Hani77 Hani77 komentáře u knih

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

V první třetině knihy bylo několik krásných myšlenek. Přesto na rozdíl od většiny čtenářů nedávám plný počet, protože ten konec se mi zdál překombinovaný. Mně osobně by se více líbilo, kdyby byl román ukončen ke konci předposlední kapitoly. Jinak se mi román líbil a nemůžu říci, že bych preferovala některou část před jinými, i když zhruba v 1/3 jsem si řekla, že chování hlavního hrdiny je vlastně strašné a že se mi ani nechce číst dále, ale pak jsem byla ráda, že jsem pokračovala. Rozuzlení bylo úžasné, jen se mi nelíbil ten úplný závěr. Byla bych raději, kdyby vše pokračovalo v duchu "setkání u mešity".

18.02.2019 4 z 5

Pohádky z tisíce a jedné noci Pohádky z tisíce a jedné noci František Hrubín

Jako malá jsem ráda četla a všechny pohádky se mi líbily.

10.02.2019 5 z 5

Knihu jsem potřebovala do Čtenářské výzvy, navíc mě zaujal název a obálka-něco pro knihomola milujícího kávu. Při prvních 2 kapitolách jsem brečela. Příběh byl zajímavý, místy hodně sladký, občas jsem hlavní hrdinku vůbec nechápala. Ale celkově hezké, sháním 2.díl. ☺

09.02.2019 4 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Kniha mého dětství!! Mám ji stále, i když už je v salátovém vydání.

20.01.2019 5 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Můj slabikář ☺. Z nostalgie nejde dát méně než 5* ☺.

04.01.2019 5 z 5

Kníška Karla Kryla Kníška Karla Kryla Karel Kryl

Kryl byl skvělý a jeho písničky mám ráda dodnes.

03.01.2019 5 z 5

Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Sedmkrát upadnout, osmkrát vstát Naoki Higašida

Zaujal mě název. Krásné myšlenky a pohledy na okolní svět. A člověk si uvědomí, co vše v životě má. Pro autisty jsou často naše běžné činnosti velice těžké.

01.04.2024 5 z 5

Pan Kdybych hledá kamaráda Pan Kdybych hledá kamaráda Pavel Šrut

Zajímavý nápad se jmény Kdybych, Abych, Cobych, ... Hledání kamaráda se mi taky líbilo, ale jinak žádné velké nadšení.

09.02.2024 3 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Povídky měly sestupnou tendenci. Nejdříve jsem byla nadšená a litovala jsem, že jsem detektivky Josefa Škvoreckého neobjevila dříve, ale už v té Itálii přestávaly mít příběhy správný šmrnc a často v nich byla omáčka, která mi vůbec nesedla. Ale celkově hezká čtyřka. Určitě se podívám i na další díly.

06.01.2024 4 z 5

Bretaňské tajemství Bretaňské tajemství Jean-Luc Bannalec (p)

Moje první setkání s komisařem Dupinem. Myslela jsem si, že jako milovník Francie budu nadšená, ale žádné wow se nekonalo. Nedokázala jsem číst na jeden zátah, místy se mi to zdálo zdlouhavé a nelogické, některé věci se neobjasnily (zával?), přesto dávám 4*za tu detektivní zápletku. Ale na moji milovanou Agathu to nemá :-).

14.10.2023 4 z 5

Průvodce po technických památkách jižních Čech: Písecko a Strakonicko Průvodce po technických památkách jižních Čech: Písecko a Strakonicko Josef Bílek

Ráda jsem se si přečetla o známých památkách a dozvěděla se o těch, o kterých jsem neměla ani tušení. Písecko mi přišlo zpracované "tak akorát" pro běžného turistu, tj. vše podstatné, ale ne velké detaily. Ale ke konci (Strakonicko) se mi zdálo, že autor už chvátal, aby dílo rychle zakončil.

29.03.2023 4 z 5

Ze života hmyzu Ze života hmyzu Karel Čapek

Kdysi jsem viděla hru a ta se mi moc líbila. V psané podobě byly pasáže, které byly poutavé, člověk v hmyzu krásně viděl lidskou společnost, a některé pasáže mě bavily méně. Ale jako celek se mi dílo líbí.

01.01.2023 4 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

Ze začátku jsem byla nadšená, jak se všechny ty odbočky nakonec propojí a dlouhé pasáže přiblíží prostředí natolik, že se do něj člověk krásně vžije. I ta bitva u Waterloo byla nakonec zajímavá, nikdy jsem se takové detaily ve škole neučila a donutilo mě to vyhledat si fakta. Ale v té poslední části se mi zdálo, že už těch odboček bylo moc a že ne všechny jsou podstatné. Proto nakonec ubírám jednu hvězdičku. Ale příběh je to velice krásný. A těším se na další díl.

20.12.2022 4 z 5

Proč jsem nechodil na Alexandrovce Proč jsem nechodil na Alexandrovce František Nepil

Poslouchala jsem jako audio knihu, protože jsem si říkala, že u Františka Nepila je velice důležité podání. Knihu namluvil Josef Somr a bylo to velice příjemné povídání. Jako bych pana Nepila slyšela. Jeho vyprávění jsem v dětství ráda poslouchala v rádiu. "Takové vyprávění se nezapomíná". Většina je spíše pro zamyšlení, ale některé příběhy i pobaví-nejvíce mě pobavila stejnojmenná povídka o Alexandrovcích. Určitě se k této audio knize budu vracet.

29.09.2022 4 z 5

Čtrnáct dní na vojně Čtrnáct dní na vojně Karel Poláček

Příjemné humorné počtení o vojenském cvičení.

11.05.2022 4 z 5

Petra a Dominik Petra a Dominik Stanislav Rudolf

(SPOILER) Většina příběhu pro mě byla průměrná, za 3 *. Dokonce tam bylo několik nepřesností. Ani v 90.letech by přeci lékařka nemohla vyhodit použitou inj.stříkačku do běžného kuchyňského odpadu, policie by musela 14letého kluka vyslýchat za přítomnosti zákon.zástupce, nezdá se mi, že by se dvojčata mohla narodit v rozmezí 2 hod. apod. Ale líbila se mi zápletka s partou, za to přidávám čtvrtou *. Taky mi vyhovovalo střídavé vyprávění Petry a Dominika. A ráda jsem zavzpomínala na tehdejší počítače :-). Docela příjemné splnění jednoho tématu, kniha od autora mého dětství.

08.01.2022 4 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Příběh byl hezky zamotaný, dobře se četl, ale ten konec mě trochu zklamal, proto nemůžu dát plný počet *.

04.01.2022 4 z 5

Zima čarodějnice Zima čarodějnice Katherine Arden

Na 3.díl jsem se moc těšila, ale už to nebylo takové "wow". Místy trochu zdlouhavé. Ale teprve v tomto díle jsem zjistila, že mnohé hlavní postavy jsou historicky doložené osoby ze 14.století, což mě při předchozích dílech vůbec nenapadlo. Velkokníže moskevský-Dmitrij Ivanovič, Čelubej, Mamaj, Oleg Rjazan, dokonce i Vasji bratr Alexandr Peresvet a její švagr, kníže serpuchovský-Vladimir Andrejevič. Myslela jsem, že je to vše vymyšlené, pouze na základě ruských pohádek, na kterých jsem vyrůstala. Za tento historický podklad bych přidala i půlhvězdu, ale protože mě nejvíce zaujal 2.díl, zůstanu u čtyřky.

26.12.2021 4 z 5

Sedm srdcí Sedm srdcí Jozef Cíger Hronský

Uf, byla to dřina, a nebýt těch srdíček na obálce, tak bych knihu rozhodbě odložila nejpozději po druhém příběhu. Ale potřebovala jsem knihu do výzvy (se srdíčkem na obálce), tak jsem to nakonec dala. Ale už nikdy více.

06.12.2021 2 z 5

AIDS a my aneb Co je třeba vědět o AIDS AIDS a my aneb Co je třeba vědět o AIDS kolektiv autorů

Knihu jsem četla v době, kdy vyšla a kdy nebylo možné si vše vyhledat na internetu. Tehdy pro mě byla poučná, ale bojím se dát první hodnocení, protože je to už více než čtvrt století, co jsem ji četla a moc si nepamatuji dojmy, jak se mi líbila. Přiložený kondom mě vyloženě pobavil :-).

22.06.2021