bookcase bookcase komentáře u knih

Matky Matky Brit Bennett

Taky se hlásím ke zklamaným čtenářkám, čekala jsem něco jiného, tohle bylo poměrně plytké a neustále řešící rasovou příslušnost, což mi přišlo úplně zbytečné. Stačilo to zdůraznit na začátku a pak se zaměřit na hlavní námět knihy.

17.08.2022 3 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

No, musím souhlasit s předchozími názory, zejména s JessieEx. Birdy je opravdu zvláštní, nepříliš sympatická hrdinka, která ten jinak fajn příběh (Skotsko a tak...) zabila.

17.08.2022 3 z 5

Přítelkyně z kamenné vily Přítelkyně z kamenné vily Frances Mayes

Na tuto knížku je třeba vyhradit si čas a věnovat se jí. Je pomalá, vláčná a taky rozvláčná :), ale ve výsledku tvoří milý a přátelský příběh o ženách, cestování a dobrém jídle.

16.08.2022 4 z 5

Později Později Stephen King

Skvělé, líbil se mi námět i zpracování, trefná sonda do duše kluka, který...no však uvidíte. :) Jen mě trochu zaskočila jedna zápletka, takovou jsem ji nečekala a moc mi do toho nepasovala, ale to je můj subjektivní pocit.

12.08.2022 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Skvělý příběh, psychologie šikanované dívky se dostane pod kůži. Na jednu stranu je to hodně smutná záležitost, kam týrání a šikana může vést.

07.08.2022 4 z 5

Na Límečku Na Límečku Anna Sedlmayerová

Super, nestárnoucí retropříběh, nadčasový, psychologicky laděný. Moc se mi ten pohled do pestrých životů lidí jedné ulice líbil.

05.08.2022 5 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Tak toto mě mile překvapilo. Hlavně povrchní Piper, která se v průběhu děje dostane někam úplně jinam. Miluju knížky odehrávající se v pobřežních městečkách, tady se atmosféra povedla. A skousla jsem i erotické scény, které jinak v knížkách moc nemusím, málokdo je totiž umí dobře napsat. Tessa Bailey má velkou představivost a bujnou fantazii. Celkově příjemná odpočinková záležitost.

04.08.2022 4 z 5

Sestry z vinice Sestry z vinice JoAnn Ross

Pohodové čtení, v němž se autorka soustřeďuje především na rodinné vztahy.

01.08.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Nuž, to bola jazda, pane gazda! Masakrální, čekala jsem, co se z těch zdánlivě nesouvisejících linek vyvine. Asad boží jako vždy, Gordon a Rose taky a Carl? Sakryš, sakryš, co ten konec? Potřebuju další díl!

01.08.2022 5 z 5

Plameňák Plameňák Alexandra Bajnarová

Hodně zajímavá knížka, překvapila mě - vyzrálá, autorka si s námětem vyhrála. Bavilo mě poznat blíže tři lidi, kteří se na začátku příběhu jeví úplně jinak.

31.07.2022 4 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Zajímavý počin, mě osobně příjemně překvapil. Zpočátku jsem se nemohla do příběhu dostat, ale pak to šlo. Veroničina linka mě zaujala asi víc.

28.07.2022 4 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Velmi čtivá sága, od knížky se nedalo odejít, obě hrdinky se mi dostaly pod kůži a musela jsem o nich a jejich životech přemýšlet. Mám v románech ráda, když sleduju osudy postav od dětství až po stáří.

26.07.2022 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Neskutečně nadčasové, až mě z toho místy mrazilo.

25.07.2022 5 z 5

Život na trampolíně Život na trampolíně Frances Whiting

Nádherný příběh, dojemný a křehký, užívala jsem si každou stránku.

25.07.2022 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Jane Johnson (p)

Hezké čtení, můj oblíbený Cornwall, dvě časové linie a příběh plný lásky i nenávisti.

22.07.2022 4 z 5

Jen čas ukáže Jen čas ukáže Jeffrey Archer

Moje první knížka od autora a super. Čtivé, ságy mám ráda.

21.07.2022 5 z 5

Barunka z Borůvkového statku Barunka z Borůvkového statku Eva Čepičková

Barunka z Borůvkového statku přináší veselé příhody malé holčičky, jejíž svět je plný dobrodružství a zábavy. Děti s ní prožijí spoustu legrace a zároveň se dozví hodně nových věcí. Barunka si nehraje s telefonem, ani se pořád nedívá na pohádky v televizi, přesto její život není nudný, jak by se mohlo dětem dnešní moderní doby zdát. Třeba je Barunka inspiruje k tomu, aby si hrály častěji venku a všímaly si víc toho, co se v přírodě a kolem nich děje.

18.07.2022 5 z 5

Modlitba za mlčení Modlitba za mlčení Linda Castillo

Série se mi líbí, i když je fakt, že ji autorka píše trochu šablonovitě. Ale nevadí, zaujalo mě prostředí Amišů, baví mě to.

17.07.2022 4 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Úžasná knížka, dojemná a milá, užila jsem si každou stránku.

17.07.2022 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Za mě jedna z nejlepších povídkových sbírek Stephena Kinga. Povídky jsou hodně sugestivní, u Mlhy jsem se v jednom okamžiku hodně bála a to je u mě co říct.

16.07.2022 5 z 5