
Senzační detektivka, výborně vymyšlená.
Současnost ( r. 1999-2000 ) prokládána událostmi z války Norů na německé frontě r. 1942-1944, problémy s neonacisty v Norsku, stařík s puškou, který má s někým nevyřízené účty, několik vražd. A Harry zase začal pít a zamiloval se.
I když je detektivka dlouhá, pořád se v ní něco děje a je dost napínavá. Doporučuji.

06.11.2022 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

81%

Fantastické, šokující, morbidní, zvrácené, brutální, místy nechutné. strašidelné, děsivé, a tak bych mohla pokračovat. Začala jsem Žízní, ale je to asi jedno, čím začnete. Mysteriózní povídky jsou vzájemně propojeny.
Pan Karika v nejlepší formě. Doporučuji!
I obálka se moc povedla.

06.11.2022 5 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

85%
I ten krví potřísněný kapesník byl jeho, v tu chvíli se mu to jasně vybavilo, tedy vlastně patřil Megan, která mu ho půjčila, když mu Felix kopl fotbalový míc přímo do nosu. Schovala si ho. Celou tu dobu do něj byla Megan tolik zamilovaná, a on o tom vůbec nic nevěděl.
Zahlodal v něm však jakýsi červík pochybnosti. Ale tys to přece věděl, že? Jenom sis to nechtěl přiznat, protože ses bál, že bys to nezvládl.
Jsem nadšená! Tahle knížka neměla chybu. Neodložitelný psychologický thriller, napínavý, s dokonalou zápletkou, mnoha nepředvídatelnými zvraty a výborným, neodhadnutelným koncem. Postavy jsou nádherně vyobrazeny.
Po pro mě trochu rozpačité Prasklině je tohle zase Sharon J. Bolton, na kterou jsem zvyklá a řekla bych, že i lepší.
Nenechte si knížku ujít!

05.11.2022 5 z 5

Svoboda Svoboda Arne Dahl (p)

80%
Položí meč vedle úhledně přeložené kravaty. Jsou přesně stejně dlouhé.
"Dopřeju ti jedno privilegium Adriane," promluví. "Chceš vědět jaké?"
Muž na něho vyděšeně třeští oči. Nakonec přikývne. V pohledu se mu mihne záblesk naděje.
Vítěnka se usměje a pokračuje:
"Můžeš si sám vybrat, v jakém pořadí budeš přicházet o různé části těla, Adriane. No nejsem já dobrák?"
Aniž by se mu tep zrychlil o jeden úder, Vítěnka vstane a chopí se meče".
________________________________________________________________________________________________________________
Kvalitní detektivka, čtivá a napínavá. Kromě detektivní linky se tady opět řeší vztah mezi Samem a Molly. Zápletka je tady výborná a ještě lepší je rozuzlení.
Doporučuji.

01.11.2022 4 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

81%

Znovu jsem si přečetla sbírku povídek s mým oblíbeným komisařem Wallanderem a jsem rozhodnutá začít od 1. dílu. Povídky jsou bezvadné a ty části, kdy je Wallander se svým otcem jsou prostě jedinečné.
Přečtěte si tuhle knížku!

31.10.2022 5 z 5