DreamerX9 DreamerX9 komentáře u knih

Řetěz ze železa Řetěz ze železa Cassandra Clare (p)

Tuhle autorku jsem nečetla tak dlouho že jsem úplně zapomněla jak skvěle píše resp. Od nástrojů smrti píše pořád stejně a čerpá ze stejného světa který vždycky v nové sérii obohatí o něco nového a originálního. Ačkoliv je to víceméně stále totéž tak po dlouhé pauze musím říct že me svět zase vtáhnul. Líbí se mi zpusob jakým autorka píše na tomle díle mi akorát trošku svrběli ruce z hlavní postavy a také konec?? Jakože cože proč? Uvidíme co bude za pootevřenými dveřmi které dvojka zanechala tak hurá na třetí díl.

01.11.2023 3 z 5

Koruna strachu Koruna strachu Rozálie Pražáková

Vcelku kniha nic extra. Čekala jsem kouzelný knižní svět a zatím dětská dobrodružná.
Nesedla mi hlavní ukňouraná hrdinka ani prostředí a za mě kniha dějově nedávala smysl spíš to byli přeskoky a zas změna. Kniha nezaujala ani obálkou. Za mě bohužel ale věřím že si najde své črenáře

26.10.2023 1 z 5

Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Buď vodou, příteli - Učení Bruce Leeho Shannon Lee

Od této knihy jsem čekala obyčejnou rozvojovou knihu ale je rozhodně neobyčejná. Kniha obsahuje několik životních moudrostí ale také životních fází pocitů a prožitku a vlastně není až tak návodem jako spíš možností jak se lze na situaci podívat. Tím že je kniha napsaná dcerou Bruce Leeho tak vypráví i několik zajímavostí z osobního života. Knihu rozhodně stojí za to mít v knihovně a postupem času i během života se k ní vracet.
Vřele doporučuji a jsem velice ráda že jsem na knihu narazila

21.10.2023 5 z 5

Mýty na talíři: Proč téměř všechno, co se říká o jídle, není pravda Mýty na talíři: Proč téměř všechno, co se říká o jídle, není pravda Timothy David Spector

Souhlasím s tím, že kniha obsahuje opravdu mnoho informací ovšem není nejak složitá na porozumění. Odkrývá potravinové mýty a různá tvrzení které jsou v knize podloženy.

Myslím že na této knize je důležité uvědomit si jedno. Každé tělo je jiné a každému vyhovuje něco jiného. Myslím že informace se velice hodí pokud chce člověk předejít stereotypům a alespoň trochu být informován o tom co kupuje a jak se stravuje. Zároveň se mi ale na knize lidi že nikomu nenutí názor jen podkládá myšlenku jste to, co jíte.

29.09.2023 4 z 5

Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Vyslání: Na výčitky už je příliš pozdě Victor Dixen

Zajímavý nápad to rozhodně ale kniha za mě byla velmi plytká. Dějem nezajímavá občas i nelogicky navazující a i názvy či vykreslením neoriginální. Konec rozhodně nebyl ukončením...co bude dál dozvíte se v příštím díle ale jakoby autor utnul další rozepsanou kapitolu a hodil uprostřed souvětí do druhé knihy.

Nápad nebyl špatný ale čekala jsem víc už jsem četla lepší knihy s touto tématikou ale tak to je někomu sedne někomu ne a věřím že si najde své čtenáře.

26.09.2023 1 z 5

Cesta samostatnosti Cesta samostatnosti Jorge Bucay

Musím říct že autorova předešlá kniha se mi líbila více a to z mnoha důvodů ačkoliv i zde autor vypráví různé Příběhy Připadá mi že kniha se neustále opakovala tím ovšem nechci tvrdit že jsem si z knihy nic neodnesla protože je napsaná se stejnou něhou a lidskostí jako ta předešlá Nicméně mi zde něco chybělo.

18.09.2023 3 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Na této knize mě mrzí že je tak Krátká a čekala bych že to bude další z jeho typických příběhů které budou skrývat moudro. Na druhou stranu co se lukostřelce týče v knize je spoustu hezkých myšlenek a v podstatě kniha je cestou lukostřelce a každý si v ní může najít své moudro zároveň kniha má krásné ilustrace a zahřeje u srdce

13.09.2023 3 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyễn Phan Quế Mai

Krásná kniha, čtivá, citlivá o sebepřekonání, síle ale nejvíce se mi a si líbila hlavní myšlenka což byla rodina a spojení rodiny. Také pokora kultury a osudy tří žen z nichž každá prožívá svůj osud navzdory válce i chudobě. Celkově dějově bych knihu více rozepsala na druhou stranu něco takového není lehké číst ani při padesáti stránkách.

31.08.2023 3 z 5

Království v kameni Království v kameni Nela Mičková

Oceňuji autorčino nadšení a zároveň na prvotinu I to že to jakž takž mělo hlavu to je za mě ale bohužel vše. Nesedl mi styl jakým je kniha napsaná,postavy a neoriginální a i nezáživný děj nicméně jsem náročný čtenář a napsat knihu dá práci a chce to vyvinout značné úsilí. Jsem ovšem přesvědčena, že si kniha najde své čtenáře a budoucí autorčiny knihy si třeba najdou i mně a překvapí :)

25.08.2023 1 z 5

S ohněm v krvi S ohněm v krvi Kat Delacorte

Souhlasím s předchozím komentářem. U této knihy bych ani neřekla že měla potenciál. Ze začátku jsem byla zvědavá co bude dál ale nesedla mi hlavní postava ani chováním ani charakterem. Kniha zaujala obálkou ale v podstatě to byla zmrzlina s kečupem a tatarkou splácanina všehomožného autorka neudržela myšlenku a hned přeskočila do další vlastně ani nevím co bylo pointou zápletky a milostné vztahy tak to ani nestojí za slovo.
Beru to tak, že je to autorčina prvotina a že se člověk asi musí rozepsat a zjistit kde přidat a kde ubrat.

21.08.2023 1 z 5

Prokletá Prokletá Marissa Meyer

Tato série mě zaujala jelikož je od mé oblíbené autorky která umí skvělé psát retellingy bohužel u této se to za mě až tak nepovedlo a bohatě by mi stačil první díl kdyby ovšem neskončil tak otevřeně.

Jsem věrná autorčiným měsíčním kronikám které jsou nezapomenutelné Nicméně tohle je jejich velice slabý odvar. První díl série mě zaujal v podstatě Rampelník, trocha romantiky a pořádná dávka kouzla i fantazie. Bohužel 2. Díl mě velice zklamal.

Kniha s neskutečně táhla, měla spoustu hluchých míst a za mě i hodně vedlejších postav kterým se tam nevěnovalo dostatek prostoru některé jsem vlastně ani nevěděla kde se tam vzali. co se hlavních postav týče tak Zlat byl za mě skvělý stejně jako v prvním díle a dost to i zachraňoval ale pak Serilda byla spíše trnem v oku a zda se mi že ji autorka poměrně změnila charakter. Neustále mě rozčilovala a její postava mě tam vůbec nebavila a vlastně mi bylo i jedno jak to s ní dopadne. Bylo mi líto i příliš rychle utnutého konce který vlastně ani nebyl napínavý a který jsem vlastně dočetla proto abych už konečně zjistila jak to teda dopadne když už to čtu.

Na druhou stranu autorce musím dát plusové body za originalitu a vlastně vylepšení již klasických pohádek v čemž spočívá její talent a myslím že tuto myšlenku si zachovala i v této duologii Jen se mi zdá že nebyla dostatečně využitá. Škoda

15.08.2023 2 z 5

Políbila jsem Sharu Wheelerovou Políbila jsem Sharu Wheelerovou Casey McQuiston

Od autorky jsem doposud znala jen její prvotinu. Mile mě překvapilo že autorka pokračuje v psaní ve stejném duchu a to především v podpoře LGBT s čím souvisí i příjemná myšlenka, kterou autorka napsala do poděkování o tom psát knihy na podporu toho, že nikdy nejsme sami a to na žádný problém nebo odlišnost.

Ovšem co se hodnocení samotné knihy týče tak za mě průměr. Zpočátku mi kniha připadala jako papírová města od Greena a byla řekla bych i napínavá a dobře propojená. Zároveň se mi líbilo že při pátrání bylo odkryto více věcí které potom do děje přinesli větší smysl nicméně se nemohu rozhodnout zda byla kniha až příliš krátká nebo až příliš natažená. Spíše bych děj více rozepsala A co se konce týče Ten byl za mě roztažený až příliš a spíše bych se raději Dozvěděla o hlavních postavách. Nicméně za jedno pohodové přečtení to stálo

09.08.2023 3 z 5

Potopení a zachránění Potopení a zachránění Primo Levi

Knihy o koncentračních táborech obvykle nečtu ale tahle byla velice zajímavá není to kniha na jedno přečtení to na delší zamyšlení zároveň přináší jednu myšlenku za druhou a je neskutečně skvěle zpracovaná nabízí pohled jak nadobro tak na zlo tak zároveň na různé životní etapy místy je až filozofická jinak neskutečně hloubavá

27.07.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Na tuhle knížku mám trochu smíšený názor
Romantická není můj oblíbený žánr ale tahle kniha mile překvapila. Libila se mi Lina taková větrná holka co dřív jedná než myslí zároveň je praštěná tvrdohlavá a člověk se s ní nenudí. Pan A byl taková tichá voda břehy mele ale bavili mě jeho hlášky i jednání.
Co za mě bylo na knize ale mínus jsou ty 3 části. Nejdříve sranda a kousavá romantika pak táhlý děj a poté erotická lacinůstka která jakoby postavám změnila charakter a helemese pan A už tak nevinný není. A pak předvídatelný konec.
Za me průměr ale za to jsem se u knihy mnohokrát pobavila a to je plus.

17.07.2023 3 z 5

Terapie mezi stromy Terapie mezi stromy Adam Táborský

O ekoterapii jsem již slyšela tahle kniha je velmi přínosná. Nejen že rozebírá krásu a hodnotu přírody a její užitek na lidskou psychiku ale zároveň nabízí terapeutické metody a terapii přírodou jako takovou.

07.07.2023 4 z 5

Cizincem v Olondrii Cizincem v Olondrii Sofia Samatar

Souhlasím s předchozí recenzí. Kniha se mi hodně líbila byla poetická, krásně popisná ale bohužel bez děje a bylo horší se na to soustředit. Jinak ten jemnocit slova se mi líbil.

06.07.2023 3 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Tak a máme tu další finále téhle skvělé série. :)
První dil byla naprostá pecka ale po vycpávkové dvojce i když rozšiřující postavy a obohacujíci děj jsem nevěděla jestli chci pokračovat.

Musím však říct, že jsem velice ráda, že jsem to udělala protože tohle byl závěrečný díl přesně jak má být.

Pravda Kiva už nebyla ta tvrdá holka ale přeci jen v jedničce byla holka co chtěla pomstu nyní byla někdo kdo lituje a přeje si odpuštění a zjistil že jsou důležitější hodnoty než se pomstít.

Normálně by mi tolik postav navíc vadilo pravda některé tam nedostali tolik prostoru ale za to měli svůj smysl v ději. Děj jako takový byl zcela skvělý a jedinečný úplně mě pohltil a slupla jsem ho jako malinu. Napínavý, nepředvídatelný a protkaný akcí, zajímavostí, dobrodružstvím, romantikou (kdo by nežral hlavní dvojičku Kiren :D) i chvilkou (ne jen jednou) kdy prostě knihu nemůžete odložit protože to přece takhle nenecháte!

Vážně se mi to líbilo celá originální série, vymyšlený a řádně propracovaný svět i krásná obálka. :)

Za mě nová top série a snad autorka bude psát dál jelikož poslední dobou není mnoho takto povedených fantasy.

27.06.2023 5 z 5

Korunní princezny Korunní princezny Catherine Doyle

Pozor může obsahovat spoilery

Za mě milé pohádkové čtení. Co bych vytkla tak dějovou linku, kde se zachraňovaní života až nuceně vtírá až do konce. Jinak celkove knihu hodnotím pozitivně. Moc hezky se četla, milé oddechové místy i vtipné obě sestry se tam hezky hodily jedna naivní princeznička a druhá zabiják ale fungovalo to. I milostná linka děj hezky dokreslovala zaujala mě i magie a svět čarodějů, který byl krásně vykreslený a originální :)) a co se konce týče myslím že mi to takto stačilo ale pokud vyjde v češtině druhý díl ráda si ho přečtu.

20.06.2023 4 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Musím říct, že předchozí díly se mi líbili nějak víc. Autorka přimíchala trochu víc romantiky která prozatím byla jen okrajová a nyní byla v podstatě hlavním dějem. Líbilo se mi kouzelnické prostředí a že Thomas i Audrey Rose mají stále stejný charakter i jiskru. Autorce se povedlo i skvele zakomponovat historické prvky, které na konci vysvětluje. Skvělá série a doufám v další díly :)

07.05.2023 4 z 5

Falešné růže Falešné růže Jessica S. Olson

Duchařská fantasy co k téhle knize. Milé počtení, žádná velká energie žádný bohatý fantasy svět zkrátka průměrný příběh a jednodušší zpracování romantické linky. Líbil se mi styl jakým autorka psala a souhlasím, že konec se mi zdál jako autorčino uzavřu to ale v posledních pár větách to trochu pozměnim třeba to čtenáře překvapí.

29.04.2023 2 z 5