Evus Evus komentáře u knih

Krkavci Krkavci George Dawes Green

Začátek knihy sliboval zajímavý thriller s celkem originální zápletkou. Ale... Kam se sakra poděla? Celá kniha je podle mě - já nevím, nejlepší výraz je asi "hloupá". Místy jsem opravdu nechápala, proč se děj ubírá daným směrem, když bylo tolik příležitostí, jak nebezpečnou situaci rychle vyřešit. Přesvědčivá v tomto případě není ani role strachu, to spíš rodina zažívá se svými vězniteli něco jako Stockholmský syndrom, ale v tom případě nechápu, kde se nachází ten "mrazivý thriller" z anotace. Do toho neustálé plkání o "Pánu našem" v takovém nadbytku, až mi to otvíralo kudlu v kapse. Jediné, co stálo opravdu za to, jsou krátké návštěvy Romea u starého Clauda, a Burris, kterého mi bylo upřímně líto. Jinak spíš nedoporučuji

16.07.2014 3 z 5

Šestý cíl Šestý cíl James Patterson

Výborně zamotaná Pattersonovská detektivka. Akorát ty hrubky v textu mi rvaly oči, což je u knih škoda (chápu to u článků polonegramotů vydávajících se za novináře, ale nakladatelství by snad měla mít korektory???)

12.07.2014 4 z 5

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Tolkiena mám ráda, ale mnohem víc mi sedí jeho romány a delší příběhy. Tyto krátké povídky plné zdrobnělin mi akorát rvou oči a jsou na mě extrémně sentimentální. Nejlepší byl asi samotný List od Nimrala a Tulák Rover.

11.07.2014 3 z 5

Bourneův mýtus Bourneův mýtus Robert Ludlum

Zajímavý a napínavý příběh, ale mohl skončit už ve chvíli, kdy se Jason a Marie setkali a zbytek zpracován jako další díl, takhle to bylo příšerně uměle natažené, takže bohužel jen 3***

06.07.2014 3 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Tak nějak nevím, jak hodnotit. Začátek úžasný, možná trochu roztahaný, ale tento typ knížek mám ráda. Do toho australské legendy, Harryho ne příliš světlá minulost a alespoň nějaký popis přírody, takže výborný dojem z celé knihy. Pak ale Harry zjistí, kdo je vrah, a celé to jde do kopru. Najednou začíná uvažovat až nelogicky nelogicky (nelogicky a zkratkovitě i na to, že je pod tlakem), příběh se najednou hrne až moc rychle, že se nedá vychutnat. A pak poslední kapitola, která výsledný dojem trochu vylepšila, takže nakonec ****. Rozhodně se ale nejednalo o ztrátu času a v sérii budu pokračovat.

01.07.2014 4 z 5

Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného Bhagavadgíta neboli Zpěv vznešeného neznámý - neuveden

Zajímavý historický příběh, který přibližuje chápání Indů. Myslím, že vždy se v ní dá najít něco nového (celou jsem ji četla poprvé, ale rozhodně ne naposledy).

29.06.2014 5 z 5

Černý tygr Černý tygr James Patterson

Zatím asi nejsilnější Pattersonova kniha. O to horší, že takhle to prostě funguje. Místy mi opravdu běhal mráz po zádech a ať kdokoli na náš stát jakkoli nadává, můžeme být rádi, že jsme se narodili tady.

01.06.2014 5 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

Detektivní sci-fi, ve kterém se teprve seznamujeme s Eliášem a Daneelem a oni se seznamují spolu, což bylo opravdu zajímavé sledovat...

11.05.2014 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe James Patterson

Moje první kniha o Ženském vyšetřovacím klubu. I když příběhy s Alexem Crossem mě nějak baví víc (možná proto, že už jsem jich přečetla tolik a Alexe i jeho rodinu tak trochu "znám"), i tohle byla příjemná oddechovka na odreagování

07.05.2014 4 z 5

Nokturna Nokturna John Connolly

Některé povídky mě zaujaly více, jiné méně, ale celkově se jedná o zajímavou sbírku spíše klasických hororů stavících na strachu, nikoli krvi.

04.05.2014 4 z 5

Záludné vlny Záludné vlny James Patterson

I když v knize nevystupuje Alex Cross, byla pěkně napsaná a čtivá - pohodový odpočinek na deštivé odpoledne...

02.05.2014 4 z 5

Smrtící stvoření Smrtící stvoření J. D. Robb (p)

Pro mě zatím nejlepší díl, který vyšel. Všichni pěkně pohromadě jako rodina a do toho Evin asi nejnáročnější případ.

29.04.2014 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Trvalo mi dlouho, než jsem se knihou pročetla dokonce, nikoli však kvůli její nezajímavosti, ale kvůli nedostatku času. A jsem za to ráda, takhle jsem si po částech užívala jednotlivé příběhy a jemné narážky na jejich provázání. Doporučuji :)

27.04.2014 5 z 5

Nespavost Nespavost Alberts Bels (p)

Teda tak zoufale roztahanou a nudnou knížku jsem už dlouho nečetla.

21.04.2014 2 z 5

Tanga z Hamburku Tanga z Hamburku Arnošt Lustig

Závěr trochu zdlouhavý, ale jinak opět perfektně vystihnutá psychologie postav v krajní životní situaci.

18.04.2014 4 z 5

Uvidíš, zemřeš Uvidíš, zemřeš James Patterson

Další výborná kniha od mistra oboru.

09.04.2014 5 z 5

Foucaultovo kyvadlo Foucaultovo kyvadlo Umberto Eco

Přečíst tuto knihu mi trvalo poměrně dlouho, asi snad nejdéle z všech. Nějak nevím, co si o ní mám myslet. Chvíli působí opravdu zajímavě, pak ale následuje pasáž, kde mám dojem, že Eco jen předvádí, kolik zná cizích výrazů. Když jsem Plameni královny Loany dala ****, tak tady bohužel jít nemůžu, i když budu za kulturního barbara.

08.04.2014 3 z 5

Nedostatek důkazů Nedostatek důkazů James Patterson

Alex Cross snad nikdy nezklame, výborný napínavý příběh se četl vlastně sám. Plný počet za ten nečekaný závěr a opravdové přátelství Alexe se Sampsonem.

07.04.2014 5 z 5

Lea z Leeuwardenu Lea z Leeuwardenu Arnošt Lustig

K Lustigovi obvykle netřeba nic dodávat, tady mi závěrečný dojem trochu kazí neustálé opakování stokrát řečeného, ale pravda je, že tohle je přesně Lustigův styl, kterým se mu daří tak dobře evokovat pocity lidí z lágru. Tady to ale přeci jen trochu přehnal...

09.03.2014 4 z 5

Můj známý Vili Feld Můj známý Vili Feld Arnošt Lustig

Typicky "lustigovská" knížka se spoustou zamyšlení a vzpomínek na válku. Rovnání s vlastním svědomím, s tím, co člověk udělal, co musel udělat, aby přežil. Sice mě neupoutala tolik, jako další knihy o Vili Feldovi (Collete, Lea), ale přesto si 4* víc než zaslouží.

26.02.2014 4 z 5