ElikaS Online ElikaS komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Knihu jsem poslouchala jako audioknížku a musím ocenit Jitku Ježkovou, která je skvělá. Ať namluví, co namluví. Vždycky mě baví.
Když jsem dočetla sérii Roberta Huntera a hledala podobné knihy, skoro všude na mě vyskakovala právě Kim Stoneová. Takže jsem ji dala šanci a i když se mi kniha líbila, bavila mě, tak na Roberta to nemá, ale i tak se jedná o nadprůměrnou detektivku.
Příběh je celkem originální. Celé směřování vyšetřování je dobře popsané, zajímavé a napínavé. Zápletka je nepředvídatelná a moc se mi líbilo propletení jednotlivých dějových linek. I zakomponování životního osudu Kim, který jsme odhalovali postupně.
Kim je poměrně typickou detektivkou - svérázná, trochu arogantní, nedbá na předepsané postupy, zkoušená osudem a geniální. Občas jsem se nad jejími komentáři pobavila. Musím říct, že si mě celkem získala.
Knížku doporučuji a už se těším na pokračování.

01.01.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Do Pýchy a předsudku jsem se pustila, protože je to knížka, na kterou odkazuje celá řada dnešních romantických knih. Navíc, kdo by neznal pana Darcyho? :-D Tak jsem si říkala, že si ji přečtu, abych si trošku rozšířia obzory a udělěla si o panu Darcym vlastní obrázek.

Musím říct, že se mi knížka líbila. Vlastně se jedná o předchůdce dnešním romantické literatury. Pan Darcy je vlastně typický hridna romantických knížek – bohatý, dobře vypadající, arogantní, trochu sebestředný, ale má zlaté srdce. Tuhle definici naplňuje většina dnešních romantický hrdinů. Elizabeth je sebevědomá a svá mladá žena, která se nebojí říct to, co si myslí. Na tu dobu to jistě bylo pokrokové dílo.

Knížka se i dobře četla, z toho jsem měla trošku strach, ale nijak mě starší jazyk nerušil, neubíralo to na čtivosti a celkově hodnotím knížku velmi kladně.

18.12.2020 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Tenhle typ knížek mám ráda - spojení romantiky, humoru i erotiky. Během road tripu jsem se skvěle bavila. A oceňuji nápad s domácím mazlíčkem, který byl třešničkou na dortu. Vzájemné hašteření Aubrey a Chance jsem si moc užívala.
Ve druhé půlce mě Aubrey trošku štvala, i když dojisté míry jsem její chování chápala.
Každopádně knížku doporučuji.

12.11.2020 5 z 5

Na chalupě s moderním fotrem Na chalupě s moderním fotrem Dominik Landsman

Výborná knížka, když se chcete pobavit, zasmát se a zlepšit si den. Pohled Čeňka byl příjemným oživením a v některých kapitolách jsem se vyloženě řezala smíchy a úplně viděla našeho syna. Nic jiného než odreagování jsem od této knížky nečekala, a to jsem taky dostala plnými hrstmi, takže super.

19.10.2020 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

O téhle knížce už jsem toho tolik slyšela (nebo možná spíš o filmu, ale vždycky je lepší si to přečíst), ale pořad jsem se do ní nechtěla pustit. Asi protože jsem už dopředu tušila, že to bude tragický příběh a ty já moc nemusím. Každopádně v rámci čtenářské výzvy jsem nakonec neodolala a pustila se do ní a musím říct, že rozhodně nelituji. Jde o hodně silnou knížku s těžkým příběhem. Ale tak krásně napsanou... Vzbudila ve mě celou řadu emocí - smála jsem se u ní nahlas i jsem si pobrečela a i po přečtení jsem měla, o čem přemýšlet. Takže doporučuji.

07.10.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

S touto knížkou jsem na začátku trochu bojovala. Pořád se ne a ne začíst, navíc mi úplně neseděl styl psaní autorky. Ale postupně jsem si na něj zvykla a přišlo mi, že dokresloval celkově "temnou" atmosféru příběhu. Děj je drsný, ale připadá mi, že to k severský detektivkám neodmyslitelně patří. Hess i Thullinová si mě také úplně nezískali. Ve většině detektivek hlavní hrdinové nebojují jen proti pachateli, ale i kolegům a mrzí mě, že i tohle byl ten případ, už to začíná být klišé a v knížkách mě to otravuje. Při tom příběh byl opravdu zajímavý, napínavý a měl skvělé vyvrcholení, takže to bylo trochu zbytečné. Přemýšlela jsem o hodnocení o hvězdičku nižším, ale ten promyšlený konec mě dostal a moc se mi líbil.

07.10.2020 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Uff, co k tomu napsat. Nechala jsem si dva dny rozložet v hlavě hodnocení závěrečného dílu a stejně pořádně nevím, co si o něm myslet. Kapitola, která se odehrává na hradě Stygga, je podle mě nejlepší z celé ságy. Pro mě měla všechno - byla akční, napínavá i vtip v ní nechyběl a ze všeho nejvíc byla neskutečně dojemná a velmi překvapivá. Ale ten konec... Nějak mi to nejde dohromady s povídkou Něco končí, něco začíná. Zůstalo tam příliš mnoho nezodpovězených otázek. Fakt nemám ráda nejjednoznačné konce, takže to mě trochu zklamalo. Ale celkově hodnotím tuhle sérii opravdu hodně vysoko a vlastně se mi i tento díl líbil.

18.07.2020 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Tento díl mi přišel temnější než Křest ohněm. Chybělo mi v něm více humoru (více Marigolda a Regise). Vyprávění Ciri, ale rozhodně bylo zajímavé a vtáhlo mě do děje. Jen ke konci knížky už jsem trochu ztrácela v časech - kdy se vlastně co odehrálo. No a teď už jsem zvědavá, jak to vlastně celé dopadne.

02.07.2020 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tento díl se mi líbil ještě o něco víc než ten předchozí. A to nejen proto, jak se odvíjí příběh, který je čím dál zajímavější a pro mě i v mnohých situacích nepředvídatelný, ale i díky humoru, který se v této knížce opěr vrátil. Ať už se jednalo o diskuze s Regisem, Marigolda nebo Zoltana skvěle jsem se bavila, tento druh humoru mi prostě sedí a trpaslíky miluju! :-)

22.06.2020 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

I druhý díl povídek se mi moc líbil. A navnadil mě na hlavní příběh, do kterého se hned pustím.

12.06.2020 5 z 5

Alfa samec Alfa samec Vi Keeland

Moc hezká romantická oddechovka. Drew byl skvělý a moc se mi líbilo téma s Beckem, dodalo to knížce něco navíc.

29.05.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Nádherná a originální knížka. Reed byl úžasný je to přesně ten typ arogantního hrdiny, který je ve skutečnosti velký romantik se zlatým srdcem. Charlotte byla taky moc sympatickou hrdinkou a bezvadná byla Iris, ta se mi moc líbila. Na této knížce musím vyzdvihnout epilog, který byl originální a dokonalý.

29.05.2020 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších knih. Chápat a stíhat sledovat Jaredovo chování a nálady bylo sice náročné, ale i tak jste si ho museli zamilovat. Tate byla správná a bylo super sledovat její proměnu, když se začala bránit.

Krev polobohů Krev polobohů Rick Riordan

Završení celé série bylo úžasně propracované, napínavé, plné nečekaných zvratů. Moc jsem si ho užila.

29.05.2020 5 z 5

Princ dvojí krve mě uchvátil pátrání a historie viteálů byla parádně zpracovaná a v porovnání s filmem mnohem lepší. Závěrečná bitva v Bradavicích byla taktéž výborná. Rozhodně doporučuji.

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tohle bylo úžasné čtení. Byla jsem napjatá, co se z toho vyvine a moc se mi líbilo, že nešlo o tuctový, romantický příběh, ale dostala jsem mnohem víc. Přečetla jsem knihu jedním dechem a rozhodně předčila mé očekávání. Dean byl úžasný a Sky neskutečně silná osobnost. Moc se mi líbilo, jak počáteční hašteření, tak to jak se o sebe později mohli opřít a co všechno spolu zvládli. K téhle knížce se budu ráda vracet.

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Knížka se mi líbila už jen proto, že jsem si oblíbila Bez naděje. Na druhou stranu moc nového nepřinesla, i přesto hezky dokreslila původní příběh.

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Tenhle příběh jsem si užila a přečetla ho během chviličky. Autorku mám moc ráda a tato knížka to opět potvrdila.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Toto byl velmi silný příběh, který se mi moc líbil. Celou dobu jsem napjatě čekala, jak to dopadne a co Lily udělá.

29.05.2020 5 z 5

Darker Darker E. L. James (p)

Stejně jako v případě prvního dílu, se mi i v případě toho druhého líbil příběh vyprávěný Christianem o něco víc než příběh očima Any.