evask evask komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivé vypravování. Je skoro neuvěřitelné, jak Anna zvládla pečovat o mimina a přitom ještě neustále řešit další úkoly. Snad je musela nechávat i samotné, protože problémy přicházely nenadále. Takové zjednodušené. Ale možná právě proto má knížka rychlý spád.

12.12.2018 4 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Dobrodružný román, konec už jak pohádka pro dospělé. Autorovi se stále daří udržet čtenářovu pozornost. Popisování krutostí a sexu nás ale mohl ušetřit, to knížce dává nádech bulvárního čtiva. Podle mě netřeba takto dílo “zatraktivňovat”.
Jako letní čtení dobrý.

11.07.2018 4 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Ze začátku se to tak vleklo, zvláště Irovo vzpomínání, že jsem nabyla dojmu, že spisovatel je placen od popsané stránky. Někde za polovinou se to zlepšilo. Ale pak zas ten závěr. Chudý, hodný, obětavý, čestný a nakonec i bohatý.
Dávám tři a půl.

25.06.2018 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dobrý. Ale skoro až k nevíře, že by si Grace opravdu nedokázala nějak poradit hned.

03.04.2018 4 z 5

V Brooklynu roste strom V Brooklynu roste strom Betty Smith (p)

Prvních sto stran jsem čekala, kdy přijde nějaká zásadní zápletka. Ono nic. Život chudiny v Brooklinu na začátku minulého století je totiž sám o sobě jedna zápletka za druhou. A tak jsem k té knížce přilnula.

03.02.2018 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Triller, který má napětí, ale občas se trošku táhne. Dost postav a jmen.

25.01.2018 4 z 5

Živá voda Živá voda Marcel Pagnol

Na tuhle knížku budu vzpomínat dlouho. Vypůjčila jsem si ji v knihovně, ale možná si ji koupím, abych se k ní mohla vracet.

02.01.2018 5 z 5

Boží tajemství Boží tajemství Marcel Pagnol

Dojemné, krásné. K zamyšlení.

19.12.2017 5 z 5

Na konci samoty Na konci samoty Benedict Wells

Hezká knížka. Někdo propluje životem bezstarostně, někoho jakoby provázelo neštěstí.

03.12.2017 5 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

Poutavý příběh. Vytkla bych podle mě až zbytečně podrobné líčení méně podstatných věcí, ale to asi právě dodává románu punc hodnověrnosti a poctivosti. Mám ráda knížky starších autorů, jsou opravdové a bez pozlátka. Četla jsem vydání z roku 1993. Na přebalu vzadu je uveden celý obsah knihy, to jsem naštěstí zjistila až po přečtení knihy. Poslední věta, viz přebal: "Tak se i on (Andreas) vydává na cestu zla " atd. O tom bych ráda s někým polemizovala, jestli se hrdina svým rozhodnutím vydal taky na cestu zla. Prostě přečtěte. Je to zážitek.

01.07.2017 5 z 5

Deštivý den Deštivý den Jiří Kostka

Knížku jsem dostala od autora. Jak hodnotit. Když se nad tím zamyslím, já asi rozlišuji kategorii Spisovatelé a spisovatelé, potažmo Knihy a knihy. Těžko hodnotit třeba Na východ od ráje od Steinbecka a poté si přečíst a dát hvězdičky Kostkovi. Čili ho škatulkuji do spisovatelé a v tomto oboru musím říct, že to nebylo špatné. Vytkla bych neustálé používání zdrobnělin u vlastních jmen, štvala mě Erička i Karolko. Velmi kladně hodnotím zvrat v ději koncem knihy, vede nutně k zamyšlení, jak bych se k tomu postavila já coby Erika. Dávám čtyři, doporučuji, knížku nechám kolovat.

18.03.2017 4 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Kdyby mně bylo patnáct, dala bych pět hvězd. Ale protože jsem podstatně starší, vnímám s nelibostí určité nesrovnalosti a zjednodušení. Např. oslovení "mladá dámo", nebo Sudety, kde jsou kaolínky, takže nejspíš Karlovarský kraj, a tam jsou v zahradách broskve?

05.03.2017 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Zajímavé.

03.03.2017 4 z 5

Máma milovala Gabčíka Máma milovala Gabčíka Veronika Homolová Tóthová

Pět hvězdiček, nelze jinak. Zajímavá a velmi čtivá knížka.

02.09.2024 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Příjemné čtení. Jen ta poslední kapitola už se tolik nepovedla, jako by autorka potřebovala vymyslet nějaký závěr, dovést ságu do současnosti, ale už jí docházely nápady. Přesto dávám 5*.

12.08.2024 5 z 5

Moulin Rouge Moulin Rouge Pierre La Mure

Fakt pěkný. A ještě si člověk rozšíří obzory.

02.02.2024 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Moc zajímavá, poučná a pěkná knížka. Na mě trochu rozvleklá. Mám přečtené tak čtyři pětiny a nevydržela jsem to a koukla na konec - takový se dal čekat. Nedočtený zbyteček už asi jen tak prolistuju. Ale k přečtení určitě doporučuju!
PS: Nakonec jsem dočetla a změnila své hodnocení na pět *.

25.01.2024 5 z 5

Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Vladimír Beneš: Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Profesor Beneš je borec. Žádná falešná skromnost, ale kdo umí, umí. Dobře připravené otázky, přínosná kniha.

18.11.2023 5 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Tak tohle je zajímavá a dobře vymyšlená knížka. Nejdřív jsem ji teda skoro chtěla odložit. Člověk se musí prvními padesáti stránkami prokousat. Pak mně to začalo bavit. V další fázi jsem nevěděla, co si mám o tom myslet. Nakonec se všechno vysvětlilo a puzzle do sebe zapadlo. K pochopení úplného závěru jsem si musela znovu přečíst začátek příběhu.
Za mě čtyři a půl hvězdičky.

25.10.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Dobře ten příběh Scarlett vymyslela a moc pěkně ho napsala. Přizpůsobit se jakékoli situaci. Přiznejme si, že to jde dobře spoustě z nás a často v tom ani nevidíme nic špatného.
Akorát, chybička se vloudí, v šedesátých letech Světlana určitě nechodila na gymnázium, ale na SVVŠ neboli dvanáctiletku.

12.10.2023 5 z 5