asam asam komentáře u knih

Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Dobrý proti severáku / Každá sedmá vlna Daniel Glattauer

Zajímavá a nápaditá forma - e-maily- chvílemi vtipné, a chvílemi odpovědi nic neříkající. Fakt je, že jsem knihu četla rychle, tak jak přicházely e-maily. Někdy jsem nestíhala postřehnout, kdo to vlastně píše. musela jsem se vrátit. Nejsem příznivce " červené knihovny" - přesto se dobře čte, o tom, že má někdo někoho rád. A v horkém létě jsou takovéto knížky osvěžením

14.06.2018 5 z 5

Kocour Bob Kocour Bob James Bowen

Žádný literární trhák to není, / Bowen není spisovatel/ ale oddychové čtení ano. Kdo má rád kočky, tak se mu Bob musí líbit.

15.03.2018 3 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Chvílemi jsem byla zmatena ze stále nových osob. Celé mi to přišlo trochu rozkouskované. Dočetla jsem, ale kniha moc mě nenadchla.

15.03.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čtivá detektivka, někdy trochu přitažená ze vlasy. Skok do minulosti mi to trochu zamotal, musela jsem se vrátit a zopakovat. kde to vlastně končilo. Jako by se odvíjely dva příběhy, na sobě nezávislé. Ale to byl můj problém, asi jsem četla moc rychle a nepozorně. Doporučuji k přečtení. Severské detektivky mají něco do sebe.

01.03.2018 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Rozhodně 5*. Napínavé od začátku až do konce. Přečteno za dva dny.
Rychlý spád událostí, už si myslíte, že bude odhaleno co má být a ono zase ne. Stránky hltáte. Milujete i toho věčně unaveného a naštvaného Muncha.
Konec - ještě jsem obrátila stránku, zda to pokračuje a ono nic. Zvláštní.
Nenechte si ujít a čtěte!!

22.09.2017 5 z 5

Rusanda na větvi Rusanda na větvi Světlana Glaserová

Milá, upřímná zpověď. Pěkně se čte, nechybí humor i vážná zamyšlení.

09.11.2016 4 z 5

Životopis hladu Životopis hladu Amélie Nothomb

Většina autorčiných knížek obsahuje autobiografické prvky, Tato knížka je autobiografií celá, A jako vždy ve svých knížkách autorka překvapí. Pohledem na svět, ironickým přístupem k problémům, svou umanutostí a urputností dosáhnout cíle., citlivostí , ale i nenávistí. Dospívání popisuje jako období ve kterém se zmítá od šťastných chvilek po neskonalé neštěstí, od poznávání sebe sama ke stavu, kdy sama sebe nenávidí, od hladu po životě až ke smrti.
cituji - "Dvanáct je ideální věk na umření. Člověk musí odejít z tohoto světa dřív, než započne proces celkového rozpadu.“
Opět mě autorka nezklamala. Doporučuji.

21.10.2016 5 z 5

Devátá dívka Devátá dívka Tami Hoag

Detektivka jak má být. Napětí od začátku do konce. Kovac/Lisková - sympatičtí vyšetřovatelé. Jejich svérázný, ostrý humor dokáže odlehčit napětí. Neřeší se jenom vražda, ale problémy mládeže, hledání místa ve společnosti, vztahy rodiče - děti, šikana ve škole....
Doporučuji k přečtení. podle mne opravdu bestseller.

07.08.2016 5 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Sága jedné velké rodiny, kde se setkáme se vším, co může člověka v životě potkat. Zloba, nenávist
zklamání, strach, neúspěch, neštěstí, ale i úspěch, láska, bezpečí. Někdo má problémy v partnerské rovině, jiný si nerozumí s rodiči. Vztahy mezi mužem a ženou jsou často vyhroceny na ostří nože.
Bohužel těch postav je tam tolik, že jsem se ztrácela - kdo je kdo. Ke konci se mi knížka už zdála rozvleklá. O 100 stran méně by bylo k dobru.
Autorce nelze upřít vypravěčský dar a bohatá slovní zásoba.

01.05.2016 4 z 5

Brooklyn Brooklyn Colm Tóibín

Příjemné čtení. Příběh ze života. Někdy nastane chvíle, že ať se rozhodnete tak či onak, vždy někoho zklamete. A nikdy nevíte dopředu, zda vaše rozhodnuté bylo správné.

27.02.2016 5 z 5

Tata a jeho syn Tata a jeho syn Arnošt Goldflam

Tragikomické vyprávění o osudech jedné židovské rodiny v Brně. Tím synem je sám autor, obdařený vypravěčským talentem, vtipně, krásnou češtinou líčí osudy své rodiny. Tata je hlavním aktérem povídek. Život s ním není jednoduchý, není snadné s ním vyjít v míru. Přesto všechno je z vyprávění cítit láska a úcta. Jak jsem během četby kroutila hlavou nad tatou a jeho názory / dokonce myslím, že jsem ho neměla ráda/, tak jsem při četbě poslední kapitoly uronila slzu. Přece jen to byl " TATA".
Moc pěkné čtení.

19.11.2015 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Drsná, severská krimi. Zpočátku několik souběžně probíhajících příběhů, zdánlivě spolu nesouvisejících. Pomalu se však začnou prolínat, rozplétat a vzájemně splétat až k překvapivému konci. Právě ten rychlý spád střídajících se událostí vás drží stále v napětí a nutí vás číst dál. Časem si zvyknete i na neobvyklá, špatně zapamatovatelná, severská jména.
Určitě doporučuji.

08.04.2015 5 z 5

Příjemné čtení. Úsměv na rtech od začátku do konce knihy . Nesouhlasím, že Stoletý stařík byl lepší. Byla to první kniha, která se nám dostala do ruky, tedy překvapení. Analfabetka je stejně dobrá.

27.02.2015 4 z 5

Zrnko pravdy Zrnko pravdy Zygmunt Miłoszewski

Velmi čtivá detektivka, napínavá, z méně známého prostředí. Polsko trochu jinýma očima.Barvitě vylíčeny krásy města Sandoměře./ Město opravdu existuje - viz wikipedia./ Dobře prokresleny charakteristiky postav. Ten sex tam byl myslím zbytečný. Možná chtěl autor děj trochu odlehčit, nebo chtěl aby byl Szacki trochu lidštější? I bez toho byl prokurátor sympatický

17.08.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jedna z nejlepších Irvingových knih - alespoň pro mne. Od autora jsem přečetla všechny knihy ,/ patří mezi mé oblíbené autory/, ne že by se mi ostatní knihy nelíbily, ale u Pravidel moštárny mě vždy mrazí v zádech. Ani filmové zpracování mě kupodivu nezklamalo.

28.04.2014 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Každý jsme jiný, každý z nás má své klady a zápory, každý žije v jiném prostředí, má jiné kamarády, záliby A teď se se všemi setkáváme na jediný den a musíme se vcítit do jejich problémů, radostí. Můžeme zasáhnout do jejich života, změnit ho, ale k lepšímu či horšímu? Neublížíme tím, že zasáhneme? To jsou otázky, které si den co den klade " A." Na všechny může zapomenout, je v jejich těle pouhý den, ale láska kterou prožívá je navždy. Tolik různých postav, zápletek.
Velice zajímavé téma, Je to moje první setkání s autorem a jeho dílem a nelituji toho. Knížka má spád. Den co den jiný problém. Den co den jiný člověk. Žádná sladká romantika.
Určitě doporučuji

26.03.2014 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Opět pan Formánek boduje. Úžasně propracovaný příběh. Vtáhne vás a nepustí.
Otázky " Podle čeho vybírá bůh? Co je po smrti?" jsou staré jako lidstvo samo. A odpověď si musíme najít v sobě sami.

15.03.2012 5 z 5

Žena, která se ponořila do srdce světa Žena, která se ponořila do srdce světa Sabina Berman

Cituji" Nezapomenutelný příběh o svobodě a odlišnosti"
Plně souhlasím s citátem.Karen - hlavní hrdinka- nerozumí lidem, ale plně chápe život v moři a svobodu tuňáků, delfínů. Jim podřídí celý svůj život a všechno své podnikání. Nechápe honbu za ziskem, i když ve svém podnikání je velice úspěšná. Svoboda zvířat je pro ni přednější než obchod a lov.
Doporučuji k přečtení nejen těm, které zajímá problematika autistů. Knížka je zajímavá i z pohledu ekologů a ochránců zvířat..

26.02.2012 5 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Anotace je asi z čtenářského deníku žáka ZŠ, ale nechť.
Taky jsem na této literatuře vyrostla. A s jakým napětím jsme četli.

01.06.2011 4 z 5

Noc, kdy jsem měla zemřít Noc, kdy jsem měla zemřít Veronika Černucká

Mnoho povyku pro nic. Přečetla jsem, ale jen proto, že jsem neměla nic jiného po ruce. Ztráta času.
Cituji: A rozuzlení jsou doslova šokující.......Šokující je celá knížka, nejen rozuzlení. Už nikdy více.

31.05.2011 1 z 5