bookcase bookcase komentáře u knih

Přehlížená holka Přehlížená holka Victoria Lynn Hayden

Zajímavý pohled do světa sociálních pracovníků a jejich klientů, zde konkrétě dívky Eloise.

23.11.2022 4 z 5

Drobná potěšení Drobná potěšení Clare Chambers

Anotace slibovala zvláštní námět a vůbec jsem nevěděla, co od knížky můžu čekat. Po přečtení jsem nadšená, tohle je titul, který mnozí přejdou bez přemýšlení, ale je to škoda. Téma neposkvrněného početí zpracováno věrohodně s logickým vyústěním. Moc se mi líbil popis života v poválečné Anglii, vylíčení mezilidských a rodinných vztahů a sedl mi styl, kterým je román napsaný, mám takové poklidné příběhy moc ráda.

22.11.2022 5 z 5

Děvčata z Firefly Lane Děvčata z Firefly Lane Kristin Hannah

Ach...To bylo krásné čtení! Na první pohled se tam nic neděje, sledujeme několik desetiletí v životech dvou kamarádek, tak odlišných, přitom na sebe navázaných.

18.11.2022 5 z 5

Velice lehká smrt Velice lehká smrt Simone de Beauvoir

Útlounká novela, u které máte počet stran vyvážen tématem. Hutné, nelehké, občas dost syrové čtení o umírání a rodinných vztazích.

18.11.2022 5 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

I když válka už leze mnoha lidem na nervy, je dobré si tuto knížku přečíst. Válka se týká především obyčejných lidí, rodin, které rozdělila, dětí, kterým způsobila traumata... Oksana měla štěstí, že se jí podařilo uprchnout, mnozí ho bohužel neměli. Deník je autentickou výpovědí ženy, která se svou malou dcerkou utekla do Prahy. Není to lehké čtení, nejvíc mi bylo líto právě dětí. Určitě si to přečtěte.

15.11.2022 5 z 5

Krvavé stíny Krvavé stíny Jérôme Loubry

Oh, oh, Jerome Loubry jede ve skvěle vyježděných stopách po Útočišti... perfektní, mrazivé, děsivé, šokující vyústění, které trochu čekáte, akorát ne v takové formě, v jaké ho dostanete. A já věřím, že podle mě moc nepovedený Obr z mlhy byl jen takový drobný omyl. :)

15.11.2022 5 z 5

Manželky po rokoch Manželky po rokoch Táňa Keleová-Vasilková

Čtení ze života o ženách středního věku, které už mají leccos za sebou. Každá něco řeší, ať už milostné problémy, nebo trable s dětmi či rodiči.

12.11.2022 4 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Milé čtení, Jenny je pro mě sázka na jistotu - laskavé, romantické čtení.

12.11.2022 4 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Skvělé povídky. Málokdo je umí psát tak, aby na pár stránkách vystihl podstatné, autorce se to podařilo. Přečteno za pár hodin, bavila jsem se, u některých i zamyslela.

04.11.2022 5 z 5

Fazóna Fazóna Miika Nousiainen

To bylo naprosto boží! Moc se mi zamlouvá styl, kterým autor píše, je vtipný, aniž by o to cíleně usiloval, v knížce je spousta trefných hlášek, příběh sám o sobě je hořkosladký, jak už život bývá. Skvělé!

03.11.2022 5 z 5

Kde všechno začíná Kde všechno začíná Therese Anne Fowler

Hutný román o rodině a vzazích mezi jejím členy. Místy trochu zdlouhavý, některé pasáže bych zkrátila, bylo tam moc toho typického amerického rozebírání a řešení problémů, ale jinak se četl dobře.

03.11.2022 4 z 5

Mňam Česko! Mňam Česko! Petra Mejsnar Slušňáková

Úžasný počin pro všechny milovníky výletování po naší zemi, pro nadšence pro výpravy po zajímavostech, pro rodiny s dětmi.

31.10.2022 5 z 5

Hovory o světě Hovory o světě Honza Čermák

Cestovat můžete fyzicky, prstem po mapě, nebo prostřednictvím knih. A jedna taková je právě před vámi. Doporučuji všem fanouškům cestování i rozhovorů se zajímavými lidmi, s nimiž si můžete "pokecat" právě díky této knížce.

30.10.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Prostě Petra Dvořáková :). Strohý text, v němž je obsaženo vše. Přistihla jsem se, že jsem v jednom okamžiku hýkla hrůzou, jak jsem byla do tohoto psychologicky laděného příběhu vtažena.

30.10.2022 4 z 5

Zátoka Zátoka Kate Rhodes

Za mě skvělá, miluju knížky, které se odehrávají v takových lokalitách, jako Zátoka. A že se tam nic neděje? Omyl! Tam toho je! Vše pěkně skryto a pomalu to doutná. Někdy není třeba akce na každé stránce, i pomalé rozplétání má své kouzlo. Užila jsem si to a jestli budou další díly, tak super, těším se.

28.10.2022 5 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Nádherné, dojemné, kouzelné čtení o tom, jak se vyrovnat se zármutkem. Vedle sympatické hlavní hrdinky také mimořádně příjemné vesměs všechny vedlejší postavy, což bývá v knihách málokdy, většinou vás tam musí aspoň někdo štvát, tady ne. :)

26.10.2022 5 z 5

Vlak do Paříže Vlak do Paříže Lorraine Brown

Mně se to moc líbilo, bylo to přesně podle mého gusta.Námět, který známe už tolikrát zpracovaný knižně i ve filmu, přesto baví. Užila jsem si to.

26.10.2022 5 z 5

Včerejší noci Včerejší noci Mhairi McFarlane

Tak to mě dostalo, krásný příběh plný lásky i smutku.

24.10.2022 5 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Výborné, autorku znám, četla jsem od ní vše, Samotářky jsou nejvíc.

24.10.2022 5 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Skvělý soubor, některé mě dojaly k slzám (Magdička, Kulka pro kluka), jiné přinutily přemýšlet.

22.10.2022 5 z 5