gordon13 gordon13 komentáře u knih

Jáma Jáma C. J. Tudor

Přestože autorka očividně sbírá inspiraci u mistra Kinga, má svůj osobitý styl a dokáže vytvořit v příběhu parádní atmosféru. Obě její knihy se mi moc líbí a opravdu se moc těším na další příběh.

31.10.2020 5 z 5

Dost dobrá matka Dost dobrá matka Bev Thomas

Opravdu psychologický román, autorka nezapře své povolání, je citelně cítit, že zcela jistě ví o čem píše. Bravurně vykreslené pocity a emoce hlavní hrdinky, kniha na pomalé vstřebávání a titěrné rozebírání, na mě v současné době působila dost depresivně a bezvýchodně...krásný emotivní závěr!

29.10.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Robin i Cormorana mám opravdu ráda, moc jsem se na jejich společnost těšila, mám i ráda ty jejich "tanečky", ale kniha byla dlouhá, předlouhá :-) a přiznám, že téma politiky a politiků mě tentokrát moc neoslovilo. Za mě s odřenýma ušima čtyři hvězdy :-)

22.10.2020 4 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Moc krásná kniha...děj byl velmi spletitý, složený z několika minipříběhů posléze poskládaných do sebe. Každý z těch malých příběhů se mi moc líbil a celkové vyznění knihy na mě působilo strašně hezky...šikovná paní autorka!

16.10.2020 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Mě se kniha docela líbila, byla dost zdlouhavá a v hodně věcech se opakovala, ale mám ráda takové netypické příběhy ze zajímavého prostředí. U mě za slabší čtyři..

26.09.2020 4 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu Liz Lawler

Nebylo to úplně špatné, ale taktéž nic světoborného, přitažené za vlasy, ale číst se to dalo.

18.09.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Teorie vraždy je zcela průměrný thriller, až na pár zajímavostí mě ničím neoslnil, popravdě po čtrnácti dnech ani nevím o čem byl...

18.09.2020 3 z 5

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Lesley Pearse

Krásná kniha, velmi mě potěšilo, že se jedná o historickou postavu, vlastně postavy, že se příběh opírá o skutečné události... Mary byla povahou vyjimečná žena, klobouk dolů jak dokázala zvládat tak nesmírně stresující situace a stále si udržet svoje já, pevně doufám, že zbytek svého života již prožila mnohem lépe....Příběh krásný a výborně odvyprávěný, paní autorka je jednička!

18.09.2020 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Žádná kniha mistra Cobena mě ještě nezklamala a tato je opravdový thrillerový skvost. Moc se mi líbila a bylo moc velkým potěšením se k ní vracet a číst dál..vynikající příběh!

14.08.2020 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tak tohle byla dokonalost! Úžasně napsané, velice emocionální, v podstatě strašlivý a hrozně smutný příběh, co se klidně mohl stát. Na mě ta opravdovost měla velký pocitový dopad, paní autorka píše vážně skvěle! Vynikající kniha!!!

02.08.2020 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Líbilo, docela dost. Přiměřeně napínavé,mělo to atmosféru, dobrou zápletku i vyústění příběhu. Paní autorka je šikovná, obě knihy od ní velmi pěkné!

24.07.2020 4 z 5

Modrá smrt Modrá smrt Dylan H. Jones

Přikláním se k hodnocení taktéž spíš zápornému, kniha je opravdu velmi slabá, rozvláčná, docela jsem se ke čtení nutila a v podstatě mi všechny postavy i události byly putna, bohužel :-(

24.07.2020 2 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Bylo to spíš takové povídání, žádné velké napětí, ale mě to bavilo, mám ráda konverzační knihy, pokud to tedy není plácání prázdné slámy :-) Musím konstatovat, že jsem tentokrát opravdu netušila jak se to vyvine a konec se mi líbil.

12.07.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Musím uznat, že se skutečně kniha hůř četla, nepřišla jsem ale na to proč, možná překladem...jako příběh byla docela zajímavá, taková trošku jiná kriminálka.

10.07.2020 4 z 5

Jako v nebi, jenže jinak Jako v nebi, jenže jinak Aleš Palán

Povedená kniha, líbily se mi otázky na míru od pana autora, opravdu s potěšením jsem se přenesla do jiného "čistšího" světa. Samotáři jsou mi blízcí vztahem k přírodě a nelpěním na materiálním a komerčním žití.

28.06.2020 5 z 5

Prokletí Schwartzovy vily Prokletí Schwartzovy vily Anna Beatrix Bártová (p)

Mám ráda příběhy tajemných domů, ale...autorky styl je velmi nevyzrálý, kniha se strašně špatně četla, postavy jednaly a chovaly se nepřirozeně. Mystery příběh má mít jiskru, být chytlavý, mít atmosféru..tady nic z toho není, bohužel!

27.06.2020 2 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

U mě za tři...opět jsem ráda, že jsem nepodlehla a knihu nekoupila, vcelku zajímavá pointa, ale rozmělněná spoustou vaty, líbil se mi úplný závěr..

27.06.2020 3 z 5

Duše zvířat a lidí Duše zvířat a lidí Penelope Smith

Nevím, tak moc bych chtěla věřit tomu co autorka píše, ale necítím to tak ani po přečtení a dlouhodobém "vstřebávání". Moje malá psí kamarádka mi chybí a bolí to stále stejně, kniha mi bohužel nepomohla....

21.06.2020 3 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Krátké, výstižné, aktuální a skvěle napsané...kdo někdy poznal "mužskou" lásku, pochopí a porozumí...

13.06.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Skvělá kniha, zajímavá, napínavá, s výbornou zápletkou. Opravdu se paní autorce povedla, já tleskám...

12.06.2020 5 z 5