asam asam komentáře u knih

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Citlivý, silný příběh dvou žen.

04.02.2024 5 z 5

Tajnůstkáři Tajnůstkáři Sandra Brown

Zábavná, napínavá kniha, Někdy děj trochu zamotaný , ale vše se vyřeší. Četba na dovolenou .

04.08.2023 5 z 5

Ostrov v Ptačí ulici Ostrov v Ptačí ulici Uri Orlev (p)

Na základě svých vlastních zážitků vypráví autor neuvěřitelný příběh malého chlapce, který se skrývá na půdě a čeká na příchod svého otce. Každá stránka knihy je kouskem života malého chlapce v polském židovském ghettu. Smutný osud, ale z každé stránky na vás dýchá odvaha, naděje.
Kniha je určena pro děti od 10 let a určitě u knihy vydrží až do konce i jejich rodiče.
Doporučuji.

18.04.2023 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Dojemný příběh, plný emocí. Málokdy se mi stane, že se do příběhu tak ponořím až mi tečou slzy. Kniha mi zůstane v paměti.

01.04.2023 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zklamání, Sice jsem dočetla / málokdy vzdávám/, ale vůbec mě kniha neuspokojila.

06.02.2023 3 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Překombinované, zdlouhavé. Místy to ani nedávalo smysl. Překombinované. Přečetla jsem jenom z úcty k autorovi. Ze série asi nejslabší díl,

26.01.2023 3 z 5

Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Nezlomná: Hraběnka, která se postavila nacistům ve Velké pardubické, nejnebezpečnějším dostihu na světě Richard Askwith

Dosud jsem neměla ani tušení o této ženě. Obdivuji její vytrvalost, odvahu a sílu vydržet všechna příkoří, kterým musela čelit. V jejím životě je celá historie našeho národa - první republika, nacisti, komunisti - v každé době se musela porvat s osudem.
Překvapilo mě , že osudy této ženy zpracoval anglický spisovatel. V české literatuře jsem o ní nikdy nečetla. / možná, že je to moje chyba/
Určitě doporučuji .

18.11.2022 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Úžasný příběh. Nejlepší způsob. jak dětem přiblížit krutost. Jak se tohle všechno může stát a proč. To děti nechápou.

04.11.2022 5 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Dojemný příběh. Spisovatelka opět nezklamala.

15.08.2022 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Určitě bych ke knize měla připomínky - zbytečně moc příběhů najednou . Adopce sama o sobě je příběh složitý, vztah obou stran se stále musí upevňovat a hlavně stále nehledat co jsme udělali dobře či špatně. Často si rodiče neumí poradit s vlastními potomky, natož s dětmi o jejichž matkách nic nevíme. Chvíli jsem Malku litovala, chvílemi jsem ji nechápala.

31.03.2022 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nezklamal. Vždy propracované do detailu a napínavé až do konce

17.01.2022 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Běžkyně je zdařilým pokračováním zaběhnuté ságy. Opět Margaret a Lim pracují na plné obrátky ve vyšetřování vražd sportovců před blížící se olympiádou. Aby toho nebylo málo, řeší oba setkání rodičů, kteří se těžko srovnávají s blížící se svatbu.

18.05.2021 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Život si s námi někdy nepěkně zahrává. Kde najít sílu všechno vyřešit správně, když se to na vás valí ze všech stran. Rodina, důvěra v sebe samého a důvěra našich blízkých - to je to co nám snad může v těžkých chvílích pomoct.
Silný příběh.

26.03.2021 5 z 5

Kniha o tichu Kniha o tichu Josef Formánek

To není beletrie, to je prožitý život na papíře, se vším co život přináší.
Zajímavé čtení. Moc pěkné ilustrace

25.01.2021 4 z 5

Olga Olga Bernhard Schlink

Útlá knížka, ale plná emocí, lásky, smutku i pomsty
Doporučuji.

10.01.2020 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Upřímná, dojemná zpověď.
Přečtete na jeden zátah. Doporučuji

16.12.2019 5 z 5

Štvanice Štvanice Janet Evanovich

Do nejmenšího detailu vypracovaný návrh plánu jak zasáhnout a nebýt chycen.
Opět napínavé a čte se samo.

30.09.2019 5 z 5

Vegetariánka Vegetariánka Han Kang

Osud korejské dívky, která se vzepřela tradičnímu způsobu života, porušuje pravidla chování slušné korejské dívky. Příběh se zdá neuvěřitelný, ale může být skutečný. Nikdo se o její pocity nezajímá, nikdo ji nechce pomoci. Všichni ji zatracují.
Druhá část knihy opět řeší vzájemné vztahy v rodině. Situace přeroste až do zvrácené podoby, barvitě vylíčené.
Třetí část se mi zdála zbytečná, nudná. Nic neřeší. Konec zůstává otevřený.
Zaujal mne doslov české překladatelky. Jižní Korea je pro nás dosud málo známá země.

21.01.2019 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Opět napínavé, neobvyklé téma. Pro spisovatelku je typické rychlé střídání dějových linií. Na to si musíte zvyknout. Když už se rýsuje, že něco policie vyřeší - skok a jste někde jinde, kde vyšetřují co s příběhem sice souvisí, ale z jiného pohledu. Tento styl psaní přispívá k tomu, že jste napnuti, jak to pokračuje dál a čtete a nemůžete se od knihy odtrhnout. Najednou je konec, ale zůstává opět něco nedořešeného a nezbývá než sehnat další díl v sérii, kde se dozvíte pokračování. A tak musím sehnat díl 7 - Strážce majáku, abych se dozvěděla co a jak bylo dál.
To má autorka pěkně vymyšlené.

24.11.2018 4 z 5

Pařížská manželka Pařížská manželka Paula McLain

Beletristicky zpracovaná jedna z pohnutých etap života Ernesta Hemingwaye. Poutavý příběh, Život plný večírků, alkohol teče proudem, a i když chybí peníze žije se naplno.
Doporučuji přečíst.

01.09.2018 5 z 5