Hakl54 Hakl54 komentáře u knih

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Napínavé, postupně se rozkrývají jednotlivé postavy a jejich pravá tvář. Chvílemi až moc zdlouhavé.

28.02.2024 4 z 5

Katedrála z písku Katedrála z písku Jarmila Pospíšilová

Kniha nemá napětí, ale čte se dobře. Tak nějak celým dějem pozvolna proplouváte a konec vás až tak moc nepřekvapí.

22.02.2024 3 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Žádné výrazné dějové zápletky ani zvraty, příjemné čtení na volnou chvilku.

15.02.2024 4 z 5

Kocovina Kocovina Stanislav Beran

Zajímavé povídky, propletené a smutné osudy z pohraničí.

08.02.2024 5 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Všechny ženy si zde předávají těžký osud. Bohužel tím, že jsou nešťastné, přenášejí svoji tíseň dál na své děti a pokračovatelky rodu. Škoda, že se některá osudu nevzepřela. Nejblíž tomu byla Emílie, ale učinit ten krok není tak jednoduché.

31.01.2024 5 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Zamotaný případ, báseň a plno vražd. Vše nakonec písař Jiří Adam zručně rozmotá.

26.01.2024 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Zajímavé čtení. Líbilo se mi, jak se postupně objevovaly další informace ze života bohyní. Jinak někdy trochu zdlouhavé. Víc se mi líbila Bílá Voda.

25.01.2024 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Výstižný pohled na život dnešních žen. Část "víkend" již trochu nuda a ukončeno v pravý čas, pak už by to bylo asi o ničem.

22.01.2024 5 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Paní Körnerová umí psát, ale tento přeslazený románek jako by ani nebyl z jejího pera. Za mně velké zklamání.

21.01.2024 2 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Když není strom ani rodina zdravá, churaví a plodí jen pláňata. Výborně napsané, tak bohužel žila za socialismu a přežívá i dnes spousta rodin.

12.01.2024 5 z 5

Povídky Povídky Jan Čep

Krásná čeština, ale příliš utrpení a bolesti.

12.01.2024 3 z 5

Kukaččí mládě Kukaččí mládě Magda Váňová

Dobře se to čte, ale příliš překombinované až neskutečné.

08.01.2024 4 z 5

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

Smutný příběh afrických dětí, o které se není schopen postarat stát.

30.12.2023 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Příběh moc hezky plynul, sice čtenář má strach o osudy všech postav, drží jim palce a překonává s nimi úskalí války a najednou ten hrozný konec. Krásná kniha o prostém životě.

08.12.2023 5 z 5

Láska s chutí pelyňku Láska s chutí pelyňku Věra Řeháčková

Pokud je to kniha určená pro mládež, tak je určitě odradí od partnerských vztahů. Vždyť v knize se všechny rozpadly. Chybělo mi tam víc optimismu, i když konec dopadl dobře.

07.12.2023 3 z 5

Hippokratova přísaha Hippokratova přísaha Barbara Wood

Osudy 3 kamarádek doktorek, tak jak to v životě bývá. Chvíle štěstí a pohody střídají neúspěchy a tragédie. Moc pěkný příběh.

05.12.2023 5 z 5

Zlato(v)lásky Zlato(v)lásky Blanka Hošková

Odpočinkové čtení až na ten moc šťastný konec. Ten mi neseděl.

05.12.2023 4 z 5

Skvělé časy Skvělé časy Gaby Hauptmann

Nic extra od knihy nečekejte. Hlavní hrdinka ale vše zvládne a všem poradí.

27.11.2023 3 z 5

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

Vysoké hodnocení mě poněkud překvapilo. Mě osobně vadilo stálé motání kolem chovné stanice křepelek a osoby takové nedotažené.

13.11.2023 4 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Zajímavě napsaná novela. Takové milé čtení a najednou vás to probralo do kruté reality.

11.11.2023 5 z 5