cori Online cori komentáře u knih

Znásilněná Znásilněná Joanna Connors

Teprve nástup dcery na univerzitu donutí novinářku Joannu prolomit mlčení a svěřit se dceři a synovi, že ještě před jejich narozením byla znásilněná. Joanna po více jak 20 letech od znásilnění pátrá po minulosti pachatele, který byl hned druhý den po spáchání zločinu zatčen a uvězněn, a po důvodech proč ji napadl. Autorka se v knize vypsala ze svého traumatu a snad ho takto veřejně překonala.

03.07.2018 3 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Tři různé etapy ze života čarodějnice, která pracovala jako bylinkářka, asistentka lékaře (19.století) a zdravotní sestra (1.světová válka), jsou propojeny deníkem ze současnosti o výcviku učednice. Hlavní záporák však Bess nedá pokoj a stále ji pronásleduje. Nějak mi nedošlo, proč je po ní tak umanutý. Kniha obsahuje i plno chyb. Například hned na začátku je uvedeno, že se jmenuje Elizabeth Jane, ale po celou knihu pak vystupuje jako Elizabeth Anne. Jedná se o nenáročné čtivo se silnou hrdinkou, která zdolá všechny útrapy.

02.07.2018 3 z 5

Rozmačkané ego se slaninou Rozmačkané ego se slaninou Lenka Požárová

Autorka má zajímavý styl psaní. Více než popis jídel a chodů, mě zaujalo líčení, jak to chodí v zákulisí restaurací a hotelů v Norsku a Londýně. Ráda sáhnu po dalších osudech vypravěčky Nely.

12.06.2018 3 z 5

Příběh přináší nový neotřelý pohled na upírskou komunitu a především na jejich mezičlánek Chladné (nakažení lidé, kteří se ještě neproměnili - inkubační doba 88 dní). Hlavní hrdinka je celkem sympatická, i když musí překonat trauma z dětství a své "selhání". Líbil se mi i otevřený konec.

08.06.2018 3 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Na pozadí příběhu tří žen autorka přibližuje postoje obyčejných Němců k nacismu a zapojení se do budování Třetí říše i pozdější vyrovnání dětí s nacistickou minulostí svých rodičů.Příběh se odehrává hlavně v roce 1945, 1950 a 1991.

25.05.2018 3 z 5

Darovanému manželovi na zuby nekoukej Darovanému manželovi na zuby nekoukej Alena Jakoubková

Červená knihovna o lékařce Sienně a jejich mužích. Naštěstí má partu kamarádů, s nimiž sdílí nejen statek v jižních Čechách, ale i své trable. Vadila mně autorčina úchylka spočívající v popisování jídel, která postavy konzumovaly. Nenáročná oddechovka s happyendem.

19.05.2018 3 z 5

Rebel Rebel Táňa Kubátová

Sraz spolužáků z VŠ po 15 letech a pověstná jiskra, která přeskočí mezi Lindou a Kryštofem na firemním teambuldingu.

15.05.2018 3 z 5

Žoldnéři fantasie: Odvrácená strana světa Žoldnéři fantasie: Odvrácená strana světa Michael Bronec

Sborník přináší deset povídek, které se odehrávají většinou ve pseudohistorických světech. Vítězná Hovězí spravedlnost mě asi zaujala nejvíc. Jako host zde má sci-fi povídku Mirek Žamboch. Viz mé komentáře u jednotlivých povídek.

31.03.2018 3 z 5

Co je v domě Co je v domě Táňa Kubátová

Marta a Kamil, zaměstnankyně ve zkušební době a nerudný mistr na dílně, se od prvního setkání moc nemusí, nakonec však zjistí, že mají mnoho společného.
Nenáročná červená knihovna.

11.03.2018 3 z 5

Sedmého sedmý Sedmého sedmý Jaroslava Černá

Klára žije ve stereotypním manželství, ze kterého se vytratila láska, a trpí prokletím 7.července, kdy ženy z její rodiny stíhá neštěstí. Řízením osudu potkává Helenu Růžičkovou, která ji poradí a nasměruje správnou cestou.
Autorka propojila červenou knihovnu s motivační knihou, která čtenářka radí, aby nebyly pasivní, vzaly svůj život do vlastních rukou a ignorovaly rady a kritiku druhých lidí. Člověk sám ví, co je pro něj nejlepší.

06.03.2018 3 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Ze začátku jsem byla zmatená: Reacher má dům a ženskou, ale budování hnízdečka lásky se naštěstí nekonalo. Reacher je donucen pomoci FBI pátrat po sériovém vrahovi s nezaměnitelným rukopisem, honí se za přízrakem, autor si se čtenářem tak trochu pohrává, aby nakonec naservíroval šokující odhalení. Vraha jsem teda neuhodla.
Smrtící jazyk mně přijde dost absurdní.

27.02.2018 3 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu tentokrát v Praze pátrá po bratrstvu padělatelů listin, kteří likvidují nepohodlné svědky a i Oldřich se stává jejich terčem. Oldřich s Otou protivníky nešetří a řádí s meči jako černá ruka. Nenáročná oddechovka, nad kterou je třeba vypnout mozek a nedumat nad nelogičnostmi.

18.02.2018 3 z 5

Útěk Útěk Tatjana Dönhoff

Pohádka o statečné hraběnce, která soucítí se svými poddanými, ačkoliv od Hitlerova nástupu k moci byla součástí mlčícího davu, ke konci války se nebojí nadávat na nacisty, i když je jedním z nich zasnoubená, a jako Mojžíš vyvedl Židy z Egypta, tak Lena vyvede své poddané z ruského obklíčení do americké zóny v Bavorsku a nalezne svou životní lásku mezi francouzskými zajatci.
Podle autorky byly 3/4 Východního Pruska antinacistické.

29.01.2018 3 z 5

Poslední cesta: Doktor Korczak a jeho děti Poslední cesta: Doktor Korczak a jeho děti Irène Cohen-Janca

Kratičký příběh s bohatými ilustracemi pro děti od 11 let přibližuje ve vyprávění židovského sirotka osudy dětí z varšavského sirotčince, které musely přežívat v ghettu, a jejich milovaného Doktora.

21.01.2018 4 z 5

Kámen na mém srdci - O přežití holokaustu a dalším životě v Německu Kámen na mém srdci - O přežití holokaustu a dalším životě v Německu Shlomo Birnbaum

Shlomo Birnbaum (nar. 15.10.1927), polský Žid, vypráví o své rodině a přežití v době holocaustu, kdy jim hrozila smrt nejen z rukou nacistů, ale i jejich přisluhovačů z řad antisemitských Poláků, vlastních sousedů. Shlomo se především vyznává ze své synovské lásky ke svému obětavému tatínkovi Ariemu (1898-1987), který pro něj, kdy ztratil víru v Boha, představoval anděla strážného a mnohokrát mu zachránil život. Bohužel maminka a jeho čtyři mladší sourozenci byli nacisty zavražděni. Shlomo vzpomíná i na svůj život po válce, kdy azyl našli v Německu, a chlubí se svými čtyřmi dětmi, které pojmenoval po svých zavražděných sourozencích, a svými vnuky.

06.01.2018 4 z 5

Život s hvězdou Život s hvězdou Jiří Weil

Psychologický román popisuje niterní pocity Josefa Roubíčka odsouzeného k životu (či spíše smrti) s hvězdou. Autor se zabývá vnitřním světem svého hrdiny a popisuje absurdity, s nimiž se musí potýkat. SPOILER Z pasivity a odevzdanosti ho nakonec vyburcuje smrt toulavého kocoura a poprava jeho bývalé milenky.

02.01.2018 4 z 5

Nutné zlo Nutné zlo Ian Tregillis

Marsh se z roku 1963 vrací do roku 1941, aby zachránil v nové časové linii svou dceru i lidstvo před zánikem. Další strhující jízda, v níž se starší a mladší verze hlavního hrdiny spolu servou a zachrání svět. Zakončení celé trilogie mě rozhodně nezklamalo. Autor si udržel kvalitu předchozích dílů. Určitě si přečtu další jeho romány.

30.12.2017 4 z 5

Valdemar Valdemar Táňa Kubátová

Červená knihovna o ženě, která bojuje s nepřízní osudu a nachází osudovou lásku, přináší samozřejmě happyend. Nenáročné oddychové čtivo, v němž nechybí akční scény (zdravotní sestra sbírající raněné v bitvě u Němenu či zabírání polské Volyně krajinskými bolševiky).

26.12.2017 3 z 5

Napůl ztracený Napůl ztracený Sally Green

Nathan po smrti svého otce, kterého zabila Annalise, touží jen po pomstě a stane se z něho zabiják Lovců. Intimně se sblíží s Gabrielem, aby nakonec odstranil po moci chtivého Soula. Autorka Nathana vůbec nešetří a zobrazuje rozpad jeho osobnosti a ztrátu lidskosti. Nečekejte žádný happyend.

02.12.2017 3 z 5

Samota pro dva Samota pro dva Táňa Kubátová

Adéla a Igor kolem sebe krouží a mají strach z nového vztahu.
SPOILER: Adéla nechce děti, Igor je pro změnu mít nemůže. Když si všechno ujasní, čeká je společná radostná budoucnost.

08.11.2017 3 z 5