ArwenAragorn ArwenAragorn komentáře u knih

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

81%
Maska jí zkreslovala vidění, ale uvědomila si, že ne tak úplně. Obloha byla skutečně celá rozmazaná. V dáli se opravdu chvěl zlatorudý pruh. Nadechla se a ucítila jedovaté bodání na plicích. "Je to...?"
Střecha vozu se prohnula, když Beth vyšplhala nahoru k nim. Rty měla sevřené v úzkou linku a obočí nakrčené k sobě. "Požár."
Tak jsem si báječně užila třetí díl dobrodružného hororového postapo s Clare, Dorranem, Beth, Vyzáblými a ještě dalšími lidmi, o kterých nechci nic prozrazovat. Napínavé, akční, s mnoha zvraty.
Doporučuji!

30.10.2022 5 z 5

Sídlo hrůzy Sídlo hrůzy Lee Mountford

75%
Stařec se s jeho dítětem blížil ke kamnům "Kolo...se...nám...polámalo..."
"Neeee!" zařval vysíleně Andrew.
Ale ten odporný stařec pokračoval a hrůznou říkanku dokončil: "Udělalo...bác..."
Počátek knížky je pozvolný, ale má i tak slušnou atmosféru, posledních asi 100 stran je skutečně strašidelných. Proto dávám knížce čtyři * místo původně zamýšlených tří a doporučuju ji.
Konec je buďto otevřený, nebo se můžeme těšit na další díl s exorcistou.

29.10.2022 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

80%
Na všechno kolem padla hustá tma, tak hustá, jako kdyby někdo vypnul vypínač přímo v jeho hlavě. V posledním záblesku před zhasnutím postřehl, že se z ústí jeskyně něco vyřítilo ven. Rozeřval se tak, až se mu páraly plíce.
Je pravda, že knížka má trošinku z Kinga a trošinku z Kariky. Ale autorka sama má fantazie dostatek, k tomu obrovskou slovní zásobu, kterou dokonale využívá a tak vznikl vydařený thriller. Velice čtivý, větší počet stránek mně nevadil, i když někdy tam byla nudnější místa, ke konci hodně napínavý a za závěr jsem moc vděčná. Já sama jsem se nebála, ale na některých místech jsem se necítila moc příjemně.
Doporučuji a jsem moc ráda, že jsem konečně narazila na český horor s nádechem mytologie, který mi fakt sedl.

28.10.2022 4 z 5

Analytik Analytik John Katzenbach

50%
..."Takový je přece život. Skládá se z jedné hry za druhou. A smrt je nejvelkolepější hrou ze všech."
Průměrný psychologický thriller. Začátek byl vleklejší, druhá část mě hodně bavila a poslední taky, ale o něco méně. Myslím si, že knížka mohla být o něco kratší.

23.10.2022 3 z 5

Muž bez tváře Muž bez tváře Dennis Jürgensen

85%
"Choval se jako šelma, která už dlouho slídí po vyhlédnuté kořisti a teď ji konečně našla. Chtěl mě za každou cenu skolit. Neváhal ani vteřinu."
Peckoidní thriller! Moc mě bavil. Čte se jako po másle, je dostatečně napínavý, zápletka a konec jsou výborné. Dvojice vyšetřovatelů Lykke a Rudi je skvělá, autor je popsal tak, že si je prostě musíte oblíbit. Moc se těším na další setkání s nimi. Líbí se mi i lehký humor, který se v knize objevuje. I obálka je dobrá.
Doporučuji, doporučuji, doporučuji!

23.10.2022 5 z 5

Jeho poslední slova Jeho poslední slova Laura Dave

50%
Dojdu zpátky k oknu a vyhlédnu ven, jako bych tam mohla najít něco, čím bych pomohla, jako bych na ulici mohla zahlédnout Bailey. Nevím, na koho se dívám. Na množství lidí kráčejících nočním Austinem. Stříbrný svit měsíce, jediné světlo tam venku, ve mně vyvolává ještě větší hrůzu z toho, že se tam Bailey někde mezi nimi potuluje,
Slušný psychologický román, ale nic, z čeho bych si sedla na zadek. A Bailey byla na facku.

22.10.2022 3 z 5

Střepy Střepy Michael Robotham

85%
Christine Wheelerovou a Sylvii Furnessovou někdo vysál až do dna. Jako kdyby jejich vrah zmáčknul převíjení dopředu a ukradl jim dlouhá léta jejich života, desítiletí dobrých i špatných zážitků. Zbavil je jejich energie, jejich touhy bojovat, jejich chuti žít a pak pozoroval, jak umírají.
Kdo způsobí, že se vám celý váš dosavadní život roztříští na střepy? Skvělý thriller, velice chytře napsaný a hodně, hodně napínavý. Ke konci už je to vyloženě adrenalinový zážitek. K tomu dialogy, které stojí za to. Zvrácený, chladnokrevný, inteligentní pachatel a proti němu Joe s Ruizem a policie.
Přečetla jsem po nějaké době znovu a musím opět potvrdit, že M. Robotham je sázka na jistotu. Nedá mi to si ale trochu šťouchnout - je opravdu nutné, aby Joe téměř na každé stránce obdivoval svou "jedinečnou" ženu?

18.10.2022 5 z 5

Všeho schopní Všeho schopní Klas Ekman

80%
"Myslím, že tam někdo byl," vydechl.
"Cože?"
"Nějaký člověk."
"Jak člověk?" utírala si oči.
"Myslím, že jsme někoho srazili."
________________________________________________________________________________________________________________
Podařený psychologický thriller. Mimomanželský poměr a jedna nešťastná náhoda vedou k hromadě zavražděných. Závěr mě pobavil, ale něco takového jsem čekala.
Knížku doporučuji.

18.10.2022 4 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

85 %
Museli zemřít. Byl to jediný způsob, jak se zbavit démonů. Zamnu si ruce, aby se mi přestaly třást a vydoluju ze sebe vzpomínku na ten tenký krček, na jemnou dětskou pleť. Na křupnutí kosti. Nebo to byla krkavice? Život, unikající z očí. Na mlčenlivá ústa. Na čůrky krve. A konečně na to alabastrově bílé tělo, které už se nepohne.
Pekelně dobrý thriller, ale smutný. Začíná vraždou novorozence, pak jedenáctiletého chlapce, po něm dalšího, oba jsou členy jednoho fotbalového klubu. Tím to ovšem nekončí. Kniha se čte sama, je velice napínavá, má pár skvělých zvratů a výborný závěr. Podezřelých bylo hodně, ale vraha jsem neodhadla ani náhodou. A navíc je tady asi odhaleno další tajemství z osobního života Lottie.
Jasně, že doporučím!

16.10.2022 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

81%
Ke kuchyňské židli uprostřed kaluže zčernalé krve byl provazem přivázaný starý muž. Hlavu se stříbrnými vlasy měl bezvládně svěšenou k holé hrudi. Po jeho levici stál vysoký kovový stojan, ze kterého visel vak zpola plný čiré tekutiny,
Z vaku vystupovala tenká hadička zakončená jehlou, která muži trčela z vnitřní strany levého lokte. Z pravé paže se mu k zemi vlnila švestkově červená hadička. V polovině délky je přerušoval plastový kohoutek a průhledný váleček.
Ford s hrůzou sledoval, jak se na horní straně válečku zformovala tmavě rudá kapka, nalila se a skanula dolů.
Thriller, který se výborně čte už od začátku. Forda a Hannah jsem si hned oblíbila. Vraha jsem si tipla dobře, ono jich na výběr moc nebylo, ale to vůbec nevadilo. Další díl si určitě nenechám ujít, snad už se Ford vypořádá s pocitem viny za smrt manželky a s její smrtí.
Doporučuji.

15.10.2022 5 z 5

Vražda s nápovědou Vražda s nápovědou Catherine Shepherd

50%
"Co je to?" Uchopila lupu a rozdělila na daném místě vlasy. "Podívej Lenjo. To je tetování. Můžeš mi to prosím vyfotit?"
Lenja pořídila fotografii. Julia vzala holící strojek a odstranila vlasy. Velmi pomalu se začalo objevovat písmo. Lenja nakonec vyfotografovala oholenou kůži na hlavě.
"Kosočtverec," konstatovala Julia. "A pak se tu píše: Hra začíná. Co to znamená?"
Taková jednoduchá, nenáročná detektivka, která se ale dobře čte a pro ukrácení volného času je jako dělaná. Doporučuji ji, i když dialogy mezi hlavními postavami nebyly někdy nic moc a vadilo mi trvalé používání "avšak" místo "ale a "již" místo "už. .

13.10.2022 3 z 5

Kočičí stopa Kočičí stopa Dominik Dán

81%
V kanceláři zavládlo ticho - a smrad. Chosé se vyzul.
Senzační detektivka. Půjčila jsem si tentokrát v knihovně, takže ji mám v češtině a přeskočila jsem několik dílů, i když chci číst příběhy chronologicky. Je tady hodně překvapení, nejvíc mě dostal návrat k Hildě Wolfové. Napínavá, nechyběl typický humor, těžko se odkládala z ruky. Super obálka.

09.10.2022 5 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

81%
Oprostit se od minulosti, pomyslel si Jan. To se lehko řekne, ale hůř provede - hlavně když ta minulost pošle člověka do budoucnostmi s tolika nezodpovězenými otázkami.
Fantastický mrazivý thriller. Je čtivý, napínavý, s pro mě překvapivým pachatelem, spojeným s lesní psychiatrickou klinikou. Oceňuji, že je napsaný jasně a srozumitelně a navíc je uvěřitelný. K přečtení určitě doporučím.

09.10.2022 5 z 5

Jericho Jericho Christopher Hyde

75%

Katastrofický thriller, který má po pomalejším začátku svižný děj, je napínavý, akční a dramatický. Je vidět, že autorovi je tento styl blízký. Já doporučuji.

03.10.2022 4 z 5

Smrt ošetřovatelky Smrt ošetřovatelky Ed McBain

81%
O vraždě se mu přemýšlet nechtělo, ale musel si přiznat, že to bylo čím dál tím snažší. Zvlášť když člověka nikdo neodhalí. A uniknout odhalení bylo skoro stejně snadné jako vražda...
Moc pěkná detektivka. Jejím čtením jsem si zpříjemnila nedělní večer.
Doporučuji.

03.10.2022 5 z 5

Smrť na druhom brehu Smrť na druhom brehu Dominik Dán

81%
Nadišiel biely deň, volná sobota, keď opät zazvonil telefon.
"Áno, šéfe!"
"Ako možeš vedieť, že som to ja?"
"Intuícia."
"Po nej industrializácia a inseminácia, nie? S tými svojími slovíčkami ma musíš štvať hneď zrána?"
Přečetla jsem podruhé, abych měla díly chronologicky po sobě. Tentokrát pomohou policistům z vražd Krauzovi bývalí kamarádi z party, kteří teď tvoří významné postavy podsvětí. Tak zjistí identitu mrtvého na břehu Moravy i jeho vrahy, najdou zmizelou Aničku a odhalí, kdo vynáší informace z policie. Pro Krauze to ovšem taky není zadarmo.
Vykreslení postav se tady autorovi mimořádně povedlo a teď bych klidně dala při hodnocení pět *.

02.10.2022

Šachy pod sopkou Šachy pod sopkou Håkan Nesser

75%
Když konečně nalezneme to, co hledáme v temnotě, často přitom zjistíme, že je to právě tohle: temnota.
Tak tentokrát dávám čtyři *. Vadily mi některé zdlouhavé pasáže a pak příliš rychlý konec.
Přesto si detektivka zachovává vysokou úroveň a k přečtení ji doporučuji.

02.10.2022 4 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

"Černý muž."
"Černý muž? Myslíte někoho s tmavou kůží? Třeba Afričana?" ujistila se.
"Černý muž, Černý muž. Kdo se bojí černého muže?" zanotovala žena dětským hlasem. Vzápětí se šíleně zachichotala a odhalila řadu zažloutlých zubů.
Kdo je Černý muž? Ke knížce jsem se po letech znovu vrátila. Velice chytře napsaný thriller, odehrávající se na pozadí psychiatrické kliniky. Napínavý, se skvělou zápletkou a výborným koncem. Autor mě dokonale zmátl, takové rozuzlení jsem rozhodně nečekala.
K přečtení knížku doporučím.

30.09.2022 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

81%
...Možná mám sklon věci komplikovat. Možná že v tom Hirtmann vůbec nemá prsty...Vincent má pravdu. Jak by to dokázal? Ale taky je možné, že pravdu mám já a všichni ostatní se mýlí. Že mám důvod ohlížet se za záda, být ve střehu a bát se budoucnosti.
Že mám důvod mít strach.
Přečetla jsem po pár letech znovu. Velice podmanivě napsaný thriller. Má spád, je napínavý, s chytře vymyšlenou zápletkou.
Musím ho doporučit.

28.09.2022 5 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

60%

Podepisuji se pod hodnocení mé knižní oblíbenkyně tady na databázi Kekik. Naprosto s ní souhlasím.

26.09.2022 3 z 5