DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Vlákna mágie Vlákna mágie Vladimíra Šebová

Syn podsvětí mě naprosto uchvátil bohužel s Vlákny magie to tak nebylo. Ačkoliv velmi originální fantasy a krása folkloru i nápadů byli působivé nesedlo mi prostředí a především hlavní postava. I dějově mě kniha nezaujala. Ale líbí se mi veľmi autorky styl jakým píše a velmi ráda budu v jejích knihách pokračovat

06.09.2024 2 z 5

Šarlatový závoj Šarlatový závoj Shelby Mahurin

Myslím že tahle kniha by měla mít velký nápis "pokud jste nečetli holubici a Had sérii budete ztracení" ale asi by se dalo zorientovat. Já jsem sérii četla před delší dobou proto jsem si musela mnohé vybavovat. Je překvapivé kolik je knih o upírech a přes to někdo dokáže být originální. Velmi povedeně vykreslená atmosféra a dějově kniha cedila krev a zajímavé postavy hlavně Michal a jeho upíří společnost. Co se týče Célie tak ta mi úplně nesedla ale myslím že ji autorka v dalších knihách ještě dopřeje prostor pro jiná projevení a samozřejmě otevřený konec. Jinak kniha připomíná něco na cestě z výpravy Stmívání.

06.09.2024 3 z 5

Město hořících křídel Město hořících křídel Lily S. Morgan

Kniha je nenáročná prostá a vlastně je to spíše pohádka. Řekla bych originální oddechovka svět křídel a bez křídel a také sem tam nějaké to překvapení v ději, který až zhruba od půlky nabral na do křídel větru postavy mě příliš nebavili ale za jedno přečtení stojí.

18.08.2024 2 z 5

Elantris Elantris Brandon Sanderson

Autorovu tvorbu jsem neustále potkavala v knihovně a až nyní jsem se dostala k tomu něco přečíst. Elantris hodnotím pozitivně co se týče světa, postav a stylu psaní Elantris okouzlil popisem jak dovolená přes Čedok. Co jsem si ovšem zas tak neužila tak děj který mi přišel jako zdlouhavé prokousávání ale i tak budu ráda pokračovat v další tvorbě

26.07.2024 3 z 5

Utonulý kraj Utonulý kraj Emily Lloyd-Jones

Z počátku jsem si nebyla jistá jestli chci v dalším díle pokračovat nicméně konec prvního dílu dopadl velmi otevřeně a tady to máme závěr. Libi se mi jak čtivě a nápaditě autorka píše, jak umí vykreslit svět i postavy. Občas se děj táhnul a raději bych se víc dozvěděla o hlavních postavách i rozšířila jejich dějovou linku než vedlejších nicméně i tak do děje vše hezky zapadlo. Neustále se něco dělo, krásně na sebe navazovala a když člověk vytrval do skvělého závěru tak v kraji neutonul.

09.07.2024 4 z 5

Buď užitečný: 7 zásad pro život Buď užitečný: 7 zásad pro život Arnold Schwarzenegger

Jako být s Arnym v Ringu, kde po větě "Já už nemůžu" vám začne odříkávat tyhle zásady. Nejde o nic světoborného ale jsou to věci, nad kterými se lze zamyslet a zastavit. Líbí se mi, že ke každému pravidlu líčí svoje zážitky ze života, pro lepší prožitek ovšem doporučuji dokument nicméně pro kopanec a motivaci je kniha skvělá. Možná někomu nemusí sedět ta jednoduchost v podstatě a v kostce by se kniha dala shrnout - nevymlouvejte se, neseďte furt na zadku a začnětě makat.
Ale jen to někdy stačí a za mě kniha splnila očekávání. Žádná nová filozofie ale zkrátka vtipně, jasně stručně řečeno, jak se lze sebemotivovat.

04.05.2024 5 z 5

Muži jsou vinni? Muži jsou vinni? Klára Mandausová

Na knihu mám velmi smíšený názor. Knihy pana doktora Radkina Honzáka čtu ráda ale myslím si že toto téma je velmi ošemetné a že se názorově může velmi lišit. Nemyslím si, že by názory nebyli k věci ale připadalo mi to jako laický rozohovor aneb pojednání o životech muže a ženy - rozdíly, historie, přístupy, životní cíle a role ve společnosti plus několik věcí navíc. Takový velmi rozvětvený mix.

30.04.2024 2 z 5

Šach a mat Šach a mat Ali Hazelwood

Zajímavé šachové prostředí a krásná obálka nicméně kniha spíše malina takový průměr a oddechovka. Co mě moc nebavilo tak hlavní mužská postava a možná i děj nicméně na pohodu to stačilo a ještě mi kniha udělala chuť na nuttelu

22.04.2024 2 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Jana Nováčková

V poslední době se objevuje spoustu knih o výchově v podstatě mi to připadá jako nová náboženství. Myslím si že tato kniha má hodně co do sebe člověk v ní může najít inspiraci zajímavé myšlenky i několikrát přikývnout v popisovaných situacích Nicméně souhlasím s tím že je kniha do běžného života v podstatě nepraktická kromě několika situací v knize nad kterými se můžeme pozastavit a říct si že by to třeba šlo řešit i takto a možná poté i vidět to jaké osobnosti vychováváme. Kniha je rozhodně na delší po čtení a delší zpracování a rozhodně neuškodí si z ní něco vzít do běžného života

03.04.2024 4 z 5

V říši hladových duchů V říši hladových duchů Gabor Maté

Od autora jsem četla asi všechny knihy Nicméně tahle mě zaujala nejvíc a zároveň mi připadá nejvíc přínosná. Autor Častokrát hovoří z praxe ale zde máme praxi protnutou teorii, životní příběhy závislostí A jak si s nima poradit A nebo neporadit. Líbí se mi jak autor v knize autentický, upřímný a zároveň profesionální. Myslím že tahle kniha může být jak přínosná pro adiktologii tak pro lidi kteří si prošli nějakou závislostí nebo znají někoho blízkého se závislostí kniha pak přináší porozumění ale také mnoho souvislostí se závislostí spojené

23.03.2024 5 z 5

Kostischrány Kostischrány Emily Lloyd-Jones

Kniha byla velmi originální, čtivě naosaná, plná humoru i morbidnosti. Co mě až tak nezaujalo tak pointa děje, ktery mě tak úplně nevtáhl ale hlavní postava Ryn byla skvělá, houževnatá i když hrobařka

20.03.2024 4 z 5

Útočiště Útočiště Karen Lynch

Druhý díl byl za mě lepší než první nicméně se mi zdálo že děj měl opravdu dlouhý rozjezd. Hlavní postava Sara skvělá líbí se mi ten její přidrzlý smysl pro humor ale chyběla mi tam návaznost na rozjezý děj v prvním díle. Tak uvidíme co bude dal tahle série bude dlouhá jízda

15.03.2024 3 z 5

Milovat nestačí Milovat nestačí Šárka Miková

Když jsem knihu převzala opravdu jsem nečekala tak velkou a těžkou bichly. Nicméně kniha je pro mě z části zklamáním z části překvapením. Je to v podstatě bible pedagogiky a výchovy ale na druhé straně pohlíží na přístup k dětem pouze z hlediska osobnostního testu (16osobnosti) a jednotlivě rozepisuje přístup. Myslím že to není od věci a to především z hlediska pochopení vnímavosti něčeho tak křehkého jako osobnost dítěte ale na jednoznačný výsledek testu nemusí nutně existovat jednotný přístup. Líbili se mi i ilustrace a přehlednost i práce kterou autorka do knihy vložila nicméně jsem čekala něco jiného.

15.03.2024 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Řekla bych že mi nesedla tématika ale ani děj. Přišlo mi to jako pořád dokola totéž. Souhlasím že autorka píše velmi čtivě a dokáže přesvědčivě vytvořit osobnost jako by kniha byla její skutečnou autobiografií.

11.03.2024 3 z 5

Tak o co jde? Tak o co jde? Ivan Hamšík

Rozhovory příliš nečtu a co se tohoto týče byl velkým překvapením. Mnoho oblastí, škál, témat, postřehů a názorů. Pan doktor Höschl je skutečně odborník a líbí se mi jeho všeobecný přehled ale i mnoho zkušeností z praxe. Libi se odpovědi pana doktora jak je tresfný, uprimný a ví o čem mluví. Působivé a doporucuji i podcasty ve kterých je pan doktor Höschl hostem jelikož jsou stejně přínosné jako kniha.

23.02.2024 5 z 5

Odstín smrti Odstín smrti Bianca Iosivoni

Musím říct že čím víc dilu má tahle série tím míň mně to baví. Myslela jsem si že půjde o poslední díl aneb velké strhující finále kdy se konečně dozvíme jak to všechno dopadne. Nejen že serie připomíná beta verzi lovců stínu ale především přestává být originální a napínavá.
A když už si člověk mysli že tohle bude poslední díl autorka to v posledních kapitolách rychle pozmění aneb dozvíte se v dalších dílech. A pokud dalším dílem nebude ono očekávané finále již nejspíš nebudu pokračovat.

06.02.2024 1 z 5

Když se mnou půjdeš tajgou Když se mnou půjdeš tajgou Helena Drdlová

Musím uznat že kniha se moc hezky četla, autorka píše velmi čtivě nicméně příběh samotný už tak poutavý není. Na druhou stranu mě velice zaujalo jakým způsobem autorka propojila fantasy divoženek a skutečnou válku podloženou historickými fakty což jak se můžeme přesvědčit poměrně sedí. V příběhu má člověk pocit jako by to krajinou šel s hlavními postavami jelikož autorka umí skvěle vykreslovat prostředí. Ke knize se nejspíš vracet nebudu ale za jedno přečtení stála určitě

27.01.2024 4 z 5

Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších Prokletí - Antologie bajek nejtemnějších * antologie

Kniha mě zaujala hned na první pohled z autorů jsem znala jen pár ale přesto mě to velmi zaujalo. Některé povídky mi sedly víc než ty jiné některé mě bavili až moc ty jiné mě nebavily vůbec. Byl to takový mix, takže si myslím, že si každý v knize může najít to svoje pravé ořechové. Já ho našla především ve fantasy povídkách. Líbí se mi s jakým nádechem povídky přepracovávají klasické pohádky občas s mrázem na zádech občas jim přidají nový rozměr. Myslím že kniha krásně rozšiřuje obzory i pokud vás zaujme nějaký autor kterého jste doteď neznali.

07.12.2023 4 z 5

Cirkusový vlak Cirkusový vlak Amita Parikh

Tohle byl velice za srdce uchycující příběh Líbilo se mi kam se děj posunul v průběhu knihy i co se týče hlavních postav v knize je zároveň rozebíráno téma dětské obrny které má autorka i na základě reálných souvislostí dobře zpracované. Kniha měla své kouzlo A četla se dobře Nicméně to za mě nebylo nic světoborného co by mi vzalo dech bylo to zkrátka oddechové počtení kdy člověk vlastně jen čeká a předvídá jak to dopadne.

07.12.2023 3 z 5

Nenásilná komunikace: řeč života Nenásilná komunikace: řeč života Marshall Rosenberg

Myslím že kniha může v mnohém ulehčit komunikaci a také zlepšit efektivitu i postoj k problematickému rozhovoru. Nicméně v praxi si nejsem jistá jejího uplatnění.

27.11.2023 3 z 5