bookcase bookcase komentáře u knih

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Ač nejsem cílová skupina, sedlo mi to, líbila se mi sympatická ústřední dvojice i styl, který autorka pro psaní zvolila.

18.08.2023 4 z 5

Jen moje štěstí Jen moje štěstí Adele Parks

No teda! Spadla mi brada na konci, celkově výborná psychologická sonda do životů lidí, kteří nečekaně vyhráli obří sumu peněz. Jedna z postav mimořádně protivná a nesympatická už od prvních stránek.

15.08.2023 5 z 5

Všechen můj hněv Všechen můj hněv Sabaa Tahir

Nádherný a zároveň smutný příběh, dojal mě. Citlivě zpracovaný vztah dvou mladých pákistánských lidí žijících ve Státech.

13.08.2023 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Průřez dvacátým stoletím prostřednictvím vypravěčky Anežky , která líčí osudy své babičky, matky a dalších zajímavých členů rodiny. Čtivé, lidské, emotivní.

13.08.2023

Kočičí životy: Drama volyňských Čechů na Ukrajině Kočičí životy: Drama volyňských Čechů na Ukrajině Eda Kriseová

Není to úplně nejlehčí čtení, ale jakmile si vás podmaní a přlilnete k autorčinu stylu, odmění vás zajímavým, poučným a hlavně fascinujícím příběhem jedné rodiny volyňských Čechů. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, moc se mi líbily jejich tradiční verše a zvyky.

11.08.2023 5 z 5

Krvavý náhrobek Krvavý náhrobek Anna Beatrix Bártová (p)

Čtivá detektivka s letní atmosférou. Taky jsem se pak trochu ztrácela ve vzájemných vazbách, ale jinak se četla dobře.

09.08.2023 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Nádherný příběh, pomalu plynoucí, přesto se v něm hodně stalo. Atmosférou mi to připomnělo moje oblíbené Hledače mušlí od Rosamunde Pilcher.

08.08.2023 5 z 5

Mezi mlýnskými kameny Mezi mlýnskými kameny Milly Johnson

To mi sedlo, přesně příběh, jak mám ráda, poklidný, příjemný, i když řešil těžší věci. Shay byla hodně sympatická.

07.08.2023 5 z 5

Město špíny Město špíny Hayley Scrivenor

Výborné, vůbec jsem nečekala konkrétní vyústění děje a byla v šoku. Depresivní, ponuré, přesto čtivé. Podobný styl jako film Tajemná řeka. Australské krimi se mi zamlouvá víc a víc.

06.08.2023 5 z 5

Annin útěk Annin útěk Mattia Corrente

Ryzí krása, nádherně napsáno. Dojemné, nostalgické, plné lásky, bolesti i smutku.

04.08.2023 5 z 5

Jak chutná naděje Jak chutná naděje Šárka Hieková

To se povedlo. Dívčí román, řešící i závažná témata, v kterém nic nedrhne, je čtivý a připomíná díla Lenky Lanczové a Stanislava Rudolfa.

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Tak to byla pecka. Kontrastní světy dvou hrdinek, ani jedna není úplně ideální, spojuje je pouze jeden muž.

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

To bylo... Já nevím, jak to popsat. Kalmann je bezelstný, čistá duše, naivní, jeho příběh stojí za přečtení.

Špionka v knihovně Špionka v knihovně Madeline Martin

Podle názvu jsem čekala něco jiného, ale výsledek mě taky dostal. Dojemné, silné, emotivní.

Clařino tajemství Clařino tajemství Fernando J. Múñez

To bylo skvělé, moc dobře se mi to četlo, po dlouhé době historický román, který měl vše - romantiku, intriky i dobré jídlo.

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Husté! Vtáhlo mě od prvních stránek, skvělé zvraty.

Můj chlapec a já Můj chlapec a já Jaromíra Kolárová

Člověk se do toho musí dostat, nasát tu úžasnou, moderní dobou nezkaženou češtinu a hlavně si udělat na četbu čas a soustředit se. Není to lehké čtení, autorce utíkají myšlenky všemi směry, současnost se prolíná s minulostí, vzpomínky autorka řadí nahodile, ale když do toho proniknete, dostanete zajímavý příběh o mateřství a rodině zasazený do druhé poloviny 20. století.

26.07.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Celou dobu, co jsem četla, jsem cítila vztek a hořkost, nad tím, co se hlavní hrdince dělo. Odpor k "lesu", k ženám v rodině, které mohly, ale nic neudělaly. Člověka mrazí, když si pomyslí, kolik takových osudů je kolem a ani nevíme.
Drsné, pod kůži se zarývající čtení.

26.07.2023 5 z 5

Pravda nebyla k dostání Pravda nebyla k dostání Lucie Hlavinková

Trpké vzpomínky na doby jen nedávno minulé. Zpočátku to plyne velmi pomalu a pozvolna, s každou další Janinou otázkou a odhaleným tajemstvím to nabírá grády. Jak dokázal minulý režim zničit všechno.

23.07.2023 5 z 5

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Není to příliš akční psychothriller, spád to má až ke konci, ale mně to nevadilo, četlo se to dobře, autorka si pohrávala s postavami, občas jsem si nebyla jistá pravými charaktery.

23.07.2023 4 z 5