DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Volavka Volavka James Patterson

Že nej emeriken spisovatel? Vůbec.
Filmový kydy okolo-zbytečnost.
CIA, vláda, Rusové, Číňani, špioni a do toho všeho ON sám a jeho fantasmagorický stavy, kdy neví co pravda je a co ne...tak jsme v detektivce nebo thrilleru nebo kde?
To jakože ne.

30.01.2020 1 z 5

Drž mě, když padám Drž mě, když padám Miroslava Varáčková

Alkoholismus a děti, silné téma.
Puboši a lásečka s namakancem z velkýho světa, kterej kupuje placatý telefonky a je vždy po ruce a tahá vás i sourozence z bryndy a nestydí se za vás - ideál, dokonalost.
Nějak mi to nejde k sobě, poněkud to zjednodušuje tak závažné téma.
A Ondřejova "práce"? Příliš kýčovité.
Holka nechtěla aby to dělal, "zakazovala mu to", ale na druhou stranu byla při něm, když to udělal poprvé, když ho to prvně bolelo, prachy brala, žrala za ně, krmila ségru. Takže jak?
Hm takže víte jak - hvězda za obálku.

25.12.2019 1 z 5

Nahý hrabě Nahý hrabě Sally MacKenzie

Teda já si iluze nedělala, jasněže, ale týjo,,,vždycky mě ohromí ( a ochromí), jak moc zlé to je.
VŽDYCKY.
Ani uvěřit jsem nemohla, že už na nějaké straně 7-12 nemůžu věřit svýmu oku, co za demenci o oteklým bimbasoj, kterej se mu zvedá, protože ON je holej, protože utek z pokoje vedlejší komtesy k jiné, která zrovna stojí nahá u zrcadla a hladí se na kozách a dole - to je ta její troufalost, o které se mluví v anotaci - se tam prostě píše!
Ona se musí hmatem přesvědčovat, zda z ní vášeň nekape na podlahu, přičemž se mu jeho touha zase zvětšuje, takže ona zase přemýšlí, jak se mu ta věc může propána vejít do gatí - ach bože bože, jak ???
No prostě .... to snad ne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mohla bych dát jednu star za obálku, ale ...sorry, nedám.

14.12.2019 odpad!

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Tady jedeme na vlnách podivna!
Ocenění ML ? Ta se taky dává za všechno jak tak koukám ...

11.12.2019 1 z 5

Brána do pekel Brána do pekel Margaret Bingley

Tohle spadá do sekce těch knížeček jako jsou Stopy hrůzy apod., prodávali to u nás v devadesátkách za 15 .- a já jen lituji, že jsem nestihla si toho nakoupit víc.
Tahle knížka je tlustá, plná děje a hnusu a téměř se o ní neví, což je škoda, protože je kvalitní.
Dala by se i zfilmovat, byť jasněže, nikdo by z toho nebyl až tak zděšenej, ale jako s dnešníma efektama by to mohla být kvalitní podívaná, takže proč ne? Za mě dobrý.

19.11.2019 5 z 5

Mužolapka Mužolapka Alena Čálková

Jak píše orinka3 - křečovité trapné a prázdné.
Čekala jsem brutálního debilka a pantoflu, ale Venda nebyl nic náročnýho a špatnýho - měl prostě rád svý ukořistěný skleničky, o který rád pečoval, peníze (SVÝ !!) nosil domů, nechlastal, za děvkama nechodil, musel vařit protože slepice ani "nevěděla kde se sporák zapíná..." tak kdo tu byl nepoužitelnej de*bil ?
Co na něm bylo špatnýho? Že byl "nudnej" a předvídatelnej? V pohodě? Že jí přistrčil žrádlo až pod rypák a staral se o ni ?... holka (jak "hrdinka", tak autorka) ještě pořádnej průser v partnerským životě očividně nezažila, proto mi tohle přišlo k smíchu.
Trapný.
Spousta bab by Vendu braly všema deseti a ještě by mu skleničky samy vděčně leštily.

24.10.2019 odpad!

Skořápky na vodě Skořápky na vodě Jarmila Pospíšilová

Útočí to na city, ale zvláštně.
Jasněže závažné téma, bolest, ale jaksi zaobalné do tradičních žensky fňukavých vnitřních náhledů.

Příliš mnoho postav, spouta štěstíčka - SPOILERY
lidé jim vycházejí po smrti vstříc celé dva roky, ihned si seženou přes kamarádky práci, báječně jim vychází podnikání s bavlnkama apod.
KONEC.

Čtivý, ale ... já nevím ... žensky citově útočný.
Navíc poněkud fantasy-přenést sám sebe v orgánu nelze žejo.
Hm nevím, čekala jsem něco jiného vzhledem k místním oslavným výkřikům plných slziček.

18.07.2019 1 z 5

Ztracení chlapci Ztracení chlapci Gina Perry

No, anotace hlásá ultrazajímavé téma a mně doposud neznámý "pokus".
Avizuje text plný hrůz a trestuhodného týrání chlapců pomocí uměle vyvolávaných konfliktů.
No jenže realita je jiná.

Jde o neumělé sledováníčko, na které padly z dotací miliony (kam přišly se v knize ale nevysvětluje) a jde o v podstatě ubohou hru na experimentální studii.
Chápu že je to děláno v jistých ještě "omezených" letech, ale tohle by snad nebral vážně nikdo, natož erudovaný psycholog a zkoumátor.

"Děj" a podstata je vypsán v anotaci a dá se o něm dočíst na netu, takže tohle nebude spoiler: jde o pouhé tlačení kluků do soutěží, vyvolávání umělých konfliktů jakože kdo získá lepší nožík po výpravě apod. , což ale jedenáctiletý kluky asi rozvášní na chvíli.
Chtěli dělat jistý klučičí úkoly a ne asi pořád podléhat pokusným hrám "kdo z koho / kdo je víc".

Byli neustále sledováni kuchaři, uklízeči a montéry staveb a chatek, kterými měli být prováděči experimentu, avšak byli to jen najatí troubové, co nic neuměli a nebyli z oboru.
Tím pádem jejich "zápisky a pozorování" nebyly logické, o ničem nevypovídaly a byly ztrátou času.

Není osvětleno, jak na ty kluky přišel, pouze zmínka, že šlo o věřící rodiny (naznačeno že poněkud omezenějšího typu).
Celý to bylo prostě o ničem, protože rozhádat malý děcka kvůli nožíkům a pak je nutit spojit se a řešit problém společně je nicneříkající.
To o schopnosti lidí spojit se v nouzi nevypoví.
Prostě absolutně laicky noobský projekt.

Nejlepší bylo, když autorka nemohla vypátrat jediného žijícího kluka, a když se jeden ukázal, nevěděl kde to místo bylo (spletl ho) a v podstatě si z toho nic nepamatoval. To o čemsi vypovídá, ne ?

Celá věc je sice obstojně popsaná a autorka vskutku pátrá, ale sama přiznává, že o tom není v podstatě nic dohledatelnýho a že to vlastně nemělo význam.
Což je pravda.
Hodnotím tedy obálku, kniha je psána dobře, ale "děj" je o ničem.

18.07.2019 5 z 5

Pršeli ptáci Pršeli ptáci Jocelyne Saucier

Souhlas. Nejen že je to divný, ale popis smrti psa otrávenýho strychninem, kterej mu podá vlastní pán, protože se taky uložil do hrobu a společně tahle "pokojně" odejdou, je debilně ouchylnej.
Já na tyhle rádoby laskavé a rozumné fantasmagorie nejsem.

19.06.2019 odpad!

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Dá se to, ale první díl a film byli lepší.
Tohle je spíš zdravotně-poučno-závislácko-taneční výpis, kde největší párty znamenají taneční a závody.
Moc mě tenhle díl nebaví.

15.05.2019 1 z 5

Šťastný poutník Šťastný poutník Mario Puzo

Suché, beznadějné a přitom jaksi namyšlené.
Nelíbilo.

31.01.2019 1 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Jedna hvězda za to Česko ... jinak tak leda pro Y/a, zdaleka ne pro ŽENY.
CHci se naučit zvykat si na tupý hlavní hrdinky, ale moc mně to pořád nejde, takže proto jedna hvězda.

05.12.2018

Horké mléko Horké mléko Deborah Levy

Mně se to nelíbilo tou suchostí a hudbou sfér, která tam čišela na všechny strany.
Osoby divné, nesympatické, nic pěknýho, neosobní ... prostě divný.
Tolik povyku pro nic.

02.12.2018 1 z 5

Labyrint strachu Labyrint strachu Hana Přádová

Ano, píše se o závažné věci, ale protože psáno ženami, tak nuceně machoisticky psaný part muže, jež se stane milujícícm tatíčkem a vrká zdrobnělinky, mi nesedl.
Je to celé ezo s mnoha poselstvími a srdíčky plnými lásečky a štěstíčka, takže sladké moc moc moc.
Toho nebylo třeba.
Ta obálka vás naláká, a zjistíte že je to spíš o vztahové krizi a ezo slovíčkách.

14.11.2018 1 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

No... první kniha ze série mi byla snad až odporná. (milovníci prominou.)
Vadilo mi, že fotky až tak extra nic nebyly a o příběhu samotném moc nemluvě.
Přesto jsem zkusila další díly, protože jsem o nich neměla tucha.
Uhm...vždycky mě vytočí závěrečné podotknutí, že "některé byly digitálně upraveny."
To je asi něco jako když Paolini na konci přizná, že mu to redigovala babička a vydala vlastní rodina.
Prostě to dílo není pravda a není vlastní.

Tady navíc šlo o děj poněkud...já nevím no, prostě příběh o děckách, který konaj běh válečným Londýnem, do kterého autor zapasuje zcela zamrzlý dům (proč nebo jak zamrzl jsem v ději nenašla) nebo vlaky, za které se zachytí Stvůra svými chapadlovitými jazyky, je prostě otřesný. ( o vrtání jazykem do skály, na které bydli pes s fajfkou a brýlemi, ani nemluvím.)
( Jo a to, že se zas opakují náměty z Pottera a nacismu ,je prostě už ohrané ! To děckám vůbec nepatří do ruk.)
Čekala jsem prostě fantazii, ale jiných rozměrů.

Nejvíc mě zklamal fakt, že já taky psávala příběhy na základě fotek, ale nikdy jsem takové slávy nedošla, nepojašila jsem celý svět a nevnutila se jim s tím, že otřesnost bez logiky je úžo věc.
A protože mne toto bolí, tak se mi tento příběh (celý), prostě líbit nemůže.

Dám jednu hvězdu, a víte proč? Jen a pouze za tu lamu bez předních nožiček. Ta jediná mě zaujala.

07.11.2018 1 z 5

Výprava za hrdinstvím Výprava za hrdinstvím Angie Sage

Šlo to do doby, než se vydali na most za sídlem Foryxů a teď se tam motali od zavřených dveří do otevřených a všude neustálá otázka KDE JSME? JAK VEN? KAM SE DOSTANEME ?!! To mě už nebavilo no.

Navíc linie najednou napraveného Simona tam vlastně neměla smysl, jeho dvě věty a plavba na lodi s uvřískanou Luckou tam byly přebytečný-je z něj zmetek, chce všem smrt, pořád čekám co bude, a on najednou chce k mámě a všechny a vše miluje???? Stejně jako Merrin-ten tu kromě žraní lékořice a tahání pytlů s kostma žádnou roli neměl. navíc on jako takovej pablb by zvládal to co měl v Manuscriptoriu a mohl by si dovolovat mít držku na písaře?? To sorry.

Navíc se mi nelíbilo, že je tam množství chyb-např. Jenna zaměněná v paláci Forixů za Snorri, kterou Broučín vede kolem ramen, přičemž ta na ně čeká dole....drobty vs. v další větě droPty...atd.

Vlastně až tady jakoby moc vyvstalo, že těm děckám je jen 12-15 let a maj řešit duchy, přechody smrti a rozpadlý oslizlý kosti.To je prostě moc.

Jo a ještě Jenna mě štvala-vždycky tak milá a slušná a teď najednou umanutá a uřvaná slepice z Cesty v lese si nedala říct a nepozná ani Tvora??....to bude špatná Královna. Prostě nelíbilo, jako dospělá už to vidím nedětskýma očima a to je zlý potom no.

22.09.2018 1 z 5

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

No, anotace mne namlsala.
Historická fakta a děj v kožešinových skupinách mě nezajímal.

SPOILERY
Dychtivě jsem přeskočila na napadení a časy poté. Chvíli se mi to líbilo, dokud v jednu chvíli neležel rozerván zcela bez sebe, a o odstavec dále byl už zpola vyléčen, protože už je to přece 12 dní.
Co se dělo těch 12 dní ?! Kde je popis??
Tady jsem začala cejtit něco nereálnýho a divnýho a stránky dál mi to potvrdily.

Začalo to místem, kdy si totálně poškozenou končetinou (měla jsem zlomený rameno takže dobře vím že s tím prostě nehnete, natož abyste se o ni opírali když se plazíte) dokázal udělat batoh, jenž si hodil na rozervaná záda. Wau!
Poté na tom byl už vlastně skvěle, protože házet balvanem velikosti lidské hlavy dokáže jen zdravý člověk, stejně jako lámat o kmen opět těmi kameny větve.

Číst jsem přestala v okamžiku, kdy tou rukou dokázal rozmašírovat hada kamenem a zlomit hodem balvanu bizoní žebro, ale o odstavec níže naříká, že tou rukou přece nevládne - to si poněkud protiřečí.

Děj toho filmu je i s verzí jak se to natáčelo volně na internetu, takže pokud nechcete číst, zkoukněte to. On ten film je totiž odlišný, takže byla chyba toto porovnávat.

Takže za mě ne, je to přehnané.
Je to prostě přírodní Superman a ten mne irituje, proto nízké hodnocení.
Zklamání. Je to škoda, protože jako historický fakt je to silné, ale zpracoval to špatně.

06.09.2018 1 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Jak píše Malin-bezpointové řádky o ničem.
Příkladem první povídka o stopě uprostřed zasněžené planiny-deset stránek se vede rozhovor dvou týpků, kde se šlépěj vzala, kdo ji udělal, jestli ji prozkoumat mají nebo ne.
Chodí dokolečka a když se stopa ukáže i mezi jejich šlépějemi, i když s nimi nikdo nešel, dojdou k šokujícímu poznání, že si z nich někdo střílí a tak povídka končí tím, že se každý rozejde na opačnou stranu.
Sorry tak to fakt ne.

10.08.2018 1 z 5

Tajný život takové normální matky Tajný život takové normální matky Fiona Neill

Jak bylo řečeno - dnešní realita matek, které děcka nezvládají, ani to prádlo nezvládnou vyprat (asi pozbyly faktu že pračka pere sama) a nezvládnou tak nějak nic.

Ta kniha je o ženské, která nezvládne najít klíče od auta, věčně ztrácí kreditky a má bordel v autě, prostě taková F.Hecková - pořád dělá nereálý trapasy, nikomu to nevadí a manžel ji za to ještě miluje, což mě prostě vytáčí.

*Útržky děje-SPOILERY
Již úvodní žertovná scénka s vychlastáním kontaktních čoček, jež jsou vysoce přilnavé a spolknout by moc nešly, čtenáře navnadí a ukáže mu, že v podobně debilném duchu plném "vtipných" zážitečků to bude pořád.

Nabídnu další: tříleťák, s nímž jde za učitelkou, ch*ije (pardon, ale nejde mi to napsat jinak) do odpaďáku, který ona dá do kabelky. Když si toho učitelka všimne, řekne že to je přenosný nočník. Táta-její kámoš odběhne a přinese z jiné třídy odpaďák a tím je vtipná scénka dokončena.

Další: před školkou bůhvíproč stojí nějaká celebrita chlap a tříleťák mu poch*ije nohu. On se nezlobí a s naší mámou pokecá. JEN s ní, jak jinak žejo.

Dál:Při pokecu s Tátou-kámošem drží v ruce fruko a najednou ho zmáčkne tak, až to brčkem vlítne jemu do oka. Nezlobí se na ni.

A poslední ťafka: jede s Tátou ve svým zabordeleným autě a on se napije z lahve, kde je špinavá tekutina. Co to asi je? no MOČ, kam zas močil ten tříletej. Je tam už bůhví jak dlouho ale jeho vůbec nezarazí ten smrad žejo...
*KONEC

takže od této "vtipné" scénky jsem s tou knížkou švihla.
Neschopné matky to bude neskutečně bavit.
Ty normální a soudné to leda tak nas... protože pokud je někdo takhle neschopnej, neměl by se tím vůbec chlubit.
Ne, nedokážu na to koukat s jakýmsi nadhledem.
Mě bordeláři a zmatkaři neskutečně vytáčí.

07.08.2018 1 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

První půlka otřesná, poté se to od toho lynče trochu zlepšilo.
Ten námět je jak ze Silent Hillu (atak na občany uschované v kostele apod.)
Nicméně je to tak naivní hloupost, že by to mohl někdo zfilmovat, zajímala by mě zreálněná verze té "hrůzy".
Puberťáci byli hnusní a to bičování jsem jim přála.

28.07.2018 3 z 5