Bookish_Adria Bookish_Adria komentáře u knih

Pomíjivost Pomíjivost Tereza Barvíková Marková

Děkuji autorce, že mě oslovila, abych si její knihu přečetla.

Tyhle krátké knihy mám ráda, hlavně v době čtecí krize, protože se čtou sami a rychle a vždy mě přivedou zase do čtení.

Na první pohled mě zaujala obálka.
Je jednoduchá, ale opravdu krásná.

Anotace zněla opravdu slibně a dokonce uvnitř najdete krásné a opět jednoduché ilustrace, které dodávají příběhu kouzlo.

Co se týče samotného příběhu bylo to krásné a dojemné. I slza mi ukápla. Postavy jsou tady opravdu krásně vykreslené a sympatické.

U knihy mi opravdu vyhovovalo, že je krátká a není zbytečně zdlouhavá. Pěkně jsem si u toho odpočinula. Nic složitého ani náročného.

Konec byl velmi silný a šokující.

Autorka umí opravdu krásně psát a já si knihu opravdu užila. Tímto jí děkuji za poskytnutí knihy ještě jednou.

18.06.2023 4 z 5

Tajemství černé dámy Tajemství černé dámy Kateřina Loučková

O této knize jsem neměla ani páru, což je opravdu velká škoda, takže tímto děkuji autorce, že mě oslovila a já se tak dozvěděla o této úžasné knize.

Na začátek chci vyzdvihnout krásu obálky, ale hlavně musím pochválit ilustrace uvnitř knihy. Ilustrace knize dodávaly krásnou atmosféru. Úžasný nápad!

Líbí se mi jak autorka krásně popisuje postavy i prostředí, kde se zrovna nacházíme. Styl autorky mi krásně sedl a příběh byl plný krve a války. Takže nemusíte mít strach, tady se rozhodně nebudete nudit.

Máme tady i detektivní zápletku. Sice se dá konec předvídat, ale i tak jsem si to čtení plné užila. Další krásná fantasy kniha z pera české autorky. Klobouk dolů a rozhodně doporučuji!

A romantické linky se tu taky opravdu dočkáte ! Kniha má krásné hodnocení a já se pod toto ráda podepíši.

Na závěr děkuji autorce, že mi knihu poskytla.

10.06.2023 4 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Takhle kniha je přirovnána ke stmívání, jelikož jsem knihu nečetla a viděla jen filmy, tak nemůžu úplně posoudit, ale i přesto si myslím, že tomu tak úplně není. Přeci jen tenhle příběh je zcela úplně jiný, protože se nám zde vyskytují bytosti všeho druhu. Objevují se zde krvežíznivý upíři, čarodějky a dokonce i draci.

Začátek příběhu byl pro mě velmi těžký, protože jsem se nemohla začíst do příběhu a měla jsem pocit, že čtu příběh určený pro mladší čtenáře. Ten pocit stále mám a myslím si, že tuhle knihu ocení hlavně mladší čtenáři, kteří milují upíry a slaďáky. V půlce příběhu se to konečně rozjede a dostáváme odpovědi. Příběh mi přišel zbytečně zdlouhavý a žádná pořádná akce na kterou jsem čekala.

Chyběl mi tu strašně humor. Grace a její vtipy byly faaaakt strašný Taky by bylo fajn více nám popsat okolí školy a jak to na ní vlastně chodí. Hlavní postavy a jejich parta kamarádů mi byli sympatičtí. Konec byl konečně dobrý a zajímavý a na závěr jsme dostaly kapitoly z pohledu Jaxona což já vždy oceňuji.

Já si omylem vyspoilerovala co nás čeká v dalších dílech a na to se opravdu těším, protože to má být víc zajímavý. Pokud máte tedy rádi upíry, drama a nebo chcete nějakou slaďárnu, tak vás to určitě bude bavit.

01.06.2023 3 z 5

Obsidián Obsidián Jennifer L. Armentrout

Takhle série si myslím je pro mladší čtenáře, to ale neznamená, že by mě to nebavilo, ale byly chvíle, kdy jsem vážně musela protlačit oči nad určitými situacemi. Ke knize jsem se dostala čirou náhodou. Autorku této knihy mám ráda a je to pro mě zase něco nového. O mimozemšťanech jsem zatím ještě nečetla a bylo to zajímavý, ale své chyby to rozhodně mělo. Autorka se za tu dobu posunula neuvěřitelně daleko. Hlavní postavy mi zatím nejsou nějak sympatické, tak uvidím jestli se to třeba druhým dílem zlepší. Děj byl dobrý, ale nic z čeho bych si rozhodně sedla na zadek.

24.05.2023 3 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

Samotná obálka knihy a anotace mě zaujala, bohužel to nebyl úplně můj šálek kávy.

Hlavní postava Myra je mág, která dokáže skrz své obrazy měnit lidskou podobu. To zní velmi zajímavě, že ano? Myra je úžasná postava a velmi silná, ale chvílemi mi docela i vadila. Celkově ty postavy mi nebyly až tak sympatické.

Tenhle příběh se zaměřuje i na detektivní pátrání což já mám velmi ráda a tohle bylo asi to nejlepší na příběhu.

Romantická linka mezi Myrou a Augustem byla velmi slabá. Což mě vážně mrzelo.

Autorky styl psaní mi bohužel nesedl. Kniha měla krásný potenciál, ale za mě nebyl plně využit. Konec byl bohužel za mě uspěchaný.

21.05.2023 3 z 5

Šílená posedlost Šílená posedlost Danielle Lori

Pokračování, které se tentokrát zaměřuje na Giannu a Christiana. Od knihu jsem neměla až tak velké očekávání. První díl byl úžasný a plně jsem si ho užila. Druhý díl mi přijde mnohem slabší. Četl se mi daleko hůř, ale zase to tady vynahradily vtipné scény.

Giannu si oblíbíte je vážně těžké. Chápu její chování, ale zároveň mám chuť ji dát pár facek. Christian je vážně zajímavý. Líbilo se mi, že kniha začíná jejich minulosti a mi se tak dozvídáme jak se poznali a jak se to mezi nimi vyvíjelo. Na mě to bylo trochu vše zdlouhavé a začalo mě to bavit až jsme se dostali do přítomnosti. Za mě první díl vede. Tohle bylo takové neslané - nemastné.

Pokud máte rádi mafii tak rozhodně tady s tímto neuděláte chybu.

12.05.2023 3 z 5

Hon na knížete Draculu Hon na knížete Draculu Kerri Maniscalco

Druhý díl byl pro mě krapet nudnější.
Začátek mě bavil, jelikož nové prostředí a nová záhada. Jako milovník upírů jsem si tohle plně užívala. Hlavní postavy mám stále raději. Užívám si jak se buduje vztah mezi Thomasem a Audrey. Od začátku až do konce jsem měla 3 podezřelé. Jeden z nich to byl, ale ten konec byl tak zamotaný, že jsem to prostě neuhodla. Příběh byl až moc a zbytečně rozsáhlý, že u konce jsem se už vážně nudila. Miluji tuhle sérii, ale je krapet zdlouhavá než přijdeme na to, kdo je vrah.

05.05.2023 3 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Králova mlha je první díl ze série Leviar, kterou napsal náš český spisovatel. Je to opravdu krásný a nenáročný příběh. Už na první pohled vás zaujme samotná obálka knihy, kterou tady musím vážně vyzdvihnout, protože je za mě nádherná a rozhodně poutavá.

Autor nám tady krásně a dopodrobna popisuje děj i okolí. Hned na začátek musím zmínit, že tady romantickou linku určitě nehledejte, ale nebojte se, knihu si i tak velmi užijete, díky poutavému příběhu, který si pro nás autor připravil. Příběh se čte sám a o zvraty tady rozhodně není nouze. O humor je zde také postaráno.

Příběh je psaný o hlavním hrdinovi jménem Nydeon a jeho partě kamarádů (zlodějů).
Ze začátku jsem se krapet ve všech těch postavách ztrácela, ale brzy si na všechny zvyknete a určitě jim přijdete na chuť.

V příběhu se dozvídáme o síle Leviaru a také o bílém krály. První díl mi přijde takový seznamovací a rozhodně se těším na pokračování.

16.04.2023 4 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

Tohle je úplně moje první kniha od autorky a určitě není poslední. Zamilovala jsem si styl jakým autorka píše. Rozhodně oceňuji její smysl pro humor, protože u téhle knihy jsem se pořádně nasmála. Kniha se četla v podstatě sama. Hlavní postavy mi byly od začátku až do konce sympatické.

Killian je členem rockové kapely, která se na určitý čas rozpadne, jelikož Jax chtěl spáchat sebevraždu, díky tomu pozná velmi uzavřenou osobu jménem Libby. Společně se přivedou oba dva zpět k hudbě. Chemie mezi nimi je patrná od začátku a nejde jim nefandit.

Nebylo zde žádný zbytečný drama. Příběh byl krásný a úsměvný. Z prostředí celebrit jsem dlouho nic nečetla a tohle bylo opravdu krásný počteníčko.

08.03.2023 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Velmi mě mrzí, že jsem nejdříve viděla film a pak četla knihu, jelikož jsem věděla co se vždy bude dít. Film je úžasně zpracovaný a hodně podobný knize, i když kniha nám dává daleko více informací, tak jak to vždy bývá. Ze začátku jsem byla stejně zmatená ze všech těch druhů co se v knize vyskytují. Už od malička miluji téma upíři a tady jsem si to rozhodně užívala. Hlavní postavy jsou tady taky velmi sympatické a romatická linka je tu taky dobrá, i když slabá, ale co vím od dalších dílů se to má rozjet.

12.02.2023 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Caraval … místo, kde je vše jen hra.

Příběh se mi opravdu líbil. Prostředí i postavy byly krásně popsány.

Všude okolo nás je magie. Scarlett vždy toužila Caraval zažít a letos dostala pozvánku. Jenže vzápětí unese její sestru Tellu tajemný režisér celého představení.

Celý příběh je tedy směřován na její sestru Scarlett, která v rámci hry hledá svoji sestru.

Romantická linka je tu slabá, ale krásná.
Konec mi přišel uspěchaný a nebyla jsem velmi spokojená. Přes to vše se mi kniha líbila a už se těším na pokračování, který se konečně zaměří na její sestru.

07.01.2023 4 z 5

Ve jménu pomsty Ve jménu pomsty Kinga Litkowiec

Máme tady už třetí díl ze série Démoni z Los Angeles.

Byla jsem velmi skeptická ohledně toho co si pro nás autorka opět připravila. Její dvě předchozí knihy mě zrovna dvakrát nenadchly, ale tady můžu s jistotou říct, že jsem byla přímo překvapená jak mě tenhle děj bavil.

Tenhle díl se zaměřuje na Joaquina Ferra, kterého známe z předešlých dílů a Elenu van Celluci, kterou zatím neznáme.

Joaquina Ferra pohání jediné a to je pomsta.
Ve dražbě vyhraje zrovna Elenu se kterou má velké plány. Společně se chtějí pomstít jejímu otci. Společně tak střádají plán jak na to. Sexuálních scén je tu tak akorát a dokonce si troufám říct, že některé mě obzvlášť překvapily ! A to je co říct.

Tenhle příběh se mi opravdu líbil ze všech nejvíce. Také se tu objevují hlavní postavy z předchozích dílu jako je Liam a Jessica, takže máme i přehled co se děje v jejich vztahu, ale především je to zaměřené na Elenu a Joaquina.

Kniha mi byla zaslána v rámci spoluprace od @knihydobrovsky a tímto jim nesmírně děkuji za tuto možnost.

23.12.2022 3 z 5

Temnoty hlubin Temnoty hlubin Kateřina Ševčíková

Temnoty hlubin jsou napsány od české autorky, která teď vydala volné pokračování. Hned na začátek bych chtěla říct, že pokud jste ještě nečetli první díl, tak je na čase. Je důležité přečíst předchozí díl jinak budete hozeni do víru příběhu a nebudete vědět, která bije. Sice autorka vzpomíná co se událo, tak pro ty co nečetli nepochopí. Já knihu četla už dávno a plno věcí jsem zapomněla. Takže oceňuji, že autorka nám vždy osvěžila paměť.

Příběh je pomalejší, ale dočkáme se tady i menší milostné linky !! Knihu také zlobí krásně ilustrace, které při čtení dodávají tu správnou atmosféru. Vůbec by mi nevadilo, kdyby v knize bylo více akce, aby to příběhu dodalo šmrnc. Dále se mi líbilo, že hlavní postavy prošly změnou a osobním rozvojem. Dozvěděli jsme se o nich další zajímavé věci.

PS: Ocení milovníci Slovanské mytologie.

18.09.2024 4 z 5

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Chcete si přečíst knihu, díky které se budete usmívat od ucha k uchu od samotného začátku až do úplného konce?

Tak jste tady správně. Pokud jste už od autorky něco četli, tak víte co očekávat, a pokud né, tak vřele doporučuji její knihy.
Autorka ví jak zaujmout čtenáře. Má poutavý styl psaní a její knihy dokážete přečíst za jeden den. Takhle série s názvem Texting má čtyři díly. Já omylem nepřečetla první díl, takže i když je to volné pokračování, tak už vím jak dopadl první díl, ale i tak si ho přečtu určitě.

Druhý díl se zaměřuje na kamarádku Zoe, která se právě vyskytla v prvním díle. Zoe hledá spolubydlící nebo spolubydlícího. Je jí jedno, kdo to bude, hlavně že nebude sama. Napíše tedy do novin inzerát a na ten jí odpoví neznámí muž. Dopisují si nejdříve e-maily a pak se setkají. Když zjistí, že se jedná o ex-přítele její nejlepší kamarádky Delie, tak z toho není zrovna dvakrát nadšená. Caleb se jí hodně líbí a docela ji přitahuje. Nechce si začít nic s ex přítelem své nejlepší kamarádky, ale nakonec mu poskytne pomoc a stane se tak jejím novým spolubydlícím. Dost jí naláká na svého kocourka Chňapku, kterého si hned Zoe zamiluje. Zoe je takový blázínek a co na srdci to na jazyku. Velmi ráda flirtuje a s Calebem se stále provokují. Chemii by u nich viděl snad i slepý. Caleb má ale však tajemství, které před všemi tají...

Líbilo se mi, že Zoe ani Caleb nikam nespěchali a postupovali pomalu. Jak Zoe tak Caleba jsem si opravdu oblíbila a přímo se do nich zamilovala. Zoe je koketa, ale je svá a to se mi rozhodně zamlouvalo. Caleb je takový pan dokonalý. Je pohledný, sexy, dokáže vařit a je pozorný a vtipný....
Autorka má krásný a jednoduchý styl psaní. Čte se to v podstatě samo a co víc je to vtipný a zároveň sladký.

18.09.2024 5 z 5

Ocelová liga Ocelová liga Adéla Rosípalová

Máme tady úplnou novinku od známé české autorky, která dle mého umí perfektně vystihnout LGBTQ komunitu!
Jedná se o akční fantasy knihu, která mi přišla dokonalá už jen tou perfektní obálkou. Jak už nám název napovídá bude to rozhodně stát za to.
Autorka se nechala inspirovat starověkým Římem a za mě je to originální a vlastně jsem ještě nic takového doposud nečetla, takže bylo zajímavé a záživné si knihu přečíst.
A o čem tedy příběh je?

Příběh se odehrává na smrtící akademii, kde se momentálně vyšetřuje vražda jedné studentky. Byla brutálně zavražděná a je jasné, že za tím stojí někdo ze školy. Proto začne vyšetřování a hledání vraha. Jenže na škole je každý podezřelí. Na akademii smrtícího umění se žáci učí jak bojovat, intrikovat a zabíjet. Výcvik ve škole je náročný a brutální. Postavy v příběhu si rozhodně zamilujeme. Hlavní postavou je Vitus, který má temnou minulost, o které zatím nic moc nevíme. Vitus udržuje svůj milostný vztah s Mitem, kterého si rozhodně zamilujeme. Rozhodně vás zaujmou i další postavy ve škole. Ze začátku mi trvalo se ve všech těch postavách zorientovat, kdo je kdo. Čekala jsem, že v příběhu budeme řešit a snažit se zjistit, kdo je oný vrah, ale tohle bylo dáno do pozadí, což je škoda. Za to jsme tady měli možnost sledovat jak hlavní postavy cvičí v boji a soutěží.

Romantická linka mezi Vitem a Mitem se mi rozhodně líbila. Bylo to hezky a barvitě popsáno a klidně bych od autorky brala i něco víc spicy, protože tohle jí opravdu jde.
Do příběhu jsem se hezky začetla a líbilo se mi to. Mělo to na mě takovou dark academi vibes. Rozhodně doporučuji čtení na podzim a věřím, že to bude mít své kouzlo.
Konec příběhu mě překvapil a strašně bych brala klidně i pokračování.

Za poskytnutí knihy moc děkuji @humbook a @humbookblogeri spolupráce.

09.09.2024 5 z 5

Na trestnej lavici Na trestnej lavici Teagan Hunter

Máme tu už čtvrtý díl této skvělé hokejové senzace od známé autorky Teagan Hunter, která je touhle romancí známá a oblíbená.
Já ji přečetla za jeden den, ale dala jsem si čas na to všechno vstřebat. Po dvou týdnech musím říct, že si stále stojim za tím, že tohle byl vážně nejslabší díl z celé série.
Asi ti bylo dějem a postavami. Chyběl mi tam prostě ta vášeň a chtíč. (Nebo aspoň já ji necítila)

Další díl z této série Carolina Comets se zaměřuje na nejstaršího hokejového hráče Owena Smitha, který na mě vždy působil vyzrále a byla jsem na jeho postavu v tomto díle velmi zvědavá. I tak mě jeho příběh absolutně nezaujal. A za mě tato postava byla nemastná a neslaná.

Hlavní hrdinkou je Emilia, která je o deset let mladší než Owen což mi vůbec nevadilo. Ta věková hranice byla dle mého naprosto ideální a adekvátní.
I když šlo vidět, že každý mají v tomto věku úplně jiné priority a od života očekávají něco zcela jiného.

Bohužel Emilia mě jakož to hlavní hrdinka nijak neoslovila a ani si nezískala moje srdíčko. U Owena šlo aspoň vidět, že cítí nějaké city k ní, ale to už se nedá říct o Emilii.
U ní mi přišlo, že spíše jen vzpomínala na onu noc, kterou by si ráda zopakovala. Hodnoty svého života změnila a začala se soustředit čistě na svou kariéru.

Opět se tu setkáváme s celým hokejovým týmem a jejich přítelkyněmi, takže krásné shledání všech postav. Což já vždy oceňuji a ráda se k nim vracím a zjišťuji, kam se v životě posunuly.
Nesmí chybět humor, ale je tu v menších doušcích, než jsme zvyknutí z předešlých dílů.

Začátek příběhu začal zajímavě, ale od poloviny už to nadšení upadalo. Závěr byl trochu přeslazený, ale mně se to líbilo.

Em pracuje jako manažerka soc.sítí pro hokejový tým. Kdysi si užila nezávaznou noc s pohledným náhodným chlapíkem, protože byla čerstvě po rozchodu.
Neměla sebemenší tušení o koho se jedná. Strávili společně celý víkend, ale pak už se neviděli. No do doby než zjistili o koho jde. Na pracovišti je zákaz vztahů s kolegy. Přišla by tak o práci, kterou dlouhé roky buduje a to platí i o něm. Jenže dostane úkol, kdy musí udělat medailonek o onom hokejistovy. Owen nemá zájem sní spolupracovat, ale jak už to bývá nakonec se tak stane. Začnou se najednou všude potkávat. Něco mezi nimi proběhne a nakonec si musí vybrat co dál..
Stojí jim vztah za to, že si zničí kariéru na které tvrdě pracovali ?

28.08.2024 3 z 5

Pravidla lásky Pravidla lásky Sara Cate

Pokud hledáte něco nového a zároveň zvrhlého, tak je dost možné, že zrovna tato kniha vás zaujme.

Bohužel já se mezi nadšence tohoto příběhu nepovažuji. Hlavní hrdinka Charlotte se po rozchodu se svým přítelem setká s jeho otcem, kterého nikdy předtím neviděla. Jelikož její ex je pěkný vůl a nebyl schopný vyzvednout zálohu za jejich bydlení, musí tak Charlotte navštívit právě Emersona, který se za byt zaručil. Začne to za mě docela vtipně. Mezitím co Charlotte čeká až se objeví Emerson, tak ještě netuší co ji vlastně čeká.

Emerson se svými kamarády založil klub, ale ne jen tak ledajaký. Tento klub se zaměřuje na různé věci, které nemusí každému připadat normální. Emerson je dominantní muž. Má velmi špatný vztah se svým synem. Když vejde do své kanceláře a tam uvidí Charlotte, tak si myslí, že je to pronajatá slečna na jeho tužby. Takže ji donutí si kleknout na kolena, pokud chce peníze.
Tohle mi přišlo velmi vtipné Charlotte byla sice v šoku, ale chtěla své peníze zpět a tak si klekla. No nakonec se to vše vysvětlilo a Charlott vzala nohy na ramena.

Nechápu proč jí Emerson nabídl práci sekretářky, když věděl, že chce budovat svůj vztah se synem. A né si začít s jeho ex přítelkyní. Samozřejmě ji začne do tohoto světa zasvěcovat a ukazuje jí všechny možnosti. Mezi nimi nebyla za mě žádná chemie. Žádná jiskra, kde bych cítila něco. Hlavní hrdinka má mít 21 let a hlavnímu hrdinovi 41. Tak jen pro informaci.

Samozřejmě jsou tady i další zajímavá témata - lgbt atd.
Kniha má mít další díly, ale riskovat to už nebudu. nevadí mi takové témata. Některé věci jsem si i vygooglila ať vím o čem je řeč doporučuji starším čtenářům.

Ve #spoluprace @dobre_knihy
2/5

03.08.2024 2 z 5

Drzý návrh Drzý návrh Nicole Snow

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze #spoluprace

Kniha Drzý návrh mi bohužel nesedl. Příběh byl zbytečně dlouhý a krapet nudnější pro mě. Anotace zněla hodně zajímavě. Mělo se jednat o to, že hlavní hrdina je voják. A právě na to jsem se těšila. Bohužel tento potenciál nebyl za mě využitý a zaměřovalo se to na něco úplně jiného. Je to takový slown burn což mi nevadilo. Ale od půlky se to opravdu vleklo.

Dakota je hlavní hrdinka, která si koupí poslední skořicovou rolku, na kterou si dělal zálusk Lincoln. Ten ji tam nejprve osočí, že je zlodějka (což jsem nechápala) pak se ji dokonce ještě snaží podplatit. No tohle chování se mi u něho nelíbilo. Jak už to klasicky bývá, tak Dakota zjistí, že zrovna tento podivín je její budoucí šéf.

Jak říkám. Hlavní postavy nikam nespěchají a jejich vztah se vývoji pomalu. Flirtování a dramata se tu také objeví. Pořád si ale stojím za tím, že nápad na příběh sice dobrý, ale nebyl využitý. Nesedl mi styl psaní ani samotné postavy.

2/5

30.07.2024 2 z 5

Příliš pozdě Příliš pozdě Colleen Hoover

Další novinka od spisovatelky CoHo. Přijde mi, že se teď roztrhl pytel s nimi.

Když jsem začala číst tento příběh, tak jsem netušila jako vždy do čeho se pouštím. Colleen je moje jistota. Už od první věty jsem měla úzkost.
V příběhu se vyskytuje násilí, znásilnování...

Sloan žije se svým přítelem a drogovým dealerem Asou, který vás bude štvát až do konce knihy. Aso je typ člověka, který je šíleně majetnický a toxický. V hlavě to nemá zcela tak v pořádku a jeho chování je neúnosné. Bere si od Sloan co chce a je mu jedno jak to cítí ona. On ví, že ho nemůže opustit kvůli své minulosti. Sloan ve své podstatě Asu využívá. Kdysi ho milovala, ale pak zjistila, že pro sebe takový život nechce. Jenže její mladší bratr trpí nemocí a tak musí být v léčebně, která je drahá a Asa to vše platí. Nebo to si aspoň Sloan myslí.
Na scénu přichází Carter, který je tajný agent a snaží se dopadnout Asu. Potřebují mu dokázat v čem jede, a tak se musejí s ním spřátelit. To ale nečeká, že na hodině Španělštiny pozná Sloan. Trochu spolu koketují a pak na ni právě narazí u Ase doma. Je překvapen, protože tohle nečekal. Sloan mu zamotá hlavu a jeho mise je tímto ohrožena. Není to jednoduché ani pro Sloan, která nikdy nezažila opravdovou lásku. Carter se k ní chová velmi hezky a ona se do něho pomalu začne zamilovávat.
Asa je ale velmi vychytralí, i když se na to nezdá. Boj o přežití bude tedy hodně těžký, a do posledního konce nebudete tušit co se odehraje.

Příběh jsem přečetla za jeden den. Bylo to čtivý a emoční. Tak jak jsme u autorky na tohle zvyklí. Jen ten konec byl už krapet zdlouhavý. A opět mě štve otázka čí je to .....
Což si asi můžeme domyslet.

22.07.2024

Haunting Adeline 1 Haunting Adeline 1 H. D. Carlton

Jste připraveni na lov? Protože právě teď začíná.

Seznamte se s manipulátorem, který se snaží chytit svou myšku do zajetí, ale nejprve si sní musí trochu pohrát.
Haunting Adeline je Dark romance, kde hned na úvodu je VAROVÁNÍ. Kniha není totiž pro všechny a je na vašem zvážení, zdali se do tohoto světa chcete nechat vtáhnout.

Adeline je naše myška, která je velmi známou spisovatelkou. Přestěhuje se do domu po své babičce. Dům je velmi tajemný a je na odlehlém místě. Z příběhu cítíte lehce strašidelný až děsivý nádech. Její matka jí rozmlouvá, aby dům raději opustila, jelikož dům nese temnou historii. Její prababička byla v domě chladnokrevně zavražděná.
Hlavní hrdinka začne v domě slýchat různé zvuky a najednou z ničeho nic začne v domě nacházet růže. Netuší, kdo tajemný muž je, ale ví jediné. Musí být pořád ve střehu. Adeline je přesvědčena o tom, že má svého stalkera. Když zjistí, že tajemný muž, který jí je posedlí zabije každého, kdo se jí jen dotkne v ní probouzí strach. A naše myška miluje strach a adrenalin.

Zade je hacker, který se stane na Adeline závislý a je jí v určitém slova smyslu posedlý. Jeho duše je temná, ale bojuje proti spravedlnosti. Vede skupinu Z, kde se snaží zachraňovat děti nebo ženy od zneužívání a obchodování s lidmi. Nemyslete si ale, že je to náš hrdina příběhu. Má své temné hodně temné stránky, ale to na něm miluji. Chce Adeline ukázat svou pravou tvář. Chce aby se zamilovala do něho. Nemá v plánu ji nechat uniknout. Kočka loví svou myš. Z příběhu je to velmi patrné. Je to temné i zvrácené. Určité scény ve mně vyvolávaly velmi zajímavé pocity.

Adeline je svým způsobem zvrácená a troufám si možná říci, že i víc jak Zade. To co se mezi nimi vytváří je opravdu zajímavé.
Mně osobně se příběh velmi líbil. Není to jen o pikantních scénách, i když ty jsou samozřejmě taky úžasné, ale máme tady i takovou detektivku, kdy se snažíme zjistit, kdo stojí za vraždou její prababičky.

25.06.2024 5 z 5