bookcase bookcase komentáře u knih

Ztracený v pustině Ztracený v pustině Jane Harper

Perfektní psychothriller, horko z něj sálalo z každé stránky. Zakončení skvělé, vůbec mě to nenapadlo.

03.05.2022 5 z 5

Odměna za nevěru Odměna za nevěru Klára Mandausová

Hezky napsáno, leč s hlavní hrdinkou jsem se nemohla osobně nějak ztotožnit.

02.05.2022 4 z 5

Skandál v rytmu charlestonu Skandál v rytmu charlestonu Pamela Hart

Milé čtení z mé oblíbené doby. O tom, jak nás formují nejen rodinné dispozice, ale především předsudky.

30.04.2022 4 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Výborná nadčasová satira, bavila jsem se neskutečně.

30.04.2022 5 z 5

Osudová žena Osudová žena Renáta Názlerová

Příjemná oddechovka, čte se dobře, jen to téma návratů do minulých životů mohlo být propracováno víc. Moc sympatií u mě neměli ani hlavní hrdinové Anna a Cyril, ale to je jen můj subjektivní pocit. :)

24.04.2022 4 z 5

Kacířův učeň Kacířův učeň Ellis Peters (p)

Ellis Peters a její bratr Cadfael je sázka na jistotu. Tyto pohodové, inteligentní historické detektivky nikdy nezklamou.

23.04.2022 5 z 5

Ve stínu Ve stínu Kateřina Castañeda

Naprosto skvělé. Jestli máte pocit, že sousedova tráva je zelenější a že budete šťastnější s naditou prkenicí, třeba zjistíte, že je to v životě úplně jinak. Svižně napsané, ze života, dobře se to čte a přinutí k zamyšlení.

20.04.2022 5 z 5

Deník mladého přírodovědce Deník mladého přírodovědce Dara McAnulty

Kniha Dary McAnultyho přináší nevšední zážitek, kdy jste svědkem fascinujících proměn v přírodě, zároveň se ponoříte do fascinujícího vnitřního světa autistického teenagera, podivína, jak o sobě mladík tvrdí. Deník mladého přírodovědce není četbou pro každého, pokud si ho však vyberete, obohatí vás.

15.04.2022 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Mark Sullivan píše velmi poutavě, kromě barvitých dialogů čtenářům nabízí fascinující pohled na tu část války, o nichž spousta lidí dodnes neví. Také já jsem se poprvé až z knihy dozvěděla, že část obyvatel Ukrajiny tvoří potomci německých sedláků, kteří tam přišli hledat podobné „zelené údolí“ jako Martelovi.
Mark Sullivan určitě nečekal, že jeho kniha vyjde v době, kdy Ukrajina bude bojovat o svou nezávislost. Podobnost osudů postav románu je se současnou situací čistě náhodná, přesto z ní mrazí.

13.04.2022 5 z 5

Krycí jméno Helena Krycí jméno Helena Ariel Lawhon

Výborné, čtivé, i když přiznám se, že mi trvalo se začíst, ale pak to byl fičák. Nancy, Helene, Lucienne, Andrée, Bílá myš - excelentní hrdinka s životem, který byste na vlastní kůži zažít nechtěli.

11.04.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Žádný díl mě dosud nezklamal, vždycky se mi ten poslední líbí nejvíc. A ani Domek v Irsku není výjimkou. Báječné čtení na pohodu, plné romantického jiskření a jemného humoru.

07.04.2022 5 z 5

Kodaňská Píseň písní Kodaňská Píseň písní Annette Bjergfeldt

To je prostě.... ryzí krása, hraní se slovy, pomalu plynoucí text, v němž se vlastně nic neděje, přesto je v tom vyřčeno mnoho... Úžasná kronika jedné rodiny.

04.04.2022 5 z 5

Sametový domov Sametový domov Vesna Evans - Tvrtković

Tolik těžkých témat se vešlo do knihy, která se, vzhledem k aktuálním událostem jen těžko odkládá. Z té podobnosti mrazí, stejně jako z vyústění příběhu. Vyzrálé čtení.

01.04.2022 5 z 5

Ztracené klenoty Ztracené klenoty Kirsty Manning

Úžasné, tahle autorka se mi zamlouvá čím dál víc.

29.03.2022 5 z 5

Všechno je krásné Všechno je krásné Eleanor Ray

Nádherný a křehký příběh, četl se mi moc dobře, přesně podle mého gusta.

29.03.2022 5 z 5

Moje neuvěřitelné sestry Moje neuvěřitelné sestry Adèle Bréau

Jestli může být knížka hlučná, pak je to tahle. :))) Hodně temperamentních dialogů mezi postavami, rodinná tajemství, spletité vztahy. Ideální četba na jarní a letní dny.

25.03.2022 4 z 5

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Po prvním díle, který jsem četla před pár lety, jsem skočila rovnou do jedenáctky. A vůbec to nevadí. Perfektní série, zajímavý námět, akční zpracování.

24.03.2022 5 z 5

Staré odrůdy Staré odrůdy Ewald Arenz

Nádhera, melancholicky laděné čtení o vztazích mezi lidmi, o lásce, bolesti, vzteku i touze.

20.03.2022 5 z 5

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Hodně zajímavý pohled na život hrdinek této knihy, které dělí století. Současnost - tam se přiznám občasné přeskakování, někdy těch informací na mě bylo až příliš, ale Kateřininy vzpomínky jsem si užila hodně.

20.03.2022 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Perfektní, skvělé čtení, dávná tajemství a pochroumané vztahy mezi lidmi, to můžu.

14.03.2022 5 z 5