bagel bagel komentáře u knih

Růže z Jericha Růže z Jericha Michaela Štěchová

Jiný pohled na migranty a jejich problémy - určitě doporučuji přečíst.

30.06.2021 4 z 5

Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Nejlepší četa aneb Cesta do armády: Autentický deník z kurzu základní přípravy Armády České republiky Václav Soukup

Až moc suchých faktů, neškodilo by přidat aspoň trochu osobní postoj.

30.06.2021 3 z 5

Moje super (ne)realita Moje super (ne)realita Claire Frost

Postřehy z toho, jak to funguje na sociálních sítích, knihu oživily, ale jinak jen průměr.

22.04.2021 3 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Nadprůměrný thriller, ale o hvězdičku méně dávám za pomalejší první polovinu a poslední kapitolu - ta byla podle mě navíc (nechci spoilerovat).

02.02.2021 4 z 5

Iluze Iluze Barbara Nesvadbová

Téma mně nebylo moc blízké, ale styl zpracování se mi velmi líbil.

22.12.2020 4 z 5

U Hitlerova stolu U Hitlerova stolu Rosella Postorino

Námět je určitě zajímavý, ale zpracování hodně zdlouhavé a byla jsem ráda, že jsem už na konci.

03.12.2020 3 z 5

Tři opice Tři opice David Urban

Čekala jsem povídky o kriminalistech u nás, takže ty ze světa Sherlocka Holmese byly příjemným překvapením. Celkově ale hodnotím průměrně.

03.12.2020 3 z 5

Kočky v akci! Neuvěřitelné kočičí příběhy Kočky v akci! Neuvěřitelné kočičí příběhy Kimberlie Hamilton

Moc pěkně zpracováno, včetně doprovodných fakt o kočkách. A navíc krásné obrázky.

03.11.2020 4 z 5

Bavorský případ Bavorský případ Eva Bešťáková

Průměrná kniha, nejzajímavější byla atmosféra meziválečné Prahy.

03.11.2020 3 z 5

V přímém ohrožení V přímém ohrožení Ken McClure (p)

Škoda, že pořádná zápletka se objevila až na straně 130. Pak děj nabral spád, ale celkově hodnotím průměrně.

20.09.2020 3 z 5

Zvuk ozvěn Zvuk ozvěn Eric Bernt

Lepší než první díl - napínavé, mělo to spád. Střídaly se krátké kapitoly vždy s popisem místa a času. Pěkně byly vykresleny situace, kdy se setkali lidé s autismem. Konec byl trochu divoký, ale dojem z knihy nezkazil.

28.08.2020 4 z 5

Bhútán, má láska Bhútán, má láska Tereza Boučková

Země je to velmi zajímavá a neobvykláí, ale cestopis jen průměrný, je zde až moc faktografických pasáží.

15.08.2020 3 z 5

Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Osudové setkání - Štěstí má čtyři tlapky Kelly Moran

Pro mě až moc romantické a předvídatelné. Hlavní hrdinka byla skoro dokonalá a psi hráli v příběhu opravdu jen malou roli. Nejlepší byly pasáže týkající se chování Hailey.

11.08.2020 3 z 5

Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Matkovražedkyně - Ironický román o zločinu Daniela Kovářová

Mně se kniha líbila. Vražda je jen v pozadí a více se řeší vztahy v rodině. Hlavní hrdinka je správně sarkastická a přesně, v každé rodině je něco. Občas autorka zabrousila do práva i psychologie, to bylo určitě přínosem.
Děj měl spád i nečekané rozuzlení.

05.08.2020 4 z 5

Vzpoura pokořených andělů: Tucet příběhů s tajemstvím Vzpoura pokořených andělů: Tucet příběhů s tajemstvím Roman Cílek

Jako obvykle - sbírka krátkých povídek s krimi zápletkou. Doporučuji jako čtení do vlaku (na krátké tratě).

20.05.2020 3 z 5

Tokyo Story Tokyo Story Tereza Macková

Nenáročný a předvídatelný příběh na jedno posezení.

18.05.2020 3 z 5

Nemísta měst: Opomíjená, pomíjivá a míjená místa měst Nemísta měst: Opomíjená, pomíjivá a míjená místa měst Anna Beata Háblová

Hodně zajímavá kniha s velmi pěkným grafickým zpracováním a fotografiemi. Má daleko do suchopárné naučné knihy, líbilo se mně rozdělení na čtyři kategorie i úvodní příběh u každé. Bonusem na konci jsou vysvětlivky i seznam odkazů.

05.05.2020 4 z 5

Trenér Trenér Martin Kodýdek

Příjemná jednohubka ze života, ale dospělé postavy byly až moc ploché.

22.04.2020 3 z 5

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

První polovina docela šla, ale pak už jsem se trochu ztrácela.

22.04.2020 2 z 5

Poslední láska císaře Karla Poslední láska císaře Karla Hana Parkánová-Whitton

Zajímavý příběh o historické osobě, která není moc známa.

02.03.2020 3 z 5