Bookish_Adria Bookish_Adria komentáře u knih

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Na to jak skvěle tato série začala, tak musím říct, že tohle byl za mě nejslabší díl.
Pořád si stojím za tím, že tato série se mi vryla pod kůži a vážně jsem si ji užila.
Závěrečný díl nám dává na vše odpovědi. Opět tady máme více pohledů a tím pádem i více příběhů ostatních postav.

Co se týče Ruby a Jamese, tak jejich vztah jen vzkvétá. James se snažil pomoc Ruby aby se vrátila zpět do školy a chtěl napravit všechny chyby, které jeho otec způsobil.
Také se snaží konečně žít život, který celou dobu chtěl.

Máme tady i jiné začínající vztahy. Taky se řeší těhotenství Lýdie a její život. Také se dozvíme tajemství ohledně rodiny Beaufortových.
Závěr knihy moc krásný, ale stejně by mě zajímalo: A jak to s nimi bylo dál.

31.05.2024 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekci jsem poslouchala jako audioknihu, která byla naprosto skvělá! Knize hlas propůjčila Lucie Pernetová, která má opravdu krásný a příjemný hlas.
Zvládla jsem to poslechnout za jeden den. Až tak moc mě to bavilo.

Tato knižní série mi byla už dlouhou dobu velmi doporučována a já vlastně ani netuším, proč jsem se do ní nepustila už dříve. Na co jsem čekala? Asi na audioknihu :D
Neměla jsem teď velmi prostoru na čtení, tak jsem využila poslechovou verzi.

Ze začátku musím říct, že jsem byla zmatená v jaké době se vlastně příběh odehrává. Jsem podle obálky usuzovala jinou dobu.
Příběh tedy vypráví o světě, kde jsou rozděleni do různých tříd neboli sekcí. Můžete se provdat jen za toho, který splňuje určitý stupeň.
America je zamilovaná právě do osoby, kterou si nemůže vzít nebo aspoň by bylo velmi náročné získat souhlas. Na popud svého milovaného zkusí selekci. Když jí jednoho dne přijde dopis, že se může letos přihlásit do Selekce její rodina je z toho nadšená. Pro Americu je to ale zlý sen. Nikdy netoužila po takovém životě.
Selekce je událost, kde vyberou 35 dívek, které budou bojovat o princovu přízeň a díky tomu se pak můžou stát princeznou a později královnou.

America nakonec bude vybrána do Selekce a po nevydařené lásce si užije aspoň dostatek jídla v Selekci. Hned samozřejmě svým chováním získá přízeň prince a stanou se z nich kamarádi. Vysvětlí princovi proč se účastní dané události a co si o tom všem myslí.

V tomto světe máme i rebely, kteří něco chtějí získat. Několikrát napadnou království a dívky se s tím musí vypořádat.
America začne pomalu přijímat své city k princi, když se nečekaně u jejich dveří objeví její ztracená láska.

A co se bude dít dál? To se dozvíme v dalším díle. Kdo vlastně získá prince?

31.05.2024 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

První díl se mi o krapet líbil více jak druhý.
Předchozí díl skončil velmi zajímavě a byla jsem zvědavá na co se můžeme těšit.

Opět se setkáváme s Ruby, která je zničená Jamesonovou zradou. Jameson si prochází nejhorším obdobím svého života, protože ztratil velmi ceného člověka ve svém životě.
Ruby se mu snaží za všech okolností pomoc, ale bohužel mu nedokáže odpustit věci, které udělal. James se pokusí dát dopořádku a zabojovat o svou životní lásku.

Příběh máme tentokrát z vícero pohledů. Není to tentokrát jen o Ruby a Jamesonovi, ale také o Lýdii a jejich problémech a mnoha dalších.

Příběh jsem opět zvládla na jeden zátah a tato série mě doslova pohltila.

29.05.2024 4 z 5

Alespoň pár kapitol navíc Alespoň pár kapitol navíc Amélie Salingerová

MILUJI!

Autorka je šíleně talentovaná a doufám, že už pracuje na něčem dalším. Jsem ráda za tyto brožurky od nakladatelství. Člověk si opět připomene svou oblíbenou knihu.
Všem rozhodně doporučuji.

10.05.2024 5 z 5

Smrtící terapie Smrtící terapie Sarah Pekkanen

Příběh se zaměřuje na bohatý pár Marissa a Matthew Bishopovi z washingtonského předměstí.
Jak už z anotace víme, tak Marissa se dopustí nevěry, a jelikož ji to tíží domluví si schůzku na terapii u Avery a přizná se svému manželovi, co udělala.
Avery je psycholožka, která přišla o licenci, jelikož vedla nekonvenční praktiky. Vše, co Matthew a Marissa musí udělat proto, aby jejich manželství neupadlo, je absolvovat deset sezení s Averym a jejich manželství bude opět v pořádku, teda to si aspoň myslíme.
Pohledy postav se nám tu střídají. V příběhu se vyskytuje opravdu hodně postav a je potřeba jim věnovat svou pozornost. Zápletka tu byla dost předvídatelná, což u thrilleru nechcete. Přišlo mi zajímavý co se týče Avery jak to ve výsledku dopadlo. Ve výsledku jsem, ale měla od knihy trochu jiná očekávání a čekala jsem něco jiného. Nebylo to špatný, ale asi nic extra pro mě.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @megaknihy děkuji.

13.03.2024 3 z 5

Noční ptáčata Noční ptáčata Kate J. Armstrong

Příběh, která pro mě nebyl až tak zajímavý ani originální jak jsem na první pohled čekala.
Knihu jsem si upřímně chtěla přečíst díky té skvostné obálce. Anotace taky zněla slibně, ale bohužel jsem se do příběhu nedokázala začíst. Je super, že se tady střídají pohledy a vy se tak nemusíte nudit, ale ty kapitoly byly tak dlouhý, že jsem to chvílemi nedávala. Dlouho jsem knihu nečetla tak dlouho. Taková ta klasika, kdy v tomto světě, dívky nesmějí používat svou moc (magii) jinak budou upáleny. Jsou označovány za čarodějnice.
Je to o čtyřek mladých dívkách, které jsou za mě velmi nebezpečné.. Jejich polibek je může stát totiž život. Je to romantický příběh, plný politiky, kterou já osobně nemusím. Ale taky náboženství. Bohužel příběh mi nesedl, ale věřím, že své čtenáře a čtenářky si to najde.

08.03.2024 3 z 5

Náhodný gól Náhodný gól Teagan Hunter

Miluji tuhle hokejovou sérii. Zase další úžasný díl, který jsem si velmi užila.

26.02.2024 5 z 5

Polib mě ještě jednou Polib mě ještě jednou Stella Tack

Znáte tuto sérii od autorky ? Já si první díl šíleně oblíbila. Miluji příběhy o bodyguardech.
Tento díl byl zatím pro mě nejdelší, a trochu se za mě už táhl.
A o čem tento díl je ?
Začínáme vlastně minulostí, kdy zjistíme jak se Evangelina seznámila s Kingsleyem. Tam se mezi nimi pomalinku buduje vztah. Bohužel, ale přijde nečekaná událost a při jedné zásahové akci zemře Kingsleyho otec. Odjede zpět a Evangelina zůstane opět sama. Ponořená do svého smutku.
Pak máme o pár let skok, kdy Kingsley je vyučený bodyguard a dostane za úkol chránit právě princeznu na její škole, jelikož tam prý došlo nejspíše k vraždě. Kingsley z toho není zrovna dvakrát nadšený a to ani Eva, protože se oba nedokážou přes tu událost přenést.... Staré city a láska vyplují opět na povrh. A budou se snažit s tím bojovat.

Pokud jste nečetli předchozí díly tak to vůbec nevadí. Sice se tam ukazují a objevují postavy z předchozích dílů, i tak to za mě není extra důležitý k pochopení děje.
Na konec bych jen chtěla zmínit, že se tu dočkáme i kratšího příběhu o jiném páru, takže za mě takový krásný bonus nakonec.
Jinak já osobně mám ráda styl psaní autorky a hlavně ten humor je nejlepší jaký jsem, kdy četla. Doufám klidně v další díly, jen už by nemusely být tak dlouhé.

26.02.2024 3 z 5

Buď užitečný: 7 zásad pro život Buď užitečný: 7 zásad pro život Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger napsal motivující a naučnou literaturu, kterou on sám se řídí. Já ho znám především jako kulturistika a herce, proto jsem byla velmi překvapená, že vyšla jeho kniha. Kniha je napsána jednoduše a je čtivá. Má jen 264 stránek a čte se opravdu sama. Já si letos dala za cíl zkoušet nové knihy a zároveň pracovat sama na sobě. A tyhle motivační knihy mě dost baví. I tady jsem se v určitých věcech našla a rozhodně se mi líbila a motivovala mě. Je napsána úplně jinak a to se mi právě na ní líbí.

26.02.2024 4 z 5

Svadba na blind Svadba na blind Teagan Hunter

Máme tu volné pokračování, které se tentokrát zaměřuje na Rhodese a Ryan, které už známe z prvního dílu. Tentokrát jde o fake marriage, kde se ve Vegas za sebe v opilosti vezmou. Samotná autorka moc dobře ví, jak psát tyto knihy. Opět byl příběh velmi čtivý a vtipný. Tento díl se mi líbil o něco víc. Rhodos mě už zaujal v prvním díle. Přišel mi jako pán tajemný a byla jsem na něho prostě dost zvědavá. Ryan na mě působila docela drsně a taky si mě svým postojem a chováním získala. Líbila se mi ta chemie mezi nimi. Spicy scény za mě úžasný a bylo jich tady rozhodně více jak v předchozím díle, takže to jsem si perfektně užila. Příběh není ničím náročný a je hlavně čtivý. Rozhodně doporučuji a od autorky chci přečíst i jiné její série.

29.12.2023 5 z 5

Pukom do srdca Pukom do srdca Teagan Hunter

Tohle je moje první slovenská kniha, kterou jsem zhltla jak malinu. Za jedno dopoledne jsem si stihla přečíst. Bylo to oddechové, čtivé, návykové a vtipné. Miluji knihy s tématem hokeje, a když je příběh ještě dobře vtipný už nic víc nepotřebuji, abych byla spokojenější.

Collin je sexy hráč za NHL a ona je obyčejná a přesto praštěná holčina. Jejich první setkání bylo za mě epické. Od samotného začátku mě něčím Harper fascinovalo a čtení z jejího pohledu jsem si užívala. Líbí se mi jak je svá a je dobře praštěná. Sní se nebudete ani na minutu nudit. Collin byl za mě pán dokonalý. Nešlo se do něho nezamilovat. Co se týče spicy scén není jich tu velmi, ale stojí rozhodně za to. Já už se nemůžu dočkat až si přečtu další příběh.
Autorka mi sedla svým stylem psaní a hlavně tím skvělým humorem, který já prostě potřebuji.

27.12.2023 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Příběh, který se odehrává v roce 1895 v Olomouci v dobách Rakouska - Uherska. Tento druh knih skoro nečtu. Není to úplně něco co bych sama od sebe vyhledávala, ale tohle mě velmi mile překvapilo.

Příběh nám poskytne velmi zajímavý děj a postavy. Hlavní hrdinka Žofie cítí duchy, kteří skrz ni chtějí promlouvat. Po zkušenosti ze svého dětství se však toho bojí. Žofie na mě působila jako ticha služebná, která se postupem času začala ukazovat ve správném světle a bojovala si za své.

V příběhu se vyskytuje více postav, takže si tu najdete své oblíbence určitě.

Líbí se mi tu sourozenecká láska a taky romantická linka. Celý příběh byl poutavý a zajímavý. Rozhodně se tu nebudete nudit.

Na toto roční období je knihy přímo stvořená.
Já oceňuji celý box od ya.čtu, který ho měl do puntíku krásně propracovaný. A co mě opět bavilo na knize nejvíce ? Obálky, které jsme si s radosti vždy rozbalovala.

#spolupráce #yactu

22.10.2023 4 z 5

Unbreakable Unbreakable Aminokyselinka

Na knihu jsem narazila díky Ivce, která ji krásně chválila a hned mě na ni nalákala.

V první řadě chci poděkovat samotné autorce knihy, že mi ji nabídla k recenzi.

K samotnému příběhu. Hned na první pohled mě nalákala obálka, která působí moc hezky a magicky. Přiznám se, že jsem čekala pouze romantiku, ale nenechte se zmást. Objevují se zde prvky fantasy. Což mě opravdu mile překvapilo.

Autorka se vážně narodila s talentem pro psaní. Krásně a dopodrobna nám vylíčí tento příběh. Obě hlavní postavy jsou velmi sympatické. Hlavní hrdinka Lara je milá a přátelská. Její humor mě bavil. Eric ze začátku působí tajemně, ale až ho poznáte, tak hned pochopíte proč mu Lara propadla. Je kouzelný a šarmantní. Jen bych ho vůbec netipovala na teenagera. Opravdu se choval velmi vyspěle.

Byla jsem upozorněna od holek, že se jedná o velký slow burn, jelikož jak někteří ví, není to to právé ořechové pro mě. Do půlky příběhu mi to nevadilo, ale pak už jsem vážně chtěla, aby se mezi hlavními postavami něco událo.

Co bych na příběhu vytkla je, že byl za mě zbytečně dlouhý. Některé části tam dle mého vůbec nemusely být. Začátek úžasný, ale ke konci už jsem ztrácela pozornost.

A já jen doufám, že u nás vyjde i další díl, protože věřím, že bude ještě zajímavější.

- Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od autorky.
- Knize dávám 4.5/5 hvězd.

03.10.2023 4 z 5

Nezkrotná říše Nezkrotná říše Stacey Marie Brown

První díl mě upřímně až tak nezaujal, takže jsem byla na vážkách, jestli se chci pustit do dalšího.
Jsem ráda, že jsem nad sérií nezanevřela a dala jsem jí přeci jen šanci. Začátek děje se celkem táhl a byl nudný pro mě.
No, ale pak se to teda rozjelo extrémně a akce tam bylo požehnaně. Nakonec tam bylo možná až moc akce.

Hlavní postava Brex se mi nakonec začala líbit. Není to žádná křehká dívenka a jde si rozhodně za svým.
Co se týče našeho alfa samce  Warwicka, tak mi pořád nepřišel na chuť úplně, ale pomalinku si na něho zvykám.

Jinak příběh byl zajímavý. Bylo tu plno humoru, u kterého jsem se pořádně nasmála. Chemie u hlavních postav byla doslova výbušná, ale zároveň mě opravdu mátlo, jestli se mají rádi nebo se opravdu tak strašně nenávidí.
Nejvíce mě štve, že tohle je teda pořádný slow burn. Pořád čekám a čekám napnutá jak kšandy a ono nikde nic! Jsme už z druhého dílu a prostě nic.

V příběhu se konečně dozvídáme plno zajímavých věcí. A také se tu objevilo docela dost nových postav, takže jsme v tom začala mít guláš.

Příběh byl fajn, ale za mě nic originálního ani promyšleného. Tak to vnímám já. Věřím, že své fanoušky to má.

26.09.2023 3 z 5

Snad jednou Snad jednou Amélie Salingerová

Je opravdu super a krásný se opět vrátit k příběhu a vychutnat si pohled Jakuba. Bonusová kniha mi udělala opravdu velkou radost. opět to bylo krásně čtivé. Já prostě miluji autorky styl psaní a opět jsem si to náramně užila.

Opět příběh byl vtipný a bylo to svižné. Za mě krásná jednohubka

Pokud jste tedy četli příběh Alespoň prozatím, tak doporučuji ještě sladkou tečku nakonec a to v podání této bonusové knihy.

Moc moc děkuji @ya.ctu za poskytnutí této krásné knihy.

21.09.2023 5 z 5

Alespoň prozatím Alespoň prozatím Amélie Salingerová

Jsem velmi vděčná, že se mi tato kniha dostala do rukou.
Od knihy jsem neměla žádné očekávání a vydala jsem se tedy do neznáma.
Byla jsem mile překvapená jak se mi příběh líbil. Hltala jsem stránku za stránkou a nemohla jsem přestat. Styl autorčina psaní mi zcela vyhovuje a líbí se mi.
Bylo to vtipné, krásné, ale i smutné. Autorka ve mně dokázala probudit veškeré tyto pocity.
Velmi se mi líbí, že příběh se odehrává v období pandemie. Za mě hodně originální pojetí knihy.
Bylo zajímavé si připomenout jak u nás tahle nepěkná nemoc vypukla, ale zároveň se mi líbilo, že v příběhu se skrývá daleko víc.
Příběh se zaměřuje na vztahy, první lásku a taky sex. Hlavní postava Marina, byla úžasná. Hned bych se sní chtěla kamarádit. Líbilo se mi, jak se k daným věcem a situacím staví. Mnoho věcí jsem si z příběhu díky ní odnesla. Jakub byl pro mě oříšek. Měl velmi zajímavou osobnost, ale získal si mé srdce hned. Všechny postavy co v příběhu vystupovaly, tak jsem si je svým způsobem oblíbila a to dokonce i Alici. Dále chci ocenit, jak se tady krásně mluví o tématu sexu a věcech okolo toho.
Upřímně věřím, že si příběh ještě někdy přečtu a pokud autorka něco dalšího vydá, tak se do toho určitě s radostí pustím. Za mě tedy krásný jemný a chvílemi i vtipný příběh.
Příběh doporučuji jak mladším, tak i starším čtenářům. Bylo fajn zjistit, jak prožívali období pandemie žáci na škole, ale taky jsem si hezky u knihy odpočinula.

Moc děkuji nakladatelství @ya.ctu , která knihu vydalo, že jsem měla možnost si tuto knihu přečíst a díky tomu jsem objevila další úžasnou čekou autorku. Mockrát děkuji !

14.09.2023

Čepeľ tajomstiev Čepeľ tajomstiev Tricia Levenseller

O knize jsem slyšela prvně a neměla jsem tudíž od ní žádná očekávání. Je to opravdu krásně pojatá fantasy kniha, kdy hlavní hrdinka trpí panickými záchvaty a nemá ráda lidi. Velmi jsem se se Zivou ztotožňovala v tomto případě.

Příběh se četl jedna báseň a velmi jsem si ho užívala. Ziva byla prostě svá a líbilo se mi jak nám ji autorka představila. Dále mě na příběhu velmi potěšilo to, že hlavní postava je kovářka, co se jen tak nevidí. V tomto případě mi nemohla být hlavní hrdinka už více sympatická. Prostě a jednoduše Ziva je má spřízněná duše. V příběhu se dále vyskytuje její sestra Temra, která je pravým opakem své sestry a je to pořádný kvítko. Temra tomuto příběhu dodávala své kouzlo. Jejich sesterská láska je tu opravdu krásně a reálně vyobrazená.

V knize se vyskytují ještě další postavy, které si určitě také oblíbíte. Co se týče děje, tak byl asi trochu slabší a zaměřoval se více na postavy a jejich osobnost, ale to mi vlastně ani nevadilo. Humor je tady na jedničku a já se tu pořád smála a culila.

Jiskření mezi Zivou a Kellynem bylo přímo sladké a kouzelné. Jinak konec příběhu jsem asi čekala trošku jiný, ale pořád tu bylo hodně věcí, které jsem nepředvídala a překvapily mě.

Pokud máte rádi fantasy a dobrý humor, tak věřte mi, že kniha Vás bude opravdu bavit. Už jen díky skvělé partě lidí.

09.09.2023 5 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Pro mě zatím nejkrásnější a nejroztomilejší komiks, jaký jsem kdy četla.

Někdy je super zkusit něco nového. Tenhle komiks byl super odreagování od všeho. Přesně něco takového jsem teď potřebovala.

Příběh Bena přesně ukazuje realitu pro mladé lidi, kteří zrovna dokončí studium. Ben si hledá práci ve svém oboru, ale bohužel nikde ho nechtějí zaměstnat, jelikož nemá zkušenosti, ale kde má právě sehnat ty zkušenosti, když čerstvě dostudoval?

Nakonec se Benovi naskytne příležitost pracovat jako výpomoc v jedné restauraci. Shodou okolností tam narazí na fešáka jménem Liam, který ho očaruje. Celý jejich tým je super, ale nejlepší je hlavní ochutnávač - prasátko Watson.

Příběh je vtipný a krásně se čte. Líbí se mi prostředí kuchyně a vaření. Na konci máme dokonce slavný Benův recept !

Škoda, že to byla taková jednohubka uvítala bych to klidně delší, ale jinak za mě paráda ! Ilustrace byly moc povedený

Opět pokud máte rádi LGBT téma a chcete zkusit něco nového, tak přesně tohle je to správné po čem stojí za to šáhnout

29.07.2023 4 z 5

Všechno, co jsem zapomněla Všechno, co jsem zapomněla Adéla Chrástecká

Jsem velký milovník poezie a jsem ráda, že mě autorka kontaktovala a já měla možnost si ji přečíst. Je krásné číst poezii od našich českých spisovatelů.

Básně byly krásné. Některé delší a některé kratší. Více převažovaly ty delší. Já mám raději kratší, ale i tak to stalo za to.

Uvnitř jsou krásné a jednoduché ilustrace. Já to vždy strašně oceňuji a užívám si to.

Každý den jsem přečetla pár stran. Jinak bych to slupla jak malinu, ale chtěla jsem si to užít.

Autorka má vážně talent a doufám, že napíše něco dalšího !!!

Moc děkuji autorce, že mi dala možnost si ji přečíst. Bylo to opět krásné odreagování a u takových veršů se člověk vždy i zamyslí.

25.07.2023 4 z 5

Pauza Pauza Kylie Scott

Pokračování série Larsen Bros.
Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně nemám tušení, který díl se mi líbil víc.

Asi to vyjde nastejno. V tomto díle mám raději Leifa a v předešlém Clem. Za mě by byli oni dva ideální pár

Jinak Leif je úžasný ! Miluji jeho osobnost a příběh se četl krásně. Líbí se mi jak je osud svedl dohromady. Sice za nepříjemné situace, ale přeci jen. Jejich kamarádství bylo super a líbilo se mi jak to přerostlo v něco víc.

Za mě teda míň spicy scén, ale nevadilo mi to.

Celkově styl autorky mi sedl a určitě jsem od ní nečetlo něco naposledy

14.07.2023 4 z 5