goofinkaa goofinkaa komentáře u knih

Po povrchu Po povrchu Tomáš Třeštík

Neberie sa vážne a pritom boli v knihe celkom vážne veci na zamyslenie. Nič neprikrášluje, realisticky hovorí o svojom živote. Za mňa jeden z pohodových životopisov, možno mu teraz aj troška lepšie rozumiem.

24.09.2021 3 z 5

Koláč s kapkou jedu Koláč s kapkou jedu Alan Bradley

Na začiatku som si myslela, že budem horlivo kupovať aj pokračovania, ale asi to prežijem bez dalších príbehov. Detektivka zaujímavá, ale ničím ma až tak neprekvapila. Miestami bola až moc prekombinovaná.

23.08.2021 2 z 5

Klid je síla, řek tatínek Klid je síla, řek tatínek Zdenka Fantlová

Mám rada knihy z obdobia nacizmu, koncentračných táborov. Človek si uvedomí silu, život, ale aj biedu a premýšla inak, keď vie, čo sa stalo a ako to prebiehalo. Silný príbeh ako vždy.

19.04.2020 5 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

dlho som sa tou knihou prekusavala, lebo pribehy boli velmi podrobne a dlhe, ale zase silne, realny zivot napriec niekolkymi generaciami, zo sociologickeho hladiska to je naozaj silny dokument o nasel spolocnosti

29.05.2019

Matylda Matylda Roald Dahl

Čítala som v angličtine a príbeh miestami dosť predvídateľný. Bola to oddychovka.

04.06.2024 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Lahké, odpočinkové čítanie do metra. Niektoré veci by sa dali rozpísať aj podrobnejšie, ale keďže táto kniha neaspiruje na Nobelovku, tak sa jej to dá odpustiť :)

27.08.2023 4 z 5

Jen aby, řekla moje žena Jen aby, řekla moje žena Michael Třeštík

Jasné autor bol vtipný a nápaditý. Niektoré poznámky ma fakt pobavili, ale žiadna z nich mi v hlave neostala. Ku koncu už som sa trošku trápila, bolo to z každého rožka troška... Som proste na iný druh beletrie :)

04.05.2023 2 z 5

Ten mizernej Bucky Dent! Ten mizernej Bucky Dent! David Duchovny

Ako to tu čítám, asi nie som jediná, kto mal na začiatku s touto knihou problém. Knihu zatiaľ odkladám a možno ju dočítam niekedy časom... Je to také americké a baseballové. Nejak sme sa teraz s Duchovnym proste nestretli... :)

04.02.2023 2 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Napriek téme sa kniha číta veľmi svižne a nemáte po nej ťažké pocity či sny. Kníh venovaných holokaustu som čítala už viacej, niektoré boli silnejšie či podrobnejšie a zasiahli ma viac. Toto je podľa mňa jedna z tých ľahších a jednoduhších. Samozrejme Eddie je frajer, cesta, ktorú zažil je neskutočná a o to je krásnejšie, aký naplnený život prežil.

04.02.2023 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Prvá časť sa mi miestami čítala horšie, autor sa dosť hral so slovami a ja som sa niekedy úplne ztrácala. Niektoré pasáže boli dosť prekvapujúce, ale zase druhú časť som úplne hltala. Príbeh každý pozná, téma je silná. Podla mňa je to príbeh hlavne o láske. Hoci trochu zvrátenej.

04.02.2023 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Knihu som čítala v angličtine. Bolo to milé čítanie aj s ponaučením.

23.08.2021 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Nemohla som sa od čítania odtrhnúť. Čakala som , čo prinesie každá dalšia kapitola. V hlave sa mi odohrával film a takmer by som uverila, že to tak naozaj bolo. Velmi pútavo napísaná fikcia.

03.04.2021 4 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Na začiatku mi to prípomínalo Dahla, ale tieto príbehy boli čisto Kunderovské. Surové a silné. Nič pre naivné povahy. Za mňa najjednoduchšie Kunderovské čítanie, ale zároveň hlboká pointa.

19.04.2020

Příběhy Pata Hobbyho Příběhy Pata Hobbyho Francis Scott Fitzgerald

čítala som v metre cestou do práce, príbehy som po dočítaní aj hneď zabudla, vobec ma to nechytlo..

10.07.2019 2 z 5

Bruce Willis: Poslední skaut Bruce Willis: Poslední skaut Imrich Rešeta

celkom pekne napisana kniha, zaujimave fakty zo zivota, rychlo sa cita :)

29.05.2019

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

ke konci jsem se občas ztratila, ale jinak je kniha super čtivá :) propletené vztahy a příběhy jsou vždy výborný nápad :)

09.04.2018 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Pribeh plny komickych situacii, ktory sa cita jednym dychom :)

03.01.2018 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Film milujem a dobre si obsahom poradil. Kniha mala podobný nádych, aj keď s úplne iným koncom. Bolo to príjemné čítanie, no ďalšie pokračovania si nechám ujsť. Asi si nechcem kaziť dojem :)

23.03.2024 3 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Vďaka krátkym textom, som knihu prečítala za jeden deň. Narazila som aj na pár zaujímavých myšlienok, ale podľa mňa bol okolo knihy nezmyselný "hype" a je to len dielo dobrého marketingu a PR...

17.02.2024 2 z 5

Nazdar, vitamíne Nazdar, vitamíne Rachel Khong

Na začiatku sa to zdalo ako fajn oddychovka a nenáročná kniha, ale nedokázalo ma to udržať. Knihu odkladám nedočítanú.

17.02.2024 2 z 5