bagel bagel komentáře u knih

Zvířecí cestovatelé Zvířecí cestovatelé Julio Antonio Blasco

Moc pěkně zpracovaná kniha, která zaujme i dospělé.

16.09.2019 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

Hodnotila bych mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, Pěkný příběh, ale té romantiky a kladných postav bylo trochu moc.

09.09.2019 3 z 5

Záhadná smrt na venkově Záhadná smrt na venkově T. E. Kinsey

Tak si představuji žánr "cozy mystery". Ne příliš složitý detektivní příběh, žádné násilí, prostředí vesnice nebo maloměsta, zajímavé postavičky, vtipné dialogy. Tato kniha se mně moc líbila a jsem zvědavá na druhý díl.

27.08.2019 4 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Moc pěkný příběh o všedním životě v prvních letech republiky. Přínosné i pro dospělé čtenáře.

27.08.2019 4 z 5

Lazarův deník aneb Proč já? Lazarův deník aneb Proč já? Stanislav Brabec

Docela vtipné a s autorem jsem často soucítila.

21.08.2019 4 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Kimmery Martin

Oproti očekávání mě kniha příjemně překvapila a bavila, i když děj byl celkem předvídavý. Tak tři a půl hvězdičky, i když jsem dala čtyři.

21.08.2019 4 z 5

Doteky stínů - Dramatické kriminální příběhy podle skutečných událostí Doteky stínů - Dramatické kriminální příběhy podle skutečných událostí Roman Cílek

Další z řady autorových knih s kriminálními příběhy, která ve mně nezanechá větší stopu.

21.08.2019 3 z 5

Dcera války Dcera války Sara Nović

Hodně působivé čtení a je dobré si uvědomit, jak nedávno a jak blízko byla válka.

08.08.2019 4 z 5

Tři muži v automobilu Tři muži v automobilu Miroslav Macek

Podle předchozích ohlasů jsem očekávala, že to bude horší. Ale nijak zvlášť mě to neupoutalo.

08.08.2019 3 z 5

Přiznat vinu Přiznat vinu Martin Goffa

Opět vynikající, zase něco jiného než série s Mikem Syrovým.

08.08.2019 5 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Strhující příběh a je k neuvěření, kolik toho člověk vydrží. Jen na konci bylo těch náhod až trochu moc, proto o jednu hvězdičku méně.

08.08.2019 4 z 5

Írán - Srdce na dlani Írán - Srdce na dlani Miloš Uhlíř

Průměrný cestopis s pěknými fotkami. Mohl být alespoň doplněn mapkou.

28.07.2019 3 z 5

Nečekaná diagnóza Nečekaná diagnóza Noro Ölvecký

Námět vypadal velmi slibně, ale provedení za moc nestálo. Bylo znát, že autorem je odborník v biologii, který se velmi dobře orientuje v dané problematice, ale s psaním to je horší. Děj byl sice napínavý, ale často zbytečně podrobně popisný a už velmi brzy se dalo odhadnout, v čem bude spočívat zápletka. A epilog jak ze zdravotnické příručky. Navíc knize ublížil český překlad, ve kterém se velmi často používaly přechodníky a občas zůstaly slovenské výrazy (JISka a vzápětí vypsáno jako jednotka intenzivní péče, autobusová stanice atd). Škoda.

27.07.2019 2 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Byla jsem trochu skeptická ke všem nadšeným ohlasům, ale musím jim dát naprosto za pravdu. Tuto knihu by si měl přečíst každý, ať už se setkává s neslyšícími či ne. Myslím, že nikdo si nedokáže představit, jaké komplikace a problémy musí neslyšící neustále překonávat. A to bylo v průběhu knihy vidět, jak se postupně v průběhu let jejich život zejména díky moderní technice přece jen trochu usnadňuje. Letos zatím má nejlepší přečtená kniha.

21.07.2019 5 z 5

Ženy v poklusu Ženy v poklusu Julie Printzac

Název i obálka je dost zavádějící. Hodnotím jako velmi průměrnou romantickou knihu.

21.07.2019 3 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

V tomto žánru toho nemám příliš načteno, ale mně se to hodně líbilo. Děj měl spád a jsem moc zvědavá na další dva díly. Že bych se konečně dala na čtení v angličtině?

18.07.2019 4 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

Začátek celkem slibný, ale dál se děj vyvíjel příliš jednoduše. Všem postavám vše vycházelo, jak si přáli a případné překážky byly hladce překonány.

18.07.2019 3 z 5

Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Jednou budeš Arab 3: Dětství na Blízkém východě (1985-1987) Riad Sattouf

Každý další díl je lepší a lepší, snad brzy vyjde další díl!

09.07.2019 5 z 5

Miss AmeriKa Miss AmeriKa Miřenka Čechová

Zajímavé postřehy z nelehkého života v New Yorku, krásné fotografie a možno využít i jako procvičování čtení v originálu - doporučuji!

09.07.2019 5 z 5

Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Doba kamenná - Pomsta Šedého lva Veronika Válková

Krásný příběh a hodně nových informací i pro dospělé.

01.07.2019 4 z 5