blackoutzuzi blackoutzuzi komentáře u knih

Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Proč číst fantasy, jak to, že zvířata v knížkách mluví, a odkdy se Američané bojí draků Ursula K. Le Guin

Velmi, velmi překvapivá kniha s myšlenkami, se kterými se jednoznačně ztotožňuji! Deset esejů nejen o tom, jak důležitá je fantasy literatura pro život, ale také o roli zvířat v knihách a její proměně, o dětských knihách apod. Za mě skoro až nutnost pro všechny milovníky fantastické literatury :)

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Jak se mění během roku les? To zachycuje právě tato nádhernost. Jaro, léto, podzim, zima a jeden les, ve kterém sledujeme jak se v něm během roku žije - jak se chovají zvířátka a také příroda. Kniha je bez jediného slova, ale o to je to větší zážitek :) Za mě velice povedená kniha a pokud máte doma mrňouse, ve kterém chcete probudit zájem o přírodu, je tohle ideální knížka.

14.05.2020 5 z 5

Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye Rhys Thomas

Celá kniha na mě působila neuvěřitelně klidně, nepřekypovala životními moudry a okatým záměrem zapůsobit za každou cenu na čtenářovy city. Zároveň z ní ale vyzařovala laskavost, naděje a také smutek.
Pokud si toužíte přečíst krásný příběh o síle přátelství, osudové lásce a čelení svému osudu, je tahle kniha pro vás to pravé :)

Carrie Carrie Stephen King

Můj druhý knižní horor od Kinga a já jsem spoko! :) Kdysi jsem viděla i film a během čtení se mi z něho pár scén vybavilo.. Musím říct, že i když se jedná o autorovu prvotinu, tak se mu tento krvavý masakr moc povedl!

14.05.2020 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Survival thriller, který věrohodně popisuje tíživou samotu na opuštěné horské chatě. Autor ve čtenáři dokázal vzbudit hrůzu a napětí. Napětí, které bylo místy až k nevydržení. Jedná se o velice sugestivní příběh, ve kterém se bez problému vcítíte do hlavního bezejmenného hrdiny, který svádí boj o život.
Pokud toužíte po knize, která Vás zaručeně vyděsí - pořiďte si Tmu!! :)

13.05.2020 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Třetí díl Sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Za mě maličko horší než druhý díl. Opět ale bombasticky zpracovaný po grafické stránce (hlavně když sundáte přebal knihy, to se teprve pokocháte!!), palec hore! Celou podivnou sérii moc doporučuji! Byla to šílená, ale krásná jízda.

12.05.2020 4 z 5

12. 12. 12. 12. Vítězslav Jareš

Příběh je dokonale propracovaný, nenaleznete v něm žádné nudné pasáže a všechno do sebe krásně zapadá. Co jsem osobně velmi ocenila, byla podrobnější charakteristika postav a jejich osobního života. Kniha je čtivá od začátku až do samého konce. A co se konce týče – z toho vás bude mrazit! Autora jsem doposud neznala, o to víc pro mě bylo překvapením, jak skvělý spisovatel je. Za zmínku stojí uvést, že autor se podílel na scénáři k seriálu Kriminálka Anděl.

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Verne je mistr fantazie - nejvíc se mi na celé knize líbilo to, jak dokázal naprosto dokonale popsat něco, co nikdy nikdo neviděl! :)

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Musím říct, že navzdory negativním ohlasům, které se ke mně donesly, tak druhý díl považuji za velice vydařený! Naprosto miluji svět Podivných! Příběh vám nabídne hromadu akce (podle mě mnohem více než v prvním dílu). A závěr knihy? Mazec! Pokud se plánujete vrhnout na druhý díl - máte se na co těšit :) Co je velkou předností knihy, tak je to její zpracování – ta obálka? A grafika uvnitř? Naprosto dokonalý! Navíc skvěle členěné kapitoly a podivné fotky, které vám umožní si celý příběhlépe představit. Tohle mě vážně bavilo a už se moc těším na třetí díl

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Velký plusem této knihy je postava detektiva, který se specializuje na profilování pachatelů a je to velký sympaťák! Hodně oceňuji autorův styl vyprávění a také jeho schopnost neotravovat čtenáře zbytečnými popisy čehokoli, co není důležité. Dokázal sdělit pouze to klíčové a po malých částech čtenáři dával indicie a odhaloval pravdu, takže až do poslední chvíle jste tápali a netušili, kdo všechny zrůdnosti těm nebohým ženám provádí. I přes to, že pachatel byl ujetý psychopat - jeho motiv na mě působil dosti reálně. Minusem knihy byl, ač jsem ho milovala, Winter, který se místy jevil, že má nadpřirozené schopnosti. Taky mi vadilo nedostatečné představení pachatele - chtěla bych o něm vědět mnohem víc! Knihu jsem měla přečtenou na jeden zátah a to díky skvělému stylu psaní, který vám nedovolí knihu odložit. Čtivé, napínavé, děsivé, možná až morbidní (a to já něco vydržím). Dost se mi líbilo vyústění příběhu a odhalení toho, kdo byl pachatel.

Na odvrácené straně Na odvrácené straně Anthony O'Neill

Na odvrácené straně je velmi propracované dílo, plné zajímavých informací a černého humoru, který zřejmě ne každému sedne – ale pokud máte rádi Tarantina a jeho tvorbu, je velká pravděpodobnost, že vás tento román bude bavit! Na své si přijdou i milovníci detektivek, sarkasmu a sci-fi :)

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

John Green má v této knize opravdu spoustu zajímavých myšlenek (po dočtení jsem litovala, že jsem si je všechny nepsala někam na papír), a i přes to, že je to už delší dobu, co jsem hledala Aljašku, dodnes mám na paměti, jak moc mě tato kniha zasáhla a dojala.

11.05.2020 5 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Je až neuvěřitelné, kolik emocí ve mně tento příběh dokázal vzbudit. Celkově ten kontrast Elisy a Stricklanda bylo zajímavé pozorovat. Také tempo knihy mělo zajímavou linii - pomalý rozjezd vystřídaly vyhrocené situace, jež následně utichly, aby mohl nastoupit dramatický závěr. A konec.. Zpočátku jsem s ním nebyla příliš spokojená a měla jsem ho dlouho v hlavě, až jsem se s ním nakonec smířila.
Tvář vody je kouzelný (a to doslova) příběh o lásce, přátelství, ale také o divech přírody a jak odlišné mají různí lidé představy o tom, jak mohou s dary přírody nakládat..

11.05.2020 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Oceňuji, že autor tento, přinejmenším znepokojující, příběh zasadil do českého prostředí. Přece jen, takovýchto knih je u nás (bohužel) pomálu:) Jediným nedostatkem pro mě byl závěr knihy, který mi přišel až moc fantasy. Myslím, že kdyby autor příběh ukončil o pár desítek stránek dřív, zanechal by ve mně ještě silnější dojem. Vězněná i přes to patří ke knížkám, na které jen tak nezapomenu.

11.05.2020 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Kniha vám umožní poznat až příliš zblízka, jak uvažuje psychopat. A není to zrovna dvakrát příjemné zjištění. Po dočtení mi v hlavě uvízla jediná myšlenka. A to, že NIKDY opravdu nevíme, co je ten druhý zač.

11.05.2020 4 z 5

Hororovky Hororovky Timothy Sprague

Po téhle knize jsem sáhla ze dvou důvodů - miluju hororové povídky a chtěla jsem něco jednoduchého na čtení, u čeho vypnu.

Musím říct, že příště už půjdu spíš po hororech z dospělého oddělení, za poslední dva roky se mi můj čtenářský vkus dost změnil a to, z čeho bych byla dřív nadšená, teď hodnotím průměrem. Hororovky určitě splňují v rámci svého žánru a cílové skupiny všechna kritéria boží knihy, ovšem mně to bylo málo, což je ale můj problém, jelikož už jsem z young adult vyrostla..)

02.07.2024 3 z 5

Tropické noci Tropické noci Jakub Fránek

3, 5 hvězdičky

Moc dobře se mi četl, líbila se mi ta atmosféra, tak tíživá, mlhavá, k tomu cítíte určitou nedůvěru k hlavnímu hrdinovi a vy tak napnutí čekáte, kam to celé bude směřovat a hlavně jak se se zjištěním, co se kdysi odehrálo a co se asi děje právě teď, hlavní hrdina popasuje. Konec mohu za mě označit jako překvapivý, možná bych si ho dovedla představit i trochu jinak, ale tak autor to zakončil tak, jak chtěl :)

Rovněž bych se nebránila ještě více informacím ohledně minulosti našeho hrdiny, pár desítek stran navíc by mi nevadilo:) suma sumárum - bavilo:)

Btw. Budu se opakovat, ale.. ta obálka! Pecka! Prostě Host no:)

06.06.2024 3 z 5

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Četla se opravdu parádně, autorka psát umí, má velmi odpočinkový, čtivý styl, který žánru sedí, přeci jen po thrilleru často sahám, abych si u něj odpočinula. Navíc se mi líbilo, jak si se mnou jako se čtenářem hrála, několikrát jsem byla fakt vystresovaná, co se to tam sakra děje :D V mysli se mi střídala jedna teorie za druhou a já chtěla číst dál a dál, jen abych byla blíže tomu odhalit, kdo je teda ten zlej:) Takže účel vypnout hlavu a ztratit se v příběhu - splněn!

Grande finále se ale za mě nekonalo, škoda, bylo to na mě trochu moc, ale suma sumárum - bylo to fajn počteníčko, jen Pomocnice je za mě stále #numberone :)

05.03.2024 3 z 5

Poslední, kdo zůstal Poslední, kdo zůstal Riley Sager (p)

Má první autorova kniha a teda rozhodně ne poslední! Strašně dobře se to četlo, skvělé zvraty, až se mi nechce souhlasit s označením #thriller, páč za mě to byl #horůrek a duchařina jak vyšitá,...a nebo ne?:))))

Motiv strašidelných domů mě dost baví a tady musím říct, že mě velmi mile překvapil závěr knihy a celkově ten koncept dvou dějových linek, z nichž jedna se snaží vyvrátit tu druhou:)) Na plný počet to není, ale bavilo mě to moc:)

22.01.2024 4 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

3,5 hvězdičky

Tentokrát mě Darcy Coates dost překvapila, což už jsem u téhle série moc nečekala, protože většinou už po pár kapitolách dostanu představu, jakým směrem se bude příběh ubírat, ale tady jsem se dočkala příjemného twistu!:)
Opět se nejedná o regulérní horor, u kterého budete trnout strachy, spíš počítejte jen s lehoučkým mrazením v zádech:)
Zhruba v polovině příběh nabere jiný směr, který podle mě nikdo moc nečeká, a dostane tak úplně jinou dynamiku. Za mě skvělý, originální nápad, jen by ta první polovina mohla být o něco kratší :)

10.06.2023 4 z 5