bagel Online bagel komentáře u knih

Opavská nej Opavská nej Martin Pelc

Nemám co vytknout, precizně zpracované s množstvím doprovodných fotografií a dokumentů. Jsem ráda, že je zajímavá výstava takto zachycena.

07.01.2020 5 z 5

Velká chyba Velká chyba Maria Adolfsson

Pomalejší tempo mně vyhovovalo a knihu jsem si vysloveně užila. Těším se na jaře na druhou.

27.12.2019 5 z 5

Zapomenutý klíč ke štěstí Zapomenutý klíč ke štěstí Sophie Jenkins

Kupodivu mě kniha nezaujala a dočetla jsem ji jen z "povinnosti". Scény z literárního kurzu byly nadbytečné a ani příběh Nancy nebyl vykreslen nijak zvlášť dobře.

11.11.2019 2 z 5

Psí tinder Psí tinder Petra Macková Hrochová

Námět sice nebyl vůbec originální, ale zpracování se mně moc líbilo. Vtipné a pohodové čtení.

11.11.2019 4 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Tak romantické knihy moc nečtu, takže jsem místy váhala, zda to autorka myslí vážně. A konec tomu dal korunu.

24.10.2019 1 z 5

Aligátor v koupelně Aligátor v koupelně Carter Langdale

Vtipné příběhy - takové knihy vždy potěší.

23.10.2019 4 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Pěkný příběh, ale dost povrchní a jednostranný.

18.10.2019 3 z 5

Neviditelný život Eurídice Gusmãové Neviditelný život Eurídice Gusmãové Martha Batalha

Mě to docela bavilo, zajímavý pohled na dřívější postavení žen v Brazílii. A nebylo jim co závidět. Trochu to bylo náročnější na pozornost kvůli množství postav.

06.10.2019 4 z 5

1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo 1918 aneb Jak jsem dal gól přes celé Československo Vendula Borůvková

Moc pěkný příběh o všedním životě v prvních letech republiky. Přínosné i pro dospělé čtenáře.

27.08.2019 4 z 5

Tři muži v automobilu Tři muži v automobilu Miroslav Macek

Podle předchozích ohlasů jsem očekávala, že to bude horší. Ale nijak zvlášť mě to neupoutalo.

08.08.2019 3 z 5

Návod k použití lásky Návod k použití lásky Renáta Názlerová

Oddechová kniha, u které brzy nebudu vědět, o čem byla.

25.06.2019 3 z 5

Baroni z Větrova Baroni z Větrova Jiří Hanibal

Hezké zopakování úseku z české historie, líbilo se mně střídání kapitol ze života Hynka z Větrova a z dění v celé zemi.

11.06.2019 4 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

K tomuto autorovi jsem se vrátila po mnoha letech a dost dobré. Trochu moc zdlouhavé, ale ke konci to nabralo obrátky.

06.05.2019 4 z 5

Kniha o moři aneb Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Kniha o moři aneb Umění ulovit na otevřeném moři z gumového člunu žraloka grónského Morten Strøksnes

Vše již bylo řečeno níže, samotný příběh zabírá jen malou část, ale i ve zbytku knihy je mnoho zajímavého.

08.04.2019 4 z 5

Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Ďáblovo hnízdo a jiné detektivní povídky Zdeněk Jirotka ml.

Ideální čtení do MHD, doma tak na jeden večer.

03.03.2019 3 z 5

Jóga nejen pro holky Jóga nejen pro holky Rachel Brathen

Nejvíc jsem ocenila motivační věty a popis cviků s fotografiemi. Samotný příběh a recepty byly přídavkem.

27.02.2019 4 z 5

Tajný deník Blanky z Valois Tajný deník Blanky z Valois Melita Denková

Průměrná kniha, ale přiměla mě najít si už zapomenutá fakta hlavně o Janu Lucemburském.

27.02.2019 3 z 5

Štěstí mi uniká mezi prsty Štěstí mi uniká mezi prsty Agnès Martin-Lugand

Velmi nepravděpodobný děj s mnoha přehnanými zvraty. Kladně hodnotím jen čtivost, jinak za mě ne.

19.02.2019 1 z 5

Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Vznik ČSR 1918: Velezrada se trestá Veronika Válková

Sice se tam toho tentokrát moc nedělo, ale opět velmi zajímavé.

05.02.2019 4 z 5

Animálium Animálium Jenny Broom

Krásné provedení, ale při tomto rozsahu nebylo možno postihnout vše a zajít do větších podrobností.

31.01.2019 4 z 5