bagel bagel komentáře u knih

Tajný deník Blanky z Valois Tajný deník Blanky z Valois Melita Denková

Průměrná kniha, ale přiměla mě najít si už zapomenutá fakta hlavně o Janu Lucemburském.

27.02.2019 3 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

V tomto žánru nejsem moc zběhlá a nemám porovnání, takže hodnotím jako originální a jsem zvědavá na pokračování.

19.02.2019 4 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Velmi nepravděpodobný děj s mnoha přehnanými zvraty. Kladně hodnotím jen čtivost, jinak za mě ne.

19.02.2019 1 z 5

Mrtvá na pranýři Mrtvá na pranýři Milan Růžička

Ze začátku to vypadalo slibně, ale pak se už děj moc nerozvíjel a celkově zklamání.

19.02.2019 3 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Originální a zajímavý příběh, ve druhé polovině dost zdlouhavý. Konec to ale napravil.

19.02.2019 4 z 5

Vše, co jste chtěli vědět o módě Vše, co jste chtěli vědět o módě Adéla Bartlová

Vynikající kniha! Měl by ji mít ve své knihovně každý, kdo se jen trochu zajímá o módu. Nejvíce se mně líbila kapitola o materiálech a typech jednotlivých oblečení.

15.02.2019 5 z 5

Zbavte se úzkosti - Vše co potřebujete, abyste se vypořádali s úzkostí Zbavte se úzkosti - Vše co potřebujete, abyste se vypořádali s úzkostí Chloe Brotheridge

Kniha nepřináší žádné převratné myšlenky nebo rady, ale vše je přehledně a srozumitelně shrnuto včetně návodů na praktická cvičení.

14.02.2019 4 z 5

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

Sice se tam toho tentokrát moc nedělo, ale opět velmi zajímavé.

05.02.2019 4 z 5

Ticho nemá ozvěnu Ticho nemá ozvěnu Zdeněk Hanka

Vzhledem k poměrně omezenému rozsahu napínavý děj rychle ubíhal. Jen konec mě moc nenadchl.

05.02.2019 4 z 5

Osud tančil charleston Osud tančil charleston Táňa Kubátová

Moc se mně to líbilo, poutavé líčení života mezi válkami. Bonusem je krásná obálka. Vytkla bych jedině trochu jednostranný pohled na obě hlavní hrdinky.

05.02.2019 5 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Na mě příliš silná káva...

31.01.2019 2 z 5

Animálium Animálium Jenny Broom

Krásné provedení, ale při tomto rozsahu nebylo možno postihnout vše a zajít do větších podrobností.

31.01.2019 4 z 5

Nejhodnější chlapec Nejhodnější chlapec Eli Gottlieb

Pohled na autismus zase z jiné strany. Doporučuji.

22.01.2019 4 z 5

Vůně kávy Vůně kávy Dany Laferrière

Kniha z pro nás hodně neobvyklého prostředí. Trochu mě mátlo, že děj neplynul zcela chronologicky

22.01.2019 4 z 5

Běžecký klub na konci světa Běžecký klub na konci světa Adrian J. Walker

Mně se to líbilo, ale postapo moc nečtu, takže chybí srovnání. Místy již byly peripetie hlavních postav dost přehnané, ale z mnoha scén mě mrazilo.

10.01.2019 4 z 5

Možné násilí Možné násilí Dror Mišani

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak hodnotím kladně. Bylo zajímavé sledovat také uvažování a duševní pochody hlavního vyšetřovatele.

08.01.2019 4 z 5

Marie Terezie očima Marie Antoinetty a generála Laudona - Velikáni do kapsy Marie Terezie očima Marie Antoinetty a generála Laudona - Velikáni do kapsy Tomáš Chlud

Vynikající z hlediska obsahu i doprovodných ilustrací, jen jsem nepochopila, proč je to "z pohledu Marie Antoinetty a generála Laudona".

08.01.2019 4 z 5

Sbírka kostí Sbírka kostí Kathy Reichs

Příjemné překvapení a určitě si od autorky brzy něco zase přečtu.

04.01.2019 4 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Mockrát jsem se nezasmála, situace mně častokrát mně připadaly až přehnané. i když jsem se snažila brát je s nadsázkou.

21.12.2018 2 z 5

Slepé okno Slepé okno Michal Fieber (p)

Jedna z hodně dobrých knih z této edice se sympatickým vyšetřovatelem.

21.12.2018 4 z 5