ddkk ddkk komentáře u knih

Instinkt dravce Instinkt dravce Thomas Enger

Tak tohle šlo, i ves rovnání s předchozími dvěma knihami.

Fantomová bolest Fantomová bolest Thomas Enger

Po zkušenostech s Kamenným deštěm jsem vlastně nic moc nečekala. A vida, dočkala jsem se. doporučuji.

Kamenný déšť Kamenný déšť Thomas Enger

Ne každý norský autor detektivek je borec ... tentokrát jen za tři...

19.11.2017 3 z 5

Dinosauří peří Dinosauří peří Sissel-Jo Gazan

Vůbec to není špatná detektivka, právě naopak, je jen jiná. Pro mne hodně zajímavá. Vědecké prostředí a konkurenční vztahy, které v něm panují, problém, který protagonisté řešili, to vše je neotřelé a čtenář je stále více a více vtahován do děje.

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Kniha i film velmi dobré, doporučuji obé.

19.11.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Koukám na hodnocení níže a nemůžu se s nimi ztotožnit. Povídku jsem si užila a vůbec mne nenapadlo ji srovnávat s ostatními knihami Gillian Flynnové. Příjemné počtení, svižný děj. Proč bych se měla zalamovat nad "profesí" hlavní hrdinky a jejím reálným intelektuálním potenciálem? Koneckonců vzpomeňme na Garpa...Bylo to zábavných pár hodin, které mne uspokojily a pobavily. A víc jsem neočekávala.

19.11.2017 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Právě jsem dočetla - výtečné! Velmi dobře napsané, napínavé a do poslední stránky nepředvídatelné. Tentokrát opravdu skutečný bestseller. Kniha se navíc dobře čte, kapitoly jsou krátké, obě linie se skvěle prolínají. Navíc - problém sociopatických osobností vůbec není výjimečný...doporučuji.

18.11.2017 5 z 5

Houby - česká encyklopedie Houby - česká encyklopedie Vladimír Antonín

Výborná encyklopedie, přehledná, spousta informací a nádherné barevné fotografie. Za pět!

Retro ČS Retro ČS Michal Petrov

Dobrý nápad, dobré zpracování - pro mne občasné zavzpomínání na dobu ne tak vzdálenou, pro mé děti hluboká, avšak poučná historie. Doporučuji.

Toulky krajem Loiry Toulky krajem Loiry Jaroslava Dvořáková

Spousta informací, které nenajdete v jiném průvodci, spousta osobních doporučení, spousta zajímavostí...výborně se nám hodila na našich cestách. Doporučuji.

Obrázky z Burgundska Obrázky z Burgundska Jan Šmíd

Výborná kniha o zajímavostech této úžasné francouzské oblasti. Jan Šmíd píše o Francii výborně a je vidět, že zemi velmi dobře na vlastní kůži poznal. Doporučuji.

Toulky po Provence Toulky po Provence Jaroslava Dvořáková

Moc sympatický, trochu netradiční průvodce. Našla jsem tam spoustu zajímavostí, které jinde nenajdete. Doporučuji přibalit na cestu do nejkrásnější francouzské oblasti, do Provence!

Skalka pro radost Skalka pro radost Zdeněk Řeháček

Knížka je velmi nápomocná každému, kdo se (ne)prozřetelně pustí do stavby skalky - z vlastní zkušenosti musím přiznat, že je to pořádná dřina, zvlášť, když chcete skalku skutečně postavit tak, jak se stavět má a když chcete, aby vám vydržela a ještě k tomu prospívala. Nicméně - po těžké dřině se ukazuje, že se dodržení návodu vyplatilo a skalka činí radost majiteli a působí obdiv (možná i závist) sousedů...Nejkrásnější je na jaře, a to se pak já i všichni okolo jen kocháme...doporučuji všem začínajícím skalničkářům.

Antarktida Antarktida Pavel Prošek

Knihu ocení zejména odborníci a zájemci o odbornější pohled na Antarktidu. Kniha má nádhernou obálku, na niž byl použit snímek autora, který je mimo jiné výborný fotograf. Celá publikace je krásně vypravena, s množstvím grafů, tabulek, map i fotografií. Doporučuji těm, koho tento typ odborné literatury zajímá.

14.11.2017 5 z 5

Nová domácí kuchařka /4 - Moučníky, dezerty, nápoje Nová domácí kuchařka /4 - Moučníky, dezerty, nápoje Joza Břízová

Vynikající kuchařka (pekařka?), která mne provází celý život. Mám ji snad 40 let a pořád podle ní peču. Recepty jsou jednoduché, přehledné, klasické i v různých variantách, najdete tu buchty, piškoty, palačinky, odpalované i lístkové těsto i vánoční cukroví a krémy...doporučuji každému.

Kuchařka pro začátečníky Kuchařka pro začátečníky Stanislav Hejda

Tak podle téhle kuchařky jsem se někdy v 80. letech učila vařit. Dodnes ji mám a občas nakouknu...doporučuji všem, jsou v ní úplné základy všech klasických českých a moravských jídel. Doporučuji!

14.11.2017 5 z 5

Kuchařka naší vesnice Kuchařka naší vesnice kolektiv autorů

Klasika všech klasik. Nejlepší pomocník i pro úplné začátečníky. Mám dodnes jedno staré vydání, nedávno jsem obohatila knihovničky o novější své dceři a snaše...výtečná kniha do každé kuchyně!

Mezinárodní kuchařka Mezinárodní kuchařka Juliana A. Fialová

Juliana Fialová byla naše socialistická novodobá mezinárodní Magdalena Dobromila....mám ji dodnes, občas se začtu.

14.11.2017

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Moje úplně první kniha s tématem homosexuality. Četla jsem ji v pubertě a utkvěla mi dodnes...

Krev mé krve Krev mé krve Helen Grace Carlisle

Mimořádná zpověď matky, kterou může pochopit snad zas jen matka. S pomyšlením na vlastní děti se kniha čte s obrovským vnitřním napětím a hlubokými emocemi.