Ewik Ewik komentáře u knih

Nepoddajná touha Nepoddajná touha Julie Garwood

Kniha se mi moc líbila a patří mezi mé oblíbené. Nevím proč, ale arogantního Bradforda mám ráda. Možná i proto, že Carolina si od něj nenechá nic moc líbit a dá mu i okusit jeho vlastní medicínu. Všechno bylo dávkováno ve správné míře, přesně tak, jak má být.

10.08.2016 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Skvělý začátek fantastické urban fantasy. Na podobné téma je sice hodně knih, ale ne každá je tak svěží, akční, napínavá a romantická zároveň. Autorka svého čtenáře opravdu nešetří a vrhne ho přímo po hlavě do skvěle propracovaného děje, který je i originální a velmi čtivý. Nedostanete moc času se vzpamatovat, prostě musíte číst a nechat se dějem unášet.
Moc se mi líbila bojovná Cat a její sarkastické hlášky a Bones, který byl tak drsný i něžný a sexy zároveň, že bych ho s chutí zakousla. :-)
Už se moc těším na další díl a můžu všem jen doporučit!!

08.08.2016 5 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Další ztřeštěná a humorná romance, i když se mi nelíbila tolik, jako Dohoda s láskou. Tady mi ty vtípky a hašteření přišlo až moc bláznivé a dětinské a ke konci jsem Haley opravdu nechápala. I přesto jsem si knihu užila a strávila s ní příjemné večery. Byla totiž psaná velmi lehkým stylem a přečetla jsem ji velmi rychle.

31.07.2016 4 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Právě jsem knihu dočetla a nějak se mi nedaří vzpamatovat se. Srdce mi buší jako zvon. Je to úžasný, velkolepě romantický příběh lásky, která přečkala věky. Láska, která čekala než opět spatří světlo světa. Každou volnou minutu jsem strávila s knihou a jejími hrdiny. Slovo láska pro mě teď nabralo úplně jiný rozměr. Láska je věčná, nedá se měřit časem a nese sebou i určitá rizika, ale stojí zato, abychom ji prožili.
Na každé stránce bylo patrné, jakou si Alexandra Potter s knihou dala práci a jak krásně si hrála se slovy. Kniha byla jako duha, co slovo, to jiná barva. Z každého řádku dýchají emoce a naplňují svého čtenáře. Kniha je psaná krásným jazykem, jazykem lásky. Konec byl dojemný a velmi pozitivní pro všechny postavy, úžasné.

28.07.2016 5 z 5

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Moc jsem si knihu užila. Pohodové, bláznivé čtení, u kterého jsem se pořád musela něčemu smát. Tahle hašteřivá legrační dvojice si mě získala, stejně jako celá Bradfordovic rodinka, a od začátku mě bavilo sledovat, kam se bude ubírat jejich vztah. Taky mě velmi mile potěšilo, jak opravdová Zoe byla. Konečně normální obyčejná žena, která řeší běžné starosti: svůj vzhled, postavu, kila, budoucnost, ale přitom zůstává svá. Trevor, sice hledá "slečnu Dokonalou", ale holka krev a mlíko ho nenechává chladným a dokonce ho donutí se smát a rád se vracet domů.
Bylo až neuvěřitelně jednoduché vžít se do příběhu a najít v tom kousek sebe sama. :-) Jsem ráda, že můžu knihu doporučit a pochválit. Líbila se mi!

24.07.2016 5 z 5

Důkaz lásky Důkaz lásky Barbara Cartland

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od BC. Pěkná romantická oddechovka, nechybí romantika ani troška napětí. Vévoda Varien si mě hned získal, je to fakt kavalír. Naopak Eustace je závistivý suchar, škarohlíd a krajně nesympatická osoba.
Moc se mi líbí, že Barbara kromě jiného ovládá dějiny své země. Vždy se ke knize moc ráda vracím.

21.07.2016 5 z 5

Láska není slepá Láska není slepá Barbara Cartland

Každou knížečku BC slupnu jako malinu a ani tato nebyla výjimkou. Povedená romantika vyplněná špetkou napětí. U těchto knih se mi hezky relaxuje. Jediné, co bych vytkla, (jak už zde bylo řečeno) je poměrně dost useklý konec, tam bych ještě stránku, dvě snesla, aby to nebylo tak násilné. Jinak musím pochválit.

21.07.2016 4 z 5

Bohatá nevěsta Bohatá nevěsta Barbara Cartland

Pěkná jednohubka na pozdní odpoledne. Romantické, přitom jednoduché a vkusné. Kniha jsem si užila a než se nadála, bylo dočteno.

18.07.2016 5 z 5

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Abych řekla pravdu, anotace mi přišla zajímavější, jak kniha samotná ačkoliv nápad byl dobrý. První polovinu jsem si říkala: "to jako vážně?!" Tolik příšer a mutantů (kožoměnci, upír-vodní muž, gryfon, nepovedené mutace zombie) jsem nezažila od dob Buffy, přemožitelky upírů. Kostrbatá zápletka, erotické scény mi nepřišly ani trošku smyslné a Reily samotná? Necvičená asistentka z kanclu se záhy ukáže jako prvotřídní bojovník, který rozdává kopance a rány pěstí. Nic moc.
Druhá půlka byla poměrně zajímavější a to jen kvůli Quinnovi, který to trošku oživil. Na něj jsem zvědavá, takže další knize zkusím dát ještě šanci a budu doufat, že uvidím více akce a zajímavější zápletku.

16.07.2016 3 z 5

Dracula, má láska Dracula, má láska Syrie James

Originální nápad a pohled na Draculu z pohledu ženy. První polovina knihy plynula velmi lehce, procházky ve Whitby, taneční zábavy, poklidná četba na útesu..tím vším se Mína s Lucy bavily. Druhá půlka byla mnohem akčnější a napínavější...tajné schůzky, polibky, nekonečné honičky a pronásledování, putování do tajemné Transylvánie....

Chvílemi jsem byla tak napnutá, že se mi chtělo přeskakovat stránky, abych zjistila co bude dál. Koho si Mína vybere? Johnatana - milujícího, oddaného manžela a přítele z dětství, se kterým prožije spokojený a klidný život? Nebo Draculu - šarmantního, hezkého, nebezpečného muže, který je posedlý láskou k ní a je ochoten zajít až za hranici, odkud není návratu?

Napětí, akce, lži, zakázaná, vášnivá láska. Tato kombinace byla něco pro mě. Dracula byl vážně nezapomenutelná postava a já ho ráda poznala tímto způsobem.

Podobnost s klasickým "Stokerem" tu ale nehledejte, až na jména a pár citátů, je to prostě velmi povedená romantika s napínavou zápletkou.

13.07.2016 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Opět neuvěřitelně čtivá kniha s krásně vymazlenou obálkou.
Z počátku jsem se vůbec nemohla rozhodnout, jestli se mi kniha líbí nebo ne. Sonda do duše princezny Eadlyn, která mi nebyla vůbec sympatická. Namyšlená, sebestředná, chladná, pubertální holka, která se svojí nadřazeností ohání jako bičem a nikoho neušetří ostrých slov a na lidi kouká skrz prsty. Ale vite co? Je to opravdu puberťačka, která má všechno na co si vzpomene a nezná nic než zdi paláce, a tolik se bojí, že od sebe lidi radši odhání. Všichni ji utvrzují v její velikosti a leží na ní obrovská tíha a tolik lidí na ni spoléhá, že se jí vlastně nejde ani divit. Ona vlastě v Selekci dospívá a moudří, protože dostává tolik potřebné lekce a určitě jich ještě hodně přijde, aby se posunula vpřed. Vsadím se, že než dojde nakonec, bude z ní úplně jiná mladá dáma. Moudřejší, vyzrálejší a hlavně šťastnější.
V tom jí pomáhá nejen rodina a přátelé, ale i hoši ze Selekce, kteří si mě (alespoň někteří) získali. Jsou obyčejní, veselí, přátelší a snaží se ze všech sil. Mě si získal Henri. :-)
Přiznám se, že konec byl dost infarktový a velmi otevřený. Vážně jsem zvědavá a těším se na pokračování.

08.07.2016 4 z 5

Sběratel dýmek Sběratel dýmek Katja Kettu

Velmi zvláštní dílo. O Finech se říká, že mají magické schopnosti. A taková je i tato kniha.
10 povídek, 10 rozličných životních osudů ze všech koutů světa. Každá povídka byla zajímavá a čtivá, vše bylo prodchnuté jakousi mystikou a tajemnem. Na každé stránce na mě útočily velmi silné emoce: hrdost a odvaha, laskavost a něha, pocity viny, ztráty a nespravedlnost, hluboká nejistota a pocit vlastní méněcennosti a v neposlední řadě prostá touha někam patřit. Tohle všechno na pozadí 2.sv.v.

Po jazykové stránce byla kniha opravdu pestrá, poetická, ale místy mi hrubý styl až vadil a kazilo mi to požitek z četby, ale právě to je svérázný styl typický pro autorku.
Bohužel to "NĚCO", abych byla z knihy nadšená, mi tam chybělo. Nebyla to kniha pro mě.

02.07.2016 3 z 5

Enter, mami! Enter, mami! Martin Moravec

Moc fajn čtení. Krátké vtipné texty a spousta srandy. Předčítala jsem nahlas a kniha sklidila velký úspěch. Zasmáli se i věční morousové. :-)
Ajťáci mě stále a spolehlivě baví.

29.06.2016 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Stejně jako knihu mám ráda i filmové zpracování. Hluboký příběh odehrávající se o Vánocích, svátcích klidu, lásky k bližnímu, pokoře a pospolitosti. Vánoční čas je časem zázraků, a proto i maličkost z naší strany může být pro druhého zázrak. Na to musí přijít i Scrooge, který je sám, nikoho nemá rád a Vánoce bere jako nutné zlo. Přesto má šanci se změnit k lepšímu.
Kouzelný příběh s poučením, který by si měl přečíst každý. Pokaždé, když knihu čtu, najdu něco nového o čem můžu přemýšlet.

25.06.2016 5 z 5

Zvony Nagasaki Zvony Nagasaki Takaši Nagai

Válka je strašná věc a hrozně nespravedlivá, protože vždy trpí nevinní lidé. Tato kniha není vyjímkou. Japonsko, rok 1945, rok který se navždy zapíše do dějin hrdého národa. 2 atomové bomby, tisíce mrtvých, tisíce navždy poznamenaných. Děsivé vyprávění japonského lékaře, kterému se sice jako zázrakem podařilo přežít oba výbuchy, ale dlouho umíral na následky radiace. Popisuje marnou snahu lékařů, kteří zachraňují své krajany, bolest lidí, kteří přišly o své milované, o zničené zemi, jenž se velmi těžko vzpamatovává.
Památník míru v Hirošimě (také Atomový dóm) dodnes připomíná onu tragickou událost, připomíná ničivé důsledky atomových zbraní.
Doporučuji k přečtení, važně mě mrazilo.

25.06.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Jeho Excelence Don Juan Salvador de Pingüino si mě naprosto a bezvýhradně získal. Tenhle malý tvoreček měl v sobě obrovskou moc spojovat lidi, otevírat jejich srdce a přinášet radost v nešťastné a nejisté době. A to i přesto, že jeho neštěstí zavinili lidé svojí bezohledností.

Tom Michell má svatou pravdu... Když do Vašeho života vejde mazlíček, otevřete mu své srdce a on Vám to oplácí bezvýhradnou láskou, nic za ni nechce - jen tu Vaši, stane se členem rodiny, NIKDY na něj nezapomente a ve Vašem srdci ho NIC nenahradí.

Velmi povedená kniha o síle přátelství, cestování a plnění snů na pozadí politicky nestabilní Argentiny, která i přesto uchvacuje svojí nádhernou a neposkvrněnou přírodou.

Tahle knížečka byla pro mě osobně velmi emotivní, i když některé pasáže byly zbytečně moc rozvleklé. Brzdilo to čtení.

Jinak má kniha krásnou obálku a úžasné ilustrace. Ale ta 5.* je pro Tebe "Juane Salvadore!"

18.06.2016 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Dráždivé, sexy, ale hlavně tááák romantické. Moc se mi líbí nápad z hudební scény a všechny postavy mi byly něčím sympatické. Jsem velmi mile překvapena a ani mě nemrzí, že jsem začala druhou knihou. O to víc se teď těším na tu první, ale hlavně na ty ostatní. Ani jsem si neuvědomila, jak rychle čas běží, dokud jsem neměla dočteno.
Zelenooký Mal je frajírek každým coulem, ale pod tím frivolním a věčně veselým povrchem se skrývá velké trápení. Mal je inteligentní a ohromně vtipný, nejde ho nemít rád. Jen čekáte, co z něj vypadne na další straně. Jeho vztah s "Tykvičkou" Anne, jak jí roztomile oslovuje, je tak krásně uvěřitelný. Jeden s druhým se spolu postupně sžívají a učí se jeden druhému důvěřovat.
Za mě super, určitě doporučuji!!

12.06.2016 5 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Moc hezky plynoucí příběh. Na těchto stránkách jsem spolu s Johannou prožila velkou lásku. Gabriel je úžasný hrdina s velkým srdcem a bystrým rozumem. Moc ráda se ke knize vrátím znovu, abych se mohla zase zamilovat.

07.06.2016 5 z 5

Carevnina dcera Carevnina dcera Carolly Erickson

Silný, hluboký příběh, kterým nás provází velkokněžna Taťána, alias Darja Gradova, na sklonku svého života. Všichni víme, jak smutný osud potkal ruskou carskou rodinu a jim věrné.
Nevadí, že kniha je z větší části smyšlená. Je úžasná....už jen proto, že autorka změnila běh osudu a nechala naživu posledního Romanovce, laskavou velkokněžnu Taťánu, která se od té skutečné lišila nejspíš jen tím, že svým katům unikla. Moc bych si přála, aby to pro carskou rodinu bývalo bylo dopadlo jinak.
Perfektně skloubená historie s fikcí.

02.06.2016 4 z 5

Rudá můra Rudá můra Sam Eastland (p)

Sérii s inspektorem Pekkalou jsem si velmi oblíbila. Pekkala je tak uvěřitelný hrdina, že mu nejde nevěřit a nefandit mu. Tenhle podivín trpící klaustrofobií, nespavostí a chorobnou upřímností se mi vážně moc líbí a má můj obdiv. (místo počítání oveček se budu učit jízdní řády :-D)

Na knihu jsem se těšila a okamžitě se ponořila do jejího příběhu. Z počátku nebyla tak akční jako kniha předchozí a hlavně mi přišlo, že vedlejší dějová linka tu hlavní jen zdržuje a je zbytečná. Opak je ale pravdou, protože ke konci knihy se všechny události krásně spojí v jeden celek a vše do sebe lehce zapadne.

O jantarové komnatě se toho moc nedozvíme, ta v příběhu poněkud ustupuje do pozadí.
Svůj prostor konečně dostává i major Kirov.

Napínavý a čtivý příběh, do kterého jsem se s velkou chutí pustila, i když ke konci se mi trošku stáhl žaludek. (V nejbližší době otevřu i další díl, který na mě čeká v AJ).

20.05.2016 5 z 5