Bookish_Adria Bookish_Adria komentáře u knih

Všemi smysly Všemi smysly Rebecca Yarros

Hned na začátek se přiznám, že anotaci u této knihy jsem jen letmo proletěla.
Od autorky, která napsala Čtvrté křídlo jsem byla zvědavá jak jí půjde i jiný žánr. Příběh je román, který vypráví o hlavní hrdince Ember, která se na své narozeniny vrátí domů, aby je mohli společně jako rodina oslavit. Bohužel tento den si zapamatuje až do konce svého života. Na dveře jim někdo nečekaně zaťuká a sdělí jim zdrcující zprávu.
Její otec byl lékařem pro vojáky. Zahynul a zanechal po sobě tři děti a manželku. Maminka od Ember propadla do depresí a nedokáže se ztrátou vyrovnat. Ember tak převezme její roli a snaží se vše ustát. Její přítel jí zrovna moc nepomáhá a není jí oporou. V obchodě narazí na svou školní lásku Joshe. Který jí pomůže a snaží se jí i celou tu dobu pomáhat. Ember zjistí, že její přítel jí podvádí. To byla její poslední kapka a vrátí se domů, kde začne opět studovat.

Josh je k ní milí a pozorný. Je do ní už nějaký ten pátek zakoukaný. Ember se mu snaží odolat, ale je to těžké. Je to hokejista po kterém touží celá škola.
Příběh byl plný bolesti, ale i lásky a opory. Vcítila jsem se do této situace a úplně mě to pohltilo. Málem jsem i brečela. Byly pasáže, ve kterých mi bylo hlavních postav opravdu líto.
Příběh se mi vážně líbil a jsem zvědavá na další díla od autorky. Jde vidět, že psaní jí velmi jde.

22.07.2024 4 z 5

Příliš pozdě Příliš pozdě Colleen Hoover

Další novinka od spisovatelky CoHo. Přijde mi, že se teď roztrhl pytel s nimi.

Když jsem začala číst tento příběh, tak jsem netušila jako vždy do čeho se pouštím. Colleen je moje jistota. Už od první věty jsem měla úzkost.
V příběhu se vyskytuje násilí, znásilnování...

Sloan žije se svým přítelem a drogovým dealerem Asou, který vás bude štvát až do konce knihy. Aso je typ člověka, který je šíleně majetnický a toxický. V hlavě to nemá zcela tak v pořádku a jeho chování je neúnosné. Bere si od Sloan co chce a je mu jedno jak to cítí ona. On ví, že ho nemůže opustit kvůli své minulosti. Sloan ve své podstatě Asu využívá. Kdysi ho milovala, ale pak zjistila, že pro sebe takový život nechce. Jenže její mladší bratr trpí nemocí a tak musí být v léčebně, která je drahá a Asa to vše platí. Nebo to si aspoň Sloan myslí.
Na scénu přichází Carter, který je tajný agent a snaží se dopadnout Asu. Potřebují mu dokázat v čem jede, a tak se musejí s ním spřátelit. To ale nečeká, že na hodině Španělštiny pozná Sloan. Trochu spolu koketují a pak na ni právě narazí u Ase doma. Je překvapen, protože tohle nečekal. Sloan mu zamotá hlavu a jeho mise je tímto ohrožena. Není to jednoduché ani pro Sloan, která nikdy nezažila opravdovou lásku. Carter se k ní chová velmi hezky a ona se do něho pomalu začne zamilovávat.
Asa je ale velmi vychytralí, i když se na to nezdá. Boj o přežití bude tedy hodně těžký, a do posledního konce nebudete tušit co se odehraje.

Příběh jsem přečetla za jeden den. Bylo to čtivý a emoční. Tak jak jsme u autorky na tohle zvyklí. Jen ten konec byl už krapet zdlouhavý. A opět mě štve otázka čí je to .....
Což si asi můžeme domyslet.

22.07.2024

Ohař a liška Ohař a liška Frost Kay

Četla jsem anotaci? Ne. Proč ne? Protože stačila okouzlující obálka od @adelstopka a já měla jasno. Tu musím mít.
Sice jsem neměla od příběhu žádná očekávání a nevěděla jsem co mě čeká, tak splnila vše co mám ráda. Byla to velmi příjemná změna.

Už od první stránky jsem tomu propadla a nutilo mě to číst v kuse. Tempes je dívka s krásnými modrými vlasy, kterou jako malou postihne špatný osud. Její maminka uhoří v domě a jí se nakonec ujmou ohaři. Vyrůstá tedy po boku mužů a chce se stát první ženskou ohařkou. Král je slizký a nesnesitelný v mých očích. Temper musí splnit tři zkoušky, aby byla prohlášena za ohařku. Díky zkouškám a její vytrvalosti vzbudí zájem krále, který si na ni dělá nároky. Což Ohařka moc neoceňuje. Vlastně vůbec. Dostane úkol, který musí splnit a pokud se jí to nepodaří, tak si ji vezme. Úkol není jednoduchý. Musí najít Šprýmaře, který vládne měnavcům a zabít ho. Jenže při její výpravě ji přepadnou právě oni zmiňovaní měnavci a snaží se jí zabít. Nakonec se tam objeví lišák a bojuje za to, aby si ji nechali. Odhaluje a zároveň jí ukazuje skutečnost. Ohařka teď neví na čí straně má stát a čemu věřit.

Příběh je plný akce a úžasných postav. Líbí se mi jakým směrem se příběh vyvíjí. Chemie mezi Tempes a Pyre se mi strašně líbila v tomto podání. Obyčejná a měnavec. A stejně je to k sobě táhne, i když by nemělo. Pyre je úžasný. Získá si vás svým okouzlujícím šarmem, koketováním a sarkazmem. Temper je plná ohne. Nevzdává se a bojuje za spravedlnost.
Tahle kniha přibyla na seznam mých oblíbených fantasy knih a hrdě si ji ukládám do poličky mezi moje oblíbence. Druhý díl Krev a zrada vyjde ještě letos! Takže se nemusíme bát, že bychom čekali příliš dlouho.

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @mysterypress za což velmi děkuji.

19.07.2024 5 z 5

Barbaři z ledové planety Barbaři z ledové planety Ruby Dixon

V první řadě bych chtěla říct, že si na knihu musíte vytvořit nejlépe svůj názor.
Nechci tímto nikoho od koupi knihy odrazovat.

Bud vás tento příběh pohltí a bude vás bavit nebo naopak. Já si bohužel volím tu druhou možnost. Při čtení jsem trpěla. Místami jsem se smála, ale jen proto, že mi to přišlo strašně cringe? Nedokážu pro to najít úplně tak vhodná slova. Jedná se o sci-fi, takže pokud nejste fanoušek tohoto žánru, tak se vám to nejspíše nebude ani líbit. Na obálce je napsáno 18+ , protože se jedná o erotickou knihu. Což splňuje.

Hlavní hrdinka sní a nebo je skutečně vzhůru ? Netuším.. Je ale unesena mimozemšťanami. Probudí se v uzamčené cele a přemýšlí co se jí to vlastně stalo. Byla unesena společně se skupinkou dalších žen. Ocitnou se na ledové planetě, kde hlavní hrdinku zvolí jako svou vůdkyni? Já nevím tohle celé bylo zvláštní, ale to teprve přijde. Vydá se tedy hledat pomoc. A taky ji najde. V podobě modrého mimozemšťana, který má dokonce rohy. On jí tvrdí, že je jeho družka. To mi přijde taky celkem zvláštní, ale dobře....

Děj nic extra. Nebylo to nijak zajímavý ani záživný. Ani spicy scény to bohužel nezachránily. Viděla jsem, že to má více dílů, ale neplánuji se do nich už pouštět, protože mi je jasné, že to bude pořád to stejné.

18.07.2024 1 z 5

Smrtící vzdělání Smrtící vzdělání Naomi Novik

Tahle knižní série mě nalákala svými zajímavými a krásnými obálkami.
Ale nejvíce na tom má podíl Natálka, která mi v kavárně líčila jak čte úžasnou knihu. Vyprávěla mi o čem je a já konečně měla možnost se k ní dostat.

Knihu jsem měla poslechnutou ani ne za 2 dny. Příjemně poslouchatelný hlas, který dodával své kouzlo příběhu.
Tohle je něco jiného a hodně zajímavého. Je to škola magie. Jde o čaroděje, kteří ale nemají vlastní moc. Musí jí čerpat a hromadit, aby ji mohli používat.
V první řadě mě vyvedlo z míry, že ve škole nejsou žádní učitelé. Ta škola je učí sama. V této škole musíte být stále ve střehu. Nikdy totiž nevíte, kdy na vás někdo nebo něco zaútočí.
Málo kdo tohle vše přežije. A ve čtvrtém ročníku je to o to těžší, jelikož musíte zvládnou zkoušku.

Hlavní hrdinka příběhu je šestnáctiletá Galandriel, která je naprosto úžasná. Miluji její povahu, to jak je sarkastická a nemá potřebu se nikomu zalíbit. Každý jí odsoudí ještě než ji vlastně poznají. Orion je hrdina příběhu. Pořád vlastně přemýšlím co je zač. Vydává se vstříc nebezpečí, i když on to tak ani nebere. Pomáhá a zachraňuje studenty na škole. Nedokážu ani spočítat kolikrát zachránil život Galandriel, a tu to šíleně štvalo. Romantická linka tu je slaboučká. Spíše se autorka zaměřuje na tento fantasy svět. Snaží se nám přiblížit život hlavní hrdinky a její minulost. Vypráví nám o magii, nestvůrách....

Ani na minutku se tady nebudete rozhodně nudit. Na každém rohu na vás něco číhá. Děj plyne prostě skvěle. Konec skončil samozřejmě zajímavě a o to víc mě láká se hned pustit do dalšího. Zajímá mě kam se příběh bude vyvíjet. I co se týče Oriona a Galandiel. Moc jim fandím.

18.07.2024 5 z 5

Hodina hromu Hodina hromu Lenka Poláčková

Kniha Hodina hromu je napsána naší talentovanou Českou autorkou, která vyhrála dokonce první místo na Humbookawards 2023 za obálku roku.
Lenka Poláčková napsala Věk přízraků, který je prvním dílem z této série.

Tento díl je ale volné pokračování. Nemusíte číst první díl, ale vřele vám ho doporučuji, jelikož autorka má ještě vydávat i třetí díl.
Co se týká vizuální stránky, tak musím pochválit všechny co se na této tvorbě podíleli. Obálka se opět může pyšnit krásnou ilustrací. Nesmí chybět ani dokonalá ořízka, kterou ve své knihovně chce každý čtenář.
Knihu si můžete zakoupit jak samostatně, tak i v podobě miniboxu, který obsahuje plno zajímavých věcí k příběhu. Určité Vám to zlepší požitek ze čtení, když si u toho můžete otevírat obálky například.

V příběhu se vracíme do Olomouce, kde máme tentokrát jako hlavní hrdinku Dany, která je mladou učitelkou. Tato zcela nová postava v příběhu mi přirostla k srdíčku. Není možné si ji neoblíbit. Jako dalším našim hrdinou tohoto příběhu je Ambrož, kterého už známe z prvního dílu. Pokud jste si ho neoblíbili už tam, tak teď rozhodně ano. Je to skvělý hlavní hrdina a je příjemné sledovat jeho vývoj. Nechci moc prozrazovat z děje, abych někomu neničila požitek. Dany má temné tajemství. Jedná se o rodinou kletbu. Ona je rozhodnuta, že se nikdy nezamiluje. V průběhu příběhu se nám odkrývají tato tajemství. Já strašně miluji dobré romantické linky a tady jednu takovou máme.

Abych to shrnula, tak se mi druhý díl líbil více jako první. Byl skvěle napsaný.
Klobouk dolů k autorce, jde vidět, že se dobře v historii Olomouce vyzná. Mnoho zajímavých informací se tady čtenář dočte a cítí z toho perfektní atmosféru. Na podzim nás čeká třetí volné pokračování.

Spolupráce s @ya.ctu děkuji

15.07.2024 4 z 5

Než si pro mě přijde Než si pro mě přijde Monika Holemá

Než si pro mě přijde, je kniha od začínající české spisovatelky. Jde vidět, že autorka to má v malíčku. Psaní jí jde o tom žádná, ale já osobně bych ocenila méně popisu u některých situací. Kniha dostala samolepku DK, což já osobně si tím až tak nejsem jistá. Spadá to do více kategorií jako: Román, prvky fantasy a psychologie. Od Dark romance bych čekala více popisu co se hlavní hrdince stalo nebo romantických scén. Příběh pojednává o smrti, bolesti, sebepoznání. Je to silný příběh a nutí Vás přemýšlet nad svým životem.

Hlavní hrdinka Lily si prožila velmi smutné dětství a je tím velmi poznamenána. Nevyrůstala v dobrých podmínkách a tak netuší co je to doopravdy láska. Tom její manžel se k ní taky nechoval zrovna nejlépe. Lily se ve vzpomínkách často vrací do minulosti. Lily na mě působí jako křehká duše, která nemá sebevědomí a nechá se lehce ovlivnit.

Samuel neboli Sam je smrt. Ano čtete správně je to smrták, ale pekelně sexy. Jeho kapitoly mě bavily nejvíce. Vracel se do minulosti, kde mluvil o tom jak všechno vznikalo, jak se k sobě lidé chovali, jak je to dnes. Mluví hodně o lásce a o tom, jaké to je, žít věčný život. Když slyší myšlenky Lily je v šoku. Nic takového se mu ještě nestalo. Utichnou jen, když jí je poblíž. A pak jednoho dne přestanou úplně. Je tím fascinovaný, že jí nevidí do hlavy a chce zjistit co se to děje. Lily zjistí, že její sestra a manžel mají spolu poměr a rozhodne se ho opustit po tom všem. Sam jí podporuje a snaží se jí dostat zpět k životu. Mezi nimi se cosi vyvíjí. Je možné aby smrt uměla milovat?

Příběh vás nutí k zamyšlení a vzbuzuje ve vás určité pocity. Mě osobně se velmi líbil, i když bych ocenila na začátku kapitoly vždy podnapisek MINULOST/SOUČASTNOST, protože jsem se v tom občas ztrácela. Začátek má slabý rozjezd, ale pak už to utíká samo. Konec jsem já takový očekávala, ale doufala jsem v něco jiného. Skončilo to velmi zajímavě, tak jsem zvědavá o čem nebo o kom budou další díly. Autorce přeji mnoho úspěchu s knihou a těším se na další.

15.07.2024 4 z 5

Americký milostný experiment Americký milostný experiment Elena Armas

Americký experiment, je pokračování ze série Láska po španělsku. Tentokrát se příběh bude zaměřovat na kamarádku od Lin. A tou je Rosie, která se už objevila právě v prvním díle.

Příběh začíná tak, že Rosie je donucena opustit svůj byt, protože se jí střecha nad hlavou zhroutila. Když říkám, že se zhroutila, tím myslím, že doopravdy. Ve stropě měla díru. A jelikož Lina byla s Aaronem na líbánkách, tak si Rosie prozatím vypůjčila jejich byt. V ten daný den se tam, ale někdo pokusil vloupat. Ten někdo je Lucas, který je bratranec od Liny. Měl domluvené se svou sestřenicí, že se tam na měsíc ubytuje a bude po NY cestovat a poznávat ho, než mu vyprší vízum. Rosie ani Lucas nemají kam jinam jít, tak se společně dělí o byt. Ona spí v posteli a on na gauči. Rosie zná Lucase z fotek, kde to stalkovala na instagramu. Měli se totiž potkat na svatbě Liny a Aarona, ale Lucas se tam z nějakého důvodu nedostavil.

Rosie píše knihu a chybí jí inspirace, proto jí pomůže Lucas a bude její randící experiment. Mezi nimi to doslova jiskří. Lucas je báječný a přímo dokonalý chlap. Nechybí tu ani humor. A musím říct, že tento díl se mi líbil více než předchozí.

07.07.2024

Duše krve a popela Duše krve a popela Jennifer L. Armentrout

Pátý díl ze série Z krve a popela. Tady budu hodně kritická, protože tento díl mi přijde takový dodatkový. Je to celé z pohledu Casteela, který vypráví Poppy jak se do zámku dostal atd. Což mi vše už dávno víme, jen je to z jeho pohledu.

Příběh má 616 stránek. Přeskakovala jsem, protože v příběhu nebylo nic co bych už nevěděla. Na konci se teda něco malinko stane, ale už to bylo za mě předvídatelný a u tohoto dílu jsem se pekelně nudila.

Nevím jestli autorka spíše vidí vidinu peněz a tím klesá její kvalita, ale vážně nechápu jak tak dobrou sérii mohla potopit. Je to čistě můj názor. Autorka si vedla skvěle, ale její zbytečné a zdlouhavé natahování této série brzy přestane čtenáře bavit…

Autorka by se mohla posunout dál a vymyslet něco nového..

06.07.2024 2 z 5

Haunting Adeline 1 Haunting Adeline 1 H. D. Carlton

Jste připraveni na lov? Protože právě teď začíná.

Seznamte se s manipulátorem, který se snaží chytit svou myšku do zajetí, ale nejprve si sní musí trochu pohrát.
Haunting Adeline je Dark romance, kde hned na úvodu je VAROVÁNÍ. Kniha není totiž pro všechny a je na vašem zvážení, zdali se do tohoto světa chcete nechat vtáhnout.

Adeline je naše myška, která je velmi známou spisovatelkou. Přestěhuje se do domu po své babičce. Dům je velmi tajemný a je na odlehlém místě. Z příběhu cítíte lehce strašidelný až děsivý nádech. Její matka jí rozmlouvá, aby dům raději opustila, jelikož dům nese temnou historii. Její prababička byla v domě chladnokrevně zavražděná.
Hlavní hrdinka začne v domě slýchat různé zvuky a najednou z ničeho nic začne v domě nacházet růže. Netuší, kdo tajemný muž je, ale ví jediné. Musí být pořád ve střehu. Adeline je přesvědčena o tom, že má svého stalkera. Když zjistí, že tajemný muž, který jí je posedlí zabije každého, kdo se jí jen dotkne v ní probouzí strach. A naše myška miluje strach a adrenalin.

Zade je hacker, který se stane na Adeline závislý a je jí v určitém slova smyslu posedlý. Jeho duše je temná, ale bojuje proti spravedlnosti. Vede skupinu Z, kde se snaží zachraňovat děti nebo ženy od zneužívání a obchodování s lidmi. Nemyslete si ale, že je to náš hrdina příběhu. Má své temné hodně temné stránky, ale to na něm miluji. Chce Adeline ukázat svou pravou tvář. Chce aby se zamilovala do něho. Nemá v plánu ji nechat uniknout. Kočka loví svou myš. Z příběhu je to velmi patrné. Je to temné i zvrácené. Určité scény ve mně vyvolávaly velmi zajímavé pocity.

Adeline je svým způsobem zvrácená a troufám si možná říci, že i víc jak Zade. To co se mezi nimi vytváří je opravdu zajímavé.
Mně osobně se příběh velmi líbil. Není to jen o pikantních scénách, i když ty jsou samozřejmě taky úžasné, ale máme tady i takovou detektivku, kdy se snažíme zjistit, kdo stojí za vraždou její prababičky.

25.06.2024 5 z 5

Druhá šance na polibek Druhá šance na polibek Ella Maise

Druhá šance na polibek je další úžasná kniha od skvělé autorky.
Já netuším jak to autorka dělá, ale píše samé skvosty, které miluji. A zrovna tento díl jsem si zamilovala nejvíce.

Už od první stránky jsem věděla, že to budu milovat. První setkání Zoe a Dylana bylo epický a jen tak na něho nezapomenou. Zoe narazí na toaletách na Dylana a tak nějak zjistí co ukrývá pod kalhotami. Její kamarádi jí dali za úkol, aby políbila onoho známého Dylana Reeda. Jenže Zoe je stydlivá a velmi plachá, takže blábolí páté přes deváté, čímž si získá Dylanovu pozornost. Jenže Dylan zrovna má známost, takže polibek musí odmítnout. V příběhu máme pak časový skok, kdy se po roce potkají ve škole a on na ni stále nemůže zapomenout, a chtěl by dokončit ten jejich nevyřízený polibek. Jenže karty se prohodily a Zoe má zrovna přítele.

Osud se je stále snažil svést dohromady a to tím, že se z nich stali spolubydlící. Dylana zrovna podvedla přítelkyně a on se snaží soustředit na svou kariéru a na žádný vztah, když ale zjistí, kdo je jeho spolubydlící bude se snažit ji získat. Zoe tvrdí Dylanovi, že má přítele, tak se snaží jen kamarádsky poznat. Trenér totiž poskytl jak Zoe, tak Dylanovi byt, který vlastní. Příběh je plný humoru, který je tak známý u autorky. Pomalu a pozvolna se poznávají a čím dál víc po sobě touží, ale Zoe má tajemství, které musí Dylanovi říct.
Jenže všechno se tak zamotá a zkomplikuje, že bude těžké dát věci opět do pořádku.

Vřele doporučuji tuto senzaci. Je to žhavé a vtipné a za mě opravdu nejlepší kniha od autorky!!!

Ve spolupráci s @mysterypress

17.06.2024 5 z 5

Černý rytíř Černý rytíř Rina Kent

Černý rytíř ze série Royal Elite se mi líbil zatím nejvíce.

Předchozí tři díly, které jsou o Else a Aidenovi byly za mě moc toxické, ale příběh o Xanderovi a Kimberly byl velmi zajímavý.
Kim a Xan se znají od malička. Společně spolu vyrůstají a tvoří se mezi nimi jakési pouto. Xana opustí maminka a Kim to doma taky nemá zrovna jednoduché s tou svou.
Xan se z ničeho nic přestane s Kim bavit a začne ji od sebe odhánět. Tyto dvě postavy můžete právě znát už z předešlých dílů, kde figurují.

Kim si prochází velmi těžkým obdobím, kdy se dozvídáme pro trpí bulimií a proč se vlastně sebepoškozuje. Nebudu lhát bylo to silný a autorka skvěle popsala emoce u Kim.
Xan začne propadat násilí a alkoholu. Začne si také všímat, že se s Kim něco děje, a i když nechce a snaží se držet od Kim dál, tak mu to nějak moc nejde. Mezi nimi je něco nevyřešeného a my se pomalinku dozvídáme nečekané věci.

Vážně bych chtěla upozornit, že pro lidi, kteří si něčím takovým prošly nebo procházejí tohle úplně nedoporučuji. Já sama jsem u některých scén pociťovala pocity, které bych si nejraději nepřipomínala. Ale jinak těším se na Ronana. Ten mě v tomto díle šíleně okouzlil.

Epilog super. Měla jsem strach, že se postavy najednou změní, ale naštěstí šlo vše pozvolna.

PS: Stejně nechápu úplně tak chování Xandera. Nemohl jí to přece jen říct dřív?

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce od @dobre_knihy děkuji!

17.06.2024 5 z 5

Božskí rivali Božskí rivali Rebecca Ross

Bylo nebylo, po stoletém spánku se bohové probudili a začali spolu znovu válčit. Na zemi vládne brutální válka, za kterou může právě božstvo.
Je čistě na Vás za kterou stranu božstva se rozhodnete bojovat. Ať už za bohyni, která dokáže svou hudbou ovládnout každého nebo boha, který miluje chaos a je schopný čehokoliv.

Příběh ale vypráví o dvou mladých novinářích, kteří mezi sebou soupeří. Osmnáctiletá Iris Winnow chce jen jediné, a to svou rodinu mít pohromadě. Její bratr se rozhodne zapojit do války a ona tak zůstane se svou závislou matkou. Práce v novinách ji velmi baví, ale má jednoho úhlavního nepřítele. Roman Kitt je z vyšší vrstvy a možná má trochu nosánek nahoru. Je zapálený do psaní a snaží se vyhrát pozici právě Oath Gazette.

Iris píše svému bratrovi dopisy, které nikdy, ale neodešle. Pouze je vloží do skříně a oni prostě sami od sebe zmiznou. Iris vůbec netuší co za tím stojí, ale doufám, že se vždy dostanou k jejímu bratrovi, o kterém už skoro půl roku nic nevím. Iris je z chudé vrstvy a její život není pohádka, i přes to vše je to silná mladá žena.

Soukromé dopisy se záhadně objevují v rukou jejího úhlavního rivala. Roman C. Kitt nachází od samotného začátku ve své skříni dopisy od Iris. Z počátku si myslel, že si sním jen zahrává, a proto její dopisy ignoroval. Ted se rozhodl reagovat a odepsal. A tak začne nekoneční kolotoč jejich dopisování.

Iris se vydá hledat informace o svém bratrovi a snaží se nastínit lidem v novinách co se opravdu děje ve světe a jak krutá je válka.
Příběh je plný smutku a lásky.

Je to krásně dojemný a příběh. Bylo velmi krásné to číst, ale ten konec? Těším se na pokračování.

13.06.2024 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

(SPOILER) Colleen Hoover je proslulá tím, že se zabývá vážnějším tématem, a proto ji miluji a zárověn nesnáším.
Je to jedna z mála autorek, které mě vždy dokážou svým příběhem rozbrečet a u tohoto to nebylo jinak.

Příběh začíná docela lehce a nevinně, až jsem si říkala, že tohle není vůbec autorčin styl. No to jsem se šeredně spletla. Od půlky příběhu je to jak na horské dráze a já mám infarkt za infarktem. Měla jsem chvíle, kdy jsem si musela dát od příběhu pauzu, ale stejně jsem hned pokračovala, protože jsem potřebovala odpovědi.

Sky je sedmnáctiletá mladá dívka, která vyrůstá u své adoptivní matky, protože její otec se jí podle všeho vzdal a maminka jí umřela, když jí byly tři roky. Na svou minulost si vůbec nepamatuje. Od svých pěti let vyrůstala tedy jinde. Její adoptivní matka neměla ráda technologie. Neměli mobil, televizi, wifi, prostě nic. Měla také i domácí školu, takže neměla ani žádné kamarády. Její kamarádka odjela a ona nastoupila do posledního ročníku. Tam poznala Deana, který má už nějakou tu minulost. Dean je velmi zajímavý a jeho chování jsem mnohdy nechápala, ale jinak byl úžasný. Dean si ji poprvé s někým splete a přísahá, že ji zná, ale když vidí jméno v její občance, tak si uvědomí, že si ji s někým spletl.

Osud je stále vede k sobě. Tráví spolu čas a oba dva se do sebe zamilovávají. Samozřejmě není vše jen růžové. A Sky začne mít sny, kde se objevuje její minulost. A ona se tam pomalu dozvídá o věcech, které by raději nechala nadále spát.

13.06.2024 5 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Pokračování ze série Nezdolná pokračuje.

Máme tady druhý díl, který byl mnohem, ale opravdu mnohem lepší jako předchozí. Líbí se mi jakým směrem se příběh vyvíjí a to samé i u samotných postav. Kdy je poznáváme mnohem více.

Sara musela opustit všechno co doposud znala, aby ochránila jak své přátelé, tak i samu sebe. Musí se naučit ovládat to co je v ní skryto.
V novém světě je to úplně jiné. Musí si zvyknout na nové prostředí a musí si své místo těžce vydobýt. Pro Saru je velmi obtížné zvládat Mohira v sobě a také musí za každou cenu udržet tajemství, že se v ní skrývá více než ostatní tuší.

Příběh nám poskytuje nová přátelství, takže nové postavy. První láska. Kdy Nikolas je úžasný a já si užívám každou chvíli s nimi.

Je to čtivé a jsem rozhodně ráda, že jsem se do série konečně pustila.

05.06.2024 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Máme tu druhý díl z této elitní série.
Stále se točíme v jednom kroku.
Maxton stojí o náklonnost Americi, ale ona stále neví co její srdce chce. Chvílemi mě přiváděla na pokraj vražednosti a měla jsem chuť jí proplesknout ať se vzpamatuje konečně. Na jednu stranu chápu, že je těžké se vzdát své první lásky, ale na druhou stranu mě její přelétavost štvala. Jednala tak jak se jí to zrovna hodilo. Když pomineme její milostný život, tak se mi její charisma líbí. Není žádná loutka a jedná tak jak se zrovna cítí. Princ Maxton se mi opravdu líbí. I když mě párkrát taky naštval …

Útoky rebelů jsou tady velmi časté a bylo mi jasné o co některým jde. Také jsem tušila, že celý vznik toho co se děje byl úplně jinak.

Já upřímně nevím čím to je, ale já se upřímně nemůžu odtrhnout od příběhu. Má to nějaké své kouzlo co mě nutí pořád číst dál.

03.06.2024 4 z 5

Na neVěčné časy Na neVěčné časy * antologie

Na první pohled máme dech beroucí obálku, která je krásná jak z přední strany, tak i ze zadní.
Měla jsem z ní pocit, že se bude jednat o fantasy příběh, ale ono je tady vlastně více příběhů od více autorek.

Je to sbírka hned osmi povídek, za kterými se skrývají krásné příběhy. Je to hlavně čtivé a opravdu krásně napsané. Příběhy jsou plné nejen romantiky, ale také magie, která se tu objevuje. Opravdu jsem byla mile překvapená po dočtení této povídky. Je to psáno zajímavým stylem, ale je to poutavé a tvrdím si říct, že i návykové.

Příběhy jsou ideální, když si zrovna potřebujete oddechnout od náročného čtení nebo prostě chcete jen takovou jednohubku na jedno odpoledne.
Věřím, že vás povídky zaujmou a budete rádi, že jste se do ní pustili.

Já se přiznám, že kdyby mě autorka neoslovila, tak ani nevím, že něco takového je! Což je škoda, že povídka nejde skoro nikde vidět, tak doufám, že po této recenzi Vás aspoň nalákám.

31.05.2024 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Na to jak skvěle tato série začala, tak musím říct, že tohle byl za mě nejslabší díl.
Pořád si stojím za tím, že tato série se mi vryla pod kůži a vážně jsem si ji užila.
Závěrečný díl nám dává na vše odpovědi. Opět tady máme více pohledů a tím pádem i více příběhů ostatních postav.

Co se týče Ruby a Jamese, tak jejich vztah jen vzkvétá. James se snažil pomoc Ruby aby se vrátila zpět do školy a chtěl napravit všechny chyby, které jeho otec způsobil.
Také se snaží konečně žít život, který celou dobu chtěl.

Máme tady i jiné začínající vztahy. Taky se řeší těhotenství Lýdie a její život. Také se dozvíme tajemství ohledně rodiny Beaufortových.
Závěr knihy moc krásný, ale stejně by mě zajímalo: A jak to s nimi bylo dál.

31.05.2024 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Selekci jsem poslouchala jako audioknihu, která byla naprosto skvělá! Knize hlas propůjčila Lucie Pernetová, která má opravdu krásný a příjemný hlas.
Zvládla jsem to poslechnout za jeden den. Až tak moc mě to bavilo.

Tato knižní série mi byla už dlouhou dobu velmi doporučována a já vlastně ani netuším, proč jsem se do ní nepustila už dříve. Na co jsem čekala? Asi na audioknihu :D
Neměla jsem teď velmi prostoru na čtení, tak jsem využila poslechovou verzi.

Ze začátku musím říct, že jsem byla zmatená v jaké době se vlastně příběh odehrává. Jsem podle obálky usuzovala jinou dobu.
Příběh tedy vypráví o světě, kde jsou rozděleni do různých tříd neboli sekcí. Můžete se provdat jen za toho, který splňuje určitý stupeň.
America je zamilovaná právě do osoby, kterou si nemůže vzít nebo aspoň by bylo velmi náročné získat souhlas. Na popud svého milovaného zkusí selekci. Když jí jednoho dne přijde dopis, že se může letos přihlásit do Selekce její rodina je z toho nadšená. Pro Americu je to ale zlý sen. Nikdy netoužila po takovém životě.
Selekce je událost, kde vyberou 35 dívek, které budou bojovat o princovu přízeň a díky tomu se pak můžou stát princeznou a později královnou.

America nakonec bude vybrána do Selekce a po nevydařené lásce si užije aspoň dostatek jídla v Selekci. Hned samozřejmě svým chováním získá přízeň prince a stanou se z nich kamarádi. Vysvětlí princovi proč se účastní dané události a co si o tom všem myslí.

V tomto světe máme i rebely, kteří něco chtějí získat. Několikrát napadnou království a dívky se s tím musí vypořádat.
America začne pomalu přijímat své city k princi, když se nečekaně u jejich dveří objeví její ztracená láska.

A co se bude dít dál? To se dozvíme v dalším díle. Kdo vlastně získá prince?

31.05.2024 5 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

První díl se mi o krapet líbil více jak druhý.
Předchozí díl skončil velmi zajímavě a byla jsem zvědavá na co se můžeme těšit.

Opět se setkáváme s Ruby, která je zničená Jamesonovou zradou. Jameson si prochází nejhorším obdobím svého života, protože ztratil velmi ceného člověka ve svém životě.
Ruby se mu snaží za všech okolností pomoc, ale bohužel mu nedokáže odpustit věci, které udělal. James se pokusí dát dopořádku a zabojovat o svou životní lásku.

Příběh máme tentokrát z vícero pohledů. Není to tentokrát jen o Ruby a Jamesonovi, ale také o Lýdii a jejich problémech a mnoha dalších.

Příběh jsem opět zvládla na jeden zátah a tato série mě doslova pohltila.

29.05.2024 4 z 5