E_Lan E_Lan komentáře u knih

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Normální odpočinková detektivka. Námět není špatný, příběh je rozehraný dobře, střídání časových os docela srozumitelné. Ke konci se nám to trochu moc překombinovává, ale není to nijak šílené. Závěr je pak dost přitažený za vlasy, těžko uvěřitelný. Prostě moc o tom nepřemýšlet...

08.02.2020 3 z 5

Velmi poučné. Přiznám se, že po několika podobných knihách o mužích a ženách už jsem nic moc nového nečekal. Jen další populární kuchařku na šťastnější soužití. A ejhle jak jsem se mýlil. Spíše vědecká kniha, pojatá sice populárně, ale přesto velmi vážné, s odvážnými genetickými názory, kterou jsou velmi uvěřitelné. Posloucháno (i přes ne příliš profesionální přednes) jedním dechem. Skvělé.

08.07.2019 5 z 5

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše John Gray

Trefná kniha. Musel jsem se mnohokrát zasmát a dát autorovi za pravdu. Navíc výborně namluveno. Je to velmi dobré si toto přečíst a snažit se podle toho jednat. Přijde mi, že mi bylo odhaleno (o fungování ženy a mě samotného) něco, co mi v životě dále velmi pomůže. A nebylo toho zrovna málo v této knize.

23.03.2019 5 z 5

Děsivě skutečné dílo z otřesné doby. Příčíst něco takového je asi povinností kam až zrůdnost lidského myšlení může zajít. Čtenář stejně jako hlavní protagonisté od začátku doufá, že tento příběh může mít snad jen trochu dobrý konec a je tak stejně naivní jako ti, o kterých čte. Jen je třeba se připravit na pořádnou depresi.

22.12.2018 4 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Začátek této detektivky je velmi poutavý a má neskutečný spád. Ten ale po několika dalších stránkách rychle uvadá a kniha se babrá v nesmyslně detailním popisu toho kdo komu co likoval, sdílel a komentoval na facebooku atd. Navíc postavy působí dost nevěrohodně, hlavní hrdina pak vcelku hloupě a to není zrovna zábavné čtení, když "vám" celou dobu štípou dříví na hlavě. Za mě bohužel podprůměr.

23.10.2018 2 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Zpočátku hodně velká nuda, taková neučesaná. S dospíváním hlavní hrdinky pak zábava diametrálně roste a konec, byť trochu moc prokouknutelně romantický, je dost povedený. Ano, taková lehká odpočinková záležitost

03.09.2018 3 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Celkově je to prostý brak, nutno uznat slušně čtivý, ale celkově spíše veskrze nechutný. Jediné co ho činí zajímavým je takové nepříjemné mrazení, že by něco z toho mohlo býti a nebo možná i blízké pravdě. A z toho mi je stejně jako z celé knihy špatně...

27.06.2018 2 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Nikdy jsem neměl rád fyziku. Ani tato kniha mi to nepomohla prolomit. Byl jsem ztracen od samého začátku a tak si odnáším jen respekt k této vědě a jakés takés povědomí o tom, jak věci, prostoro-čas atd. fungují. Tohle prostě není pro mě. Ale aspoň jsem to zkusil:-)

01.04.2018 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Děsivý válečný horor. Řádově jsem příběh znal, ale při poslechu vynikajícího přednesu pana Táborského (konečně jsem narazil na skvělou knihu, kterou pan Táborský načetl) jsem se stejně nestačil divit děsivě pozitivní a chladné proměně fanatika v hlavní roli. Nedivím se, že kniha je tak známá a úspěšná, je neskutečně originální a napínavá.

16.02.2018 4 z 5

Obžalovací spis Obžalovací spis Viktor Fischl

Krásná kniha o smutných dobách. Hluboká ve svých příbězích a vnitřních bojích hlavních hrdinů. Po každé z povídek či částí nezbývá než se zamyslet (i sám nad sebou). Především poslední povídka soudružky Prokopové mě úplně uchvátila důvěryhodným vnitřním prozřením hlavní protagonistky a neskutečně silním příběhem. Ač hluboko do noci, nemohl jsem přestat číst. Bravo!

29.12.2017 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Pro mne první kniha mapující nějakou zajímavou osobnost a rovnou taková trefa. Obrovsky inspirující popis cesty k jednomu z nejvýznamnějších obchodních impérií, které navíc následuje nějakou vizi. Po stránce manažerského stylu trochu divné počínání, ale i tam je hodně inspirativních přístupů k lidem a jejich vztahu k práci. Prostě cítím se zase o kousek dál a to ne vlastním pracovním přičiněním...

28.12.2017 5 z 5

Papuchalk Petr Papuchalk Petr Petr Horáček

Skvěle jednoduše napsáno pro nejmenší, pro děti přitažlivá ilustrace a tak jsme po měsíci načapali naši téměř tříletou dcerušku jak si "čte" sama celou knihu skoro slovo od slova. Neskutečný zážitek:-)

06.01.2016 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Na první pohled docela hluboké čtení, které mě na konci trochu zklamalo. Čekal jsem větší a zajímavější pointu. Jinak ale po celou dobu zábavné a přitom velmi vážné čtení. Několik pohledů na svět a život stojí za to si vzít i na tu svoji cestu...

01.06.2014 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Dnes už jsou lepší pohádky, bohužel je to trochu outdated... Trochu špatně se to čte, čeština je zastaralá a příběhy jsou takové nijaké.

19.04.2014 2 z 5

Vážený pane Etzlere, tato kniha nemá chybu! Ještě navíc jako autorské čtení mě doslova pohltila. Necenzurovaným neformálním způsobem popsán život v Číně, jeho strasti a sem tam problesky naděje u slušných lidí. Neskutečný zážitek, který Vám sice nezávidím, ale rozhodně jsem rád, že jsem ho alespoň takhle (v bezpečí) mohl s Vámi prožít. Výborné!!!

22.09.2024 5 z 5

Nová země – Objevte v sobě smysl života Nová země – Objevte v sobě smysl života Eckhart Tolle

Asi nemá smysl procházet a hodnotit celou knihu, když se jedná o pro mne stěžejní dílo významně formující můj pohled na svět i mne samotného. Nemám moc knih, které si šetřím a dávám si čas vstřebat každou kapitolu. Mám tak pocit, že bychom knihu číst rovnou znovu.
Velkolepé, povznášející, uklidňující a neskutečně rozvíjející osobnost! Skvělé!

02.09.2024 5 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Nakonec to nebylo tak zlé jak se to zpočátku tvářilo. Humor v knížce mi moc neseděl, dost prvoplánovitý a některé historky mi přišly dost těžko uvěřitelné. Ale přesto pár faktů z knihy bylo doslova zajímavých a sem tam se člověk pousmál. A závěrečná pointa se starými lidmi také stála za to…

06.08.2024 3 z 5

Pád nebes Pád nebes Reinhold Messner

Veskrze velmi zajímavé dílo. Hodně detailní a někdy se babrající ve zbytečných popisech událostí, které nebyly až tak důležité. Přesto ale celkové poselství z tohoto dobývání jedné neskutečně zajímavé a krásné hory je jasné. Sláva nemůže nikdy přebýt lidskost a zodpovědnost. Moc hezké poučení ze skutečné historie. To potěší! A že je někdy takhle krásná hora je další bonus, který se člověk dozví a naučí

19.02.2024 4 z 5

Velká iluze? Esej o Evropě Velká iluze? Esej o Evropě Tony Judt

Velmi zajímavé pojednání o Evropě a její budoucnosti napsané v roce 1996. Autor píše, že je to dílo euroskeptické (což mě trochu odrazovalo), ale ve skutečnosti tomu tak není. První tři kapitoly jsou výborné a popisují ducha a vzájemné vnímání západní a východní Evropy. To mě opravdu chytlo a dost jsem se v tom jako východoevropan našel. Třetí kapitola o budoucnosti Evropy je dost mimo. Predikce se naštěstí nevyplnila, ale i zde jsou zajímavé signály, na které je třeba si dát v celé Evropě pozor. Prostě super esej

15.01.2024 4 z 5

Zlatý dům Zlatý dům Salman Rushdie

Bože to je krásná kniha! Napínavá, úchvatná, překvapivá, vtipná a plná zajímavých obratů. Navíc vše jakoby psáno pro film. Je to má druhá kniha od Salamana, málem jsem zlomil hůl po Dětech půlnoci, ale toto stojí za to. Jsem nadšen…

27.01.2023 5 z 5