Awča Awča komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ke knize jsem se dostala náhodou, nevěděla jsem, co čekat a neměla jsem přehnaná očekávání. Příběh mě velmi bavil, jak téměř vědecké pasáže, tak i charaktery hlavních i vedlejších postav. Zhltla jsem ji během dvou dnů. Jasně, že je to nadsazené, ale neočekávala jsem, že to je na základě skutečných událostí :-) Chtěla jsem si u knihy odpočinout a nechat se vtáhnout do příběhu, což se povedlo. Těším se na pokračování.

16.04.2019 5 z 5

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Druhý díl, který jsem začala číst bezprostředně po prvním. Napínavý od začátku do konce. Bavila mě zápletka, nastíněný studentský život a samozřejmě hlavní hrdinka. Její soukromý život navazuje na ten v předchozí knize, je dobré číst díly časově chronologicky. Vyskytuje se zde vícero postav, ale jsou pěkně vykresleny a dobře se v nich orientuje. Chybky v závěru by se našly, ale je to tak čtivé!

11.07.2018 5 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Čteno bezprostředně po předchozím díle, který se mi líbil o trošku víc.
Tento byl poměrně komplikovaný, v záplavě postav jsem se trochu ztrácela, a, promiň Lottie, hlavní vyšetřovatelka mi už trochu lezla na nervy, nevidím zde vývoj postavy.
Ale i tak jsem si čtení užila a za nějaký čas si ráda přečtu další díl.

01.10.2024 4 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Napínavá a čtivá kniha, nešlo se odtrhnout.
Je to takové hororové, trošku nereálné, ale moc mě to bavilo, některé scény jsem měla před sebou téměř jako ve filmu.
Nečekejte žádnou hloubku nebo sociální sondu, prostě pár příjemných hodin strávených v obavách o osud celkem sympatické hrdinky.

05.08.2024 4 z 5

Anna O. Anna O. Matthew Blake

Příběh vypadal zajímavě a dobře se četl, na dovolenou dobrá volba.
Byl ale zároveň tak podivně splácaný a překombinovaný.
Vracet se k němu nebudu. I když - pokud by byl dobře zfilmován, podívám se :-)

10.07.2024 3 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Velmi čtivá detektivka, čteno bezprostředně po prvním dílu.
Ponuré prostředí ostrova a děsivé počasí byly vykresleny hodně uvěřitelně, i ta bezmoc, když byl ostrov odříznutý od světa a jakékoli pomoci.
Autor věnoval pozornost nejen prostředí, ale i vedlejším postavám, měla jsem pocit, jako bych tam byla s nimi, za bouře na baru, řešila s nimi ty podivné události.
Závěr byl plný zvratů možná až moc, konec mi nesedl.
David Hunter se stal mým oblíbeným hrdinou, a jelikož v češtině nejsou další díly k dispozici, zachrání mě snad antikvariát s paperbackem v angličtině.

09.04.2024 5 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Kniha mi dlouho ležela ve čtečce, objevila jsem ji až nyní a ke čtení mě přimělo vysoké hodnocení na DB.
První kapitola byla ehm, až nechutná...
Další kapitoly jsou s ní v kontrastu, začátek byl takový spíše starosvětský, lékař hledající nový život na poklidném anglickém venkově, čtenář se nechává ukolébat, ale zároveň tuší, že se se schyluje k dramatu.
Davida Huntera jsem si zamilovala, každý den jsem se na čtení těšila, závěr byl napínavý, pěkně gradoval.
Za mě plný počet * a již čtu další díl.

08.04.2024 5 z 5

Einstein: Kvantové salto Einstein: Kvantové salto Jordi Bayarri

Povedený komiks. Pro čtenáře znalé Einsteinova životopisu i pro ty neznalé.
Líbil se mi přehled osobností na závěr.

28.03.2024 5 z 5

Hlídka na konci vesmíru Hlídka na konci vesmíru J.S. Dewes

Parádní sci-fi.
Nápad s Rozhraním a jeho (ne)stabilitou mě moc bavil.
Člověk má vždy tendence fandit odpadlíkům, a tady jich byla plná vesmírná loď.
Těšily mě vtipné hlášky, akce, nápady. Občas byl ale děj rozvláčný a ztrácel dech.
Líbilo se mi, že je hlavní hrdinkou žena, Adequin, i když Cavalon jí zdatně sekunduje. Mít tak rozhodnost Adequin a znalosti a vtip Cavalona :-)
Teším se na další díl.

08.03.2024 5 z 5

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Přistoupila jsem na autorovu hru s nadsázkou, skvěle jsem se bavila.
Bylo to napínavé, zamotané, přehnané, místy až absurdní, taková pohádka pro dospělé.
První díl jsem nečetla, ale nevadilo to, souvislosti se daly pochopit z různých náznaků. Jessicu jsem si zamilovala, zarputilá superhrdinka s velmi zvláštním dětstvím, těším se na další setkání s ní.
Dávám o hvězdičku více hlavně díky skvělé Janě Strykové (čteno ušima).

02.02.2024 5 z 5

Božská rovnice: Hledání teorie všeho Božská rovnice: Hledání teorie všeho Michio Kaku

Velmi čtivá, místy až napínavá kniha, která pro mě byla silnější v úvodní, historické části.
Harmonie a symetrie lahodí mé duši, k pochopení teorie strun jsem ovšem zatím nedozrála.

22.11.2023 5 z 5

Birthday Girl Birthday Girl Haruki Murakami

Krásně ilustrovaný příběh s tajemstvím ponoukajícím čtenářovu fantazii.

19.12.2022 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Posloucháno jako audiokniha. Matouš Ruml je skvělý, pozvedl příběh minimálně o hvězdičku výše, bavila jsem se.
Urban fantasy s velkým potenciálem, autor má dar fantazie, ale šel spíše po povrchu, zajímaly by mě další a další podrobnosti, na které bohužel nedošlo.
Richard je velmi pasivní hrdina, až mi připadá, že záporné postavy jsou vykresleny mnohem lépe.
Mé srdce získal Markýz.

12.12.2022 4 z 5

Vražda za oponou Vražda za oponou Christopher Fowler

Kniha podle mého gusta a momentální (podzimní) nálady.
Skvělý suchý humor, prostředí válečného Londýna, divadlo se zajímavými postavami a tajemnými zákoutími, a hlavně parádní dvojice detektivů.
Prolínání se současností působí nostalgicky, ale ne smutně.
Za mě skvělé a hned jdu na další díl.

27.10.2022 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Skvělý námět. Téměř cesta časem, konfrontace se svým starším / mladším já.
Také mě to přimělo k zamyšlení nad tím, jaká jsem bývala a jaká jsem nyní. Uf.
Jinak místy zdlouhavé, od autorky pro mě zatím top jsou Sedmilhářky.

23.08.2022 3 z 5

Mrtví v Badger’s Drift Mrtví v Badger’s Drift Caroline Graham

Seriál mám moc ráda, a když se mi naskytla možnost poslouchat audioknihu, neváhala jsem. Začátek byl napínavý, ale v průběhu času se příběh rozvětvil a rozmělnil. Trošku mě mrzelo, že sympatická postava Troye je zde vykreslena tak trochu troubovatě.
Kniha byla velmi pěkně načtena a dobře se poslouchala, ale řadím ji ke slabším kouskům série, ani v TV mě příběh úplně neoslovil.

30.03.2022 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Zaujala mě zvláštní obálka.
Kniha byla velmi čtivá, bavilo mě vyšetřování případu i soukromí vyšetřovatelů, kterého tam bylo tak akorát, autorka se v ničem neutápěla, a tak mě čtení hodně bavilo, i když je vždy smutné, když se zápletka týká malých dětí.

14.09.2021 5 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Velmi pěkná oddechovka. Posloucháno jako audiokniha. Těšila jsem se na procházku, jen abych mohla pana Pechláta poslouchat a držet palce oběma vyšetřovatelům. Příběh pěkně plynul, sem tam mě vyrušilo nějaké moderní slovíčko či historická pochybnost (alžírská káva?), ale kniha mě prostě okouzlila. Líbil se mi i závěr a pokud bude pokračování, ráda se do něj pustím.

18.04.2021 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Zprvu jsem nechápala nadšené recenze, knihu jsem asi 3x odložila, nemohla jsem se dostat přes začátek. Ale pak to byla jízda, moc se mi líbily všechny postavy, jejich osudy, vykreslení hrozby jadrnců. Rýsovalo se setkání všech postav, těšila jsem se, zda to bude ještě v tomto díle.
Možná trochu young adult, ale velmi mě to bavilo.
Oceňuji i překlad. A těším se na další díl.

27.02.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Napínavý a čtivý příběh. Trochu nadsazený a možná více brutální, než je potřeba. Je tam více nelogičtostí/náhod a věcí, co mě štvaly, ale bylo tak napínavé, že jsem prostě četla a četla, až byl najednou konec :-) Po dočtení přišlo trochu vystřízlivění...

03.02.2021 4 z 5